Najlepsza "11" fazy grupowej EURO 2016

Pozostałe tematy związane z EURO 2016

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Najlepszym zawodnikiem fazy grupowej EURO 2016 był:

Payet
8
44%
Iniesta
2
11%
Modrić
1
6%
Krychowiak
1
6%
Boateng
2
11%
Perisić
1
6%
Morata
0
Brak głosów
Bale
3
17%
Bonucci/Chielini
0
Brak głosów
ktoś inny
0
Brak głosów

Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
Sammyy
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 49

Postautor: Sammyy » czw 23.06.2016 15:50

Chemik pisze:Source of the post Sommer - Srna, Bonucci, Boateng, Alba - Modric, Iniesta, Ramsey - Payet, Bale, Perisic

Hysaj za Srnę i reszta się zgadza. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 885

Postautor: Morrow » czw 23.06.2016 16:05

Courtois - Chiellini, Glik, Boateng, Alba - Krychowiak, Modrić, Iniesta - Payet, Bale, Perisić

Jak do tej pory to nie jest turniej bramkarzy, napastników i bocznych obrońców. Ci pierwsi puszczają sporo baboli. Akinfiejew, Berisha, Tatarusanu, Hart, De Gea, Kozacik,Subasic - oni wszyscy zaliczyli dużą albo małą szmatę, to dość długa lista. Na tym tle póki co pozytywnie wyróżniali się dla mnie Courtois, Sommer i McGovern, którzy nie dość, że bronili praktycznie bezbłędnie to kilkukrotnie ratowali swoim ekipom tyłki fajnymi interwencjami. Stawiam na Belga ale wymieniona dwójka też zasługiwała na wyróżnienie. Jest też grono bramkarzy, którzy bronią po prostu dobrze ale z racji dobrej gry obronnej swoich drużyn nie musieli do tej pory za bardzo się wysilać i w tym gronie są Buffon, Neuer czy polscy bramkarze.

Na pewno stoperzy są jasnymi punktami tego turnieju i tu możemy się poszczycić parą, która wyróżniła się na tle reszty. Glik i Pazdan grają świetnie i oby w dalszej części turnieju przyszło im grać z równie dużą skuteczności. Większość się skupia na Pazdanie, który rozgrywa turniej życia, gra bardzo efektownie a przy tym skutecznie, ja mimo wszystko stawiam na Glika, który jest skałą w obronie i w przeciwieństwie do Michała nie popełnił jeszcze wielbłąda, po którym powinna paść bramka (interwencja Pazdana przy akcji Irlandii Północnej prawym skrzydłem i złe ustawienie przy 100% okazji Jarmolenki z Ukrainą). Mimo to Michał jest w gronie wyróżnionych. Świetny jest dla mnie też Boateng, którego do tej pory nie widziałem w tak wysokiej formie. Nie dość, że świetnie wygląda pod względem fizycznym to znakomicie czyta grę i łata dziury po partnerach, którzy nie wyglądają równie dobrze. Na wyróżnienie zasługuje też para włoskich stoperów, dlatego wobec średniej postawy bocznych obrońców upchnąłem Chielliniego z boku bo IMO zasługuje na wyróżnienie bardziej niż ktokolwiek z bocznych obrońców. Czemu nie Bonucci? Stoper Juve jest do tej pory świetny i wyróżnia się swoją grą ale nie po posiał się przy wczorajszym, jedynym do tej pory straconym golu Włochów. Na plus także Pique, który w tych 3 meczach wyglądał bardzo dobrze.

Na bokach obrony trochę posucha. Walker pokazał się z niezłej strony w dwóch meczach, Hysaj także miał fajne momenty ale jedynym bocznym obrońcą, który do tej pory naprawdę zrobił na mnie wrażenie jest Alba. Świetnie chodzi po swojej stronie, stanowi niemal ciągłe zagrożenie i jest jednym z wyróżniających się graczy z Hiszpanii.

Wszystko co najlepsze na tym turnieju oglądamy do tej pory w środku pola. Wśród defensywnych pomocników, mimo słabszego meczu z Ukrainą, wyróżnia się IMO Krychowiak a mecz z Niemcami był pokazem najwyższych umiejętności z jego strony. Słuszne pochwały spływają na Rakiticia ale wśród Chorwatów fantastyczny turniej do tej pory rozgrywał Modrić. Przegląd pola, kluczowe podanie, cudowny gol z Turkami, prawdziwy dyrygent jednej z lepszych ekip fazy grupowej, oby uraz nie wpłynął na jego postawę w kolejnych meczach. Iniesta i Payet to w tej chwili dla mnie najlepsi gracze tego turnieju. Jeden kieruje poczynaniami Hiszpanów jak profesor, każde jego dotknięcie z piłką jest inteligentne i ma znamiona geniuszu. Z kolei Payet przyjechał na EURO w wielkiej formie, w pojedynkę ciągnął ofensywę Hiszpanów, wykreował w 3 mecze bodaj tyle samo okazji co, najlepszy w historii Francuzów, Zidane przez cały turniej. Gracz West Hamu jest i szalenie efektowny, i efektywny dla drużyny. Na ten moment to jest jego turniej mimo przeciętnej gry Francuzów.

Perisić także przyleciał do Francji w bardzo wysokiej formie, w każdym meczu jest wyróżniającym się graczem Chorwatów i potwierdza to co robi w Interze, pod kątem kręcenia statystyk jest to jeden z regularniejszych graczy. Bale być może nie pokazał nic spektakularnego, dwa gole z rzutów wolnych po błędach bramkarzy i gol na dobicie Rosjan ale jakby nie patrzeć jest liderem strzelców i jako jedna z nielicznych największych gwiazd piłki, w fazie grupowej nie zawiódł.

Awatar użytkownika
Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 721
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » czw 23.06.2016 16:23

Morrow pisze:Source of the post Jest też grono bramkarzy, którzy bronią po prostu dobrze ale z racji dobrej gry obronnej swoich drużyn nie musieli do tej pory za bardzo się wysilać i w tym gronie są Buffon, Neuer czy polscy bramkarze.

???
Fabiański się nie musiał wysilać? Dziwnie mi przez głowę przechodzą interwencje, gdzie ratował nam tyłki.

Morrow pisze:Source of the post Walker pokazał się z niezłej strony w dwóch meczach

Nie powiedziałbym, gość niby szukał piłki, próbował nawet lekko rozgrywać, ale nic dobrego z tego nie wychodziło.

Morrow pisze:Source of the post Bale być może nie pokazał nic spektakularnego, dwa gole z rzutów wolnych po błędach bramkarzy

Tego gola strzelił Bale, nie bramkarz, więc nie rozumiem po co nadmieniać, że po błędach. :) To chyba pokazuje jego skill, skoro potrafi błędy w ustawieniu wykorzystywać.
WAVES DON'T DIE.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator

Postautor: Morrow » czw 23.06.2016 16:38

Carbon pisze:Source of the post
???
Fabiański się nie musiał wysilać? Dziwnie mi przez głowę przechodzą interwencje, gdzie ratował nam tyłki.

Fabiański zanotował jedną bardzo fajną interwencję po strzale Ozila, który swoją drogą każdy dobry bramkarz musiał wyjąć. Innych spektakularnych interwencji nie miał. Nie zawiódł, niczego nie zawalił, wielkich meczów też nie zanotował bo nie musiał, obrona czyściła za niego. Podobna historia jak z Buffonem.

Carbon pisze:Source of the post Nie powiedziałbym, gość niby szukał piłki, próbował nawet lekko rozgrywać, ale nic dobrego z tego nie wychodziło.

W meczu z Rosjanami bardzo ładnie podłączał się ze swojej strony i sprawiał sporo problemów. W obronie bez zarzutu. Z Walijczykami podobnie choć mniej biegał do przodu. Przed EURO sądziłem, że powinien grać Clyne ale Walker na tym turnieju wygląda dobrze.

Carbon pisze:Source of the post Tego gola strzelił Bale, nie bramkarz, więc nie rozumiem po co nadmieniać, że po błędach. :) To chyba pokazuje jego skill, skoro potrafi błędy w ustawieniu wykorzystywać.

Jak podasz piłkę do bramkarza a ten przepuści piłkę pod nogą to też nie ma sensu mówić, że to wina bramkarza bo to Ty podawałeś? Bramki idą na konto Bale'a, dały Walijczykom awans i jest ich kluczową postacią stąd miejsce w "11" ale nie zmienia to faktu, że dwa gole z wolnych zawalone przez bramkarzy a Hart za tego gola zbierałby do końca mistrzostw mydło pod prysznicem gdyby Angole tego nie odwrócili.

Awatar użytkownika
FRYDERYK SZOPEN
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 117

Postautor: FRYDERYK SZOPEN » czw 23.06.2016 16:54

Morrow pisze:Source of the post ale z racji dobrej gry obronnej swoich drużyn nie musieli do tej pory za bardzo się wysilać i w tym gronie są Buffon, Neuer

neuer musial sie wysilac musial, to on uratowal mecz niemcom z ukrami. w pierwszej polowie mial dwie kluczowe interwencje, i nie byly to latwe interwencje. z polska nie mial nic do roboty bo polacy nie oddali chyba zadnego celnego strzalu :) przynajmniej ja takowego niepamietam.

MGiggs
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 17

Postautor: MGiggs » czw 23.06.2016 17:32

Sommer-Walker-Glik-Boateng-Alba--Dzsudzsak-Krychowiak-Iniesta-Payet-Bale-Perisic.
If I had to choose between dribbling past 5 players and scoring from 40 yards at Anfield or shagging Miss World,it’d be a hard choice. Thankfully, I’ve done both.

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator

Postautor: Morrow » czw 23.06.2016 17:59

FRYDERYK SZOPEN pisze:Source of the post euer musial sie wysilac musial, to on uratowal mecz niemcom z ukrami.

Czekałem aż ktoś to wyciągnie ;) Dla mnie jednak 20 minut ciężkiej roboty, kiedy Ukraina ich cisnęła, w trzech meczach to trochę za mało. Nie wykluczam jednak, że na koniec będzie najlepszym bramkarzem turnieju.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1002
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » czw 23.06.2016 23:49

Squawka i "11" pilkarzy, ktorzy najbardziej zaskoczyli pozytywnie podczas fazy grupowej: Michael McGovern, Thomas Meunier, Adil Rami, Fabian Schar, Raphael Guerrero, Eric Dier, Wes Hoolahan, Birkir Bjarnason, Balazs Dzsudzsak, Nolito, Arek Milik

http://www.squawka.com/news/euro-2016-s ... oE3Qyxw.99

Awatar użytkownika
ycu
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 38

Postautor: ycu » pt 24.06.2016 0:25

FRYDERYK SZOPEN pisze:Source of the post przynajmniej ja takowego niepamietam.

Szopenie błagam, 'nie' z czasownikami piszemy oddzielnie. Wspominam o tym, bo w Twoich postach nie spotyka się błędów (poza literówkami :P), dlatego byki w stylu podstawówki strasznie rażą.

11stki nie będę sklejał, bo za mało meczów widziałem. Payet, Krychowiak, Pazdan, Bale, Iniesta to postacie, które wyjątkowo się wyróżniają. Cieszy obrona Polaków, jedna z lepszych do tej pory na EURO. Skład Włochów lekko mnie dziwi, jednak spodziewałem się, że Conte nie będzie to takie oczywiste. Nie spodziewałem się dobrej gry po takich nazwiskach z przodu, a jednak taki Eder czy Pelle strzelają. Morata z kolei mnie nie zadziwia, koleś ciągle sprawia mizerne wrażenie (moja opinia), a gdzie nie pójdzie to jakąś bramę ustrzeli, im ważniejszy mecz, tym większa na to szansa. I przez to właśnie wróżę Hiszpanom wysokie miejsce, o ile w obronie nie będzie kabaretu.
„Wszystkim chciałbym być, wszystko przeżyć, połączyć w sobie najdziksze sprzeczności, aż pękłbym wreszcie nadziany sam na siebie jak na pal.”

Awatar użytkownika
Professor Chaos
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 202

Postautor: Professor Chaos » pt 24.06.2016 9:53

Neuer - Srna, Pique, Bonucci, Boateng - Modrić, Rakitić, Iniesta, Dzsudzsak - Perisic, Payet
Dr.Football1 pisze:Source of the post Squawka i "11" pilkarzy, ktorzy najbardziej zaskoczyli pozytywnie podczas fazy grupowej: Michael McGovern, Thomas Meunier, Adil Rami, Fabian Schar, Raphael Guerrero, Eric Dier, Wes Hoolahan, Birkir Bjarnason, Balazs Dzsudzsak, Nolito, Arek Milik

http://www.squawka.com/news/euro-2016-s ... oE3Qyxw.99

Milik? Tylko gol z Irlandią go ratuje. Meunier? Przyglądam się specjalnie prawym obrońcom na tym turnieju jako, że Barca będzie takowa potrzebowała i młody Belg jest niepewny w defensywie i mizerny w ataku. Potrafi też popełnić głupi faul na kartkę.
Platini (president UEFA): "Barça play another sport? Barça plays football. Maybe the others play a different sport than Barça."

Obrazek Obrazek

Wróć do „Inne”