Reprezentacja Polski (zbiorczy)

Piłka nożna w Polsce - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Co zrobić z Brzęczkiem

Zwolnić
7
26%
Wy****olić dyscyplinarnie
15
56%
Dać mu szansę
5
19%

Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1105

Postautor: ozob » śr 28.03.2018 18:49

W takim razie to jest ustawienie 1-4-2-3-1

Nie, wtedy to bedzie 4-4-1-1 jezeli chcemy uscislic. Jednakze roznica miedzy 4-2-3-1, 4-4-1-1 i 4-4-2 polega na detalach, bo to ostatnie jest baza do lekkich modyfikacji.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
myhalek_acm
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 74

Postautor: myhalek_acm » śr 28.03.2018 18:54

Z całym szacunkiem dla Pazdana. To Granie w Serie A nawet w Spal jest o wiele trudniejsze niż granie w Legii. A Pazdan w Legii się kompromituje. No bo kto inny oprócz Cionka i Pazdana poważnie byłby brany do 1 składu? Odnośnie Franka to kto niby jest lepszym prawoskrzydlowym z Polaków? Blaszczyykowski nie wiadomo czy pojedzie nawet przez kontuzje i on moim zdaniem nie zagra już do końca sezonu w Wolfsburgu więcej niż 90 min. Romanchuk to taki 2 Jodlowiec. Napisałem przecież że on jako 2 6 w systemie na dwóch klasycznych dmow to jedyna opcja. Linetty i Maka to 8.
Ostatnio zmieniony śr 28.03.2018 18:58 przez myhalek_acm, łącznie zmieniany 1 raz.
Noi del Milan siamo qua e per voi non c'e pieta :boruta:

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2322

Postautor: Delpiero14 » śr 28.03.2018 18:56

Jedyne co może ewentualnie zapewnić nam sukces na tych mistrzostwach to imho trzymanie się tego co z powodzeniem graliśmy w ostatnim czasie, oraz tego co graliśmy na euro. Bez zbędnego kombinowania. 90% naszej kadry to piłkarze ze średniej półki plus ligowcy z naszej rodzimej ekstraklasy. Pewnych schematów nie przyswoją, bo ich to zwyczajnie przerasta.

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1035

Postautor: DDK » śr 28.03.2018 19:17

myhalek_acm pisze:Source of the post Z całym szacunkiem dla Pazdana. To Granie w Serie A nawet w Spal jest o wiele trudniejsze niż granie w Legii. A Pazdan w Legii się kompromituje. No bo kto inny oprócz Cionka i Pazdana poważnie byłby brany do 1 składu? Odnośnie Franka to kto niby jest lepszym prawoskrzydlowym z Polaków? Blaszczyykowski nie wiadomo czy pojedzie nawet przez kontuzje i on moim zdaniem nie zagra już do końca sezonu w Wolfsburgu więcej niż 90 min. Romanchuk to taki 2 Jodlowiec. Napisałem przecież że on jako 2 6 w systemie na dwóch klasycznych dmow to jedyna opcja. Linetty i Maka to 8.

Z całym szacunkiem dla Cionka, ale to co Pazdan zagrał na mistrzostwach to Cionek takiego poziomu nigdy nie prezentował. A jakby nie było Pazdan od kilku lat gra w miarę równo w reprezentacji, a Cionek? W ogóle nie zgrany z resztą obrony, w reprezentacji neisprawdzony.

dalej co do Franowskiego - na jakiej podstawie twierdzisz, żę gość jest najlepszym prawoskrzydłowym? Następny gość niesprawdzony w reprezentacji, kompletnie nie zgrany z resztą, w dodatku gość, który tak naprawdę nic powaznego w piłce nie pokazał. Kilka meczów na dobrym poziomie w polskiej lidze to przecież ja bym też zagrał. Dałęś przy Pazdanie argument ligi polskiej, to tutaj też się powinieneś trzymać. Tak samo z Romanczukiem. Przecież na ten moment Mączyński zagrał świetny ostatni mecz, bardzo rzadko zawodzi w reprezentacji, gdzie gra 10 razy lepiej niż w Legii. On, podobnie jak Grosicki, wyglądają jak stworzeni dla kadry Nawałki.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1622

Postautor: sickstick » śr 28.03.2018 20:13

Do 442 nie mamy personalów - jest dziura na lewej obronie orz brak pewnych zmienników na skrzydła. Natomiast w 343 klocki układają się już znacznie bardziej. Rybus na lewej obronie w 4 wygląda słabo bo nie potrafi bronić, ale na wahadle ta wada jest nieco neutralizowana. Robi się więcej miejsca w ataku - Ziela można ustawić jako 'skrzydłowego' i rotować z Kubą i Grosikiem, natomiast w 442 Zielu jako skrzydłowy zupełnie odpada. W 442 mamy kilka problemów z doborem zawodników, w 343 w zasadzie tylko jeden - obsadę środka obrony. Nawet jeśli założyć że Pazdan obok Glika ponownie nie zawiedzie, to i tak trzeba jeszcze znaleźć trzeciego. Będzie to Cionek albo Jędza, choć moim zdaniem ciekawym pomysłem byłoby spróbowanie tam Piszczka, a na prawym wahadle Bereszyński.

Z nowych graczy zaimponował mi Kurzawa i mam nadzieję że odważnie przejmie rolę Kapustki i wskoczy do rotacji. Tym bardziej, że gdybyśmy jednak zostali przy 442, to właśnie on będzie mógł być alternatywą dla Kuby i Gorsika.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1105

Postautor: ozob » śr 28.03.2018 20:28

W tym 3-4-3 nie pasuje mi bardzo Piszczek jako SO.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
myhalek_acm
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 74

Postautor: myhalek_acm » śr 28.03.2018 20:56

Z całym szacunkiem dla Cionka, ale to co Pazdan zagrał na mistrzostwach to Cionek takiego poziomu nigdy nie prezentował. A jakby nie było Pazdan od kilku lat gra w miarę równo w reprezentacji, a Cionek? W ogóle nie zgrany z resztą obrony, w reprezentacji neisprawdzony.

Wszystkie bramki na Euro tracilismy od strony Pazdana i Jedrzejczyka, w Eliminacjach Pazdan bardzo czesto się obcinał, latał na raz. Pod presją totalnie nie umie rozgrywac. Dla mnie kazdy obronca kadry jest lepszy w tej chwilii od niego bo w Legii gra dramatycznie słabo. Porownywanie ponadto formy terazniejszej do tej sprzed 1,5 roku jest slabe. No bo co z tego ze 1,5 roku temu byl w formie.Liczy sie tu i teraz.

dalej co do Franowskiego - na jakiej podstawie twierdzisz, żę gość jest najlepszym prawoskrzydłowym? Następny gość niesprawdzony w reprezentacji, kompletnie nie zgrany z resztą, w dodatku gość, który tak naprawdę nic powaznego w piłce nie pokazał. Kilka meczów na dobrym poziomie w polskiej lidze to przecież ja bym też zagrał. Dałęś przy Pazdanie argument ligi polskiej, to tutaj też się powinieneś trzymać. Tak samo z Romanczukiem. Przecież na ten moment Mączyński zagrał świetny ostatni mecz, bardzo rzadko zawodzi w reprezentacji, gdzie gra 10 razy lepiej niż w Legii. On, podobnie jak Grosicki, wyglądają jak stworzeni dla kadry Nawałki.

Na podstawie liczb i regularnej obserwacji wielu zawodnikow. Kto inny moglby tam grac ? Peszkin ? Sobota nie jest brany pod uwage ? Moze Kucharczyk :rotfl: ? bo kto jeszcze ? Michalak ? Szymanski z Legii ? na prawde jest bryndza w obliczu tego ze Makuszewski i Blaszczykowski sa kontuzjowani.

Odnosnie Romanczuka twierdzę ze on najbardziej sie nadaje do gry na 1 mecz grupowy z Senegalem, nie twierdze ze jest lepszy niz Mąka czy inni aczkolwiek po prostu wystawilbym dwie silne fizycznie 6 na taka ekipe jak senegal.. i tym glownie uzasadniam obecnosc Tarasa.

Kazdy kiedys musi zaczynac. granie za zaslugi jest bez sensu. Wiadomo trzon zespolu musi pozostac, ale wlasnie tacy zadaniowcy na konkretne mecze musza byc w tej kadrze. Nie bez powodu Taras wyszedl w najsilniejszym skladzie na Koreee gdzie gralismy tak mi sie przynajmniej wydaje najmocniejszym skladem jaki moglismy teoretycznie w tamtym momencie wystawic.
Noi del Milan siamo qua e per voi non c'e pieta :boruta:

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 966

Postautor: Boromir » śr 28.03.2018 21:55

Romanczuk na plus, dostał zadania Krychy i się z tego wywiązał. Ja bym go przesunął nawet wyżej zamiast Mąki.

Generalnie najgorzej to kondycyjnie wyglądało, nie wiem czy to taki moment sezonu czy po prostu jest to efekt nieregularnej gry kilku zawodników. IMO na samym mundialu powinno to wyglądać lepiej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2175

Postautor: Rojiblanco » śr 28.03.2018 22:24

Bez przesady z tym zwalnianiem Pazdana. NIe jestem jego miłośnikiem, ale przyznać trzeba, że prezentuje w miarę równy poziom w reprezentacji, gdzie w klubie gra padake. Może to świadczyć o tym, że w reprezentacji jest dobry team spirit, jak to sie mówi. Niszczenie tego "ducha" jest bez sensu, zwłaszcza w momencie tuż przed turniejem. Tutaj trzeba na niego stawiać, póki jest pod grą, i liczyć na to, że nie spęka pod presją. Nie mamy innej rozsądnej alternatywy.

Ustawianie Piszczka jako ŚO jest niebezpieczne. On się nadaje na skrzydło, a nie do środka. Tym bardziej, jak obok niego ustawia się takie tuzy jak Jędrzejczyk aka biegam, skacze i kopie tylko prawą kłodą. Wystarczy jeden sprytny kurdupel i wchodzi w naszą obronę jak w masło.

Jak już pisałem, proste schematy, jak to Adamo podczas meczu krzyczał, tylko usta swe zasłaniał: "macie zapierdalać!" - z tyłu i w środku, gra z kontry i tyle. Tu nie ma się nad czym spuszczać. Bo próbujemy i próbujemy tych nowych rozwiązań, a i tak wracamy do gry skrzydłami.

Boromir pisze:Source of the post Romanczuk na plus, dostał zadania Krychy i się z tego wywiązał. Ja bym go przesunął nawet wyżej zamiast Mąki.

Mnie się Romańczuk podobał. Czuje grę, wie kiedy się pokazał, gdzie wyprowadzić piłkę. Bardzo w porządku.

ed.
Widzę, że śledź zaproponował jeszcze Frankowskiego. Panie, z czym do ludzi? Chłopak nawet wiatru tam nie zrobił, a my go mamy puszczać w pierwszym składzie na poważnych rywali. To ja już wolę kulawego Błaszczykowskiego.

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1035

Postautor: DDK » śr 28.03.2018 22:46

myhalek_acm pisze:Source of the post Wszystkie bramki na Euro tracilismy od strony Pazdana i Jedrzejczyka, w Eliminacjach Pazdan bardzo czesto się obcinał, latał na raz. Pod presją totalnie nie umie rozgrywac. Dla mnie kazdy obronca kadry jest lepszy w tej chwilii od niego bo w Legii gra dramatycznie słabo. Porownywanie ponadto formy terazniejszej do tej sprzed 1,5 roku jest slabe. No bo co z tego ze 1,5 roku temu byl w formie.Liczy sie tu i teraz.

Mimo wszystko gramy od 2 lat takimi samymi dwoma obrońcami i uwazam za głupotę zmianę tego na 2 miesiące przed mistrzostwami. Szczególnie, że tak jak większość tu pisze - w reprezentacji, mimo kilku błedów, raczej stanowi pewny punkt.

Co do Frankowskiego to Ci ubek napisał - więcej wiatru zrobi Błaszczykowski na wózku inwalidzkim niż Frankowski.

Co do Romanczuka to nie widzę tego za bardzo. Uważam, że to zbyt ryzykowne, żeby zmieniać wszystkie schematy i cały środek pola na 1 mecz. Gdyby to jeszcze był jakiś Hazard to ok, ale kto to jest Romanczuk?

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1249

Postautor: League » śr 28.03.2018 23:16

DDK pisze:Source of the post , ale kto to jest Romanczuk

https://www.transfermarkt.de/taras-roma ... ler/280939 Piłkarz Jagiellonii ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2175

Postautor: Rojiblanco » czw 29.03.2018 11:59

Obrazek

Tak się goli frajerów.

Awatar użytkownika
EndriuK
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 221

Postautor: EndriuK » czw 29.03.2018 12:07

W Anglii za jedynie 469 zł :D

Awatar użytkownika
matt_
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 665

Postautor: matt_ » czw 29.03.2018 15:11

Wszystkie koszulki meczowe w Nike tyle kosztują (te z Adidasa w przypadku bardziej prestiżowych reprezentacji też). Dla śmiertelników przeznaczone są repliki meczowe.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1662

Postautor: Tomusmc » czw 29.03.2018 15:38

Zibi wszystko wyjaśnił, nie wiem o co ten cały hejt. W radiu też o tym gadali, normalna cena koszulki meczowej

Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Wróć do „Polska”