Ocena organizacji mistrzostw Europy 2012

Piłka nożna w Polsce - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
Kesz
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 13

Ocena organizacji mistrzostw Europy 2012

Postautor: Kesz » pn 11.06.2012 16:00

Osobiście nie jestem w stanie ocenić organizacji turnieju. Nie byłem w żadnym mieście jaki organizuje turniej, nie byłem w strefie kibica itd.
Nie wiele się mówi o kwestii dojazdu kibiców na mecze, wiadomo, że telewizja będzie pokazywać głównie pozytywną stronę, o kulisach się nie mówi... Chciał bym wiedzieć jak to wygląda oczami tych, co tam byli i doświadczyli.
Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa - doszło do mniejszych lub większych sytuacji we Wrocławiu i Poznaniu ...

http://www.youtube.com/watch?v=Gw7cyuBFsi8

Widzieliśmy sytuacje z Wrocławia

W obu wypadkach mamy do czynienia z brakiem służb jakie by przerwały daną sytuację...

Tutaj natomiast mamy przykład nie odpowiednich ludzi na stanowisku ochrony - http://www.youtube.com/watch?v=dXoQByHv3fM

Jak to wygląda za kulisami i czy naprawdę jest tak pięknie jak przedstawia to telewizja ?
Sama kwestia wchodzenia i wychodzenia ze stadionu.

Istnieje obawa w meczu Polska-Rosja - że w momencie przemierzania mostu nad Wisłą - to może dojść do sytuacji, że ludzi wypadną/zostaną wyrzuceni do rzeki...

Na podsumowania całej organizacji mistrzostw przyjdzie czas, najważniejsze co mnie interesuje, to jak wygląda wszystko aktualnie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Lisek
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1

Re: Ocena organizacji mistrzostw

Postautor: Lisek » pn 11.06.2012 16:33

Ja mogę trochę o kulisach meczu w Poznaniu opowiedzieć, jeżeli są jakieś pytania to chętnie odpowiem bo byłem na stadionie wczoraj i będę jeszcze na dwóch najbliższych meczach.
"Kiedy mówię „Polska”, mam przed oczami pszeniczny kłos wyrosły na tej ziemi, znajome boćki, co przycupnęły na przyjaznej mazurskiej chacie…"

pilkarz123
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek
Reputacja: 0

Postautor: pilkarz123 » śr 13.06.2012 10:14

Byłem w Poznaniu w nocy przed meczem Chorwacji z Irlandią. Fajnie to wyglądało - policji mnóstwo, także oprócz incydentu na rynku był raczej spokój. Do tego sporo wolontariuszy, którzy pomagali zagraniczniakom. Nasi też pomocni, mnóstwo grupek irlandzko - polskich się potworzyło.

Ogólnie dla mnie Euro pierwsza klasa. Ci, co narzekali, że nie damy rady coś się nie odzywają...
Czy widziałeś już znicze led w Polsce?

Awatar użytkownika
Kesz
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 13

Postautor: Kesz » śr 13.06.2012 10:21

Ja może wspomnę tu o marszu przez Warszawę rosyjskich kibiców - uważam, że to porażka Gronkiewicz-Walc - nie powinno dojść do tego marszu. Tak czy siak, spodziewane były zamieszki, jak widać pod samym stadionem nawet do bójek doszło. Ale ten marsz to zwykłe działanie prowokacyjne i to i tak w napiętych stosunkach między kibicami - to jak płachta na byka...
Co prawda nie można wykluczyć, że by doszło do ataków kibiców Polskich czy Rosyjskich nawet jak by nie było marszu, co więcej, trudno by było to opanować - Ale zaplanowany atak polskich pseudokibiców, to raczej efekt tego marszu - takie moje zdanie, nie było by go, to polscy kibole by się nie zorganizowali na ten atak.

Inna sprawa, to dobra reakcja służb mundurowych - bo mogło być naprawdę tragicznie.
Jednak Pani prezydent Warszawy to idiotka - to tak jak by zezwoliła na ustawkę w centrum Warszawy
Obrazek

Rajsportowy_pl
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek

Postautor: Rajsportowy_pl » wt 19.06.2012 15:34

Polska stanęła na wysokości zadania bez dwóch zdań. Bardzo dobrze, potrzebujemy pozytywnych opinii na arenie międzynarodowej. Szczególnie po tych "zamieszkach".

Rajsportowy_pl1
Junior
Junior

Postautor: Rajsportowy_pl1 » pn 09.07.2012 19:07

Podczas każdej z dotychczasowych imprez masowych jakimi są mistrzostwa czy to świata czy europy zawsze dochodziło do jakichś zamieszek czy to mniejszych czy też większych. I nie ukrywajmy do zamieszek jeszcze będzie nie raz dochodziło. A te podczas Euro w Polsce nie były jeszcze takie 'ciężkie'. Nikt nie zginął, ktoś dostał z butelki czy z kija, ale nikt kto się nie szedł z myślą o bójce w niej nie uczestniczył. A co do samej organizacji to media na całym świecie pozytywnie się o Polsce i Ukrainie wypowiadały. No ale byli i tacy, nasi rodacy, a szczególnie taki jeden nie za wysoki, który Euro 2012 ocenił tak: "Miał być skok cywilizacyjny, skończyło się klęską", a ocenę tej wypowiedzi zostawiam wam.

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 550

Postautor: Boromir » pn 09.07.2012 19:27

Miał być w związku z Euro - i na to myśmy liczyli - skok cywilizacyjny. No, to skończyło się kompletną klęską. Ja przypomnę ... Wrzesień 2007 roku jeszcze nasz rząd: plan 3200 kilometrów autostrad i dróg szybkiego ruchu przed Euro. Przełom 2007/2008 roku oświadczenia pana Tuska, czy pana Grabarczyka. W tej chwili nie pamiętam. To tylko tchórzliwi politycy mogli takie plany snuć: 4000 kilometrów. Czyli my byliśmy tchórzliwi. Następnie już po pół roku, jednak, no powiedzmy sobie, pewien przypływ wstrzemięźliwości: plan na 3000 kilometrów. Przełom 2010/2011 roku, no, dalszy przypływ wstrzemięźliwości: 1700 kilometrów. Wykonanie, licząc te odcinki, które są tymczasowo oddane do ruchu, 600 kilometrów. Trudno powiedzieć, że to nie jest coś innego jak kompletna, kompromitująca klęska

Pozdrawiam, wyciągnij własne wnioski.
Obrazek

Awatar użytkownika
P47ryk
Rezerwowy
Rezerwowy
Reputacja: 3

Postautor: P47ryk » pn 09.07.2012 22:49

http://www.rynekinfrastruktury.pl/artyk ... -firm.html

Te 600 km wtrąciło do grobu wielu podwykonawców, ale co to za cena w zamian za :
Rajsportowy_pl pisze:PBardzo dobrze, potrzebujemy pozytywnych opinii na arenie międzynarodowej.

Rajsportowy_pl1
Nie wybierasz się czasem na IO w celu promocji naszego państwa za granicą? Ponoć ostatnio narzekają na Polaków, może warto byłoby tam zostać i coś z tym zrobić ?

macko007
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek

Re: Ocena organizacji mistrzostw Europy 2012

Postautor: macko007 » sob 06.10.2012 23:42

Uważam, że nie bylo tak źle spodziewałem się katastrofy jednak jakoś się wybronili. Co prawda było wiele niedociągnięć ale cóż chyba wszędzie się zdarzają.

popeeech12
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek

Postautor: popeeech12 » śr 07.11.2012 15:52

HM wiele niedociągnieć jak juz kolega wyżej wspomniał, ale tragedii nie było ;)

RobinMills
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek
Kontaktowanie:

Postautor: RobinMills » śr 21.11.2012 8:27

Co prawda było wiele niedociągnięć ale cóż chyba wszędzie się zdarzają.
We Creat New Fashion for DVDs, Running for Your Desired TV DVD

Wróć do „Polska”