I liga - Strona 33

Piłka nożna w Polsce: Ekstraklasa, 1 Liga, 2 Liga, Puchar Polski | Zawodnicy i kluby (Legia Warszawa, Lech Poznań, Wisła Kraków, ŁKS Łódź, Widzew Łódź) | Reprezentacja Polski | Polscy Kibice, Oprawa meczowa | Transfery, Wyniki, oraz inne wydarzenia związane z polską piłką nożną.
Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1250

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » śr 18.09.2019 14:24

Kurła, trzy kolejki z rzędu Chrobry będzie w TV :badziewie:

Powiało Ekstraklasą :ozob:

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » ndz 22.09.2019 19:18

Miałem coś skrobnąć na temat Chrobrego po tym początku Djurdjevicia w Głogowie i ten mecz wczorajszy idealnie zamknął pierwszy okres jego pracy. Więc takie pierwsze podsumowanko i wnioski jakie się nasuwają po tych 10 meczach pod jego wodzą.

Przede wszystkim dzięki Ivanovi jest o Chrobrym głośno. Pisze o nim weszło. Zdarza się wspomnieć Kowalowi w programach. Pochylają się nad nami Polsat i poznańskie dzienniki. Takiego szumu medialnego nie było od czasów sensacyjnego odejścia Mamrota do Jagiellonii.

Szkoda tylko, że wiąże się to z dwoma wpierdolami 5-0 i 5-1 i ogólną oszałamiającą ilością punktów w liczbie 7 na 30 możliwych. Najwięcej straconych bramek. No, generalnie lotny temat.

Teraz jeszcze do Głogowa przyjeżdża Lech w kryzysie to już całkiem emocje sięgają zenitu XD

Zgadzam się z ekspertami Polsatu (a nie zgadzam się z ekspertami z weszło), że ten Chrobry miał trochę pecha. Z Puszczą był lepszy, przegrał 0-1. Z Jastrzębiem był lepszy, przegrał 0-1. Jestem zdania, że suma szczęścia w sezonie wychodzi zawsze na zero, no ale trudno odmówić Chrobremu tego pecha. Te dwie wysokie porażki IMO trochę zamazują ten obraz, chociaż i tak Chrobry punktuje bardzo słabo i ta kadra nadaje się tylko do walki o utrzymanie.

Wczoraj był mecz ostatniej szansy. Taki mecz, w którym najlepiej widać, czy trener ma wpływ na zespół. I IMO Ivan ten egzamin zdał. Chrobry zagrał bardzo dobry mecz, od początku do 84 minuty kontrolując Odrę i nie pozwalając rywalowi na nic. Mój zespół grał ambitnie, walczył, nie kalkulował i to przynosiło efekty. Przeciwnie Odra, im się nie chciało. Ja zawsze powtarzałem, że nie oczekuję od Chrobrego zwycięstw, bo nie ma na to warunków, ale oczekuję ambitnej gry, jeżdżenia na dupie i walki do końca. Tutaj widać, że Ivan wpoił to tym graczom. Za Nicińskiego tego nie było.

Owszem, można powiedzieć, że zwycięstwo było szczęśliwe bo wywalczone w ostatniej akcji, ale to nieprawda. Odra nie zasłużyła na punkt, nie zasłużyła nawet na tę kontaktową bramkę. Przykro było patrzeć na Djurdjevicia, który nagle tracił wygrany mecz.

Swoje Ivan dołożył, nie wiem, czy potrzebne były te zmiany. Wszystko żarło, potem wszedł Diduszko, Kowalczyk. IMO niepotrzebnie, tylko Ziemann był do zmiany bo siadł kondycyjnie. Liczę, że Serb wyciągnie wnioski.

Ten zespół będzie walczył o utrzymanie, ale wczoraj kupili mnie zadziornością. Dawno nie widziałem tak zdeterminowanego Chrobrego. Mentalnie dostaną tego kopa, bo było już bardzo ciężko. Teraz trzeba to wykorzystać. Są zespoły słabsze od głogowian w tej lidze.

A więc, podsumowując, wiem, że nic nie wiem. Jest słabo, ale coś w tym zespole widać. Jest charakter, brakuje umiejętności, ale może to pójść w obie strony. Nie takie już mieliśmy początki w tej lidze. Chyba Stal Mielec ze trzy sezony temu zaczęła jeszcze gorzej, a spokojnie się utrzymała. Stomil chyba w zeszłym sezonie ugrał podobną ilość punktów. Zresztą, Chrobry Nicińskiego miał coś koło 10 meczów bez zwycięstwa, więc czy faktycznie Djurdjevicia można oceniać tak surowo? Toż już przed nim było słabo.

Wyrok na Ivana odroczony, będzie o Chrobrym jeszcze przez chwilę głośno :P
Spoiler:

Awatar użytkownika
sci
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 649
Kontakt:

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sci » ndz 22.09.2019 19:21

no to jestem głupek. Ja to się chciałem odnieść do magii Radka Mroczkowskiego.

Radek...wypierdalaj!!

Awatar użytkownika
19B10
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 182
Kibicuje: WRE

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 19B10 » ndz 22.09.2019 19:23

sci pisze:
ndz 22.09.2019 19:21
Radek...wypierdalaj!!
Czyli nikt go już tam nie lubi? Smutne...

Awatar użytkownika
sci
Gwiazda
Gwiazda
Kontakt:

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sci » ndz 22.09.2019 19:27

19B10 pisze:
ndz 22.09.2019 19:23
sci pisze:
ndz 22.09.2019 19:21
Radek...wypierdalaj!!
Czyli nikt go już tam nie lubi? Smutne...
smutne. Oby polubili go gdzieś indziej

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » ndz 22.09.2019 19:40

Nie będę ukrywał, że mecz z Zagłębiem to jest jeden z tych, w których liczę na punkty :wink:

Awatar użytkownika
sci
Gwiazda
Gwiazda
Kontakt:

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sci » ndz 22.09.2019 19:47

Boromir pisze:
ndz 22.09.2019 19:40
Nie będę ukrywał, że mecz z Zagłębiem to jest jeden z tych, w których liczę na punkty :wink:
zdaję sobie sprawę. Potencjał piłkarski w Sosnowcu jest. Trzeba tylko dobrego dowódcy, ten który jest źle zaczął i źle skończy

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » ndz 22.09.2019 19:49

Ktoś od Was jeździ na reprezentację, czy mecz odbędzie się w terminie?

Awatar użytkownika
sci
Gwiazda
Gwiazda
Kontakt:

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sci » ndz 22.09.2019 19:51

Radkowski był, chyba będzie w terminie. Nic mi nie wiadomo o zmianach

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » czw 03.10.2019 20:27

Na kadrę pojechał Benedyczak więc przełożyli.

Sam nie wiem, czy to dobrze, czy źle.

Swoją drogą myślałem, że potrzeba dwóch reprezentantów, żeby można mecz przełożyć...

Awatar użytkownika
matt_
Moderator
Moderator
Reputacja: 984
Kibicuje: Vegalta Sendai

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: matt_ » czw 03.10.2019 23:30

Boromir pisze:
czw 03.10.2019 20:27
Swoją drogą myślałem, że potrzeba dwóch reprezentantów, żeby można mecz przełożyć...
Nie do końca.

https://upload.1liga.org/files/Regulami ... 527542.pdf
Art. 20
1. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, powołanie na zgrupowanie reprezentacji
narodowej, połączone z rozgrywaniem meczu międzypaństwowego w oficjalnym terminie FIFA, co
najmniej jednego zawodnika klubu, uprawnionego do gry w rozgrywkach I ligi, może stanowić
podstawę do złożenia przez zainteresowany klub wniosku o przełożenie zawodów na inny termin.
Ten przepis jest już od kilku sezonów, bo wygrzebałem jakiegoś starego posta z Trybuny na Weszlo dotyczącego I ligi 2017-18 i brzmi kropka w kropkę.

http://weszlo.com/Trybuna/odwolana-i-liga/

Swoją drogą, wyjazd na reprezentację 1-2 zawodników to prawie taka sama sytuacja jak kontuzje czy kartki, w niektórych wypadkach pewnie nawet do przewidzenia. Z ciekawości obczaję sobie regulaminy lepszych piłkarsko 2. lig.

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » czw 03.10.2019 23:54

Mogłem po prostu pomylić. Chociaż coś pamiętam, że jak Lafrance był powoływany to nikt żadnego meczu nie przekładał.

E: Sprawdziłem tę sytuację i to było przed meczem z Olimpią Grudziądz, który normalnie się odbył. Na kadrze U-20 był wtedy jeszcze Horoszkiewicz, ale zdążył wrócić na mecz ligowy (reprezentacja grała trzy dni wcześniej). Było to w sezonie 15/16.
matt_ pisze:
czw 03.10.2019 23:30
Swoją drogą, wyjazd na reprezentację 1-2 zawodników to prawie taka sama sytuacja jak kontuzje czy kartki, w niektórych wypadkach pewnie nawet do przewidzenia. Z ciekawości obczaję sobie regulaminy lepszych piłkarsko 2. lig.
Niby tak, ale z takiej Miedzi we wrześniu wyjeżdżali Ojamaa, Pikk i Forsell czyli absolutni kluczowi gracze. Plus chyba jeszcze jacyś młodzieżowcy. Także zależy jak leży, w Chrobrym Benedyczak jest nie tylko podstawowym napastnikiem, ale też pierwszym młodzieżowcem do gry. Spore osłabienie jednak.

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

I liga

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » śr 09.10.2019 22:02

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska”