Zagłębie Lubin (zbiorczy)

Piłka nożna w Polsce - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Które miejsce zajmie Zag??bie w sezonie 2005/06 ?

1 miejsce
6
11%
2 miejsce
2
4%
3 miejsce
6
11%
4, 5 lub 6 miejsce
18
34%
spadnie z ligi
9
17%
zagra w bara?u
3
6%
inne
9
17%

Liczba głosów: 53

Awatar użytkownika
Jarzinho
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 10
Kontaktowanie:

Postautor: Jarzinho » pn 22.10.2007 16:47

Czesiu był taki cwany, takie mial ambicje a skonczył tak szybciutko. Widać nie potrafił jechac na swojej mysli trenerskiej i kupowaniu zawodnikow, sciagnał plejade słabych obcokrajowcow, a przy okazji zmarnował to co pozostawił Smuda, czyli niezła druzynę, oparta na Polakach.
Zobaczymy moze bedzie pracował w Los Angeles, a moze poprowadzi Steue...
Obrazek

Awatar użytkownika
Sero
El Nerazzurro
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Sero » pn 22.10.2007 17:12

Jarzinho pisze: a przy okazji zmarnował to co pozostawił Smuda, czyli niezła druzynę, oparta na Polakach.

Większej durnoty dawno nie czytałem.

Michniewicz na brak ofert napewno nie będzie narzekał. Już teraz w ciemno mogę się założyć, że połowa prezesów OE myśli bądź szykuje kontrakt dla Czesława, nie wspominając o plotkach łączących go z zagranicznymi klubami.
F.C. INTERNAZIONALE MILANO

Awatar użytkownika
Jarzinho
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 10
Kontaktowanie:

Postautor: Jarzinho » pn 22.10.2007 19:12

Sero pisze:Michniewicz na brak ofert napewno nie będzie narzekał. Już teraz w ciemno mogę się założyć, że połowa prezesów OE myśli bądź szykuje kontrakt dla Czesława, nie wspominając o plotkach łączących go z zagranicznymi klubami.

Pewnie Chelsea tylko czekala, az go zwolnia i teraz bedzie Polki Mourniho... Hmm jakie udane transfery Michniewicza... Tiago Gomes, Rui Miguel, Nedza, Kolendowicz. Kazdy z nich jest niewypałem wiekszym lub jeszcze wiekszym. Dlaczego nagle przestał grać Iwański, Łobodziński...
Obrazek

Zico_FCI
Io Sono Interista
Reputacja: 26

Postautor: Zico_FCI » pn 22.10.2007 19:55

Dlaczego nagle Zagłębie zdobyło mistrza...
...

Awatar użytkownika
Fishbone
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 6

Postautor: Fishbone » pn 22.10.2007 23:10

Ten mistrz Polski, to był fart i tyle. Nie mówię, że ostatni mecz ustawiony czy coś, ale GKS jak i Zagłębie mięli swój wspaniały epizod i nie oszukujmy się, wrócili tam gdzie zawsze było ich miejsce, czyli środek tabeli. Podsumowując, piłkarze Zagłębia mięli swoje 5 minut, jak Michniewicz i Zagłębie w końcówce sezonu. Na brak ofert nie będzie brakować (najpóźniej w przerwie zimowej znajdzie posadę) ale według mnie powinien mieć większe zaufanie, nawet jak dłuższy kryzys jest w zespole. Stefan Majewski i jego Cracovia gra tak sobie, czyli raz wygrywa w ładnym stylu a raz niespodziewanie przegrywa...ale ponad rok już pracuje.

Awatar użytkownika
Danielinho90
Rezerwowy
Rezerwowy

Postautor: Danielinho90 » wt 23.10.2007 22:49

dokladnie.Zagłębie dobrze trafilo na kryzys Legii i Wisły i dobrze to wykorzystala zdobywajac z trudem mistrzostwo.w tym sezonie nie ma szans.po zdobyciu mistrzostwa wszyscy oczekiwali cudow a prawda jest taka ze ta druzyna jest za slaba aby je obronic a co dopiero zeby grac w lidze mistrzow.mam nadzieje ze Czesiu Michniewicz znajdzie jakas lepsza prace gdzie go nie zwolnia.

Hamek84
Skład B
Skład B

Postautor: Hamek84 » sob 03.11.2007 17:30

Ja osobiście byłem za tym żeby to GKS zdobył mistrza bo w przeciągu całego sezonu prezentował się o niebo lepiej niz Zagłębie. Jakby został Matusiak to GKS zdobyłby mistrza już kilka kolejek wcześniej. Ale ja nie o tym. Moim zdaniem zwolnienie Michniewicza za to co zrobił (sprawa z LA Galaxy) powinien być zwolniony. Trener powinien być lojalny wobec swojego pracodawcy i tyle. A tak został wyrolowany! Nie zmienia to faktu że Michniewicz pozostaje jednym z najlepszych Polskich trenerów. Fakt - po zdobyciu mistrza, pogubił się trochę z tymi transferami: Nunes, Tiago, Sretenović, Ptak, Kocot...no i Włodarczyk!
Przecież Zagłębie miało bardzo dobry skład w poprzedniej rundzie, brakowało im bramkarza wysokiej klasy, lewego obrońcy i napastnika z prawdziwego zdarzenia. Miast kupować ww zawodników Pietryszyn mógł wyłożyć kase na takich zawodników jak: Janukiewicz, Dolha, Kowalewski, Pawełek, Szamotulski, Sznaucner, Broź, Larazewski, Kowalczyk, Gancarczyk, Nowak, Sikora, Żewłakow, Olisadebe, Ślusarski...itd itp! Przy transferach i Michniewicz i Pietryczyn się nie popisali czego dowodem jest....gra Lubinian w tym sezonie! Sadzanie na ławce Łobodzińskiego i Iwańskiego też moim zdaniem było bezpodstawne...przecież to gwiazdy zespołu, dla nich przychodzą kibice i wydawałoby sie że są nietykalni. Problemem też były/są licznekontuzje (co spowodowane jest kiepskim przygotowaniem do sezonu) i duza rotacja w składzie! W przerwie zimowej nowy sztab szkoleniowy powinien przede wszystkim kupić bramkarza. Kowalewski jest do wzięcia i chyba to by była najlepsza z opcji, zważywszy na to że sam Kowalewski bardzo by chciał wrócić do Polski bo chce znów grać w kadrze Leo. Na lewą obronę proponuje wypożyczenie kogoś z trójki: Lazarewski, Gancarczyk, Broź. A w ataku...Sikore bierze Partizan, Nowaka podobno Legia. To może wypożyczycby Ślusarskiego z WBA? Oczywiście: Vaclavik, Szczypkowski i Anderson do wypożyczenia. Więcej szans powinno się dawać też Pawłowskiemu!!

Moja 11 Zagłębia:
KOWALEWSKI
Bartczak - Stasiak - Arboleda - GANCARCZYK
Łobodziński - Bartczak - Iwański - Goliński
Chałbiński - ŚLUSARSKI

Dziękuje.

blackmore
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 163

Postautor: blackmore » czw 21.07.2016 23:58

Zagłębie Lubin - Partizan Belgrad 0:0 k 4:3

ależ odkurzyłem temacik : O

nie oglądałem meczu w Belgradzie, tylko czytając o ambitnej postawie polskiej drużyny, a dzisiaj również podopieczni Piotra Stokowca pokazali się z bardzo dobrej strony. Pewnie Serbowie z czasów gry w tym klubie Tomasza Rząsy by Zagłębie rozjechali, obecnie to już znacznie słabsza drużyna, niemniej jednak wyeliminowanie uznanego, bałkańskiego klubu cieszy i to bardzo. W przekroju 120 minut Polacy chyba byli nieco aktywniejsi w ataku, mieliśmy kilka naprawdę dogodnych okazji na gola. Wyróżniał się przede wszystkim Krzysztof Piątek, który zwłaszcza w pierwszej połowie był bliski szczęścia, ale po oddaniu jednego ze strzałów zabrakło mu kilku centymetrów. Pod koniec spotkania natomiast niewiele od bramki samobójczej dzieliło Aboussy Goguę. Dogrywka tym bardziej ze wskazaniem na gospodarzy, podobał mi się Janus, który z powodzeniem radził sobie na skrzydle i kilkakrotnie groźnie centrował z bocznego sektora boiska. Szkoda, że w jednej z takich sytuacji, Tosik zamiast w światło bramki, skierował futbolówkę pod poprzeczkę. Rzuty karne to loteria, ale to Zagłębie było skuteczniejsze. Smutno tylko, że na trybunach taka mała frekwencja. Strzelanie na bramkę, za którą trybuny świeciły pustkami, obniżyło wizualny poziom widowiska.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1004
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » ndz 24.07.2016 20:20

Szykuje sie kolejny swietny projekt Stokowca po Polonii 'zlotego krola', dla ktorego warto bedzie odpalac mecze naszej rodzimej ligi. To znaczy wiadomo, ze to Ekstraklasa, tego nie zrozumiesz i niewykluczone, ze za miesiac Zaglebie po porazce u siebie z Leczna spadnie na 15 miejsce w tabeli, ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc i jednak zaryzykuje piszac tego wczesnego, pochwalnego posta.

Nie dosc, ze taktycznie wyglada to znakomicie, to jeszcze Stokowiec potrafi zmotywowac i wyciagnac 100% z wiekoszsci zawodnikow, a z takiego Tosika czy Rakowskiego to chyba ze 200, bo naprawde nie podejrzewalem ich o taka jakosc w szybkiej grze na jeden kontakt czy umiejetnym wyjsciu spod pressingu rywala.

Kadra jest naprawde dobrze skompletowana. Wydaje sie, ze Stokowiec pozostanie przy 4-2-3-1, wiec do wejscia z lawki w wiekszosci meczow powinni byc Vlasko, Krzysiek Piatek, Kubicki czy Wozniak, a to juz naprawde spore bogactwo jak na nasza lige.

Najgorsze co moze sie tej druzynie przydarzyc to strata lidera defensywy Dabrowskiego, ktorego media laczyly ostatnio z Legia.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 297

Postautor: czarny samael » ndz 24.07.2016 23:16

Temat Dąbrowskiego jest bardzo poważny i byłbym zdziwiony, gdyby do transferu nie doszło.
Obrazek

blackmore
Kapitan
Kapitan

Postautor: blackmore » czw 28.07.2016 21:04

Zagłębie Lubin - SønderjyskE 1:2

ciężko mi się oglądało tę kopaninę. Żałosny poziom, jakieś śmieszne dośrodkowania za końcową linię, strzały, po których piłka niemalże ląduje przy chorągiewkach, mnóstwo niedokładnych podań... Zwłaszcza pierwsza połowa była zatrważająco słaba. W drugiej już nieco lepiej, zwłaszcza, że gospodarze ruszyli do przodu. Stokowiec dobrze zrobił od razu przeprowadzając zmiany, aczkolwiek Starzyński, jak skutecznie wszedł w ten mecz, tak zaprzepaścił najlepszą okazję na uzyskanie umiarkowanie korzystnego rezultatu, jakim byłby (bramkowy) remis. Było kilka innych niezłych momentów typu strzał Vlaski w pierwszej połowie, czy główka Piątka oraz uderzenie Guldana z dalszej odległości w drugiej. Niestety, to za mało, aby móc z lepszym nastawieniem przystąpić do spotkania rewanżowego. Potrzeba dwóch goli, a polski klub gra na wyjeździe... Chyba Janus i Starzyński powinni zagrać od początku. Jest co gonić, a potrzeba wybieganych zawodników, żeby trochę pogonić tych duńskich drwali. Technicznie nie wyglądali dzisiaj lepiej od Polaków, niemniej jednak wykorzystali błędy rywala i dwukrotnie zaskoczyli Polačka. Zwłaszcza to drugie trafienie kompromitujące, aż przypomniał mi się mecz z Ekwadorem...

krzysiu
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 67
Kontaktowanie:

Postautor: krzysiu » czw 28.07.2016 21:21

Przecież Janus co miał piłkę to tracił - najgorsza zmiana raczej.
A co do obrony - drugie trafienie frajerskie ,ale ogólnie był problem z autami Duńczyków - WTF .. a co do 1 gola - Polskie zespoły zawsze mają problem z tym ,żeby na 16tce był defensywny pomocnik naszej drużyny w odpowiednim miejscu - Legia tak kilka razy chyba straciła bramkę w ostatnich latach w LE

blackmore
Kapitan
Kapitan

Postautor: blackmore » czw 28.07.2016 21:26

krzysiu pisze:Source of the post Przecież Janus co miał piłkę to tracił - najgorsza zmiana raczej.

A z Partizanem w rewanżu grał dobrze od samego początku i dlatego dać mu szansę w pierwszym składzie. Poza tym dzisiaj grał niecały kwadrans i pojawił się na boisku w trudnym momencie. Zdarza się nie wejść w takie spotkanie.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1004
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » czw 28.07.2016 21:32

Janus to zawodnik bardziej na szybkie kontry, ktory lubi sie rozpedzic, miej troche miejsca, a wszedl w momencie, w ktorym Dunczycy bronili sie praktycznie cala druzyna.

Gdyby gral od poczatku to gorszy od Wozniaka raczej na pewno by nie byl.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 751

Postautor: Tomusmc » czw 28.07.2016 21:47

Wiem, że temat zapomniany, ale ankieta niszczy system :rotfl:
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Wróć do „Polska”