Polska kadra na Euro

Piłka nożna w Polsce - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 426

Re: Polska kadra na Euro

Postautor: sickstick » śr 20.06.2012 0:37

Na Guusa nas na pewno nie stać :mrgreen:

Ale inny trener zza granicy? Czemu nie. Słyszałem dzisiaj komentarz w TVP, że "Po Leo Benhakerze pozostał niesmak". Nie rozumiem tego. Z gościem awansowaliśmy po raz pierwszy w historii do EURO, w kwalifikacjach wygrał grupę z Portugalią i Czechami, ćwierćfinalistami dzisiejszego EURO. Przeprowadził zmianę pokoleniową, wprowadził do kadry Kubę, Piszczka, Brożka, Dudkę, Murawskiego, Boruca, Fabińskiego, Wawrzyniaka i... Rogera Guereiro; pożegnał Dudka, Bąka i chyba Żurawskiego; ugruntował pozycję Żewłakowa. Wydaje mi się też, że on pierwszy zacząć z naszą kadrą grać 4-3-3.

Na EURO miał znacznie trudniejszą grupę od Smudy, do tego wpadł na podobny problem w postaci słabszej gry kluczowych graczy, ale z rękawa rzucił kilkoma dziwnymi graczami, którzy okazali się lepsi i to oni grali - Tomasz Zahorski czy Sagnowski na.... prawym skrzydle. Można gdybać czy gdyby Gorsicki czy Wolski dostali szansę przeciw Grecji i Rosji, to czy nie byłoby podobnie. Jego ustawienie, choć na papierze takie samo 4-3-3 co Smudy, to jendka z drobną różnicą - jednym ze środkowych pomocników był Roger Guereiro, czyli gracz nie tylko ofensywniejszy, ale wręcz pozbawiony zadań defensywnych. Poza tym jego kadra nie klękała na kolana w drugiej połowie.

Oczywiście zarabiał pewnie 2x tego co Smuda, a Lato nie lubi szastać kasą na prawo i lewo :badziewie:

FC Liverpool
Skład C
Skład C
Reputacja: 0

Postautor: FC Liverpool » śr 20.06.2012 0:53

Turniej przegraliśmy tylko i wyłącznie przez Smudę, bo potencjał do wyjścia z grupy był. Moim zdaniem przed kompletną kompromitacją polską drużynę ochronił Jurgen Klopp, który doprowadził Trójkę do jako takiej formy.

Co zarzucam Smudzie?
1. Zły wybór kadry. Powołanie swoich pupilków z Niemiec (Boenisch i Matuszczyk), faworyzowanie i dyskryminowanie drużyn (Lech Poznań vs. Śląsk Wrocław, Murawski vs. Mila. Wojtkowiak vs Celeban), brak dobrego zmiennika/partnera dla Lewandowskiego (Brożek&Sobiech vs. Piech&Frankowski)
2. Złe przygotowanie fizyczne, bo nasi odpadali. Prawdopodobnie przesadził z obciążeniem na obozach. Kondycji w miesiąc sie nie wyrobi.
3. Złe założenia taktyczne i złe prowadzenie drużyny. Polska powinna była z Grecją grać o zwycięstwo, a Smuda niewiadomo dlaczego nie robił zmian. Polska mogła dobić Rosję, ale Smuda swoimi zmianami starał się bronić wyniku, co pokazały zmiany. A mecz z Czechami? Brak komentarza. Znając kondycję naszych piłkarzy, forsował na początku tempo meczu tak, że na koniec nasi nie byli w stanie grać.

Ogółem Smuda powinien wylecieć z kadry jak najszybciej, ponieważ on w większości zawalił nam turniej. I przysłowie na koniec:

"Armia lwów dowodzona przez barana zawsze jest słabsza od armii baranów dowodzonej przez lwa". Niestety Smuda okazał się przysłowiowym baranem na czele.

Awatar użytkownika
rzeznik
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: rzeznik » śr 20.06.2012 2:37

sickstick pisze:Na Guusa nas na pewno nie stać :mrgreen:

Ale inny trener zza granicy? Czemu nie. Słyszałem dzisiaj komentarz w TVP, że "Po Leo Benhakerze pozostał niesmak". Nie rozumiem tego. Z gościem awansowaliśmy po raz pierwszy w historii do EURO, w kwalifikacjach wygrał grupę z Portugalią i Czechami, ćwierćfinalistami dzisiejszego EURO. Przeprowadził zmianę pokoleniową, wprowadził do kadry Kubę, Piszczka, Brożka, Dudkę, Murawskiego, Boruca, Fabińskiego, Wawrzyniaka i... Rogera Guereiro; pożegnał Dudka, Bąka i chyba Żurawskiego; ugruntował pozycję Żewłakowa. Wydaje mi się też, że on pierwszy zacząć z naszą kadrą grać 4-3-3.

Na EURO miał znacznie trudniejszą grupę od Smudy, do tego wpadł na podobny problem w postaci słabszej gry kluczowych graczy, ale z rękawa rzucił kilkoma dziwnymi graczami, którzy okazali się lepsi i to oni grali - Tomasz Zahorski czy Sagnowski na.... prawym skrzydle. Można gdybać czy gdyby Gorsicki czy Wolski dostali szansę przeciw Grecji i Rosji, to czy nie byłoby podobnie. Jego ustawienie, choć na papierze takie samo 4-3-3 co Smudy, to jendka z drobną różnicą - jednym ze środkowych pomocników był Roger Guereiro, czyli gracz nie tylko ofensywniejszy, ale wręcz pozbawiony zadań defensywnych. Poza tym jego kadra nie klękała na kolana w drugiej połowie.

Oczywiście zarabiał pewnie 2x tego co Smuda, a Lato nie lubi szastać kasą na prawo i lewo :badziewie:

Nie wiem czy celowo przemilczasz, czy po prostu nie pamiętasz, że Beenhakker prowadził nas też w eliminacjach do mistrzostw w RPA. Tych, w których zajęliśmy piąte miejsce, tylko przed San Marino. Za Słowacją, Słowenią, Czechami i Irlandią Północną. Grupa śmierci to nie była. Nie pozostał niesmak po tych eliminacjach twoim zdaniem?

Oczywiście, Leo miał wcześniej dobre wyniki. W eliminacjach do Euro graliśmy bardzo skutecznie, ale też dość szczęśliwie (2-2 z Portugalią po bramce Krzynówka z niczego, czy męczarnie z Belgią w meczu o awans). Zagraliśmy kapitalny mecz z Portugalią u siebie, ale poza tym stylu nie było widać. Dopóki Leo broniły wyniki jeszcze było ok, no ale w Austrii nie pokazaliśmy nic - dwie porażki i szczęśliwy remis ze słabiutkimi gospodarzami.

Z drugiej strony, to że Leo nie wyszło, nie oznacza, że wszyscy obcokrajowcy są źli. Smudzie też nie wyszło i też nie oznacza to, że nie ma dobrych (przynajmniej obiecujących) trenerów w Polsce - najważniejsze, żeby kadrę objął jakiś fachowiec i tyle.

Tak sobie myślę, że teraz priorytetem powinien być awans (wyjście z grupy) na Euro 2016. Kwalifikują się tam 24 drużyny, więc powinno być tak z dwa razy łatwiej niż na mundial w Brazylii (13 ekip z Europy bodajże). W eliminacjach do MŚ na moje nie mamy czego szukać - Anglia jaka by nie była jest poza zasięgiem, Ukraina pokazała się z bardzo dobrej strony na Euro 2012, do tego nieobliczalna Czarnogóra, a i z Mołdawią nie chce mi się wierzyć, że zrobimy 6 punktów.

Jeszcze jedno - przecież Boruc grał w pierwszym składzie już za Janasa, nie pamiętam jak reszta piłkarzy, których wymieniłeś.

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 496
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » śr 20.06.2012 3:11

rzeznik pisze:Jeszcze jedno - przecież Boruc grał w pierwszym składzie już za Janasa, nie pamiętam jak reszta piłkarzy, których wymieniłeś.

Dokładnie tak, tak samo jak Fabian, Brożek czy Dudka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 851

Postautor: Morrow » czw 21.06.2012 17:02

Lato w RMF FM powiedział, że nowym trenerem kadry będzie Fornalik albo Berti Vogts. Czyli Fornalik :lol:

Kamil232
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 86

Postautor: Kamil232 » czw 21.06.2012 17:08

Mam nadzieję, że Fornalik, a nie Vogts. Bez żartów dziadek z Niemiec co ostatnio prowadził Azebejdżan. Swoją drogą Morrowie czemu ta emotka na końcu? Widzisz w Polsce lepszego kandydata na selekcjonera niż on? Bo ja nie.
Obrazek

Określenia dozwolone przez moderacje do użycia w dyskusji:
trudno o większy dowód dysfunkcji niepofałdowanej mózgownicy;p

Określenia nie dozwolone przez moderacje do użycia w dyskusji:
dyletant

:lol2:

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 851

Postautor: Morrow » czw 21.06.2012 17:26

Nie tyle śmieję się z Fornalika co z przedstawienia tej sytuacji przez Latę. Nie było jednoznacznego postawienia na kogoś z Polski albo próby znalezienia jakiegoś porządnego nazwiska spoza Polski tylko ogłoszenie, że trenerem będzie albo Fornalik albo trener, który o trenowanie naszej kadry dopomina się już któryś raz, ostatni sukces na ławce odniósł 16 lat temu i zdążył w tym czasie dać dupy w Nigerii i Szkocji ale że Niemiec i że nazwisko ma wciąż jeszcze dość chwytliwe więc stworzono pozory, że poszukiwania są zakrojone na wielką skalę. A wybiorą pewnie Fornalika bo i nasz chłop i pieniędzy będzie chciał dużo mniej.

Fornalik? Dobrze, że za robotę w Ruchu go dostrzeżono, wolę jego niż Skorżę, Urbana czy Probierza choć nie spodziewam się żeby pod skrzydłami trenera Ruchu dokonał się jakiś przełom i ta reprezentacja wskoczyła na wyższy poziom.
Ostatnio zmieniony czw 21.06.2012 18:00 przez Morrow, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 122

Postautor: ryba_82 » czw 21.06.2012 17:49

Obrazek

Awatar użytkownika
Duch
Entuzjasta Kraftu
Entuzjasta Kraftu
Reputacja: 170
Kontaktowanie:

Postautor: Duch » czw 21.06.2012 17:58

Fornalik?

Piechniczkowe lobby zadziałało i teraz pewnie trzeba tylko sprawą doklepać i wykupić go z Ruchu, ale IMO wielkiej rewelacji nie należy się po nim spodziewać. Waldek to fajny chłop, zrobił coś z niczego i wprowadził do Chorzowa trochę nowej jakości, ale tak na dobrą sprawę, to on żadnych konkretnych osiągnięć trenerskich nie ma. Brąz i srebro w lidze + finał PP... i co, ktoś taki ma być Jezusem Chrystusem polskiego futbolu? Jeszcze wiele lat klubowej kariery przed nim, a nie do reprezentacji. Niech się wykaże, sprawdzi w bogatszym i grającym pod większą presją klubie, a dopiero potem niech myśli o kadrze.

Swoją drogą, to aż się nie chcę wierzyć, że w 40 milionowym kraju, gdzie piłka nożna jest po polityce (a może i na równi z nią) tematem nr 1, nie można zakontraktować dobrego szkoleniowca zza granicy. Ja rozumiem, że nie stać nas na wykładanie pensji rzędu kilku milionów euro, ale na Guardioli, Capello i Mourinho giełda nazwisk się nie kończy.

Dawać kadrę Endżelowi :bicz: :P
Obrazek

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 799

Postautor: fieldy » czw 21.06.2012 18:07

kase dalby sponsor, jak nie całość to większość, tu nie problem imo. Problemem są leśne dziady, które nie chcą mieć kogoś kto ich nie będzie sluchał

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 122

Postautor: ryba_82 » czw 21.06.2012 18:24

Ktoś nie tak dawno powiedział(nie pamiętam kto) iż PZPN powinien ogłosić konkurs na selekcjonera reprezentacji.Coś na wzór tego co jest praktykowane przy wyborze trenera reprezentacji w siatkówce.Mi ten pomysł jak najbardziej się podoba,jestem pewien,że zgłosiłoby się wielu świetnych trenerów z zagranicy,bo ten Fornalik zupełnie mnie nie przekonuje,z resztą żaden z polskich trenerów mnie nie przekonuje.
Kasa na pewno by się znalazła,z tym PZPN raczej nie miałby problemu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tennessee
Junior
Junior

Postautor: Tennessee » czw 21.06.2012 18:30

ryba_82 pisze:zgłosiłoby się wielu świetnych trenerów z zagranicy,

np. Fabio Capello, jest bezrobotny (chyba)

Awatar użytkownika
FioloNDH
Skład C
Skład C

Postautor: FioloNDH » czw 21.06.2012 19:46

Nowy trener tutaj niczego i tak nie zmieni.
Zapewne uda mu się zdobyć swoje 5 minut w eliminacjach np. remisem z Anglią powiedzmy, ale nasza kadra czasem miewa takie przebłyski.

Fornalik? Nowak? Lenczyk?
Dajmy spokój. Smuda miał nam nieba przychylić i czynić cuda. Co wyszło każdy wie. Nowy, stary trener. Jeden pies.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rzeznik
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: rzeznik » pt 22.06.2012 0:02

Lato palnął w wywiadzie, że trenerem będzie Vogts lub Fornalik... Nie wiadomo na ile poważnie go traktować, ale to jakieś chyba jaja, że takie decyzje są podejmowane raptem w pięć dni po odpadnięciu z Euro. Zamiast Vogtsa to już lepiej chyba wziąć Gmocha, kompletny bezsens jak dla mnie, trener z przeszłością, ale bez przyszłości. Ponoć konfliktowy, w dodatku Niemiec, więc u nas na pewno miałby ciężkie życie :lol: . Jeśli mamy wybierać kogoś z zagranicy, to niech to przynajmniej będzie nazwisko ze ścisłego topu - jak choćby Hiddink. Z krajowych trenerów Fornalik jest na pewno jedną z opcji do rozważenia. Można by też było wypróbować jakiegoś wybitnego piłkarza, który niedawno skończył karierę. Dudek jest otrzaskany w europejskiej piłce, ma znane nazwisko i osiągnięcia, ale mimo wszystko brakuje mu jak dla mnie charyzmy, poza tym za blisko był kadry Smudy. Charyzmę na pewno ma na przykład Hajto, który się zresztą zaczął bawić w trenerkę, ale nie jestem pewien czy to najlepszy pomysł :lol: . Tak czy inaczej kto by nie był trenerem powinien dostać szansę prowadzenia kadry do Euro 2016, no chyba że zaliczyłby jakąś naprawdę spektakularną klęskę w eliminacjach do mundialu.

Awatar użytkownika
BarcaQzYN
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 2

Postautor: BarcaQzYN » pt 22.06.2012 0:09

rzeznik pisze:Można by też było wypróbować jakiegoś wybitnego piłkarza, który niedawno skończył karierę. Dudek jest otrzaskany w europejskiej piłce, ma znane nazwisko i osiągnięcia, ale mimo wszystko brakuje mu jak dla mnie charyzmy, poza tym za blisko był kadry Smudy. Charyzmę na pewno ma na przykład Hajto, który się zresztą zaczął bawić w trenerkę, ale nie jestem pewien czy to najlepszy pomysł :lol: . Tak czy inaczej kto by nie był trenerem powinien dostać szansę prowadzenia kadry do Euro 2016, no chyba że zaliczyłby jakąś naprawdę spektakularną klęskę w eliminacjach do mundialu.

Człowieku opanuj się :D Dudek selekcjonerem, bez kompletnie żadnego doświadczenia...
"I Play For The Name On The Front Of My Jersey, Not The Back"

Wróć do „Polska”