Reprezentacja Polski (zbiorczy)

Piłka nożna w Polsce - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Polacy w najbliższych 2 meczach:

zgarną całą pulę :]
56
27%
zdobędą 3 pkt
27
13%
2 razy zremisują
24
11%
stracą 5 pkt
10
5%
dostaną po tyłkach
47
22%
powiekszą dorobek o 4 oczka
47
22%

Liczba głosów: 211

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1850

Postautor: Rojiblanco » czw 12.07.2018 13:48

Oczywiście, niezaprzeczalnie Zbigniew Boniek ma ogromny bagaż doświadczeń, a przede wszystkim zna się na piłce i doskonale wie, gdzie leżymy na piłkarskiej mapie świata, dlatego dla takiej osobistości wybór był klarowny, trener odpowiadający poziomem naszej piłce.
Zamiast wykorzystać panujący rozgłos przy reprezentacji, dobre miejsce w rankingu, głośne nazwiska, co ułatwiłoby złowienie kogoś z wyższego poziomu, bierzemy kasztana, którego zajechali w szatni GKSu Katowice.

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1494

Postautor: fieldy » czw 12.07.2018 13:50

Najpier mu Kuba bilety załatwiał, a teraz posadę. Kuba to taki nasz Messi najwidoczniej :mrgreen:

Ja Brzeczka najbardziej kojarzę z meczu ze Szwecją, gdzie mu Freddie Ljungberg zabrał piłkę i strzelił nam gola :?
może poszli tropem Anglików, bo Southgate to najbardziej z kadrą był kojarzony z przestrzelonym karnym w 96 i teraz daleko zaszli :think:

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 549

Postautor: Chlopaczek » czw 12.07.2018 13:54

Wybor zadziwiajacy. Nikt inny poza Bonkiem ktory chyba uwierzyl w swoja szczesliwa gwiazde po mimo wszystko udanym wyborze Nawalki by tego nie wymyslil.
Wielu kibicow liczylo na obcokrajowca ktory mial Polske wywindowac na wyzszy poziom.
To sie pewnie nie uda ale nie przez samego Brzeczka ale pilkarzy bo filary kadry sa podstarzale a nastepcow albo nie widac albo nie spelniaja oczekiwan. Trener juz w tych czasach sam niczego nowego raczej nie wymysli. Potrzebuje materialu ludzkiego na odpowiednim poziomie i wiekszej lub mniejszej dozy szczescia.
Starczy spojrzec na trenera Chorwacji ktory przez 7 lat poprzedzajacych jego nominacje na selekcjonera trenowal w w Arabii Saudyjskiej i ZEA a w niedziele bedzie walczyl o mistrzostwo.
Ostatnio zmieniony czw 12.07.2018 14:30 przez Chlopaczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby nazisci czytali powiesci -
Tak utrzymuje Iks
- a konkretnie powiesc Iksa o nazistach
Nie byloby zadnych nazistow.

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 80

Postautor: Eyesmon » czw 12.07.2018 14:16

Mam teorię.

Znane nazwiska odmówiły bo widzą, że trzon kadry się skończył (Piszczek, Błaszczu, Grosick), niektórzy złoty czas mają już za sobą (Krycha), niektórzy nigdy go nie będą mieli mimo potencjału (Zielu, Milik) i na samym Lewym (który też już lepszy nie będzie) daleko nie zajadą.
Po co mieli sobie psuć nazwisko biorąc kadrę z pierwszej dziesiątki rankingu Fifa która dostałaby łomot w Lidze Narodów.

No i Boniek wziął pierwszego lepszego który nie odmówił. Bo co traci Brzęczek? Może tylko zyskać. Dla niego ta posada to jest szczyt możliwości, dla takiego Prandellego czy Bilica raczej nie. Może czas spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć sobie, że jesteśmy przeciętniakami którym raz na ruski rok coś się uda. Euro nam wyszło bo kosmiczną formę miał wtedy Krychowiak który w ustawieniu z Mąką robił za "rozgrywającego" a jak tego nie ma to można mieć i 10 napastników najlepszej próby i nie pyknie (casus Argentyny czy Milanu w ostatnich latach). I to się nie powtórzy bo ja nie widzę playmakera z prawdziwego zdarzenia wśród naszych kopaczy.

No a Brzęczek jednak był rozgrywającym. Może wyjmie kogoś z kapelusza i o dziwo zaskoczy :)
IMO Kapustka zrobi karierę większą niż Lewy - on ma ten dar "palec boży" jak to mówią. :twisted:

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1252

Postautor: sickstick » czw 12.07.2018 14:24

Eyesmon pisze:No a Brzęczek jednak był rozgrywającym. Może wyjmie kogoś z kapelusza i o dziwo zaskoczy :)

Tak, Furmana ;) Mogę iść o zakład że dostanie powołanie na pierwsze, max drugie zgrupowanie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Eyesmon » czw 12.07.2018 14:27

sickstick pisze:Source of the post
Eyesmon pisze:No a Brzęczek jednak był rozgrywającym. Może wyjmie kogoś z kapelusza i o dziwo zaskoczy :)

Tak, Furmana ;) Mogę iść o zakład że dostanie powołanie na pierwsze, max drugie zgrupowanie :mrgreen:

Widzę że poczucie humoru dziś nie opuszcza ;)
IMO Kapustka zrobi karierę większą niż Lewy - on ma ten dar "palec boży" jak to mówią. :twisted:

Awatar użytkownika
myhalek_acm
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 41

Postautor: myhalek_acm » czw 12.07.2018 14:29

Nie wiem czemu, aż tak deprecjonujecie Brzęczka. Skoro ten typ ma ponad 40 meczów w naszej kadrze. Zloty medal IO (ostatni jakikolwiek sukces) jest przedstawicielem tego samego pokolenia co Juskowiak, Trzeciak, Kowalczyk, itd. Czyli utalentowanego aczkolwiek zmarnowanego pokolenia. Z drugiej strony was nie rozumiem, skoro mamy [h**] pilkarzy to Guardiola z gowna bata nie ukreci. Swoją drogą moim zdaniem ma szanse zablysnac. Bo wkoncu mamy trenera ktory stylem gry nie gra tylko z kontry i lage na lewego. Ja tam zyczę sukcesów. Bo tak naprawdę Slaven BIlic czy inny Prandelli to zwykle przegrywy, ktorzy sie skompromitowali w West Hamie czy Valenci. Albo jakies inne wynalazki. Ja tam jestem pelen optymizmu mimo wszystko ponieważ dla mnie nawet mozemy przegrywać, ale odejsc od systemu z takimi Toporami jak Peszko, Jędza itd. Moze cos sie ruszy z mlodymi.
Noi del Milan siamo qua e per voi non c'e pieta :boruta:

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 549

Postautor: Chlopaczek » czw 12.07.2018 14:30

myhalek_acm pisze:Source of the post Zloty medal IO (ostatni jakikolwiek sukces)

Srebrny.
Gdyby nazisci czytali powiesci -
Tak utrzymuje Iks
- a konkretnie powiesc Iksa o nazistach
Nie byloby zadnych nazistow.

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1850

Postautor: Rojiblanco » czw 12.07.2018 14:33

Ale tu chodzi o doświadczenie i o warsztat szkoleniowy. Przecież żaden z komentujacych źle mu nie życzy, w końcu wszyscy kibicujemy tej samej reprezentacji. Chodzi o to, że w momentach ekstremalnych, czy kryzysowych, jak mistrzostwa, zawsze dają dupy i nikt nie potrafi ich ogarnąć.

myhalek_acm pisze:Source of the post Moze cos sie ruszy z mlodymi.

Rusza się tak, że każdy działa we własnym zakresie. Czyli nic się nie ruszy.

Awatar użytkownika
fillion
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 133

Postautor: fillion » czw 12.07.2018 14:49

Wedlug Smokowskiego Sloveniecc Srecko Katanec byl dogadany na 99% ale cos na ostatniej prostej nie wyszlo.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1654
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » czw 12.07.2018 14:50

fillion pisze:Source of the post Wedlug Smokowskiego Sloveniecc Srecko Katanec byl dogadany na 99% ale cos na ostatniej prostej nie wyszlo.

Pisalem o nim tutaj jako pierwszy. Też jestem w szoku.
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1494

Postautor: fieldy » czw 12.07.2018 14:50

Rojiblanco pisze:Source of the post w końcu wszyscy kibicujemy tej samej reprezentacji.

jak pokazał kończacy się turniej, nie wszyscy :mrgreen:

Awatar użytkownika
fillion
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 133

Postautor: fillion » czw 12.07.2018 14:54

cloner pisze:Source of the post
fillion pisze:Source of the post Wedlug Smokowskiego Sloveniecc Srecko Katanec byl dogadany na 99% ale cos na ostatniej prostej nie wyszlo.

Pisalem o nim tutaj jako pierwszy. Też jestem w szoku.

Ja tego kolesia kojarze z mundialu 2002 i euro 2000. Az musialem sobie sprawdzic co porabial od tamtego czasu.

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Eyesmon » czw 12.07.2018 15:06

Cóż. Nikt Jurkowi źle nie życzy. U mnie ma czysta kartkę. Tylko, że to naprawdę zaskakujący wybór. Albo faktycznie PZPN nie ma hajsu na nikogo innego albo lepsi odmówili.

No nic - stało się, będziemy trzymać kciuki ale boję się że poleci po jesiennych meczach w LN....

Awatar użytkownika
matt_
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 525

Postautor: matt_ » czw 12.07.2018 15:15

Eyesmon pisze:Source of the post No nic - stało się, będziemy trzymać kciuki ale boję się że poleci po jesiennych meczach w LN....

Ogólnie to trzeba ustalić, czego spodziewać się po Lidze Narodów. Na pewno akceptowalnego stylu, ale co z wynikiem? Nawet 4 porażki nie będą musiały oznaczać katastrofy, może właśnie to jest obecny poziom reprezentacji Polski.

Wróć do „Polska”