Najlepsza "11" fazy grupowej EURO 2016

Pozostałe tematy związane z EURO 2016

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Najlepszym zawodnikiem fazy grupowej EURO 2016 był:

Payet
8
44%
Iniesta
2
11%
Modrić
1
6%
Krychowiak
1
6%
Boateng
2
11%
Perisić
1
6%
Morata
0
Brak głosów
Bale
3
17%
Bonucci/Chielini
0
Brak głosów
ktoś inny
0
Brak głosów

Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 885

Postautor: Morrow » czw 23.06.2016 10:05

Obrazek

Tak jak w temacie. Mamy dwa dni przerwy od EURO 2016 więc możemy pobawić się w małe podsumowania. Przedstawiajcie tu swoje typy najlepszych, waszym zdaniem, piłkarzy podczas fazy grupowej. Mile widziane również argumentacje i dyskusja a nie tylko suche składy.

Na górze ankieta.

Awatar użytkownika
Luminos
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 0

Postautor: Luminos » czw 23.06.2016 11:29

Subasić - Pekarik, Bonucci, Pazdan, Alba - Krychowiak, Rakitić, Dzsudzsák, Ramsey - Bale, Payet

Subasić - przy wyborze bramkarza było naprawdę ciężko. Myślałem nad Akinfeevem, ale jego czasem niesamowite parady nic nie dały Rosjanom. Subasić też popełniał błędy, ale mimo wszystko dosyć solidnie i pomógł znacząco Chorwacji w wyjściu z grupy na pierwszym miejscu (obroniony karny).

Pekarik - tutaj też długo się zastanawiałem, wybrałem chyba z braku pomysłu. Prawi obrońcy nie wyróżniają się jakoś na tym Euro, albo coś mnie omija :P

Bonucci - kieruje żelazną włoską defensywą, genialna asysta przy bramce Giaccheriniego.

Pazdan - polskie objawienie tego Euro. Michał "trzymaj głębię" Pazdan zagrał perfekcyjny mecz przeciwko mistrzom świata, a w meczu z Ukrainą robił wszystko co trzeba. Oby tak dalej.

Alba - chyba aktualnie najlepszy lewy obrońca na świecie. Potwierdza swoją klasę również w reprezentacji.

Krychowiak - bardzo dobre mecze w fazie grupowej. Kapitalny występ przeciwko Niemcom.

Rakitić - podstawowy gracz Barcelony, ale w hierarchii chyba niżej od Modricia w chorwackich notowaniach. Przy nieobecności Luki w ostatnim meczu pokazał, że chyba niesłusznie. Wziął na siebie ciężar gry, robił co mógł i pokazał, że potrafi być liderem.

Dzsudzsák - wiadomo było, że jedzie na Euro z łatką najlepszego piłkarza węgierskiego. Lider drużyny, dwie bramki z Portugalią i zasłużony awans z grupy.

Ramsey - razem z Allenem tworzą bardzo ciekawy środek pola w reprezentacji Walii. Uzewnętrznia to, co pokazał w Arsenalu w ostatnim sezonie - bieganie na 100% od pierwszej do ostatniej minuty.

Bale - można mówić, że w tych wolnych to więcej szczęścia i błędów bramkarzy, ale trzeba to po prostu mieć. W przeciwieństwie do np. Ibrahimovicia potrafi wziąć ciężar gry na siebie i pokazać, dlaczego gra w Realu Madryt. Architekt zasłużonego awansu Walii z pierwszego miejsca w grupie.

Payet - nie pokazał wszystkiego, jak cała reprezentacja Francji, ale to Payet zapewnił wygraną z Rumunią i dobił Albańczyków. Chyba najjaśniejsza postać w kadrze Trójkolorowych.

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 885

Postautor: Morrow » czw 23.06.2016 11:38

Część wyborów IMO dyskusyjna (brak Iniesty?) ale obok Subasicia trudno przejść obojętnie. Puścił szmatę z Czechami, która miała kluczowe znaczenie w kontekście końcowego wyniku, do tego wcześniej kilka niepewnych interwencji. I jeden obroniony karny (źle strzelony i przy przekroczeniu wszelkich możliwych przepisów przez bramkarza) tego nie zmienia. Moim zdaniem było kilku zdecydowanie lepszych bramkarzy. Mimo, że do tej pory żaden nie zrobił efektu wow to tacy Sommer, Courtois, McGovern czy nawet nasi bramkarze pokazali się z dużo lepszej strony.

Awatar użytkownika
Luminos
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 0

Postautor: Luminos » czw 23.06.2016 11:48

Biję się w pierś i robię karne okrążenie dookoła pokoju, bo zapomniałem o Inieście. :oops: Chwilowe zaćmienie, zmieniał jedenastki już dla Andresa nie będę, chociaż i mam nadzieję, że nie zapomnę o nim przy wymienianiu jedenastki całego EURO (o ile utrzyma formę).

Co do Subasicia, to właśnie myślałem nad nim bardzo długo. Ale to właśnie on wpłynął chyba najbardziej na kształt drabinki, więc znalazłem mu miejsce.

Awatar użytkownika
Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 721
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » czw 23.06.2016 11:59

Póki co najlepiej sprawdzi się chyba 4-4-1-1, bo przy wyborze napastników jest raczej straszna posucha i póki co to zdecydowanie turniej obrońców.

Obrazek
Create your own lineup at football-formation.com

Dobra, krótkie wytłumaczenie:

Łukasz Fabiański Obrazek - tylko dwie drużyny nie straciły gola w fazie grupowej. Neuera jednak nigdy w życiu bym tu nie umieścił, bo już zdążył popajacować przed polem karnym i mogło się to skończyć nieszczęśliwie dla Niemców. Fabiański zagrał dwa mecze, świetnie wykorzystując absencję Szczęsnego. We wszystkich meczach bronił dość pewnie i nie przypominam sobie sytuacji, by popełnił jakiś większy błąd.

Neil Taylor Obrazek - zdecydowanie najlepszy lewy obrońca tych Mistrzostw. Dotychczas grał jako mocno "wysunięty" obrońca, taki jakby trochę skrzydłowy, ale nawet whoscored zalicza go jako lewego defensora, więc ja też mogę. Dużo rajdów bokiem, to właśnie lewe skrzydło pracowało u Walijczyków najciężej.
Michał Pazdan Obrazek - wiele było nieprzychylnych mu komentarzy, ale Pazdan w meczu z Niemcami udowodnił, że nie bez powodu trener na niego stawia od początku. Chłopak zagrał z naszymi sąsiadami genialny mecz, był prawdziwą ostoją drużyny. Z Ukrainą potwierdził swoją wartość.
Jérôme Boateng Obrazek - gość jest nie do przejścia, perfekcyjnie wykorzystuje swoje atuty fizyczne, robił z Lewandowskim co chciał. To dzięki niemu Niemcy nie stracili dotychczas gola, zdecydowanie najlepszy stoper tych Mistrzostw, praktycznie bezbłędny.
Darijo Srna Obrazek - pierwszy z Chorwatów. Nie powiem, lekka była posucha na tej pozycji. Srna przede wszystkim z Turkami zagrał koncertowo. Z Hiszpanami też trzymał równy poziom.

Balázs Dzsudzsák Obrazek - jeśli trzeba by było wyróżniać jakąś indywidualność u Węgrów, to będzie to na pewno ten zawodnik. Fundament zespołu, kapitan i świetny zawodnik, radzi sobie we Francji znakomicie. A wrzuciłem go na lewą stronę, bo tak grał wczoraj i szło mu super.
Aaron Ramsey Obrazek - bardzo dobrze, że strzelił pierwszego gola z Rosją, zresztą po fantastycznej akcji. Gość jest strasznie aktywny i widać, że to on jest główną postacią w środku pola Walii.
Luka Modrić Obrazek - tym uderzeniem z Turcją zapewnił pierwsze miejsce w grupie. W ogóle ten gol był cudnej urody, dla przypomnienia:
Spoiler:
Cichy bohater Chorwacji spisuje się lepiej niż Rakitic, stąd miejsce tutaj.
Xherdan Shaqiri Obrazek - ciągnie grę Szwajcarii, prawe skrzydło jest tam ciągle aktywne. Póki co bez gola, ale z jedną asystą, a kto ogląda mecze, ten widzi jego zaangażowanie, szczególnie w grę ofensywną zespołu.

Dimitri Payet Obrazek - nie sposób tu nie wrzucić bohatera gospodarzy. Zapewnił dwa zwycięstwa, wszystko golami pięknej urody. To on błyszczy w zespole Francuzów i przyjął po cichutku rolę lidera zespołu.

Gareth Bale Obrazek - robi dla Walii to, czego my nie dostajemy od Lewandowskiego. Przede wszystkim nie myli się tak często jak Robert, stąd prowadzi w tabeli strzelców. W dodatku jest dość równy, póki co po golu w każdym meczu. :D Walczy w każdym meczu i zasłużył na to miejsce dużo bardziej niż choćby Morata.

Podsumowanie krajowe:
Obrazek - 3
Obrazek - 2
Obrazek - 2
Obrazek - 1
Obrazek - 1
Obrazek - 1
Obrazek - 1
= 11
WAVES DON'T DIE.
Obrazek

Awatar użytkownika
ubek
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1261

Postautor: ubek » czw 23.06.2016 12:00

Carbon, zaimponowałeś mnie tymi flagami.
Auta z Niemiec, kobiety z Polski.

Nigdy odwrotnie.

Awatar użytkownika
Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » czw 23.06.2016 12:02

To tak na wszelki wypadek, gdybyś nie wiedział, czy Payet gra dla Francji czy Algierii.
WAVES DON'T DIE.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1002
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » czw 23.06.2016 12:45

Yann Sommer - Elseid Hysaj, Leonardo Bonucci, Michal Pazdan/Jerome Boateng, Jordi Alba - Andres Iniesta, Dmitri Payet, Marek Hamsik, Balazs Dzsudzsak, Ivan Perisic - Gareth Bale

Tlumaczyc nie trzeba. Jedenastka mowi sama za siebie. MVP turnieju jak dla mnie na razie Perisic.

Awatar użytkownika
grzegorzfcb
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 61

Postautor: grzegorzfcb » czw 23.06.2016 13:22

Yann Sommer-Jordi Alba, Jerome Boateng, Michał Pazdan, Darijo Srna- Grzegorz Krychowiak, Andres Iniesta, Aaron Ramsey, Marek Hamsik: Dimitri Payet, Gareth Bale
Selekcjoner: Bernd Storck :wink:
Messi jada przy stole oddzielonym od reszty świata - Jorge Valdano

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów - Vysogota z Corvo

Awatar użytkownika
FRYDERYK SZOPEN
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 117

Postautor: FRYDERYK SZOPEN » czw 23.06.2016 13:32

neuer-walker-pazdan-boateng-alba-krychowiak-iniesta-rakitic-ramsey-bale-payet

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 568

Postautor: HMK » czw 23.06.2016 14:57

Sommer - Srna, Bonucci, Boateng, Alba - Modric, Iniesta, Ramsey - Payet, Bale, Perisic
Obrazek

Awatar użytkownika
janop
Rangers Survive
Reputacja: 1065
Kontaktowanie:

Postautor: janop » czw 23.06.2016 15:04

McGovern - Bonucci, Pazdan, Boateng - Dzsudzak, Ramsey, Iniesta, Krychowiak, Perisic - Payet, Bale
Ostatnio zmieniony czw 23.06.2016 15:12 przez janop, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » czw 23.06.2016 15:09

Albo mi się zdaje, albo wymieniłeś 10 zawodników. :P
WAVES DON'T DIE.
Obrazek

Awatar użytkownika
janop
Rangers Survive
Reputacja: 1065
Kontaktowanie:

Postautor: janop » czw 23.06.2016 15:12

Carbon pisze:Source of the post Albo mi się zdaje, albo wymieniłeś 10 zawodników. :P

Dzięki. Perisic zniknął jak w niektórych meczach Interu :P

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 550

Postautor: Boromir » czw 23.06.2016 15:23

Ja bym ustawił coś na wzór asymetrycznego 3-5-2 na kształt Juventusu.

Sommer - Pazdan, Bonucci, Boateng - Dzsudzsák, Iniesta, Krychowiak, Ramsey, Jordi Alba - Payet, Bale

Sommer - biję się w pierś, że Szwajcarów nie widziałem ani razu na żywo, ale na skrótach pokazał wielką klasę i ogólnie go chwalą.

W obronie trzech terminatorów, Pazdan i Boateng liderzy najlepszych defensyw na tym turnieju i dwaj przecinacy, a Bonucci profesor do poklepania piłką.

W pomocy na prawym skrzydle bardzo ofensywnie ustawiony Węgier (odpowiednik Cuadrado), na drugim defensywny Alba na kształt Evry, który jednak też potrafi pociągnąć. W środku dwóch magików Iniesta i Ramsey oraz mur w postaci Krychowiaka łączącego obie line.

W ataku kreatywność Payeta i szybkość Bale'a.

Brakuje mi tutaj typowego dostawiacza, ale żaden mnie nie zachwycił (może Morata jedynie regularny, ale nie do najlepszej jedenastki).

Trenerem oczywiście Bernd Stock.
Obrazek

Wróć do „Inne”