WKS Śląsk Wrocław (zbiorczy)

Piłka nożna w Polsce - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
Asteniu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 0

Postautor: Asteniu » pn 03.03.2008 18:14

Jarzinho pisze:
Nie podawaj pojebanych przykladow, bo obrazasz ludzi takich jak Drzymała czy Rutkowski. CZy to ich wina, ze chca widziec efekty mln, ktore ładuja w kluby.

Co szkoda gadać kibice we Wrocławiu powinni pocałowac w dupe drzymałe, że chce cos tam zrobić, bo co awansuja i na tym wszystko wskazuje koniec by bylo szcześcia, bo nikt tam nie ma kasy na OE. Zaden sponor nie byl w stanie pokryc kosztow zwiazanych z gra na najwyzszym szczeblu. Za 4 lata chca zorganizowac Euro a co pozniej, kto tam ma grac.

Drzymala nie jest postacia, podobna do Ptaka, zrobił na wsi druzynę, ktora organizacyjnie jest obok Wisły najlepsza. Zaplecze sportowe, finansowe, wszystko na takim poziomie o jakim cała OE moze jedynie marzyć.
To było pewne, tak samo jak w przypadku Amici, ze kiedys to sie skonczy, kto bedzie dawal 20 mln co sezon, a kibicow na stadionie 400. Jakie pretensje maja kibice w Grodzisku, fakt jest grupka zajebistych fanow, prawdziwych, tylko 100 osob to troche mało. Oczywiscie szacunek dla nich.

Hehe, chyba pierwszy raz sie z Toba zgadzam, ale jak juz sie zgadzam to w 101 % :)

Jarzinho pisze:Rozumiem, gdyby Drzymała opuscil Dyskobolie i poszedl do Wroclawia inwestowac w Slask, ale on zabiera Dyskobolie do Wroclawia, a tak byc nie powinno.

Drzymala "stworzyl" ten klub, on do niego ciagle doplacal i mysle ze cos mu sie nalezy. Po drugie sam rozdawal bilety w swojej firmie aby tylko ludzie chodzili na mecze Groclinu, tak naprawde ile Groclin ma kibicow ? 500 ? Szkoda mi ich, ale pewnie Drzymala za niedlugo opuscil by Groclin a ten powoli staczal by sie w dol, az w koncu by zbankrutowal ( byc moze Klasa A, B lub C ).
"Alcohol is in my veins...
Tears fall as I think of you.
The true memory you left me with
is a key to the wine of melancholy."

Awatar użytkownika
petru
Administrator
Administrator
Reputacja: 212

Postautor: petru » pn 03.03.2008 19:11

Pieniądze Drzymały, jako sponsora (jak np. Alianz w Górniku, czy choćby Cupiał w Wiśle) wziąłby każdy z pocałowaniem ręki, ale tutaj sytuacja jest wątpliwa moralnie. Mniejsza z problemami kadrowymi, ale po coś miasto płaciło te długi kilkumilionowe. Po to, by klub mógł grać pod własnym szyldem w przeciwieństwie do Lecha czy Widzewa. I nie dziwię się mieszanym uczuciom kibiców Śląska, skoro sprawa opiera się tylko na niecierpliwości Drzymały, który od zaraz chce Pucharu UEFA. Klicki mógł poczekać nawet z wejściem do pierwszej ligi, więc może warto dać Śląskowi okres przejściowy... i prawo do bycia Śląskiem jednoczesnie?

Asteniu pisze:Drzymala "stworzyl" ten klub, on do niego ciagle doplacal i mysle ze cos mu sie nalezy.

To już nie chodzi o kibiców Dyskobolii, bo oni płacą za mrzonki Drzymały o wielkim futbolu na wsi, ale o samego Śląska. Klub to coś więcej niż pieniądze i osobiście dziwnie czułbym się, gdyby Wisła grała na licencji np. Kmity Zabierzów.
A tak już offtopicowo...
Jarzinho pisze:Drzymala nie jest postacia, podobna do Ptaka, zrobił na wsi druzynę, ktora organizacyjnie jest obok Wisły najlepsza.

Przecież Rutkowski mówił, ze Wisła jest klubem chaotycznym i kompletnie niezorganizowanym. A ja mu wierzę, bo to mądry człowiek i jego klub walczy o mistrza :). W przyszłym roku w Poznaniu zapewne pominą ten nieistotny detal i bezpośrednio przejdą do regularnych występów w Lidze Mistrzów :).
Obrazek Obrazek
Józef Stalin - Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej

Awatar użytkownika
Asteniu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Asteniu » pn 03.03.2008 19:28

piwus pisze:Pieniądze Drzymały, jako sponsora (jak np. Alianz w Górniku, czy choćby Cupiał w Wiśle) wziąłby każdy z pocałowaniem ręki, ale tutaj sytuacja jest wątpliwa moralnie. Mniejsza z problemami kadrowymi, ale po coś miasto płaciło te długi kilkumilionowe. Po to, by klub mógł grać pod własnym szyldem w przeciwieństwie do Lecha czy Widzewa. I nie dziwię się mieszanym uczuciom kibiców Śląska, skoro sprawa opiera się tylko na niecierpliwości Drzymały, który od zaraz chce Pucharu UEFA. Klicki mógł poczekać nawet z wejściem do pierwszej ligi, więc może warto dać Śląskowi okres przejściowy... i prawo do bycia Śląskiem jednoczesnie?

Slask bedzie nadal gral pod wlasnym szyldem, tyle ze na licencji Grocilnu, ale to przeciez tylko licencja, ja to tak postrzegam, choc wiem ze kibice Slaska maja prawo byc nie do konca zadowoleni.

Co do niecierpliwosci Drzymaly to wydaje mi sie ze jego cierpliwosc chcialo by miec wielu. I tak nadal miasto zachowa 80% udzialow w Slasku, tylko 20 % pojdzie do Drzymaly, a zawsze jak cos to moze pewnie Czarneckiego uda sie namowic do sponsoringu.

Awatar użytkownika
bellus
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: bellus » pn 03.03.2008 19:32

Jarzinho pisze:Co szkoda gadać kibice we Wrocławiu powinni pocałowac w dupe drzymałe, że chce cos tam zrobić, bo co awansuja i na tym wszystko wskazuje koniec by bylo szcześcia, bo nikt tam nie ma kasy na OE. Zaden sponor nie byl w stanie pokryc kosztow zwiazanych z gra na najwyzszym szczeblu. Za 4 lata chca zorganizowac Euro a co pozniej, kto tam ma grac.

Jak to czytam to przypomina mi się artykuł z GW. Swego czasu w dodatku dolnośląskim był test odnośnie znajomości Wrocławia, w zależności od ilości zdobytych punktów przydzielał do jednej z kilku grup. Jedna z nich to byli Poznaniacy - myślą, że wiedzą wiele o Wrocławiu a jak jest na prawdę widzisz sam (to parafraza rzecz jasna).
Traktujesz Śląsk jak jakiś klubik w stylu Szczakowianki Jaworzno czy KSZO. Gwarantuje Ci, że Śląsk poradził by sobie w I lidze. Oczywiście, że nie walczył by o czołowe miejsca, ale kasa by się znalazła. Żeby nie pozostawać gołosłownym - LG, żeby daleko nie szukać. Już w momencie podpisania umowy odnośnie stowrzenia parku przemysłowego pod Wrocławiem Koreańczycy chcieli sponsorować klub piłkarski. Problemem było jednak to, że w statusie azjatyckiego giganta jest zapisane, że mogą oni sponsorować tylko kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej. Kolejna kwestia to, że lekceważenie klubu to tez w jakimś względzie lekceważenia jednego z szybciej rozwijających się miast w Polsce.

Rozumiem, gdyby Drzymała opuscil Dyskobolie i poszedl do Wroclawia inwestowac w Slask, ale on zabiera Dyskobolie do Wroclawia, a tak byc nie powinno.

Zgadzam się. Wg mnie to powinno być tak:
1. Drzymała wycofuje pieniądze z Grodziska
2. Drzymała inwestuje w Śląsk
3. Śląsk gra na własnej licencji, wywalczonej własnymi siłami.

Minusy takiej fuzji:
- emocje, a raczej ich brak, w trakcie rundy rewanżowej w II lidze
- trener Tarasiewicz i jego dalszy los, było nie było, pozycje w śród kibiców ma mocną
- koncepcja budowy kadry wokół w pierwszej kolejności zawodników z Dolnego Śląska teraz pewnie przeminie z wiatrem
- wszelkie gadania, że Śląsk nie zasłużył na drugą ligę
- potencjalnie mniej kibiców przynajmniej w początkowym okresie
- ewentualny Puchar UEFA, na który Śląsk nie zasłużył

Awatar użytkownika
Jarzinho
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 10
Kontaktowanie:

Postautor: Jarzinho » pn 03.03.2008 19:34

piwus pisze:Przecież Rutkowski mówił, ze Wisła jest klubem chaotycznym i kompletnie niezorganizowanym. A ja mu wierzę, bo to mądry człowiek i jego klub walczy o mistrza . W przyszłym roku w Poznaniu zapewne pominą ten nieistotny detal i bezpośrednio przejdą do regularnych występów w Lidze Mistrzów

Ciezko tak nie twierdzić skoro grono osob zwiazanych z takim klubem nie potrafi dobrze zrozumieć kontraktu jednego zawodnika. :lol: Nie wiem czego sie tak czepiles tego mistrza, Janas, czy ten włąsciciel z Korony, Miklas, Drzymała, Pietryszyn, Ożóg oni wszyscy mowili podobnie, a moze byli jeszcze bardziej pewni swego, a w koncu Lech jest wysoko. A co do organizacji wyrazilem swoja opinie.
piwus pisze:To już nie chodzi o kibiców Dyskobolii, bo oni płacą za mrzonki Drzymały o wielkim futbolu na wsi, ale o samego Śląska. Klub to coś więcej niż pieniądze i osobiście dziwnie czułbym się, gdyby Wisła grała na licencji np. Kmity Zabierzów.
A tak już offtopicowo...

Przeciez to nie jest jakas ukma na honorze czy cos podobnego, ślask awanuje, licencje bedize mial, a ze dostanie od nowego sponsora mzoe miejsce w pucharach, to tylko na plus.

cloner pisze:Fajne masz podejscie. Chciałbym, zeby ten twoj klub przeniesli np. do Włocławka. Moze wtedy inaczej bys do tego podchodzil. Klub DYSKOBOLIA nie ma 5 lat, ale co ty mozesz o tym wiedziec. Twoj klub powstal chyba rok, albo 2 lata temu w koncu.

Jedna czy diw literki nic nie zmienia. Kiedys w nazwie był Kreisel i kto to pamieta. Literki sie nie licza.
Obrazek

Awatar użytkownika
petru
Administrator
Administrator
Reputacja: 212

Postautor: petru » pn 03.03.2008 21:13

Jarzinho pisze:Przeciez to nie jest jakas ukma na honorze czy cos podobnego, ślask awanuje, licencje bedize mial, a ze dostanie od nowego sponsora mzoe miejsce w pucharach, to tylko na plus.

Skoro miejsce w ekstraklasie można uzyskać na boisku, to po co jeszcze machloje z licencją? Z perspektywy poznańskiej to nic takiego, bo zanim Amica wchodziła w Lecha kibice byli tak zdesperowani, że chcieli wymusić pieniądze od Kompanii Piwowarskiej i Amica faktycznie jawiła się jako cud. Sponsoring - tak, dziwne twory - nie. Nawet ITI miało dostatecznie dużo klasy, by spłacić długi (pomińmy co teraz robi). Teraz nawet długi nie stoją na przeszkodzie, więc na dobrą sprawę po co ta fuzja? Równie dobrze Groclin może nie zając drugiego miejsca i nici z pucharów.

Jarzinho pisze:
piwus pisze:Przecież Rutkowski mówił, ze Wisła jest klubem chaotycznym i kompletnie niezorganizowanym. A ja mu wierzę, bo to mądry człowiek i jego klub walczy o mistrza . W przyszłym roku w Poznaniu zapewne pominą ten nieistotny detal i bezpośrednio przejdą do regularnych występów w Lidze Mistrzów

Ciezko tak nie twierdzić skoro grono osob zwiazanych z takim klubem nie potrafi dobrze zrozumieć kontraktu jednego zawodnika. :lol: Nie wiem czego sie tak czepiles tego mistrza, Janas, czy ten włąsciciel z Korony, Miklas, Drzymała, Pietryszyn, Ożóg oni wszyscy mowili podobnie, a moze byli jeszcze bardziej pewni swego, a w koncu Lech jest wysoko. A co do organizacji wyrazilem swoja opinie.

Zespół, który najgłośniej krzyczał przed sezonem o walce o mistrza, został brutalnie sprowadzony na ziemię, a teraz nie dość, że gładko pominął to milczeniem, to jeszcze krytykuje obecnego lidera i myślą jest już w regularnej grze w LM... no coś jest nie tak. http://sport.onet.pl/74331,1248675,1703 ... omosc.html
Z mojej strony koniec OT. Bez odbioru ;).
Obrazek Obrazek
Józef Stalin - Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej

zagi82
Skład B
Skład B
Kontaktowanie:

Postautor: zagi82 » pn 03.03.2008 22:43

Mnie ciekawi tylko jedno.Mianowicie reakcja na to wszystko wrocławskich fanów.Tutaj moim zdaniem mogą być spore kłopoty.Wiem, że nazwa i herb nie będą zmieniane, ale mimo wszystko smród pozostaje. Jak dla mnie rozwiązanie było prostsze: Drzymała wycofuje się z Dyskobolii a potem inwestuje w Śląsk, a on wywalcza awans NA BOISKU, a nie poprzez jakieś fuzje. A tutaj mamy sytuacje, że Groclin będzie po prostu grał jako Śląsk.Bo tak sobie wymyślił pan Drzymała.

Awatar użytkownika
Asteniu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Asteniu » wt 04.03.2008 13:23

zagi82 pisze:Mnie ciekawi tylko jedno.Mianowicie reakcja na to wszystko wrocławskich fanów.Tutaj moim zdaniem mogą być spore kłopoty.Wiem, że nazwa i herb nie będą zmieniane, ale mimo wszystko smród pozostaje. Jak dla mnie rozwiązanie było prostsze: Drzymała wycofuje się z Dyskobolii a potem inwestuje w Śląsk, a on wywalcza awans NA BOISKU, a nie poprzez jakieś fuzje. A tutaj mamy sytuacje, że Groclin będzie po prostu grał jako Śląsk.Bo tak sobie wymyślił pan Drzymała.

A co Drzymala mial sie tak poprostu wycofac z Groclinu i zostawic tam kilkadziesiat mln zlotych w postaci pilkarzy, stadionu itd ? No chyba wam na rozum padlo.

Sprzedac tego tez by nie sprzedal, bo nikt nie kupil by I ligowego klubu za duza kase ktory gra w takim miescie jak Grodzisk.

Zico_FCI
Io Sono Interista
Reputacja: 26

Postautor: Zico_FCI » wt 04.03.2008 13:43

Przecież on jest tam właścicielem i prezesem, mógłby pod koniec po prostu rozwiązać kontrakty piłkarzami i podpisać je z nimi za chwile jako prezes Śląska. Dla chcącego nic trudnego.
Asteniu pisze:Sprzedac tego tez by nie sprzedal, bo nikt nie kupil by I ligowego klubu za duza kase ktory gra w takim miescie jak Grodzisk.

A kto mówi o sprzedaży pierwszoligowego klubu? Chodzi o to żeby Dyskobolia była tym klubem, którym była przed przyjściem Drzymały, a nie grała we Wrocławiu pod zmienioną nazwą. Ten klub nie powstał 13 lat temu tylko ponad 80 i jest o ćwierć wieku starzy niż Śląsk.
...

Wilmore
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 34

Postautor: Wilmore » wt 04.03.2008 18:18

Zico_FCI pisze:mógłby pod koniec po prostu rozwiązać kontrakty piłkarzami i podpisać je z nimi za chwile jako prezes Śląska. Dla chcącego nic trudnego.

Powiem Ci coś w ramach takiego wyjawiania tajemnicy poliszynela - pół polskiej ekstraklasy zaciera ręce teraz w oczekiwaniu na takich, co kontrakty i owszem, zerwą, ale się wypną na Drzymałę i podpiszą nowe gdzie indziej, nie we Wrocławiu. Będzie cyrk z tymi kontraktami, bo na razie managerowie i trenerzy spoza Groclinu robią wszystko, by ściągnąć do siebie każdego stamtąd. A jak się uda zrobić precedens...
To może się okazać, że niektórzy nie będą się mogli cieszyć Majewskim czy Sikorą we Wrocławiu. :wink:
Mądrości nie można przekazać. Wiedza, którą próbuje przekazywać mędrzec, brzmi zawsze jak głupota.
Hermann Hesse

Zico_FCI
Io Sono Interista
Reputacja: 26

Postautor: Zico_FCI » wt 04.03.2008 18:28

Teraz jakoś niewielu piłkarzy pali się do odejścia z Grodziska to tym bardziej nie będą chcieli uciec Drzymale mając w perspektywie przeprowadzkę do większego miasta i byś może podwyżki kontraktów. Przecież to nie są niewolnicy i Drzymała w Grodzisku nie trzyma ich na siłę. Zresztą czy oby naprawdę są tam jacyś wybitnie, nawet jak polskie warunki, piłkarze? Majewski i Sikora mi tylko do głowy przychodzą. Ten drugi odchodzi już od kilku sezonów i odejść nie może.
...

Wilmore
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 34

Postautor: Wilmore » wt 04.03.2008 18:33

Zico_FCI pisze:Zresztą czy oby naprawdę są tam jacyś wybitnie, nawet jak polskie warunki, piłkarze?

W polskiej lidze od dawna liczą się zmiany dla zmian, a nie polepszenia pozycji i siły zespołu. Nowa krew z Grodziska znajdzie nawet miejsce tam, gdzie teoretycznie nie powinna być.

Zico_FCI pisze:Ten drugi odchodzi już od kilku sezonów i odejść nie może.

Bo ma fajny kontrakt i mu nie zależy. Akurat o jego odejście z Groclinu się nie martwię, Adrian to fajny chłopak, ale totalnie nieambitny. Mógłby być lepszy od Niedzielana, ale jakoś nigdy mu się nie chciało.

Zico_FCI pisze:Teraz jakoś niewielu piłkarzy pali się do odejścia z Grodziska to tym bardziej nie będą chcieli uciec Drzymale mając w perspektywie przeprowadzkę do większego miasta i byś może podwyżki kontraktów.

Nie będzie podwyżek, nie ma szans. Ewentualnie dla gwiazd absolutnych, ale i w to wątpię. Czy się palą... Teraz nie, ale wszystko będzie zależało od tego, jak będzie się prezentowała fuzja i jakie będą jej warunki - na razie nie przeszkadza dobra atmosfera w Grodzisku w tym, by połowa ligi kombinowała, jak ściągnąć słabiaków z Grodziska, a reszta, jak wyłuskać gwiazdy.
Mądrości nie można przekazać. Wiedza, którą próbuje przekazywać mędrzec, brzmi zawsze jak głupota.
Hermann Hesse

Awatar użytkownika
Jarzinho
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 10
Kontaktowanie:

Postautor: Jarzinho » wt 04.03.2008 20:47

piwus pisze:Skoro miejsce w ekstraklasie można uzyskać na boisku, to po co jeszcze machloje z licencją? Z perspektywy poznańskiej to nic takiego, bo zanim Amica wchodziła w Lecha kibice byli tak zdesperowani, że chcieli wymusić pieniądze od Kompanii Piwowarskiej i Amica faktycznie jawiła się jako cud. Sponsoring - tak, dziwne twory - nie. Nawet ITI miało dostatecznie dużo klasy, by spłacić długi (pomińmy co teraz robi). Teraz nawet długi nie stoją na przeszkodzie, więc na dobrą sprawę po co ta fuzja? Równie dobrze Groclin może nie zając drugiego miejsca i nici z pucharów.

Tu chyba tylko chodzi o puchary nic wiecej w kwesti licencji.
Z tego co pamietam przed fuzja Lech-Amica, Lech mial za sponsora konkurencyjny Browar. Co nie zmienia oczywiscie faktu, ze kibicem ieli za złe Kulczykowi brak wsparcia, a jego syn coś tam obiecywał.

piwus pisze:Zespół, który najgłośniej krzyczał przed sezonem o walce o mistrza, został brutalnie sprowadzony na ziemię, a teraz nie dość, że gładko pominął to milczeniem, to jeszcze krytykuje obecnego lidera i myślą jest już w regularnej grze w LM... no coś jest nie tak. http://sport.onet.pl/74331,1248675,1703 ... na_zaistni enie,wiadomosc.html
Z mojej strony koniec OT. Bez odbioru .

Nie wiem na jakiej podstawie doszedłes do tego, ale co tam. Ja bym bardziej stawial na Pietrysyzna. Co mial dac ten link kompletnie nie wiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
bellus
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: bellus » wt 04.03.2008 21:26

Tu chyba tylko chodzi o puchary nic wiecej w kwesti licencji.

O pieniądze z Canal +. Są one przydzielane w zależności od miejsca w lidze. Siłą rzeczy jakby się nie starał Groclin to będzie wyżej niż Śląsk.

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 240

Postautor: Bienias » śr 05.03.2008 1:05

Jarzinho nie wiem jak Piwus ale dla mnie ten link znaczyl tyle co to ze Lech nie jest gotowy jeszcze walczyc o podium OE nie wspominajac i mistrzostwie.
Nie rozumiem jak "dziecko" moze pouczac "ojca" jak robic dziecko
Ja jestem chłopak z Woli
a Wola fest dzielnica!
Tradycja klawa co tu kryć
gdy masz koleś gest
prosze do nas przyjdź.

Wróć do „Polska”