Cracovia Kraków

Piłka nożna w Polsce - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
petru
Administrator
Administrator
Reputacja: 197

Re: Cracovia Kraków

Postautor: petru » sob 03.03.2012 14:19

Przypadkowo sama Polska ma epizod z komunistyczną i ludzką krwią w katowniach SB w analogicznym okresie. Wisła od Cracovii różniła się tym, że była bardziej łakomym kąskiem dla ówczesnej władzy, więc zagarnął ją potężniejszy resort. Cracovia miała szczęście, bo już wówczas nikogo nie interesowała. Tak jak nikt nie miał wpływu na to, że Polska znalazła się pod "opieką" ZSRR, tak nikt nie mógł poradzić na milicyjnego opiekuna. Co ciekawe nawet w Wiśle grali zawodnicy, którzy byli prześladowani przez SB. Zresztą historia Wisły to historia Polski w pigułce, wystarczy popatrzyć na takich ludzi jak Reyman czy z drugiej strony Kapka, odwracanie barw o czym pisał Dudek, jak milicja wydrenowała Wisłę, co zostało po komunie, jakie sukcesy osiągnęła za komuny itp.
Obserwator pisze:Poza tym każdy moze dokonać konwersji i przejść na biało-czerwoną stronę mocy a nie okrywać się w mroku, ciemnej, skażonej ponurą i zbrodniczą historią, Gwiazdy.

"Moc", co przyjmie wszystkich. I to też jest zasadnicza różnica.
Obrazek Obrazek
Józef Stalin - Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 489

Postautor: DDK » sob 03.03.2012 14:50

Na początku był to normalny klub, a potem zgodnie z nazwą Wisła-coraz bardziej nabierał brudów, woda stawała się coraz bardziej mętna, pełna szlamu i mułu, a w roku1989, po wpłynięciu do Bałtyku, był to już ściek.

Ładnie napisane, może jakąś książkę byś napisał?

Co do ojca, to oczywiście nikt za swojego nie odpowiada. Różnica jest jednak zasadnicza. W Twoim klubie, którego kibice nazywają najwiekszego rywala klubem milicyjnym dopuszczono do prowadzenia dopingu osobe którego ojciec powołał grupe ds. walki z huliganami na stadionach. Ja rozumiem, że w 500 osobowym młynie ciężko znaleźć dobrego gniazdowego, ale trzeba było wybierać akurat Radsona, tak kontrowersyjną osobe?

Poza tym każdy moze dokonać konwersji i przejść na biało-czerwoną stronę mocy a nie okrywać się w mroku, ciemnej, skażonej ponurą i zbrodniczą historią, Gwiazdy.

Na serio powinieneś pisać książki.

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/5 ... ,id,t.html

Sędzia dopytywał się Michała S., dlaczego nosi z sobą tak niebezpieczne narzędzia. - Z dwóch ważnych powodów, Wysoki Sądzie. Po pierwsze, trzy lata temu zostałem postrzelony i do tej pory nie znaleziono napastnika. Po drugie, jestem kibicem Wisły Kraków, a żona mieszka na osiedlu, gdzie dominują sympatycy Cracovii - opowiadał 25- latek. Sędzia zażartował: - To może pan zmieni barwy klubowe? Michał S. tylko się uśmiechnął.

Ostatnie zdanie z tego cytatu będzie moim komentarzem do Twojego ostatniego zdania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nirvana
Skład B
Skład B
Reputacja: 0

Postautor: Nirvana » ndz 04.03.2012 14:39

Jeden chce pokazać jaka to Cracovia jest zła drugi jaka to Wisła jest zła. Możecie się tak sprzeczać do śmierci a i tak dalej każdy będzie uważał tak samo jak wcześniej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Obserwator
Niereformowalny :/

Postautor: Obserwator » wt 06.03.2012 18:20

No właśnie. Po co się spierać? Fakty są oczywiste -cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos.
Mamy rok 2012, jeżli dobrze liczę, i to już jest historia-tym niemniej Cracovia ma ją chlubną a Wisła haniebną.

Wracajac do Cracovii-szkoda, bo dowiedziałem się, że Probierz było o krok od Cracovii. Ja jestem za zwolnienime Pasieki, jeszcze jest czas bys sprowadzić Michniewicza, póki nie ma go w Polonii. Pasieka niestety sobie nie radzi.
Pozdrawiam.
Bragiel.

Awatar użytkownika
bartbuks
Administrator
Administrator
Reputacja: 11
Kontaktowanie:

Postautor: bartbuks » wt 06.03.2012 18:23

Obserwator pisze:Wracajac do Cracovii-szkoda, bo dowiedziałem się, że Probierz było o krok od Cracovii. Ja

Ja za spadkiem Cracovii.
Obserwator pisze:No właśnie. Po co się spierać? Fakty są oczywiste -cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos.
Mamy rok 2012, jeżli dobrze liczę, i to już jest historia-tym niemniej Cracovia ma ją chlubną a Wisła haniebną.

Podsumuję. Jesteś żenujący... Wybacz, ale pisanie takich bzdur kwalifikuje się do dostania kopa w ryj.
Pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Obserwator

Postautor: Obserwator » wt 06.03.2012 18:32

No niestety ale to ty jesteś żenujący-w moich postach są tylko fakty. Więc mijasz się z prawdą, pisząc o rzekomych bzdurach.
Aczkolwiek cieszę się, że pozytywnie przeszedłem procedurę kwalifikacyjną, tym niemniej nie skorzystam, rozwiązania siłowe świadczą z reguły o bezsilności interlokutora, nie potrafię wygrać na słowa, no to kopa w ryj.
Proszę o merytoryczne posty a nie inwektywy.
Serdecznie pozdrawiam.
Bragiel.

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 489

Postautor: DDK » wt 06.03.2012 18:37

W sumie to mieliście racje, z Obserwatorem ciężko cokolwiek dyskutować. Rozmawiamy o historii Wisły, i nagle brakuje mu argumentów to podsumowuje z powrotem pierwszym zdaniem. Na zadane wcześniej pytania nie odpowie, bo wstyd? Wisła ma wiekszy stadion i przychodzi 2x więcej kibiców ale procentowo Cracovia zapełnia lepiej swój stadion, więc budowanie Wiśle takiego stadionu jest głupotą. I do tego oba kluby mają mniej więcej tyle samo kibiców.

Wszystko pięknie brzmi, brakuje rozsądnych argumentów.
Pozdrawiam.

Metoryczne? Przeczytaj poprzednie posty, poodpowiadaj na zadane Ci pytania, zrozum to co do Ciebie piszemy a dopiero wtedy zaczniemy cokolwiek dyskutować. Narazie to ciężko nazwać dyskusją.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nirvana
Skład B
Skład B

Postautor: Nirvana » wt 06.03.2012 22:25

A wy dalej to ciągniecie? Oba kluby są dobre, reprezentują Kraków i nie ma się co spierać. W ogóle to temat o Cracovii więc darujcie sobie posty na temat Wisły :)
Wie ktoś czemu nie ma znaczka nike na koszulkach Cracovii(czy może go nie zauważyłem :) )?
Obrazek

Awatar użytkownika
Obserwator

Postautor: Obserwator » sob 17.03.2012 17:13

Coś czuję, że będzie to ostatni mecz Lenczyka w roli coacha Śląska. Obym się nie mylił. Ma być wygrana Cracovii i koniec. Serdecznie pozdrawiam.
Bragiel.

Awatar użytkownika
ddemon
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 33
Kontaktowanie:

Postautor: ddemon » sob 17.03.2012 17:41

Obserwator pisze:Coś czuję, że będzie to ostatni mecz Lenczyka w roli coacha Śląska. Obym się nie mylił. Ma być wygrana Cracovii i koniec. Serdecznie pozdrawiam.

:shock: Znowu coś ustawiliście przy zielonym stoliku :lol: Kurde i jeszcze ostatni mecz Lenczyka w Śląśku - wróżka czy może już jakieś rozmowy z Solorzem i ty jesteś tym kandydatem na trenera w końcu nikt nie ma takiego poglądu na piłkę jak Ty :roll:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Obserwator

Postautor: Obserwator » ndz 18.03.2012 15:51

Nieciekawie jest.... Już nie ma się co łudzić, że odrobią trzy bramki by chociażby ugrać punkt.
Za dużo kontuzji, Kafarski jeszcze niezbyt dobrze zaznajomił z drużyną. Jeżeli wynik się utrzyma to będzie to już czerwone śiwatło, które włączy się po meczu z zielonymi.
Wszyscy odskoczą-bo i Lubin wygral, Bełchatów zremisował, Łks również.
No ale trzeba się spiąć i walczyć dalej.
Może Lechia z Koroną przegra, a to wielce prawdopodobne.
A tak w ogóle to się stało z barażami?
Powinno być przynajmniej jedno miejsce barazówe-trzeci od końca zespół ekstraklasy grałby z trzecim zespołem 1 ligi(dawnej drugiej).
Uaktrakcyjniłoby to rozgrywki-bo obecnie większość drużyn o nic już nie gra. Widzew, Podbeskidzie, Lech-aż się prosi o handelek.
Tak byłoby o co grać...
No ale zobaczymy, jakoś się może uda utrzymać, nie można tracić nadziei.
Pozdrawiam.
Bragiel.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 972
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » ndz 18.03.2012 15:53

Obserwator, czemu nie na meczu?
"Ty możesz wyjść z bloków
Ale bloki z ciebie nigdy
Życie znam z podwórek
A nie [k****] z telewizji
"

X DISCOGS X WWW X FILMWEB X FANPAGE FB X

Awatar użytkownika
bartbuks
Administrator
Administrator
Reputacja: 11
Kontaktowanie:

Postautor: bartbuks » ndz 18.03.2012 16:09

Obserwator pisze:A tak w ogóle to się stało z barażami?
Powinno być przynajmniej jedno miejsce barazówe-trzeci od końca zespół ekstraklasy grałby z trzecim zespołem 1 ligi(dawnej drugiej).

Nie ma [ch**], chyba Cię pogrzało, że kolejny raz może ten szrot utrzymałby się. Za dużo już mieliście farta i szczęścia przy stoliczku.
Obserwator pisze:Uaktrakcyjniłoby to rozgrywki-bo obecnie większość drużyn o nic już nie gra. Widzew, Podbeskidzie, Lech-aż się prosi o handelek.

Powiedział kibic klubu, który brał udział w najsławniejszym ustawieniu meczu w ostatnich latach.
Obserwator pisze:No ale zobaczymy, jakoś się może uda utrzymać, nie można tracić nadziei.
Pozdrawiam.

Raczej nie, mam nadzieję, że się nie uda, że wreszcie Craxa spadnie tam gdzie jej miejsce.
Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Obserwator

Postautor: Obserwator » ndz 18.03.2012 16:11

Bo żeby jeżdzić na mecze Cracovii z krańca woj.opolskiego trzeba trzech rzeczy-1.pieniedzy2.pieniędzy.3. pieniędzy.
Akurat nie mam żadnej z tych rzeczy, obecnie, w nadmiarze. Gdybym miał to bym jeździł. Pozdrawiam.
Bragiel.

Awatar użytkownika
janop
Rangers Survive
Reputacja: 968
Kontaktowanie:

Postautor: janop » ndz 18.03.2012 16:14

sbQ pisze:
Obserwator pisze:Bo żeby jeżdzić na mecze Cracovii z krańca woj.opolskiego trzeba trzech rzeczy-1.pieniedzy2.pieniędzy.3. pieniędzy.
Akurat nie mam żadnej z tych rzeczy obecnie w nadmiarze. Gdybym miał to bym jeździł. Pozdrawiam.

Z tego co widzę, to masz 1.czas 2. czas 3.czas, więc tuptaj na piechotę.

Do Wrocławia z opolskiego jest akurat blisko ;)

Wróć do „Polska”