Kto zostanie mistrzem Niemiec AD 2010

Wszystko o piłce w Niemczech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Deutscher Meister 2010 wird...

Czas głosowania minął sob 14.11.2009 11:18

VFL Wolfsburg
2
17%
Bayern Monachium
5
42%
VFB Stuttgart
0
Brak głosów
HSV Hamburg
2
17%
Borussia Dortmund
0
Brak głosów
TSG Hoffenheim
1
8%
Schalke 04
1
8%
Bayer Leverkusen
0
Brak głosów
Werder Brema
1
8%
ktoś inny
0
Brak głosów

Liczba głosów: 12

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak
Reputacja: 0

Kto zostanie mistrzem Niemiec AD 2010

Postautor: Michał M » czw 06.08.2009 12:18

Już jutro startuje nowy sezon Bundesligi. Emocje zapowiadają się na naprawdę wysokim poziomie, bo chyba już dawno rywalizacja nie była tak wyrównana jak w rundzie rewanżowej poprzedniego sezonu. A że teraz czołowe zespoły aż tak mocno swoich kadr nie zmieniły (nawet Bayern, wbrew pozorom), a przede wszystkim znacząco się nie osłabiły (z naprawdę świetnych piłkarzy odszedł w zasadzie tylko Diego), to w tym roku również powinno być ciekawie.

Do rzeczy. Oczywiście jako fan Bayernu nie widzę innego rozwiązania jak końcowy sukces mojego klubu. Prawdę jednak mówiąc, może być to niełatwe do osiągnięcia. Podobnie jak rok temu, zmieniliśmy trenera, co może (i powinno) znacząco wpłynąć na naszą grę. Niemniej jednak, choć oczywiście van Gaal to zupełnie inna liga niż jego poprzednik, początku mogą być trudne. Poza tym - nasza kadra nie została wzmocniona w dostateczny sposób. Nadal kuleje u nas obsada bramkarza (i nic raczej się już nie zmieni na ten sezon), nie do końca właściwie obsadzone są boki obrony (choć ostatnio jako lewy obrońca dość dobrze spisuje się Pranjic, mimo, że to nominalny pomocnik). Poza tym wielki znak zapytania stoi przy obsadzie środka obrony, skąd odszedł jedyny pewniak ostatnich lat, Lucio. Mamy za to dość dobrze obsadzoną pomoc (i to mimo forowania van Bommela kosztem Tymoszczuka), w której pozostał jedyny nieosiągnięty cel transferowy Realu, no i rewelacyjny atak (aż może nawet zbyt dobry :) - wiadomo, że wszyscy grać nie będą).

Z rywali największe zagrożenie widzę w Wolfsburgu i Hamburgu. Aktualny mistrz Niemiec nie stracił nikogo ważnego (zwłaszcza Dzeko :!: ), za to pozyskał niezbędne uzupełnienia składu, w tym Zianiego i Martinsa. Jedyne w czym stracili, to pozycja trenerska i tu widzę dość znaczne osłabienie Wolfsburga - wprawdzie Veh został już mistrzem ze Stuttgartem, ale jednak uważam iż jest o klasę gorszym szkoleniowcem niż Magath i nie wierzę, że wyciśnie ze swoich graczy tyle co Quelix. Dlatego dla Wolfsburga rezerwuję miejsca 2-3, o które będą rywalizować z HSV. HSv wzmocnił się dość znacznie - stracili w zasadzie tylko (a może "aż") Olicia (to aż z uwagi na rolę jaką pełnił Olic w drużynie), pozyskali jednak Ze Roberto (choć sądzę, że ten już szczyt ma naprawdę za sobą), Rozehnala i parę młodych talentów - Berga i Elię. Znak zapytanie budzi jednak trener HSV - Labbadia póki co nie potwierdził, że jest świetnym fachowcem, w Leverkusen też miał utalentowaną (może nawet bardziej niż teraz w HSV) ekipę, ale nie zdołał osiągnąc z nią sukcesów. Jak będzie teraz?

Dalej - Hoffenheim, który zapłacil frycowe w 2 rundzie poprzedniego sezonu i ma już okrzepłą kadrę (wzmocnioną dodatkowo Simuniciem i Maicouselem), Stuttgart, który wprawdził stracił najlepszego strzelca i czołową postać zespołu w ogóle, pozyskał jednak Hleba i Pogrebniaka, Leverkusen z nowym trenerem Heynckesem (czy Don Jupp nie jest już jednak za stary na trenerkę :?: ) i nadziejami w pomocy Renato Augusto i Toni Kroosem, oraz Derdiyokiem w ataku (będzie musiał zastąpić przez dłuższy czas Helmesa, który zerwał więzadła w kolanie), Werder, który stracił wprawdzie Diego, ale za to pozyskał mlodego Marina, ktory wespół z Oezilem mają pokierować bremeńczykami, tak jak młodzieżową reprezentacją (ktora została mistrzem Europy) no i Dortmund, gdzie chyba najbardziej liczą na swojego trenera Kloppa. Nie bardzo natomiast chce mi się wierzyć w Schalke (choć dałem ich jako opcję w ankiecie) - przyjście Magatha może przynieść efekty, ale zespół zbyt dlugo tkwił w maraźmie, żeby już teraz miał się liczyć w czołówce. Miejsce piąte to będzie naprawdę szczyt ich umiejętności w tej chwili.

Nie wstawiłem natomiast do ankiety Herthy - uważam jej ubiegłoroczne występy za jednorazowy wyskok. W momencie zresztą, kiedy drużyna walczyła o kwalifikacje do LM, zdecydowanie poległa z juz właściwie zdegradowanym Karlsruhe. Wg mnie obecną ekipę Herthy (mimo Wichniarka :) ) stać co najwyżej na 7-8 miejsce.

No to do dyskusji :D

ps. jak już skończy się okienko transferowe, założę temat o strzelcach - teraz nie ma to sensu, bo jeszcze może ktoś przyjdzie/odejdzie (np. taki Luca Toni) :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 664

Re: Kto zostanie mistrzem Niemiec AD 2010

Postautor: Diamen23 » czw 06.08.2009 12:46

Bayern tylko i wyłącznie :) . W zeszłym sezonie grali strasznie a mimo to do końca walczyli o mistrzostwo, więc w tym roku powinno się to udać bez problemów. Każdy inny zespół się osłabił. Wolfsburg stracił treneiro, Stuttgart Gomeza, HSV Olica, Bayer Helmesa, Werder Diego i Pizarro. Jedynym godnym rywalem według mnie może być Wolfsburg, ale tylko jeśli ich super trio nadal będzie tak skuteczne, chociaż Martins i Kahlenberg powinni ich mocno odciążyć.
Groźny powinien być Stuttgart, który jednak pozyskał dwóch klasowych zawodników; HSV ze swoim holenderskim zaciągiem też wygląda mocnie, jestem ciekaw jak będzie grał Berg. Tylko ten Labbadia, rundę rewanżową z Bayerem spieprzył maksymalnie, zobaczymy jak tym razem sobie poradzi, chociaż Jol na ławce byłby pewniejszy. Reszta raczej odstaje od wymienionych klubów, w mistrzostwo Hoffenheim, Borussii, Bayeru i Schalke w ogóle nie biorę pod uwagę, bo jednak odstają pod względem kadrowym.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
emdżej
Walczymy!

Postautor: emdżej » czw 06.08.2009 12:56

Wydaje mi się, że Bayern z podrażnioną ambicją nie pozwoli na to, by drugi raz z rzędu to kto inny zdobył tytuł. Niemniej jednak zapowiada się naprawdę ciekawa walka o puchary, sporo drużyn prezentuje równy, wysoki poziom. Być może znajdzie się również jakiś czarny koń.

Dzięki Michał M za odpowiednie przygotowanie mnie do sezonu z Bundesligą w Eurosporcie :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » pn 10.08.2009 8:30

Diamen23 pisze:Jedynym godnym rywalem według mnie może być Wolfsburg

I chyba będzie, przynajmniej tak na razie wskazała pierwsza kolejka. Trzeba jeszcze pamiętać o tym, że Wolfsburg ma świetną serię w tym roku, zaliczyli jedynie jedną porażkę (z Cottbus, żeby było śmieszniej :lol: ). No ale każda seria powinna się kiedyś skończyć i na to liczę :wink:
emdżej pisze:sporo drużyn prezentuje równy, wysoki poziom

Też pierwsza kolejka to potwierdziła - sporo remisow, niespodziewana porażka Werderu u siebie z Eintrachtem. My się zbytnio w Hoffenheim nie popisaliśmy, tak naprawdę to remis był jak najbardziej sprawiedliwy, bo chociaż Bayern był bliższy zwycięstwa w 2 połowie, to trzeba pamiętać, że Hoffenheim odebrano prawidłową bramkę. W każdym razie dobrze, że sezon już się zaczął :)
Obrazek

Awatar użytkownika
10
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 35
Kontaktowanie:

Postautor: 10 » pn 10.08.2009 9:13

Cóż, możliwość jest jedna. Bayern. Bawarczycy, po przyjściu Van Gaala wydają się być wreszcie zdyscyplinowaną drużyną, a tego im w ostatnich latach brakowało. Holender świetnie wszystko poukładał i jestem pewien, że ten sezon będzie należał do klubu z Monachium. Już Ribery i żądny sukcesów Gomez się o to postarają.

Co do innych klubów...
Wolfsburg? HSV? A może raczej Schalke, gdzie pod okiem nowego trenera w pełni rozbłyśnie talent Rakiticia? Albo VfB ze starym nowym Hlebem? W Werder jakoś wątpię, zbyt wiele będzie tam zależeć od młodych piłkarzy a to zawsze jest ryzyko. Poza tym, oprócz Diego odszedł też Pizarro i nie wiem czy taki Moreno (nie znam człowieka) jest w stanie go zastąpić. Bo taka łamaga jak Almeida na pewno nie. Ktoś bramki musi zdobywać.
Ale, Alex; Alessandro. DEL PIERO!

Wróć do „Niemcy”