Król strzelców BL 2008/2009

Wszystko o piłce w Niemczech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Najlepszym strzelcem będzie...

Luca Toni
14
30%
Mario Gomez
5
11%
Kevin Kuranyi
5
11%
Marko Pantelic
2
4%
Markus Rosenberg
2
4%
Ivica Olic
1
2%
Theofanis Gekas
0
Brak głosów
Artur Wichniarek
9
20%
ktoś inny
8
17%

Liczba głosów: 46

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak
Reputacja: 0

Król strzelców BL 2008/2009

Postautor: Michał M » wt 19.08.2008 11:00

Oprócz rywalizacji samych drużyn, oczywiście pasjonująca powinna też być rywalizacja najlepszych strzelców w drużynach niemieckiej ligi. W zeszłym roku zwyciężył zdecydowany faworyt Luca Toni, a jak będzie w tym? Groźni dla włoskiego snajpera powinni być wszyscy wymienieni w ankiecie (choć może Wichniarka wpisałem nieco na wyrost, a z sentymentu :) ), a szczególnie Mario Gomez (jeśli utrzyma wysoką formę z ubiegłego sezonu i zapomni o fatalnych dla niego Mistrzostwach Europy) i Kevin Kuranyi - dla tego ostatniego szczególnie pozytywna może być taktyka Schalke, z trzema napastnikami, z których wysuniętym jest właśnie Kuranyi. Z Kolei dla takiego Rosenberga sporym pozytywem będzie z pewnością ofensywna gra Werderu.

Słowem, może byc ciekawie. Ja głosuję rzecz jasna na Lukę, choć trzeba pamiętać, że obrona tytułu najlepszego strzelca jest czesto trudniejsza niż obrona tytułu mistrzowskiego - w BL ostatnim, któremu udało się obronić koronę, był Ulf Kirsten - w sezonie 97/98.

edit:
Prosba do moderatorów - dodajcie opcję "inny" do ankiety - jakoś mi ją wcięło :)

:spoko: // fieldy

dzięki :beer:
Obrazek

Awatar użytkownika
Fler
Pseudoforumowicz

Postautor: Fler » wt 19.08.2008 11:20

Jak dla mnie Luca Toni :) Na niego oddałem głos
Obrazek

Awatar użytkownika
fejkenq
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: fejkenq » wt 19.08.2008 11:31

Tak jak poprzednik Luca :)

Awatar użytkownika
(L)oczkerson
O Captain! My Captain!
Reputacja: 104

Postautor: (L)oczkerson » wt 19.08.2008 11:40

Wielki faworyt to Toni, ale bardzo groźny będzie dla niego Mario Gomez, który może go mocno naciskać, choć szanse ma chyba tylko wtedy gdy Toni będzie prezentował się od czasu do czasu podobnie jak w reprezentacji gdzie włoska maszynka do strzelania goli na ME wyraźnie się zacieła.
Obrazek
"Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć"
Winston Churchill

Awatar użytkownika
bufu
Skład B
Skład B

Postautor: bufu » wt 19.08.2008 11:55

Jeśli Luce ominą kontuzje,a mam nadzieje,że tak będzie to raczej nie ma z nim szans.

Michał M pisze:choć może Wichniarka wpisałem nieco na wyrost, a z sentymentu

a kto wie może będzie walczył o króla narazie prowadzi w klasyfikacji strzelców :)
Obrazek
Obrazek

gaudat
Trampkarz
Trampkarz

Postautor: gaudat » wt 19.08.2008 12:09

Ja zagłosowałem na Gomeza. Zawsze darzyłem go sympatią, tym bardziej po ostatnim EURO, kiedy chyba z 2 metrów nie trafił w naszą bramkę :lol: Poza tym uważam że jest w stanie ustrzelić koronę :wink:

Awatar użytkownika
majer13
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 1

Postautor: majer13 » wt 19.08.2008 12:18

Ja zagłosowałem na Kevina Schalke gra bardzo ofensywną taktyką a on jest najbardziej wysuniętym zawodnikiem więc może strzelić sporo bramek :D
Obrazek

Slim91
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 103

Postautor: Slim91 » wt 19.08.2008 14:13

Raczej Luca Toni chodz niewiadomo. Szanse ma tez Rosenber , Kuranyi i Gomez. Ale kto wie? Przecież jest jeszcze skuteczny Artur Wichniarek. Ale raczej Toni

Awatar użytkownika
rbortniczuk
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: rbortniczuk » wt 19.08.2008 14:27

stawiam na Pantelica, drużyna będzie grała pod niego, mają mocny skład, są w stanie coś ugrać....

Awatar użytkownika
FeRo
Skład C
Skład C

Postautor: FeRo » wt 19.08.2008 20:20

a ja postawiłem na kogoś innego :wink:

przyszedł mi do głowy mirek klose, mysle ze przy powrocie do optymalnej formy jest w stanie rywalizowac z kolegą z drużyny tonim. w sumie pierwsza trójka z ankiety powinna zdominowac klasyfikacje strzelcow w bundeslidze. ciekaw jestem jak bedzie sie prezentował kuranyi gdy wróci farfan, gomez z pewnoscia bedzie mial nieco łatwiej tam gra oparta jest właśnie na nim. olic i rosenberg są nijacy, zdziwie sie jak ktos z nich ustrzeli pietnastke. wichniarkowi zycze regularnosci :wink:
Obrazek
nie będę miał drużyn cudzych przed tobą. czerwono-czarny z powołania.

Awatar użytkownika
10
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 35
Kontaktowanie:

Postautor: 10 » wt 19.08.2008 23:43

Faworytów jest dwóch: Toni/Gomez
A poza tym... Frei nawet jak wyzdrowieje, to znowu się połamie, Cacau też pewnie kilka urazów w ciężkim sezonie BL złapie, Amanantidis naie bardzo ma z kim w tym swoim Eintrachcie grać... Ewentualnie mogą postraszyć ich Petrić, Kuranyi, Pizarro albo Grafite, ale to jednak dość wątpliwe. Pierwszy za dużo gra pod innych, nie jest typowym "sepem pola karnego" (poza tym nie wiemy jak przebiegnie jego aklimatyzacja w nowym klubie), drugi kimś takim jest, ale niewielu potrafi tak marnować sytuacje jak on, forma Pizzy to jedna wielka niewiadoma (a to nie jest ktoś, kto przedkłada treningi nad czas wolny) a Grafite... on może być właśnie czarnym koniem. Ten nieźle wyszkolony technicznie striker wydaje się byc arcyważnym ogniwem w sprawnie działającym mechaniźmie Felixa. A no i jeszcze Sanogo - jeśli bedzie zdrowy może być groźny.

rbortniczuk pisze:stawiam na Pantelica, drużyna będzie grała pod niego, mają mocny skład, są w stanie coś ugrać....
Hertha jak co roku jest słaba, czego potwierdzeniem jest fakt, że centralną rolę odgrywa tam ktoś taki jak Pantelić...

Michał M - Rosenberg jest w ankiecie też chyba nieco na wyrost. W Werderze więcej spodziewałbym sie raczej właśnie po Sango, czy wracającym po roku przerwy mającym wiele do udowodnienia starym znajomym Pizarro, który - co jak co - ale bramki strzelać potrafi.

A może młody Helmes wygryzie Gekasa/Kiesslinga i zacznie strzelać jak na zawołanie?
P.S. Zastanawialiście się kiedyś, w jak znakomity sposób rozmienili talent na drobne panowie Valdez i Guerrero?
Ostatnio zmieniony pn 11.05.2009 9:14 przez 10, łącznie zmieniany 3 razy.
Ale, Alex; Alessandro. DEL PIERO!

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » śr 20.08.2008 8:50

FeRo pisze:przyszedł mi do głowy mirek klose, mysle ze przy powrocie do optymalnej formy jest w stanie rywalizowac z kolegą z drużyny tonim.

Myslałem o Klose, ale kiedy on będzie w stanie wrócic do optymalnej formy? A na dodatek wydaje się, że Klinsmann będzie forował Podolskiego, który być może lepiej pasuje do ataku z Tonim? No zobaczymy.
W każdym razie nie sądzę, aby Miro mógł powalczyć w tym roku o tytułu króla strzelców, choć gdyby tak faktycznie mu wyszło, nie obraziłbym się :)
FeRo pisze:olic i rosenberg są nijacy, zdziwie sie jak ktos z nich ustrzeli pietnastke.

W zeszłym roku byli blisko - obaj skończyli z 14 bramkami na koncie :wink:
10 pisze:Amanantidis naie bardzo ma z kim w tym swoim Eintrachcie grać...

Nawet jakby miał, to jest po prostu cienki.
10 pisze:
rbortniczuk pisze:stawiam na Pantelica, drużyna będzie grała pod niego, mają mocny skład, są w stanie coś ugrać....

Hertha jak co roku jest słaba, czego potwierdzeniem jest fakt, że centralną rolę odgrywa tam ktoś taki jak Pantelić...

Hertha jest słaba, ale nie pomniejsza to szans Pantelicia - skoro w tak słabym zespole regularnie zdobywa powyżej 10 goli rocznie, to kto wie? Często przecież król strzelców wywodzi się ze słabej drużyny (np. Mintal nie tak dawno temu).
10 pisze:Michał M - Rosenberg jest w ankiecie też chyba nieco na wyrost. W Werderze więcej spodziewałbym sie raczej właśnie po Sango, czy wracającym po roku przerwy mającym wiele do udowodnienia starym znajomym Pizarro, który - co jak co - ale bramki strzelać potrafi.

Popatrzmy - w ubiegłym sezonie Rosenberg 14 goli, Sanogo 9. Wydaje mi się, że to własnie Szwed będzie partnerem Claudio, a nie Sanogo, który jednak jest chimerycznym graczem. A co do szans Pizarro - nie wydaje mi się, żeby był w rewelacyjnej formie. A nawet jak był w takowej (np. w Bayernie) to potrafił tak pięknie marnować okazje, że aż mnie cholera brała. No i rację miał Felix mówiąc o nim, że jest to materiał na kompletnego napastnika - ale jakoś nigdy nie mógł się nim stać. I już raczej nim nie będzie.
10 pisze: a Grafite... on może być właśnie czarnym koniem.

Nie jest powiedziane, że nie. W ogóle może ktoś wyskoczy jak diabeł z pudełka, chociaż przy układaniu ankiety jakoś trudno było mi sobie wyobrazić kto może to być. Raczej nie Helmes o którym również wspomniałeś :wink:
10 pisze:P.S. Zastanawialiście się kiedyś, w jak znakomity sposób rozmienili talent na drobne panowie Valdez i Guerrero?

Z Valdezem się zgodze, ale co do Guerrero to jeszcze bym go nie skreślał. Ma dopiero 24 lata i jednak jest podstawowym napastnikiem HSV. Wolałbym np. jego mieć w Bayernie niż takiego Podolskiego.
Obrazek

Awatar użytkownika
10
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Kontaktowanie:

Postautor: 10 » śr 20.08.2008 9:30

Michał M pisze:
10 pisze:

Hertha jest słaba, ale nie pomniejsza to szans Pantelicia - skoro w tak słabym zespole regularnie zdobywa powyżej 10 goli rocznie, to kto wie? Często przecież król strzelców wywodzi się ze słabej drużyny (np. Mintal nie tak dawno temu).

Tylko porównaj tych dwóch piłkarzy. Pantelić - owszem - ma niezły instynkt strzelecki, wie gdzie spadnie piłka, ale poza tym w każdym elemencie Minatl zdecydowanie go przerasta. No - może poza podatnością na kontuzje i dynamiką.
Michał M pisze:No i rację miał Felix mówiąc o nim, że jest to materiał na kompletnego napastnika - ale jakoś nigdy nie mógł się nim stać. I już raczej nim nie będzie.

Bo do tego trzeba pracy...

Rosenberg rzeczywiście strzelił więcej bramek niż Sanogo, ale też dłużej przebywał na boisku. Ale rzeczywiście: kluczowe jest raczej to, kto wygra rywalizacje o miejsce w składzie u boku Pizzy, bo on raczej będzie grał.

Michał M pisze:
10 pisze:Amanantidis nie bardzo ma z kim w tym swoim Eintrachcie grać...

Nawet jakby miał, to jest po prostu cienki.

No moze. Ale chciałbym mieć w reprezentacji Polski więcej cieniasów jego pokroju...

Awatar użytkownika
kama_reda
Rodowity Bawarczyk
Kontaktowanie:

Re: Król strzelców BL 2008/2009

Postautor: kama_reda » pn 15.09.2008 15:41

Na razie zadziwiają środkowi obrońcy, którzy są w czołówce klasyfikacji strzelców (Neven Subotic, Heiko Westermann). No, ale wiadomo, że na dłuższą metę liczyć się nie będą i szans na koronę nie mają żadnych. A kto ją zdobędzie? Odpowiedź prosta: nie wiem. To jest jak wróżenie z fusów. Nieprzewidziana kontuzja (której nikomu nie życzę, tak tylko gdybam), spadek formy i w efekcie odesłanie na ławkę itp. itd. może danego delikwenta skutecznie wyeliminować z walki o tak zaszczytny tytuł. O wiele ciężej jest przewidzieć króla strzelców, niż np. mistrza kraju. Tym z kolei będzie Bayern (ach ta pewność siebie).

W ankiecie mój głos otrzymał Inny zawodnik.

A tak całkiem na marginesie. Sądzicie, że mój stary za czasów młodości i szczytu formy mógłby powalczyć np. z Wichniarkiem o koronę?
Chciałem pozdrowić, Marylę Rodowicz.

Awatar użytkownika
10
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Kontaktowanie:

Re: Król strzelców BL 2008/2009

Postautor: 10 » ndz 02.11.2008 0:12

Ibisevicia nikt z nas nie brał pod uwagę, tak jak też nikt nie traktował poważnie całego Hoffenheim (tylko Michał coś przeczuwał :D ), tymczasem z 12 bramkami na koncie zdecydowanie przewodzi on na liście strzelców BL. Tuż za nim Wichniarek. Forma Artura w tym sezonie naprawdę może imponować, tym bardziej, że gra w słabiutkiej Arminii. Ex aequo z Królem Arturem Helmes. Rozkręca się Pizarro. Jak na razie kiepsko faworyci.

Wróć do „Niemcy”