FRANCJA - Euro 2016

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Jaki wynik osiągnie Francja podczas Euro 2016?

Odpadnie w grupie
0
Brak głosów
Odpadnie w 1/8 finału
0
Brak głosów
Odpadnie w ćwierćfinale
1
10%
Odpadnie w półfinale
4
40%
Zdobędzie srebrny medal
2
20%
Zdobędzie mistrzostwo Europy
3
30%

Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1191

FRANCJA - Euro 2016

Postautor: League » czw 02.06.2016 20:36

plus kadra to reprezentacja kraju, jak wypada kraj który promuje się takimi nizinami intelektualnymi jak benzema?
Obrazek

Awatar użytkownika
robercik88
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek
Reputacja: 0

FRANCJA - Euro 2016

Postautor: robercik88 » pn 06.06.2016 14:19

Benzema sam, na własne życzenie utrudnił sobie sprawę. W dodatku widać jego przywiązanie do samego kraju, który ocenia negatywnie, zamiast podejść z pokorą do decyzji i tym samym dać sobie jeszcze szansę, do powrotu kiedykolwiek. On jest w takim wieku i takiej formie, że lepiej już nie będzie, raczej tylko gorzej, więc o ile jestem kibicem Realu, o tyle nie jestem zwolennikiem tego pana.

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1647

FRANCJA - Euro 2016

Postautor: fieldy » pt 10.06.2016 23:03

Giroud mógł miec hat tricka, a ma tylko 1 bramkę, w dodatku po faulu. Griezmann też miał świetne okazje, ale raz pudło, a za drugim, dobrze przyblokowany. Payet przed przerwą, jak pisałem wcześniej - słabo, bo sfg mocno średnie, ale po przerwie wziął ciężar na siebie. Pogba wiele nie pokazał, jedynie fryzurę i fajne przerzuty, z których jednak nic nie wynikało. Jeden celny strzał - w środek bramki.
Evra ['] nie mają tam Francuzi nikogo na lewą obronę? Gdzie jest Armand Traore jak go potrzeba? :P
kapitalny gol Payeta, już teraz mozna go wstawić do głosowania na bramkę turnieju.
Rumuni fajnie się pokazali, sami mogli to wygrać, ale Boguś dopiero z karnego trafił, a tez mógł mieć hat tricka.

Ciekawe jak dalej sobie Rumuni poradzą.

blackmore
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 163

FRANCJA - Euro 2016

Postautor: blackmore » pt 10.06.2016 23:07

Francja - Rumunia 2:1

gospodarze wyszli na to spotkanie bardzo stremowani. Jedność w szatni, chęć zwycięstwa i wsparcie kibiców to ważne aspekty, ale widać było, że zespół Deschampsa potrzebował czasu, aby się rozkręcić i stopniowo wchodził w dzisiejsze starcie. W przekroju całego widowiska Francuzi byli stroną przeważającą, lecz nie sposób nie docenić postawy Rumunów, którzy mogli zaskoczyć niczym Chorwaci Brazylię i już na początku rywalizacji objąć prowadzenie. Trójkolorowi natomiast przed zejściem na przerwę mieli również jedną taką naprawdę dogodną okazję na gola, gdy na słupek piłkę skierował Griezmann. Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Co prawda, najpierw to znowu zaatakowali podopieczni Anghela Iordănescua, a kolejną okazję na pokonanie Llorisa miał Stancu. Szkoda, że nie przyjmował piłki na lewą nogę, wówczas łatwiej byłoby mu oddać strzał oraz zdjąłby z siebie presję wywołaną nadbiegającymi obrońcami. Później gospodarze weszli w rytm meczowy, zaczął szaleć Payet, absolutny bohater spotkania. Asysta i gol na koncie to najlepsze podsumowanie jego występu (zwłaszcza efektowność tej bramki). Nie zabrakło jednak, niestety, kontrowersji sędziowskich. Były spalone, które należałoby przeanalizować pod innym kątem kamery, a także łokieć Giroud, który utrudnił (niedoszłą) interwencję Tătărușanu. Szkoda, bo były co najmniej dwie dogodne okazje na to, aby to Rumuni wyszli na prowadzenie, a tak, nie do końca zasłużenie, cieszyła się Francja. Cóż, jak na inaugurację to nie było najgorzej, trzy gole, kilka innych ciekawych okazji i pozostaje nam czekać na więcej.

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1191

FRANCJA - Euro 2016

Postautor: League » pt 10.06.2016 23:10

Rumuni zdyscyplinowani taktycznie, nie ma juz niby słabych drużyn na tym poziomie ale imponują ułożeniem taktycznym w defensywie, niby nazwiska to same nołnejmy a w skarbach kibicach chcą by polska na rumunów trafiła po wyjściu z grupy to jednak nie byłaby łatwa przeprawa.

Po 1 meczu francja ma trochę problemów, Pogba w 1 połowie jako jedyny z pomocników grał do przodu ale brak mu zrozumienia z kolegami, szczególnie że są pod formą. Kante tylko w defensywie ogarniał, Matuidi tak samo. Niestety Griezzmann poza 2 strzałami nie pokazywał się do gry, tak samo Giroud. Dobrze że jest Payet.

Francja też boki obrony ma stare i to problem, nie wiem czy Evra - Sagna wytrzymają grę co kilka dni na takim poziomie.
Ostatnio zmieniony pt 10.06.2016 23:14 przez League, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Professor Chaos
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 202

FRANCJA - Euro 2016

Postautor: Professor Chaos » pt 10.06.2016 23:12

fieldy pisze:Source of the post Giroud mógł miec hat tricka, a ma tylko 1 bramkę, w dodatku po faulu. Griezmann też miał świetne okazje, ale raz pudło, a za drugim, dobrze przyblokowany. Payet przed przerwą, jak pisałem wcześniej - słabo, bo sfg mocno średnie, ale po przerwie wziął ciężar na siebie. Pogba wiele nie pokazał, jedynie fryzurę i fajne przerzuty, z których jednak nic nie wynikało. Jeden celny strzał - w środek bramki.
Evra ['] nie mają tam Francuzi nikogo na lewą obronę? Gdzie jest Armand Traore jak go potrzeba? :P
kapitalny gol Payeta, już teraz mozna go wstawić do głosowania na bramkę turnieju.
Rumuni fajnie się pokazali, sami mogli to wygrać, ale Boguś dopiero z karnego trafił, a tez mógł mieć hat tricka.

Ciekawe jak dalej sobie Rumuni poradzą.

Digne. Tylko czy lepiej pograłby odd Evry nie wiadomo. Giroud, Griezmann i Pogba słabiutko. Pierwszego z nich ratuje tylko bramka po prawdopodobnie faulu. Oby lepiej w następnych meczach. Payet znowu czaruje.
Platini (president UEFA): "Barça play another sport? Barça plays football. Maybe the others play a different sport than Barça."

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1647

FRANCJA - Euro 2016

Postautor: fieldy » pt 10.06.2016 23:15

nie wiem czego wy wszyscy od Girouda oczekujecie, że będzie bramki w stylu Zlatana strzelał przewrotką z linii pola karnego?
Miał 3 setki, z czego 1 wykorzystał, był bliski 2 razy strzału, ale obrońca genialnie go uprzedzał, raz świetnie odegrał do Griezmanna, ale ten był na minimalnym spalonym. Strzelił gola=zrobił swoje.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

FRANCJA - Euro 2016

Postautor: Carbon » pt 10.06.2016 23:23

Francja ma pewien głupi problem - w ofensywie jest masa zawodników do odwalania roboty, ale brakuje tych małych szczegółów, które pozwoliłyby im na końcowy sukces. To przez detale takie jak za szybkie odegranie czy zbyt mocna główka, dziś dupę uratował im Payet. W ogóle to cudowny gol, chłopak aż się rozpłakał i takiego zawodnika zazdrości chyba każdy trener. Ogólnie to zawodnik spotkania, defensorzy Rumunii kompletnie nie wiedzieli jak go powstrzymać, a Francuz dryblował między nimi jak szalony.

Na minus najbardziej Pogba. Niby widoczny, niby miał swoje szanse, ale niewiele z tego wynikło, chyba ani jednego kluczowego podania nie zaliczył.
Coman niby szybciutki, ale gość ma widoczne problemy z balansem ciała. On tak naprawdę nadaje się najlepiej do zapierniczania skrzydłem z piłką na bramkę.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
Marcinhp
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 79

FRANCJA - Euro 2016

Postautor: Marcinhp » sob 11.06.2016 0:07

To nie są szczegóły tylko fundamentalne aspekty. Tam raz, że głowa nie zadziałała i piłkarze niestety grali z zaciągniętym ręcznym, a dwa, że - poza Paytem - żaden z graczy nie miał na tyle osobowości, by wziąć na siebie odpowiedzialność za grę Francji. Pogba wyglądał tak, jak na początku sezonu w Juventusie. Kolejny raz potwierdziło się, że nie potrafi sobie radzić z bardziej agresywnym kryciem rywali.
Kilka lat temu prawie poszedłem do Juve. Ludzie mówili mi o Turynie i powiedzieli, że to jest to, ale Mediolan będzie ładniejszy. Powiedziałem im: Nie jadę do cholernych sklepów, jadę, bo to Juventus.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1447

FRANCJA - Euro 2016

Postautor: Tomusmc » sob 11.06.2016 0:08

Payet będzie głównym kąskiem po Euro
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
Marcinhp
Lider Drużyny
Lider Drużyny

FRANCJA - Euro 2016

Postautor: Marcinhp » sob 11.06.2016 0:11

Teraz albo nigdy. Facet ma już swoje futbolowe lata.
Kilka lat temu prawie poszedłem do Juve. Ludzie mówili mi o Turynie i powiedzieli, że to jest to, ale Mediolan będzie ładniejszy. Powiedziałem im: Nie jadę do cholernych sklepów, jadę, bo to Juventus.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

FRANCJA - Euro 2016

Postautor: Carbon » sob 11.06.2016 0:15

Marcinhp pisze:Source of the post To nie są szczegóły tylko fundamentalne aspekty.

Nie powiedziałbym tak, patrząc z jaką łatwością Francuzi mimo wszystko napierali do przodu. Słupek po główce Griezzmana czy wolej Pogby nie wzięły się z przypadku. Raz na przykład Giroud miał szansę piętką pięknie wyprowadzić Griezzmana na setkę, pospieszył się o jakieś pół sekundy. To są szczególiki. Weź jeszcze pod uwagę, że miała im prawo doskwierać presja, zresztą było widać, że ich to blokuje. Teraz już powinno być tylko lepiej.

Tomusmc pisze:Source of the post Payet będzie głównym kąskiem po Euro

Raczej nie, dopiero co nową umowę przecież podpisał i West Ham ma być w pełni pod niego budowany. ;)

Marcinhp pisze:Source of the post Teraz albo nigdy. Facet ma już swoje futbolowe lata.

Bez jaj, dopiero 29, jeszcze kilka lat powinien pograć na bardzo wysokim poziomie.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1447

FRANCJA - Euro 2016

Postautor: Tomusmc » sob 11.06.2016 0:18

Wiem, że w Anglii można się ustawić grając w średniej drużynie, ale zawsze można liczyć na ambicje piłkarza, na pewno będzie ciekawie

Dobrze, że wróciłeś małolat :beer:
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
Marcinhp
Lider Drużyny
Lider Drużyny

FRANCJA - Euro 2016

Postautor: Marcinhp » sob 11.06.2016 0:56

Francuzi z żadną łatwością nie napierali. Co więcej, mieli horrendalne problemy z rozegraniem piłki z własnej połowy, a co dopiero z odpowiednim wyprowadzeniem jej w ataku pozycyjnym. W sumie tego w zasadzie nie było. Nie radzili sobie z pressingiem Rumunów czy podwajaniem (przede wszystkim Pogba). Gdyby nie Payet nie byłoby zwycięstwa na pewno. Takie są fakty, a odnosząc się do wymienionych sytuacji, to w zasadzie Rumuni w kwestii oczywistości sytuacji w zasadzie zbytnio im nie ustępowali.

W kwestii Payeta to nie da się ukryć, że cała karierę turlał się w lidze francuskiej. Facet pokazał się światu w stosunkowo prowincjonalnym West Hamie i jeśli teraz nie pójdzie wyżej, to nie nigdy tego nie zrobi. A już dawno udowodnił, że ma skill na coś więcej niż grę o lige europy.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1034

FRANCJA - Euro 2016

Postautor: ozob » sob 11.06.2016 11:05

Francja slabo. Obejrzalem przed chwila i powiem, ze spodziewalem sie czegos wiecej. Wynik uratowal *byc moze najlepszy na boisku Payet strzalem typu "sprobuje, a moze wejdzie" i sie udalo. Gdyby padl remis to nikt nie powinien byc zszokowany.

*
Kanté: Most passes made. Most touches of ball. Highest pass completion %. Most tackles made. Most interceptions. Most distance covered.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Wróć do „GRUPA A: Francja, Rumunia, Szwajcaria, Albania (EURO 2016)”