Reprezentacja Polski (zbiorczy)

Piłka nożna w Polsce - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Polacy w najbliższych 2 meczach:

zgarną całą pulę :]
56
26%
zdobędą 3 pkt
27
13%
2 razy zremisują
24
11%
stracą 5 pkt
10
5%
dostaną po tyłkach
48
23%
powiekszą dorobek o 4 oczka
47
22%

Liczba głosów: 212

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 92

Postautor: Eyesmon » sob 12.05.2018 15:22

Ja mam do Nawałki jedno ale duże zastrzeżenie. Zbyt zachowawczy jest chłop. Mecz z Portugalia to idealnie pokazał. Zamiast wcisnąć km 3:0 w tych pierwszych 30 minutach to po bramce kazał im się cofnąć i skończyło się jak się skończyło. To jest gość "1:0". I to mi w nim nie pasuje. Tak samo np z karnymi. Wiadomo było że Bambi to nie jest gość na karne. Miał zmiane..mógł wpuścić Boruca ale bał się zaryzykować (a co to daje pokazała Holandia że zmianą Cillesena na Krula).
Czerwono czarni ;)

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1277

Postautor: Tomusmc » sob 12.05.2018 15:57

Eyesmon pisze:Source of the post Ja mam do Nawałki jedno ale duże zastrzeżenie. Zbyt zachowawczy jest chłop. Mecz z Portugalia to idealnie pokazał. Zamiast wcisnąć km 3:0 w tych pierwszych 30 minutach to po bramce kazał im się cofnąć i skończyło się jak się skończyło. To jest gość "1:0". I to mi w nim nie pasuje. Tak samo np z karnymi. Wiadomo było że Bambi to nie jest gość na karne. Miał zmiane..mógł wpuścić Boruca ale bał się zaryzykować (a co to daje pokazała Holandia że zmianą Cillesena na Krula).

To było to, co najbardziej mnie wkurzało na Euro. Wystarczy spojrzeć na wyniki w tym turnieju. W żadnym meczu Polska nie strzeliła więcej niż jedną bramkę. W meczu z Portugalią po szybkiej bramce Lewego powiedziałem, że na bank stracimy bo Polacy będą bronić wyniku. Nie trzeba było długo czekać. W grupie się opłaciło, ale po Szwajcarii nie wyciągnął wniosków. Jednak ogarnął tę kadrę i za to ukłony. W grupie eliminacyjnej pierwsze miejsce, wcześniej drugie za Niemcami. Długo na to czekaliśmy więc nie ma co narzekać. Patrząc na to co wyczyniał Smuda czy Fornalik to trzeba przyznać, że Nawałka to geniusz wśród polskich trenerów
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1257

Postautor: Morrow » sob 12.05.2018 16:23

Ja trochę nie rozumiem próby mitologizacji kadencji Beenhakkera jakby on tu wyskoczył z nie wiadomo jakimi wynikami i grą. Były pozytywne momenty, to nie ulega wątpliwości. Były próby grania bardziej ofensywnego a nie tylko kunktatorstwa i kontr ale w całościowym obrazie nie było tu też nic tak rewolucyjnego żeby aż tak go gloryfikować, zwłaszcza, że nie poszły za tym spektakularne wyniki poza pojedyńczymi występami. Na przestrzeni ostatnich lat, w porównaniu z Fornalikami i Smudami, był pozytywnie wyróżniającą się postacią ale nie robił jakichś spektakularnie lepszych wyników w stosunku do tego co wcześniej udawało się Engelowi i Janasowi. Awansował po raz pierwszy na EURO gdzie dostał po tyłku, strzelając jedną bramkę i ugrywając tyle samo punktów. Położył eliminacje do mistrzostw świata i zasłanianie się tu samym związkiem nie jest wystarczającym wytłumaczeniem. Jego kadra zagrała dwa wielkie mecze - z Portugalią w el. EURO i Czechami w el. MŚ ale to też nie był zespół, który siał spustoszenie w Europie. Awans na EURO, w co prawda wymagającej grupie, wywalczył w ostatniej kolejce. Oprócz dobrych spotkań jak te z Portugalią były też występy nędzne jak porażka i remis z Finlandią, porażka z Armenią czy męczenie buły z Azerbejdżanem. W tamtych eliminacjach wygraliśmy 8 spotkań ale poza wygraną z Portugalią, pozostałe 7 zwycięstw zanotowaliśmy z 4 najgorszymi drużynami w grupie (Belgia, Kazachstan, Armenia, Azerbejdżan) a mieliśmy w niej ich 8. Z Portugalczykami, Serbami i Finami w 6 meczach zdobyliśmy łącznie 7 punktów na 18 możliwych.

To tyle jeśli mówimy o tym, że Nawałka nie ogrywał nikogo mocniejszego a Leo już tak, Beenhakker podobnie jak Nawałka robił awans na ogrywaniu słabszych ekip, z tymi silniejszymi od święta zdarzyło się wygrać (Beenhakkerowi z Portugalią, Nawałce z Niemcami), zwykle po prostu się z nimi nie kompromitowali co po latach posuchy już było powodem do zadowolenia. W przypadku Holendra można nadmienić, że tyczyło się to tylko jednych eliminacji, bo mecze o Mundial 2010, poza meczem z Czechami w Chorzowie, to już było pasmo fatalnych występów.

Co do samych piłkarzy, to nie ulega wątpliwości, że nie mieliśmy przez lata piłkarza pokroju Lewandowskiego i pewnie szybko się drugiego takiego nie doczekamy. Może właśnie dlatego doszliśmy do ćwierćfinału EURO, wyeliminowaliśmy Szwajcarię, walczyliśmy z Portugalią i awansowaliśmy dość pewnie na drugi turniej mistrzowski z rzędu. Nie widzę jednak tutaj Leo cudotwórcy, który budował z gnoju i Nawałki, który jedzie tylko na Lewym gdzie u obecnego selekcjonera swoje bardzo istotne role odgrywali albo dalej odgrywają takie tuzy jak Grosicki, Mączyński, Pazdan czy Mila.

Beenhakker zrobił wynik w eliminacjach z kadrą, podobnie jak Engel i Janas wrócił z turnieju z podkulonym ogonem notując w kolejnych miesiącach zjazd skutkujący końcem jego przygody z reprezentacją. Patrząc na to co działo się dalej, trudno też powiedzieć, że dokonał w niej jakiegoś przełomu i zostawił fundamenty na przyszłą europejską potęgą. Do pewnego pułapu osiągnął zakładane cele, dostarczył pozytywnych emocji ale nie widzę żadnych powodów żeby go szczególnie gloryfikować i robić z niego zbawcę polskiego futbolu przy przeciętniaku Nawałce, tylko dlatego, że Holender miał nieporównywalnie większe sukcesy w karierze trenerskiej.

Awatar użytkownika
kaczy
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 371

Postautor: kaczy » pt 18.05.2018 17:44

Kądzior, Makuszewski i Piątek wykreśleni z listy powołanych na zgrupowanie. Teoretycznie trener od razu mógł podać zawężony skład, ale przynajmniej chłopaki będą mieli wpis do CV. Przy szukaniu nowego pracodawcy zawsze będzie to mały plusik.

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 206

Postautor: RLG » pt 18.05.2018 18:01

Nie wiem, po co wpadać od razu w skrajności. Nie pisałem, że Leo był jakimś zbawcą polskiego futbolu. Tylko, że był ostatnim trenerem, który wnosił coś na plus do reprezentacji i robił w niej coś ponad stan.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1325

Postautor: sickstick » pt 18.05.2018 18:13

Chile podało kadrę na mecz towarzyski z Polską. Miejmy nadziejże że PZPN wyciągnie wnioski i już nigdy nie umawia na najważniejsze przed turniejowe sparingi rywala, który na tym turnieju nie zagra.

Spoiler:

Nie znam ani jednego gracza :lol2:

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: RLG » pt 18.05.2018 18:16

Ja kojarzę Albornoza, Cuevasa, Sierattę. A Medel to podstawowy piłkarz i ichnia gwiazda, więc mogło być gorzej :D

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1325

Postautor: sickstick » pt 18.05.2018 18:17

O faktycznie Medel. Jest tak niski że nawet na liście nazwisk ciężko go zauważyć :lol2:

Awatar użytkownika
MK92
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 213

Postautor: MK92 » pt 18.05.2018 18:18

Ale zawsze będą mogli powiedzieć, że wygrali przed mundialem z Chile ;) Przypomniało mi się przy okazji, jak tuż przed Euro 2004 pokonaliśmy w Szczecinie 1:0 Grecję i ile po portugalskim turnieju było z tego powodu żartów na temat siły naszej reprezentacji :D

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1277

Postautor: Tomusmc » pt 18.05.2018 18:24

Rozumiem, że Makuszewski jest po kontuzji, ale nawet gdyby miał ją nadal to byłby lepszy od Peszki. Niezrozumiała decyzja trenera, zapewne nie chciał urazić Lewego
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
NoName1989
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 296

Postautor: NoName1989 » pt 18.05.2018 18:25

Powolanie dla Peszkina to naplucie w twarz profesjonalnym pilkarzom.
Obrazek

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: RLG » pt 18.05.2018 18:27

MK92 pisze:Source of the post Ale zawsze będą mogli powiedziec, że wygrali przed mundialem z Chile ;) Przypomniało mi się przy okazji, jak tuż przed Euro 2004 pokonaliśmy w Szczecinie 1:0 Grecję i ile po portugalskim turnieju było z tego powodu żartów na temat siły naszej reprezentacji :D

Ja pamiętam wygraną z Ekwadorem w 2006. Rozjechany 3:0 przed mistrzostwami w meczu towarzyskim, na mundialu trafił do grupy z Polską i już dopisano łatwe trzy punkty :D

Awatar użytkownika
matt_
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 572

Postautor: matt_ » pt 18.05.2018 19:09

Federacja Chile dostanie mało kasy od Serbii oraz nas czy robią czyszczenie składu i dziękują za grę alkusom? Medel jako jedyny w tej grupie zaliczył co najmniej 20 meczów dla reprezentacji.

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: RLG » pt 18.05.2018 19:14

Nie przylecą między innymi Bravo, Maripan, Jara, Isla, Pulgar, Vidal, Aranguiz, Hernandez, Gutierrez, Valdivia, Valencia, Sanchez i Vargas. Gdyby chodziło o drugi powód to musieliby zbudować przewoźny bar na zgrupowania kadry :D

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1207

Postautor: Diamen23 » pt 18.05.2018 19:23

RLG pisze:Source of the post Nie przylecą między innymi Bravo, Maripan, Jara, Isla, Pulgar, Vidal, Aranguiz, Hernandez, Gutierrez, Valdivia, Valencia, Sanchez i Vargas. Gdyby chodziło o drugi powód to musieliby zbudować przewoźny bar na zgrupowania kadry :D

ja widzę Pulgara w kadrze
Ausilio, święć się kolacje Twoje, przyjdź transfery Twoje, bądź wola Twoja w Calcio jak i poza nim. Ligę Mistrzów daj nam i poniż przeciwników jako i my ich poniżamy na boisku. I nie przyprowadzaj więcej Barabaszów i uchowaj nas od Żao Mariów, Amen.

Wróć do „Polska”