Polonia Warszawa (zbiorczy)

Piłka nożna w Polsce - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
kama_reda
Rodowity Bawarczyk
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Polonia Warszawa (zbiorczy)

Postautor: kama_reda » pn 27.10.2008 14:49

Nie znalazłem nigdzie tematu o aktualnym liderze polskiej 'ekstra'klasy, toż to hańba. Wprawdzie nie mam zamiaru aktualnie dyskutować o poziomie prezentowanym przez ów zespół, ale zapraszam innych do tego.

Ja w innej sprawie. Ostatnio dowiedziałem się, że w River Plate gra niejaki Rodrigo Archubi. Z pewnością nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby... no właśnie! Wg angielskiej wikipedii Archubi jest zawodnikiem Polonii Warszawa. :shock:

http://en.wikipedia.org/wiki/Rodrigo_Archubi

Mógłby ktoś w miarę logicznie wytłumaczyć o co chodzi?
Chciałem pozdrowić, Marylę Rodowicz.

Awatar użytkownika
Marco Van Basten
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 25

Re: Polonia Warszawa (zbiorczy)

Postautor: Marco Van Basten » pn 27.10.2008 15:18

22-letni argentyński pomocnik Rodrigo Javier Archubi został wypożyczony do CA River Plate z... Polonii Warszawa - poinformowała argentyńska prasa.

Archubi, mistrz świata do lat 20 z 2005 roku, został sprzedany z CA Lanús do polskiego drugoligowca za 2,2 mln euro, a następnie wypożyczony do River Plate. To trzecie zimowe wzmocnienie "Los Millonarios", których trenerem jest były reprezentant Argentyny Diego Pablo Simeone.

Za całą transakcją stoi kontrowersyjny izraelski menedżer Pinhas "Pini" Zahavi, który blisko współpracuje z warszawską Polonią. Archubi rundę jesienną spędził na wypożyczeniu do drużyny mistrzów Grecji, Olympiakós SFP.

Władze klubu z Warszawy dementują te informacje. - Nie ma to nic wspólnego z prawdą, ten piłkarz nigdy nie był zawodnikiem KSP Polonia - powiedział rzecznik prasowy klubu Adam Drygalski.

Awatar użytkownika
Fishbone
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 8

Postautor: Fishbone » czw 11.12.2008 15:31

Michał Listkiewicz nie musi martwić się o posadę. Być może zostanie prezesem Polonii Warszawa! – donosi Życie Warszawy.

Informację o ewentualnym objęciu przez „Listka” funkcji prezesa piłkarskiej Polonii Warszawa potwierdziło gazecie kilka osób z bliskiego otoczenia byłego szefa PZPN.

Przypomnijmy, że trzy miesiące temu, po odejściu Grzegorza Ślaka, nowym prezesem „Czarnych koszul” został ich dobrodziej Józef Wojciechowski, ale sam przyznawał, że to tymczasowa sytuacja. – Muszę opanować sytuację w klubie. Zostałem prezesem„kryzysowym – mówił na początku września szef J.W. Construction, a kilkanaście dni później ujawnił na łamach prasy, że być może w przyszłości zaproponuje tę funkcję właśnie Listkiewiczowi.

Wojciechowski nie rzucał słów na wiatr.

– W ciągu półtora miesiąca Michał kilkakrotnie gościł w siedzibie J.W. Construction na Radzymińskiej, gdzie spotykał się z panem Wojciechowskim. Wiem również, że obaj panowie kontaktują się telefonicznie – mówi anonimowo jeden z rozmówców ŻW.

Czy to oznacza, że zostanie prezesem piłkarskiej Polonii? - Sam Michał głośno o tym nie mówił, ale to bardzo możliwe rozwiązanie. Zwłaszcza teraz, gdy przestał być prezesem PZPN, a pod dużym znakiem zapytania stoi jego praca w spółce UEFA zajmującej się Euro 2012. Michał jest już wolnym człowiekiem, więc przyjście do Polonii wydaje się dla niego najbardziej naturalnym rozwiązaniem. Na pewno coś jest na rzeczy – dodaje informator

Z reguły chętny do rozmów z dziennikarzami Listkiewicz jest w tej chwili nieuchwytny.

Disco Polo na całego! :peace:

Awatar użytkownika
Rezus
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 682

Postautor: Rezus » czw 11.12.2008 16:00

Fishbone pisze:Disco Polo na całego! :peace:

To nawet pod "Zwałę" podchodzi :lol:
Obrazek
"Wstąp do piekła, stamtąd nie ma powrotu, wstąp do piekła, na zawsze zostań tam"

Awatar użytkownika
Il Padrino
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: Il Padrino » wt 16.06.2009 16:06

Przed chwilą przeczytałem coś takiego:
"Właściciel Polonii Warszawa - Józef Wojciechowski zamierza sprzedać Górnikowi Zabrze liencję swojego klubu - doniosła Gazeta Wyborcza."
Polską ligą kompletnie się nie interesuję, więc mam pytanie. Drzymała nie inwestuje w Polonie? Kim jest teraz dla tego klubu? Z tego co pamiętam, gdy chciał przejąć Śląsk obiecywał cuda.
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrcies
ja zabawny
ja zabawny
Reputacja: 902

Postautor: piotrcies » wt 16.06.2009 16:19

Drzymała wycofał się z futbolu, sprzedał Groclin Wojciechowskiemu, właścicielowi Polonii, który zabrał piłkarzy z Grodziska do Warszawy, a Polonia zajęła miejsce Groclinu.

Awatar użytkownika
petru
Administrator
Administrator
Reputacja: 321

Postautor: petru » wt 16.06.2009 22:38

Górnik, w przeciwieństwie do Lecha i Polonii ma jakichś kibiców, więc wątpię, by to mogło się stać. Poza tym, który to już szantaż Wojciechowskiego wobec Warszawy? Najśmieszniej byłoby gdyby sprzedał licencję ŁKS-owi albo Widzewowi, ale tutaj się pojawia ten sam problem - kibole, którzy nie chcą dobrego sportu. Tacy sami jak ci, którzy wykopali drzymałową licencję ze Śląska. I tak patrzę na to co dzieje się w Polonii, ŁKS-ie, Górniku, wcześniej Widzewie, Legii, Groclinie, Pogoni i tak się zastanawiam, jak można jeździć po Cupiale niczym po łysej kobyle, skoro jako jedyny ze starszych polskich dobroczyńców futbolu nie doprowadził klubu do upadku, a nawet miał jakieś drobne sukcesy po drodze.
Obrazek Obrazek
Józef Stalin - Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej

Awatar użytkownika
MENDEZ
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 13
Kontaktowanie:

Postautor: MENDEZ » śr 17.06.2009 8:20

piwus pisze:Tacy sami jak ci, którzy wykopali drzymałową licencję ze Śląska.

Legenda żywa. Prawda jednak jest taka, że kibice Śląska nie mieli nic przeciwko fuzji z Groclinem (a przynajmniej spora grupa). To prezydent Wrocławia był przeciwny tej fuzji ale nie wszyscy kibice. Jak fuzja się niepowiodła to kibice zaczęli mówić o "honorze" itd. Śmieszne.
KKS LECH POZNAŃ
Kiedy puszczam "Bąka" - mówię "Jacek"
Obrazek"To, co chiałbym widzieć... Lech na ligowym szczycie..." Obrazek

ObrazekObrazek

*miasto know-how

Awatar użytkownika
petru
Administrator
Administrator
Reputacja: 321

Postautor: petru » śr 17.06.2009 10:59

"Poznań: w krzywym zwierciadle 7". Kraków podpiął się pod Euro 2012, chociaż złożył kandydaturę wcześniej od niektórych organizatorów. Kibice w Śląsku podpięli się pod decyzję chociaż od początku pomysłu grania na licencji Groclinu byli przeciw, a decyzja Dutkiewicza zapadła po pary miesiacach. Część kibiców na pewno było za, bo na każdym stadionie są Wilmory, które pojawiają się na stadionie raz na jakiś czas i za każdym razem panicznie boją się o swoje życie. Te osoby słysząc hasła przeciw Drzymale prawdopodobnie mamrotały pod nosem "znowu ci kibole, w cywilizowanym kraju to bydło spałowałaby policja, dostaliby wyroki, dalej czczą Hitlera, a ja chcę puchar UEFA, w spokoju pofetować Gancarczyka, a nie słuchać ryku bydła", jednocześnie oglądając się na boki czy ktoś nie słyszy. Różnica jest taka, ze ta grupa, która reprezentuje kibiców Śląska i wyraża swoje opinie nie tylko na forach internetowych, nie chciała Drzymały jeśli przyjdzie razem z licencją, a ta grupa, która reprezentuje kibiców Lecha, uznała, że właściwie nie istotne, czy ich klub istnieje, bo Lech jest tam, gdzie jego wiara.

http://www.sport.pl/pilka/1,70991,5209512.html
Wreszcie Groclinu w Śląsku nie chce także grupa szalikowców, którzy od początku rundy wiosennej skandują hasło "Wrocław cały bez Drzymały". Podczas ostatniego pojedynku z Odrą Opole na płocie przed jedną z trybun zawisł ogromny transparent z napisem "Drzymała znikaj".

Zdeterminowany jest przede wszystkim prezydent miasta Rafał Dutkiewicz, który chce wprowadzić do Śląska biznesmena z Wielkopolski. Zakładano, że budżet Śląska po fuzji wyniesie ok. 30 mln zł, prezesem klubu zostanie Zbigniew Drzymała, a klub powalczy o czołowe miejsca w lidze i grę w europejskich pucharach. Drzymała zgodził się na mniejszościowe udziały i zaakceptował pomysł sprowadzania innych bogatych akcjonariuszy. Z naszych informacji wynika, że jeszcze w maju prezydent Dutkiewicz miał w tej sprawie spotkać się z właścicielem Polsatu Zygmuntem Solorzem.

Oto, jak Dutkiewicz nie chciał, a kibice chcieli.
Obrazek Obrazek
Józef Stalin - Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej

Awatar użytkownika
bellus
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: bellus » śr 17.06.2009 18:11

MENDEZ pisze:
piwus pisze:Tacy sami jak ci, którzy wykopali drzymałową licencję ze Śląska.

Legenda żywa. Prawda jednak jest taka, że kibice Śląska nie mieli nic przeciwko fuzji z Groclinem (a przynajmniej spora grupa). To prezydent Wrocławia był przeciwny tej fuzji ale nie wszyscy kibice. Jak fuzja się niepowiodła to kibice zaczęli mówić o "honorze" itd. Śmieszne.

Macie jakieś kompleksy? W GW był taki test na znajomość Wrocławia, jak już się odpowiedziało na pytania i miało małą ilość punktów to można było dostać się do kategorii "Jesteś z Poznania. Wydaje Ci się, że wiesz wszystko o Wrocławiu. A jaka jest prawda sam widzisz". Jest w tym trochę prawdy.
Jako osoba,która żyje we Wrocławiu już trzy lata śmiało Ci mogę powiedzieć, że kibice byli przeciwni fuzji i to zdecydowanie. Oczywiście, można było znaleźć osoby, które były za. Wyjątki zawsze się znajdą.

Awatar użytkownika
bartbuks
Administrator
Administrator
Reputacja: 11
Kontaktowanie:

Postautor: bartbuks » czw 18.06.2009 19:43

Il Padrino pisze:Przed chwilą przeczytałem coś takiego:
"Właściciel Polonii Warszawa - Józef Wojciechowski zamierza sprzedać Górnikowi Zabrze liencję swojego klubu - doniosła Gazeta Wyborcza."
Polską ligą kompletnie się nie interesuję, więc mam pytanie. Drzymała nie inwestuje w Polonie? Kim jest teraz dla tego klubu? Z tego co pamiętam, gdy chciał przejąć Śląsk obiecywał cuda.

Chyba sami najlepiej będzie jak ocenicie kto co i dlaczego. Podrzucam wam to czego się dowiedziałem w tej sprawie. Najpierw rozmowa z panem Ciszewskim z Polonii:
http://futbolnet.pl/wiadomosci/wojciech ... ic-polonie

a tu stanowisko WOSiR:
http://futbolnet.pl/wiadomosci/wosir-od ... ych-koszul

A tak na przyszłość to niech Wojciechowski kopnie Ciszewskiego, bo jak podpisuje, to niech czyta co i myśli także o tym co będzie za jakiś czas. Kibice Polonii mają prawo się bulwersować, ale to także wina niechlujstwa działaczy Czarnych Koszul. Miasto od strony prawnej wywiązuje się...
Obrazek

centurionis
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek

Postautor: centurionis » czw 13.08.2009 1:26

Nie ma co czytać brukowców - nawet tych utytułowanych - poziom polskiej prasy niestety ostatnio (2 lata) porządnie spadł.

Ale co do Polonii W. - ciekawi mnie, czy obecnemu jeszcze trenerowi zależy na czymkolwiek - w kontekście meczu z Lechem, piłkarzom może i owszem (dla kibiców), ale ...

Po za tym jestem ciekaw co Polonia W. tym razem ugra na wyjeździe, bo póki co to wyjazdy prezentuje nieciekawe (1:3 Nac, 0:4 Korona), we Wronkach (tymczasowy obiekt Lecha) nie będzie wesoło jak się domyślam. Lech jest na gazie, skoro zaliczył 5:0 z klubem, który pocisnął 4:0 Polonii to na logikę, Lech zwycięstwo. Coś wiadomo obecnie na temat Polonii W.? Jaka jest atmosfera w klubie i jakie są szanse na dobrą grę? W Lechu zagra Peruwiańczyk H. Rengifo który rok temu wygrał Lechowi mecz na 2:0 (oba gole), więc sądzę, że może ma jakiś patyczek, który tym razem także uruchomi, nie mówiąc o formie bocznych pomocników Lecha, Peszko i Wilka.

Ciekawe co na to wszystko Jodłowiec, mam nadzieję, że będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony Lechowi (skoro tak bardzo go pragną...).

czaross
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek

Postautor: czaross » ndz 14.02.2010 9:03

No Polonia pod wodzą Bakero na razie dobrze spisuje się tylko w sparingach ( z Zenitem 1:0 , z Valencią bodajże 1-1 ) , no ciekawie to się zapowiada :]

Awatar użytkownika
VADER
Rezerwowy
Rezerwowy
Kontaktowanie:

Postautor: VADER » śr 28.07.2010 10:59

Już myślałem,że "kosmiczne jaja" w Polsce nie są realne.A tutaj taki ambaras.Ebi Smolarek w ekipie Czarnych Koszul.Ten zawodnik został podpisując 2 letni kontrakt z Polonią jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy ekstraklasy i który za sam podpis pod kontraktem jeszcze niedawno żądał pół miliona euro,od kilku lat niestety nie zagrał dobrego meczu.Wręcz zaryzykowałbym stwierdzwenie moi drodzy,że przyzwoite mecze tego zawodnika rozegrane w pełnym wymiarze czasowym w ostatnich 3 sezonach można policzyć na palcach jednej ręki.Rozmawiamy o piłkarzu,który okazał się zdecydowanie za słaby na każdy z trzech klubów w których ostatnio występował na zachodzie a teraz pozbyli się go średniacy z greckiej ligi.Nie życzę źle Ebiemu-żal mi tylko,że ten znakomity do niedawna piłkarz zamienił swój talent na drobne.Boję się tylko,iż Smolarek przeżyje w trakcie sezonu szok widząc w jak słabej i bezbarwnej lidze przyszło mu grać;może mieć depresję widząc niszczejący obiekt Polonii,opłakany stan szatni i całej infrastruktury Czarnych Koszul.Taki stan rzeczy nawet ciężko znaleźć w 3 lidze holenderskiej.
ONLY TOTTENHAM HOTSPUR; SHEFFIELD WEDNESDAY & CF VALENCIA

Awatar użytkownika
toporow
Rezerwowy
Rezerwowy
Kontaktowanie:

Postautor: toporow » śr 28.07.2010 11:11

Ostatnio w wywiadzie Smolarek przyznał, że przeszedł do Czarnych Koszul, bo Ekstraklasa ciągle pnie się w górę i rozgrywki są na coraz wyższym poziomie. On sam chyba nie wie co mói :roll: . Osobiście uważam, że Ebi zrobił dwa kroki do tyłu, może w końcu zrozumiał, że miał za duże mniemanie osobie? Nie wiem, ale na pewno Smolarek do graczy wybitnych nie istnieje, szczęście ma, jest przeciętnym grajkiem, ale na pewno lepszym niż ci z naszej rodzimej ligi. W dodatku ciężko powiedzieć, czy się u nas wybije. Dużą dla niego przeszkodą na pewno będzie charakter samego grajka, który od początku kariery nie ułatwiał mu życia. Jeśli się nie odizoluje od reszty zespołu i nie będzie stroił fochów na lewo, i prawo to kto wie...
inseparably connected with football
Obrazek

Wróć do „Polska”