HISZPANIA - Euro 2016

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Jaki wynik osiągnie Hiszpania podczas Euro 2016?

Odpadnie w grupie
3
50%
Odpadnie w 1/8 finału
0
Brak głosów
Odpadnie w ćwierćfinale
2
33%
Odpadnie w półfinale
1
17%
Zdobędzie srebrny medal
0
Brak głosów
Obroni mistrzostwo Europy
0
Brak głosów

Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
maciek_88
Moderator
Moderator
Reputacja: 425

HISZPANIA - Euro 2016

Postautor: maciek_88 » wt 21.06.2016 10:04

Ostatnie ostrzeżenie. Potem będą przymusowe wakacje.
Morrow pisze:Source of the post Tak jak i Doktorek nie zostanie skautem nie składając CV gdziekolwiek choć ma pewnie większe pojęcie o tych dzieciakach niż większość gogusiów chodzących w garniturach Armaniego w czołowych klubach.

Awatar użytkownika
FRYDERYK SZOPEN
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 117

HISZPANIA - Euro 2016

Postautor: FRYDERYK SZOPEN » wt 21.06.2016 10:14

wspolczuje takiemu veronowi, zostal zweryfikowany w united a pozniej w chelsea- niestety byl slabym pilkarzem. domorosli mysliciele z pilkapl w natarciu.

przypomnial mi sie zambrotta. boze jaki on byl slaby. bo w hiszpanii go zweryfikowano.

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1249

HISZPANIA - Euro 2016

Postautor: League » wt 21.06.2016 10:30

FRYDERYK SZOPEN pisze:Source of the post wspolczuje takiemu veronowi, zostal zweryfikowany w united a pozniej w chelsea- niestety byl slabym pilkarzem. domorosli mysliciele z pilkapl w natarciu.

2 różne przypadki, nie dziwie się że nie rozróżniasz. Veron pokazał wcześniej że jest dobrym piłkarzem, ja wiedziałem jaki Pedrilto jest już w Barcelonie. Ot zwykły przeciętniak który dużo pracuje dla zespołu i to dzięki temu sie utrzymał. Tak Padoin barcelony czy Simone Pepe
Obrazek

blackmore
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 163

HISZPANIA - Euro 2016

Postautor: blackmore » wt 21.06.2016 11:24

FRYDERYK SZOPEN pisze:Source of the post co do wypowiedzi pedro-pol roku pracy z pewnym portugalczykiem wystarczylo jak widac aby zrobic z siebie debila. nie pierwszy nie ostatni.

Naprawdę nie masz już innych argumentów tylko sprowadzanie jego zachowania do współpracy z Mourinho? Słabe. Nie znasz piłkarza osobiście, nie byłeś w szatni Chelsea, ale już leci argument "Mourinho". Ech.

FRYDERYK SZOPEN pisze:Source of the post takiego deco chelsea tez zweryfikowala? albo szewe? claudio lopez tez byl slaby bo w lazio sobie nieporadzil? albo mendieta? etc etc

Dobra, a czy Pedro miał renomę jak oni zanim odeszli do innych klubów? I nie interesują mnie wypowiedzi kibiców Barcelony, bo tych sloganów, że "najlepszy pomocnik w historii futbolu", "najlepsze trio w ataku wszech czasów" to już się naczytałem za dużo. Szewczenkę doceniali wszyscy na całym świecie. Tak samo było z Verónem, czy Mendietą. Można nie było kibicować drużynom, w których grali, ale nie kwestionowano umiejętności, jakie posiadają.

Czy Pedro miał status tych zawodników?

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1035

HISZPANIA - Euro 2016

Postautor: DDK » wt 21.06.2016 11:54

porównywanie Pedro do Verona i Szewczenki jest, lekko mówiąc, niepoważne.

Awatar użytkownika
fan_R10
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 34

HISZPANIA - Euro 2016

Postautor: fan_R10 » wt 21.06.2016 12:18

A jak słaby jest Lewandowski, który został zweryfikowany w reprezentacji - jak nie ma wokół siebie super graczy to gaśnie :rotfl:
Wygramy, przegramy, albo będzie remis.

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

HISZPANIA - Euro 2016

Postautor: League » wt 21.06.2016 12:22

fan_R10 pisze:Source of the post A jak słaby jest Lewandowski, który został zweryfikowany w reprezentacji - jak nie ma wokół siebie super graczy to gaśnie

Lewandowski zweryfikowany w reprezentacji :D Samozaoranie level max
Obrazek

Awatar użytkownika
fan_R10
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 34

HISZPANIA - Euro 2016

Postautor: fan_R10 » wt 21.06.2016 12:28

[/quote]

Lewandowski zweryfikowany w reprezentacji :D Samozaoranie level max[/quote]

zacytowałem dokładnie Ciebie :

zawodnik który gra dobrze jeśli ma bardziej utalentowanych obok siebie w formie, a jak ma coś sam zrobić to gaśnie.

Tak więc to samo można powiedzieć o Lewym, który błyszczy w klubie bo ma wokół siebie super graczy, a w reprze "jak ma coś sam zrobić to gaśnie"

:P
Wygramy, przegramy, albo będzie remis.

Awatar użytkownika
FRYDERYK SZOPEN
Kapitan
Kapitan

HISZPANIA - Euro 2016

Postautor: FRYDERYK SZOPEN » wt 21.06.2016 12:32

blackmore pisze:Source of the post . Tak samo było z Verónem, czy Mendietą. Można nie było kibicować drużynom, w których grali, ale nie kwestionowano umiejętności, jakie posiadają.

Czy Pedro miał status tych zawodników?

a co takiego mendieta osiagnal zeby mial byc porowywalny do pedro? nawet veron? a jakbys niepamietal to ci przypomne: pedro wygrywal LM, jest mistrzem swiata i europy bedac czolowa postacia reprezentacji i klubu. nie jakims zapchajdziurą, ale pilkarzem ktory tam grał. i strzelal gole. a jak gral veron w anglii? pamietasz czy nie? szewe dalem jako przyklad ze chelsea nie jest zadnym klubem ktory moze sie mienic "weryfikujacym". jeden pilkarz gra lepiej tu inny tam. jak ktos pisze ze pedro to cieniak to mozna sie jedynie puknac w glowe. dalem przyklad zambrotty czy najlepszy: beckhama. wiesz jak grkl beckham w realu? tak ze co tydzien mial kabaret w domu. dobrym przxykladem jest tez lopez. w valenci szalal, w lazio byl nikim. i co to oznacza? to ze lazio go zewryfikowalo? takie cos moze wymyslec tylko ktos o mozdzku jaskolki.
zweryfikowany to mogl zostac jakis farinos przez inter ale napewno nie pedro przez chelsea.

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

HISZPANIA - Euro 2016

Postautor: League » wt 21.06.2016 13:00

fan_R10 pisze:Source of the post Tak więc to samo można powiedzieć o Lewym, który błyszczy w klubie bo ma wokół siebie super graczy, a w reprze "jak ma coś sam zrobić to gaśnie"

nie, to jest zupełnie inny przypadek. Jak tego nie widzisz to sorry :D ktoś kto tak mówi o lewandowskim albo nie ogląda meczów albo nie wiem na co patrzy.

Ben Arfa idzie do Sevilli. Dobry transfer
Obrazek

blackmore
Kapitan
Kapitan

HISZPANIA - Euro 2016

Postautor: blackmore » wt 21.06.2016 13:29

FRYDERYK SZOPEN pisze:Source of the post pedro wygrywal LM, jest mistrzem swiata i europy bedac czolowa postacia reprezentacji i klubu.

Ok i powtórzę swoje pytanie:
czy Pedro za czasów gry w Barcelonie miał taki sam status jak Szewczenko, czy Verón zanim odeszli do innych klubów?

Nie przytaczaj mi, jak oni grali w późniejszych klubach, bo widziałem Veróna, Beckhama, czy Szewę, ale to nie to tu chodzi. Kwestią jest percepcja zawodnika Pedro przez środowisko kibiców. Przyszedł Szewczenko do Chelsea jako wielki piłkarz. Nie wymieniaj tytułów Pedro, ponieważ doskonale wiemy, że pod kątem talentu Ukrainiec to trzy półki wyżej niż Hiszpan. Verón w tamtym czasie był pożądany przez kilka mocnych klubów. Był kapitanem reprezentacji Argentyny. Jego transfer do United to olbrzymia kasa i pierwszy taki krok, tj. z Serie A do Premier League za taki przelew. Beckham wiadomo. Obdzierając go z otoczki medialnej i kwestii marketingowej, to jednak jest to piłkarz symbol dla tego sportu.

A Pedro to niezły/dobry zawodnik jakich wielu. Dobry, mający przebłyski, zaistniał w meczu z Szachtarem, strzelił gola w finale LM, osiągnął sukcesy z kadrą, ale to nie jest piłkarz, który fascynacją wykracza poza obszar Barcelony.

Ja nie byłem zwolennikiem przyjścia tego piłkarza do Chelsea, ale przed startem dałem mu czystą kartę. Sam transfer to niewypał, pomimo że długo broniłem tego piłkarza, tłumacząc zaistniałą nerwową atmosferą w zespole i spadkiem jakości u niemalże każdego piłkarza The Blues. Generalnie to wraz z Oscarem jest dla mnie pierwszym do odstrzału.

FRYDERYK SZOPEN pisze:pedro wygrywal LM, jest mistrzem swiata i europy bedac czolowa postacia reprezentacji i klubu.

Był w składzie. Strzelił kilka ważnych goli (finałowy z United i tak bym pominął, bo w takich meczach, to i do siatki rywala trafiał Dimitrij Alejniczew), ale nie rób z niego herosa. Przecież za 50 lat nikt poza Barceloną nie będzie o nim pamiętać. Messi, Xavi, Puyol, Busquets, Alves, pewnie też Villa... następnie Neymar i Suárez. To są piłkarze kluczowi dla Barcelony.

Percepcja odbierania piłkarzy w ujęciu globalnym jest istotna. I nie mam na myśli tego, kto występuje na okładkach BravoSport, tylko kto ma uznanie w porządnym środowisku kibicowskim. Pedro nigdy nie zachwycał tak, jak inni i dlatego jego pozycja w reprezentacji Hiszpanii oraz przeciętna gra w Chelsea, nie jest spowodowana tym, że trenerzy mają problem z dostrzeżeniem jego geniuszu, tylko ten piłkarz faktycznie nie sięga wyżej niż obecna pozycja. Mnie w Barcelonie nigdy nie zachwycał i proszę nie zarzucać filmikami z kompilacjami "The Best of Pedro". Po prostu ile razy oglądałem Barcelonę w najważniejszych meczach, czy to ligowych, czy w Lidze Mistrzów, to nawet przez myśl mi nie przeszło, że zajebiście by mieć tego zawodnika w drużynie. I myślę, że wielu fanów Premier League, Bundesligi, czy Serie A również tak uważa.

A czy po obejrzeniu meczu z udziałem Veróna, Beckhama albo Mendiety takie pobożne życzenia miałem? Jak najbardziej.

Awatar użytkownika
FRYDERYK SZOPEN
Kapitan
Kapitan

HISZPANIA - Euro 2016

Postautor: FRYDERYK SZOPEN » wt 21.06.2016 14:51

black:

zadam ci proste pytanie: czy terry albo gerard to slabiaki czy jednak dobrzy pilkarze?
czy mozna powiedziec ze reprezentacja ich zweryfikowala? bo ich jakby nie patrzec, zweryfikowala-glownie tego drugiego. a i nie byli na tyle odwazni aby pojsc na weryfikację np. do hiszpanii. jak to jest? jak sie definije slabiaka a jak dobrego pilkarza? jak sie definiuje weryfikacje? chelsea czy tam liga angielska ma jakis patent na definiowanie weryfikacji? bo skoro nie ma-a nie ma-to terrego zgodnie z teoria weryfikacji tez smialo uznaje za slabiaka. [k****] co slowo. slabiak. terry to slabiak. zgadasz sie ze mną?

sklad milanu z finalu 94: Sebastiano Rossi - Mauro Tassotti, Filippo Galli, Paolo Maldini , Christian Panucci, Roberto Donadoni, Marcel Desailly, Demetrio Albertini, Zvonimir Boban, Dejan Savićević, Daniele Massaro

massaro dla ciebie byl slabiak? bo gral wokol swietnych pilkarzy. to jest ten tok myslenia. skoro nie tak wybitnie utalentowany to musial byc slabiak ktory mial po prostu farta ze tam sie znalazl. co za glupki w tym milanie ze grali slabiakiem massaro, prawda? i co za glupki ze wygrali puchar europy. pewnie z juskowiakiem w skladzie tez by wygrali.

litosci.

blackmore pisze:
Po prostu ile razy oglądałem Barcelonę w najważniejszych meczach, czy to ligowych, czy w Lidze Mistrzów, to nawet przez myśl mi nie przeszło, że zajebiście by mieć tego zawodnika w drużynie. I myślę, że wielu fanów Premier League, Bundesligi, czy Serie A również tak uważa.

A czy po obejrzeniu meczu z udziałem Veróna, Beckhama albo Mendiety takie pobożne życzenia miałem? Jak najbardziej.

nie ma w tym nic dziwnego skoro obok niego biegal messi czy iniesta. jakbysmy cofneli sie o 60 lat i ogladali dzis jakas brazylie z pele to tez kazdy by myslal o pele albo garrinchy a nie o innych. bo uwaga skupia sie na wybitnych jednostakch. tak samo pewnie bysmy mysleli o holandi tulipanow, po co resenbrink skoro lepiej miec crujffa czy neeskensa. tak dziala wyobraznia kibica, to jest naturalne.

blackmore
Kapitan
Kapitan

HISZPANIA - Euro 2016

Postautor: blackmore » wt 21.06.2016 15:16

FRYDERYK SZOPEN pisze:Source of the post czy terry albo gerard to slabiaki czy jednak dobrzy pilkarze?

Bardzo dobrzy w Chelsea i Liverpoolu. W reprezentacji zawiedli, jak wszyscy z tamtego pokolenia Synów Albionu. To samo dotyczy piłkarzy Portugalii z przełomu wieków, zapewne również Argentyny, czy nawet Holandii i jej spektakularnych porażek w rzutach karnych. Reasumując: wielcy piłkarze, świetne wyniki klubowe, ale w reprezentacji zawód na całej linii.

FRYDERYK SZOPEN pisze:Source of the post czy mozna powiedziec ze reprezentacja ich zweryfikowala?

Pojedynczo nie, ale zespołowo tak. Tj. nie tyle zawiódł sam Terry albo Gerrard, co zawiodła generacja. Nie było tak, że Beckham nie zdobył złotego medalu MŚ, bo mu Terry walnął dwa samobóje w finale. Nie. Po prostu drużynowo to się nigdy nie potrafiło skleić.

FRYDERYK SZOPEN pisze:Source of the post jak sie definije slabiaka a jak dobrego pilkarza?

Wpływ na sukces oraz regularność w imponowaniu przeciwko wielkim rywalom. Np. Alfonso Alves to ciekawostka. Wyszedł poza średnią ligę i nagle okazało się, że nic nie potrafi. Dlatego nie jest dobrym piłkarzem, ale w jednym sezonie dokonał fajnej rzeczy, zatem nie można mu tego ujmować. Ryan Giggs to znakomity piłkarz, bo przez kilkanaście sezonów w karierze nie schodził poniżej dobrego poziomu, co jakiś czas wskakując na poziom mistrzowski, czym przyczyniał się do sukcesów Manchesteru United. Dobrym piłkarzem w lidze okręgowej będzie Grzegorz Kubiak, ale zapewne okazałby się słabiakiem, gdyby kazano mu zagrać w meczu Arsenalu z Liverpoolem.

FRYDERYK SZOPEN pisze:Source of the post chelsea czy tam liga angielska ma jakis patent na definiowanie weryfikacji?

Ależ się uczepiłeś! Stary, przecież ja NIGDZIE nie napisałem, że jakikolwiek klub to weryfikacja. Czy ja napisałem, że Pedro został zweryfikowany albo Szewczenko, czy Mendieta? Ja cały czas piję do czasów gry w klubie, w którym zyskało się na renomie. Pedro jest słaby w Chelsea, ale nigdy mnie przesadnie nie zachwycał w Barcelonie. Szewczenko nie wypalił na Stamford, ale w Milanie potrafił być jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Ja niczego nie chcę weryfikować. Po prostu oceniam postawę zawodników w danym okresie ich kariery.

FRYDERYK SZOPEN pisze:Source of the post terry to slabiak. zgadasz sie ze mną?

W reprezentacji co najwyżej niezły, ale generalnie to zawiódł tak samo, jak Gerrard, Lampard, czy Beckham. Natomiast grając w klubie wszyscy potrafili zachwycić cały świat.

FRYDERYK SZOPEN pisze:Source of the post massaro dla ciebie byl slabiak? bo gral wokol swietnych pilkarzy. to jest ten tok myslenia.

Nie, to nie jest ten tok myślenia. To jest analiza wpływu na postawę drużyny. Pedro był niezły, czasami dobry w Barcelonie, ale wybitni byli Puyol, Xavi, Messi, czy Iniesta. Pedro (oczywiście, proporcjonalnie do każdej z pozycji) odstaje poziomem. Dla mnie nigdy nie był zajebistym skrzydłowym. Nie przekonuje mnie, ot co.

Skoro pytasz o Massaro... to ja postawię kontrpytanie. Demichelis w Argentynie. Niezastąpione ogniwo w środku obrony?

FRYDERYK SZOPEN pisze:jakbysmy cofneli sie o 60 lat i ogladali dzis jakas brazylie z pele to tez kazdy by myslal o pele albo garrinchy a nie o innych. bo uwaga skupia sie na wybitnych jednostakch.

Absolutnie się nie zgadzam. Zamiast "wybitnych" powinieneś napisać "ofensywnych/medialnych". Wybitnym potrafi być defensywny pomocnik i dlatego tak przyjemnie się patrzyło na Makélélé. Takiego zawodnika chciałbym mieć w składzie, tak samo jak Thurama czy Passarellę w obronie. Pedro na skrzydle już nie.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1290
Kontaktowanie:

HISZPANIA - Euro 2016

Postautor: Dr.Football1 » czw 23.06.2016 0:01

Awatar użytkownika
Kubski145
Skład B
Skład B
Reputacja: 7

HISZPANIA - Euro 2016

Postautor: Kubski145 » czw 23.06.2016 0:20

Dr.Football1 pisze:https://streamable.com/y5zx

Warto zobaczyc.

No z Włochami będą mogli sobie jeszcze poklepać, ale z Niemcami już niekoniecznie :) - Jestem w sumie ciekawy kto będzie miał w meczu Hiszpania - Niemcy o ile do tego meczu dojdzie większe posiadanie. Byłem ciekawy rok temu posiadania piłki w meczu Barcelona - Bayern i było 51% dla Bawarczyków o ile dobrze pamiętam :)

Wróć do „GRUPA D: Hiszpania, Czechy, Turcja, Chorwacja (EURO 2016)”