Ekstraklasa w sezonie 2011/2012

Piłka nożna w Polsce - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Kto zdobędzie Mistrzostwo Polski w sezonie 2011/2012?

Wisła Kraków
25
33%
Śląsk Wrocław
8
11%
Legia Warszawa
15
20%
Jagiellonia Białystok
1
1%
Lech Poznań
15
20%
Górnik Zabrze
2
3%
Polonia Warszawa
3
4%
Lechia Gdańsk
0
Brak głosów
Widzew Łódź
4
5%
GKS Bełchatów
3
4%

Liczba głosów: 76

Awatar użytkownika
Lisek
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1

Re: Ekstraklasa w sezonie 2011/2012

Postautor: Lisek » ndz 06.05.2012 19:50

Plusem jest to, że Śląsk jest bogaty, mają Solorza, który przy mistrzostwie pewnie trochę kasy na transfery rzuci więc w eliminacjach może nie będzie AŻ takiego wstydu.
"Kiedy mówię „Polska”, mam przed oczami pszeniczny kłos wyrosły na tej ziemi, znajome boćki, co przycupnęły na przyjaznej mazurskiej chacie…"

Awatar użytkownika
piotrcies
Jose Mourinho's Red Army
Jose Mourinho's Red Army
Reputacja: 360

Postautor: piotrcies » ndz 06.05.2012 20:01

Ostatnio więcej się mówiło o kłopotach finansowych niż o wielkich funduszach Śląska, więc nie wiadomo :wink: Jeśli Solorz nie będzie żałował grosza, co czynił do tej pory, może coś w Śląsku się urodzić i może, jak mówisz :arrow:
lisek_chz pisze:nie będzie AŻ takiego wstydu.

:wink:

Awatar użytkownika
janop
Rangers Survive
Reputacja: 968
Kontaktowanie:

Postautor: janop » ndz 06.05.2012 20:35

Przerażające jest, że zaledwie 6 zawodników strzeliło dwucyfrową ilość bramek. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie rozgrywki to liczba ta skacze do...8. W tej grupie jest dwóch Polaków...Na głębsze analizy przyjdzie czas na dniach.

Awatar użytkownika
YoOoOgI89
Skład B
Skład B
Reputacja: 1

Postautor: YoOoOgI89 » ndz 06.05.2012 20:40

Miejmy nadzieję że będą jakieś wzmocnienia w tym Śląsku bo w el. LM to oni nic nie ugrają.
Ciekaw jestem też jak wygląda sprawa kontraktu Celebana bo ile mi wiadomo na dzień
dzisiejszy to jeszcze nie podpisał a gdyby on odszedł to obrona nie wyglądała by zbyt ciekawie.
Potrzebujemy z 4-5 pokaźnych wzmocnień żeby coś myśleć o tej LM choć wiadomo że to i tak
melodia przyszłości dla polskich klubów.

Awatar użytkownika
No_Name
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: No_Name » ndz 06.05.2012 23:13

bartbuks pisze:ostatnie minuty, Wisła atakuje, a cały stadion gwiżdże... :roll:

Zdziwiony?

lisek_chz pisze:Plusem jest to, że Śląsk jest bogaty, mają Solorza, który przy mistrzostwie pewnie trochę kasy na transfery rzuci więc w eliminacjach może nie będzie AŻ takiego wstydu.

Ty wiesz co piszesz?
Obrazek

Awatar użytkownika
NoName1989
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 226

Postautor: NoName1989 » pn 07.05.2012 9:32

Sląsk jest tak bogaty jak i Widzew :roftl3:
Do fazy grupowej LM nie wejdzie jak i żadna drużyna by nie weszła. Oczywiście standardowo w pucharach tylko Ruchowi będę kibicował, a reszcie życzył jak najszybszego odpadnięcia. Nie, nie liczy się dla mnie ilość punktów do żadnych śmiesznych rankingów. ;)
Obrazek

dziennikarz
Junior
Junior

Postautor: dziennikarz » pn 07.05.2012 9:39

Pewnie, po co polska liga ma zbierać punkty, przyciągać sponsorów i stawać się coraz lepsza? Lepiej niech odpadają z pucharów. Lech, Legia, Ruch czy Śląsk - polska drużyna więc niech gra jak najdłużej i wygrywa.
Polecam ciekawe artykuły, choć... nie piłkarskie.

Awatar użytkownika
bartbuks
Administrator
Administrator
Reputacja: 11
Kontaktowanie:

Postautor: bartbuks » pn 07.05.2012 9:52

dziennikarz pisze:Pewnie, po co polska liga ma zbierać punkty, przyciągać sponsorów i stawać się coraz lepsza? Lepiej niech odpadają z pucharów. Lech, Legia, Ruch czy Śląsk - polska drużyna więc niech gra jak najdłużej i wygrywa.

Po pierwsze, to zacznijmy inwestować w pion zarządzający. W takich klubach jak Legia i Wisła podstawowe błędy zaczynają się na górze. Naściągano szrotu z zagranicy, który zamiast dać jakość, dał dupy. Blanco, Novo, czy krakowski zaciąg nie będą umierać za eLkę/Białą Gwiazdę. Jeśli więc kasa na znanych jest, to czas znaleźć znanych, ale i ambitnych, a nie dociągających do emerytury. W Wiśle trzon powinni stanowić Polacy, a zagraniczni gracze powinni to uzupełniać. Oba kluby powinny zacząć wyciągać z tego wnioski, tak jak reszta ligi. Perspektywa i warunki są, wystarczy tylko odpowiednio się ukierunkować i racjonalnie myśleć.
Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 426

Postautor: sickstick » pn 07.05.2012 10:11

To może grajmy ligę o miejsca 4-16, a Legia, Wisła, Lech oraz zwycięzca ligi grają od połfinałów o miejsca 1-4 ?

Wtedy z Europie grałyby drużyny poprawiajace wizerunek ligi :badziewie:

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 220

Postautor: Bienias » pn 07.05.2012 10:33

NoName1989 nie musisz kibicowac innym polskim klubom w Europie. twoj wybor. Ja np. wole w drugiej lidze taki Widzew i Lks ktorych nie stac na ekstraklase. No chyba ze powstanie FC Lodz :boruta: W zwiazku z powyzszym szkoda mi Cracovii tym bradziej ze awansuje jakis klub bez stadionu.

bartbuks Novo i Blanco to bylo ryzyko podobne do zatrudnienia Ljuboji. Nie wypalilo wiec mowi sie trudno. Wiekszy zal mozna miec do sprzedazy tuz przed rozpoczeciem rundy 3 podstawowych pilkarzy. Mysle ze Legia pomimo tych transferow dalej bedzie szla w kierunku polskiej mlodziezy. Mozna sporo zarobic na polakach a tym bardziej zaoszczedzic na transferach.
Ja jestem chłopak z Woli
a Wola fest dzielnica!
Tradycja klawa co tu kryć
gdy masz koleś gest
prosze do nas przyjdź.

Awatar użytkownika
bartbuks
Administrator
Administrator
Reputacja: 11
Kontaktowanie:

Postautor: bartbuks » pn 07.05.2012 10:41

Bienias pisze:NoName1989 nie musisz kibicowac innym polskim klubom w Europie. twoj wybor. Ja np. wole w drugiej lidze taki Widzew i Lks ktorych nie stac na ekstraklase. No chyba ze powstanie FC Lodz W zwiazku z powyzszym szkoda mi Cracovii tym bradziej ze awansuje jakis klub bez stadionu

Mi Cracovii nie szkoda, bo jakiś sposób przyłożyła rękę do upadku ŁKSu. Kto wie, gdzie dziś były Łodzki KS, gdyby nie zabrano im Ekstraklasy, premii za miejsce, pieniędzy z C+.

Ruch kibicowski na ŁKS w tym sezonie tragiczny. Ale co mnie zdziwiło, a pamiętam lata 90te, na Widzewie obecnie też jest żenująco... W sumie, to trochę martwi mnie, że klub z takimi sukcesami obecnie gra na kartoflisku w skansenie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kesz
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 13

Postautor: Kesz » pn 07.05.2012 11:58

Ciekawy mistrz, a jeszcze ciekawszy wice mistrz ;)
Wydaje się, że pewien etap się w Polskiej lidze skończył. Wisła planuje przebudowę nie mal całego składu, Lech Poznań rozsprzedaje swoje gwiazdy, jedynie Legia puki co kadrowo wygląda w miarę solidnie, no i to jedyny zespół jaki może coś pokaże w Europejskich Pucharach... Na Śląsk i Ruch nie liczę, z całym szacunkiem do nich i ich sukcesu w tym sezonie, część graczy Śląska pewnie zostanie rozsprzedanych a na ich miejsce przyjdą zawodnicy z wolnego transferu na łatanie dziur, Ruch to ciekawostka... Obie ekipy jak dostaną się do fazy grupowej Pucharu UEFA to będzie pozytywny szok, bo nie wierzę, aby Śląsk miał jakiekolwiek szanse na LM - chociaż może los okaże się złośliwy i najsłabszy zespół w ostatnim czasie jaki nas reprezentował w tych rozgrywkach o dziwo się dostanie do fazy grupowej, to już by było niesamowite, jak by ten ignorant Solorz dostał te kilkadziesiąt milionów za sam awans Śląska do LM.
Ciekawe ile czasu minie aż Wisła zacznie się znowu liczyć lub Lech... oby nie długo.
Obrazek

Awatar użytkownika
rzeznik
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: rzeznik » pn 07.05.2012 12:08

Zagłębie było chyba słabszym mistrzem niż Śląsk (no i w Europie nic nie zdziałało). Śląsk myślę, że ma takie same szanse na LM, jakie by miał każdy inny zespół. Dzięki reformie Platiniego jest większe prawdopodobieństwo dobrego losowania, jeśli do tego dojdzie szczęście na boisku, to do Ligi Mistrzów można się zakwalifikować. Ruch na moje może się skompromitować jak Jagiellonia przed rokiem, ale obym się mylił. Legia i zwłaszcza Lech pokazały już, że są w stanie rozgrywać w Europie dobre mecze, ale bez wzmocnień (a z osłabieniami) na pewno będzie o to bardzo ciężko. Swoją drogą Warszawiacy mogą mieć pretensje tylko do siebie, że nie są mistrzem - jak można sprzedać zimą Rybusa, Borysiuka, Komorowskiego... Bełchatów w pamiętnym wicemistrzowskim sezonie też się pozbył Matusiaka, a potem tych paru goli do tytułu zabrakło.

Btw, widzę, że w ankiecie zamiast opcji "inny" wrzuciliście jakieś absurdalne drużyny, a miejsca dla Ruchu i Korony zabrakło :lol:

Awatar użytkownika
Milu7878
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek

Postautor: Milu7878 » wt 08.05.2012 22:57

Jak to polskie drużyny w europejskich pucharach szczególnie w LM, daję Śląskowi maksymalnie 3 rundę ale oczywiście życzę im najlepiej z całego serca. Lecz ostoja obrony (Celeban) prawdopodobnie opuści mistrza, co prawda nie miał dobrego początku jednak rozkręcił się. Osobiście jeśli chodzi o Ruch myślę tak jak poprzednik, może skompromitować się jak Jagiellonia jednak myślę, że mają lepszy skład niż mieli oni w tamtym momencie, dobry napad (Piech, Jankowski) + Zieńczuk może coś zdziałać, oczywiście jak obrona będzie mocna. Z wszystkich pucharowiczów największe szansę daję Legii. Lech? Wielka nie wiadoma - odejście Stilicia + możliwe odejście Rudnevsa może spowodować, że nie będzie kto miał grać z przodu... :)

Awatar użytkownika
Sensitive
Skład B
Skład B

Postautor: Sensitive » pt 11.05.2012 8:15

Czego to użytkownicy internetu nie wymyślą :D

http://www.youtube.com/watch?v=KsBFi-NDrTU&feature=player_embedded

Wróć do „Polska”