"Święta Wojna na San Siro" ...

Wszystko o piłce nożnej we Włoszech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Magnum, piotrcies, matt_, maestro, Dr.Football1, fieldy, Delpiero14

Kto tym razem wygra 'Świętą Wojnę'

Milan
11
38%
Inter
7
24%
Padnie remis
6
21%
Berlusconi wygra wybory
5
17%

Liczba głosów: 29

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 2098

Postautor: Tomusmc » czw 14.03.2019 17:04

MK92 pisze:Source of the post Aha, przypomnę jeszcze, że pojedynek Interu z Juventusem w gruncie rzeczy nie powinien już nazywać się Derby d'Italia po 2006 roku.

To powinien wiedzieć każdy, ale myślę, że przez przyzwyczajenie ta nazwa pozostanie. Może dla harmonii Inter w końcu poleci :P

Zazdroszczę emocji w lidze szczerze mówiąc. Jedyne, które tak naprawdę odczułem w tym sezonie to te we wtorek. Mecz z Napoli (pierwszy dał trochę emocji bo oglądałem z kumplem, który trzyma z nimi), a tak poza tym to słabo. Przy takiej przewadze każdy mecz teraz będzie jak sparing. Smutne to
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
venomiq
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 324
Kontaktowanie:

Postautor: venomiq » pt 15.03.2019 0:52

Hmm... nie zrozum mnie źle Seba. Średnio mnie interesuje jaki mecz jest uważany za (Twoje słowa) największy spektakl piłkarski we Włoszech.
Jaki mecz bym wybrał - nie wiem, nie mam potrzeby wciskania wszędzie na siłę Juve. Niemniej, bez urazy, Twoja argumentacja jest kompletnie absurdalna.

seba82 pisze:Source of the post
Wcisnąłeś swój Juventusik w miejsce gdzie go nie powinno być i znaczenia spotkania nie zmieni oglądalność, bo może dla kibica Juve mecz z Interem/Milanem na większe znaczenie(z Waszego punktu widzenia), ale od strony Mediolanu nie ma ważniejszego meczu niż derby.

100 mln Włochów może oglądać mecze Juventusu, ale ZAWSZE dla kibiców z Mediolanu mecze z Wami będą na 2 miejscu za derbami i nic z tym nie zrobisz.
Mecze Juventus-Milan/Inter to taki sam spektakl jak mecze Inter/Milan-Napoli/Roma. Derby to co innego.

Argumentujesz, że derby Mediolanu są najważniejszym meczem piłkarskim we Włoszech, bo to najważniejszy mecz dla kibiców Milanu oraz kibiców Interu.
Tak jakby kibice tylko tych dwóch drużyn mogli oceniać co jest najważniejszym spektaklem, a reszta ma siedzieć cicho.
Ale w ten sam sposób mogę argumentować, że to derby Genui są najważniejszym spektaklem piłkarskim we Włoszech - wszak to najważniejszy mecz w sezonie dla jednej i dla drugiej drużyny. Rzecz w tym, że co jest najważniejsze dla obu ekip to kwestia... obu ekip. A nie czegoś 'największego we Włoszech'.

Ok, jasne. Drużyny z Mediolanu są, delikatnie rzecz biorąc, bardziej utytułowane.
Ale umówmy się. Gdyby zadano Ci dwa tygodnie temu pytanie: jak wyłonić które spotkanie jest najważniejsze w skali kraju nie odpowiedziałbyś przecież: "Należy sięgnąć po kilka najbardziej utytułowanych drużyn w danym kraju, sprawdzić czy mamy wśród nich sytuację, gdzie kibice drużyny A wskazują mecz z drużyną B, a kibice drużyny B wskazują mecz z drużną A. Jeśli tak - to mamy zwycięzcę".
Dirty mind

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1113

Postautor: Salas11 » pt 15.03.2019 1:05

Dobra, ale o wyższości prestiżowych spotkań w Serie A już chyba dość. Myk myk stąd z tymi stękaniami. Jak przyjdzie odhaczyć mecz z Juventusem to się odezwiemy :wink:

Cieszy że Spalletti nie wpadł na pomysł by użyć Brozovicia w meczu z Eintrachtem. Sam fakt że Chorwat był na ławce oznacza, że na Milan będzie dostępny. Nawet w słabszej formie to lepsza opcja niż Vecino/Valero/Gagliardini/Joao Mario w dowolnej konfiguracji. Ten ostatni będzie pewnie zresztą w rozsypce po stracie ojca. Plusem będzie wypoczęty Lautaro, mocno na niego liczę bo jak nie on to raczej nikt. Będzie ciśnienie, to naprawdę będzie mecz o 6 punktów.
Obrazek

Awatar użytkownika
MK92
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 399

Postautor: MK92 » pt 15.03.2019 5:55

Wbrew pozorom wcale nie napawa mnie optymizmem przed derbami ta porażka Interu z Eintrachtem w Lidze Europy. Wiadomo, że ranne zwierzę jest szczególnie niebezpieczne.

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1557

Postautor: seba82 » pt 15.03.2019 6:30

venomiq pisze:Source of the post Argumentujesz, że derby Mediolanu są najważniejszym meczem piłkarskim we Włoszech, bo to najważniejszy mecz dla kibiców Milanu oraz kibiców Interu.
Tak jakby kibice tylko tych dwóch drużyn mogli oceniać co jest najważniejszym spektaklem, a reszta ma siedzieć cicho.

Nie byłoby całej tej dyskusji gdybym pomiędzy "największy" a "spektakl" wpisał "derbowy". Taki zamysł był, ale myślałem, że to oczywiste.
Historycznie rzecz biorąc najbardziej kojarzony na świecie to mecz z derby della Madonnina a nie derby d'Italia, choćby ze względu na wygrane w LM.
Następnym razem będę bardziej dosłowny, bo niektórzy za bardzo biorą do siebie. :wink:

EnrikoCzester
Skład B
Skład B
Reputacja: 17

Postautor: EnrikoCzester » pt 15.03.2019 8:28

Panowie, serio ktoś się zastanawia nad najbardziej prestiżowymi derbami we Włoszech?

Dla mnie odpowiedź jest oczywista - Mediolan. Tu nie trzeba sympatyzować z żadnym z klubów. Odpowiedź jest logiczna i taką wskaże każdy postronny kibic.
Oczywiście szum zawsze będzie robił kibic Juventusu, który chyba za bardzo ostatnio obrósł w piórka :wink:

Awatar użytkownika
Rezus
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 856

Postautor: Rezus » pt 15.03.2019 8:38

Derby to są w mieście a nie w państwie/regionie. Zawsze mnie żenowało nazywanie praktycznie wszystkiego derbami.
Obrazek
"Wstąp do piekła, stamtąd nie ma powrotu, wstąp do piekła, na zawsze zostań tam"

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1309

Postautor: ozob » pt 15.03.2019 8:41

seba82 pisze:Historycznie rzecz biorąc najbardziej kojarzony na świecie to mecz z derby della Madonnina a nie derby d'Italia

Srogi odlot. W jaki sposob do takiego wniosku doszedles skoro piszesz, ze "historycznie"? Bo puchary LM, gdzie Inter zdobyl swoj 3 dziewiec lat temu, a Milan przez prawie cale lata 80-te mial 2? Czy moze transmisje sportowe w TV mialy w latach 80-tych taki sam zasieg jak wspolczesnie? Twierdzisz, ze mecz druzyn, ktore zawsze byly w czubie ligii i nigdy nie spadly z Serie A (do niedawna) to mecz mniej kojarzony niz derby Mediolanu, ktore przeciez znikaly dwa razy z terminarza sezonowego lub byly rozgrywane na zasadzie pojedynku druzyny z czolowki ze sredniakiem lub przyszlym spadkowieczem.
Ostatnio zmieniony pt 15.03.2019 11:18 przez ozob, łącznie zmieniany 1 raz.
#HeavyMetal

EnrikoCzester
Skład B
Skład B
Reputacja: 17

Postautor: EnrikoCzester » pt 15.03.2019 8:58

ozob pisze:
seba82 pisze:Historycznie rzecz biorąc najbardziej kojarzony na świecie to mecz z derby della Madonnina a nie derby d'Italia

Srogi odlot. W jaki sposob do takiego wniosku doszedles skoro piszesz, ze "historycznie"? Bo puchary LM, gdzie Inter zdobyl swoj 3 dziewiec lat temu, a Milan przez prawie cale lata 80-te mial 2? Czy moze transmisje sportowe w TV mialy w latach 80-tych taki sam zasieg jak wspolczesnie? Twierdzisz, ze mecz druzyn, ktore zawsze byly w czubie ligii i nigdy nie spadly z Serie A (do niedawna) to mecz mniej kojarzony niz derby Mediolanu, ktore przeciez znikaly dwa razy z terminarza sezonowego lub byly rozgrywane miedzy na zasadzie pojedynku druzyny z czolowki ze sredniakiem lub przyszlym spadkowieczem.

Ja nie wiem chłopie.. Ty chyba masz problem z zaakceptowaniem pucharów Interu i Milanu w LM. Takie są fakty, musisz się z tym liczyć, że Juvetus MOŻE dopiero gonić mediolańskie drużyny pod względem europejskich sukcesów. Waszych przegranych finałów nikt nie będzie pamiętał. ;)

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1309

Postautor: ozob » pt 15.03.2019 11:17

Puchary LM nie maja znaczenia w kontekscie tego, ktory mecz w ujeciu historycznym jest tym najwiekszym w Serie A. Tu bowiem decyduje historia rywalizacji jak i tak sie skalda, ze ta najwieksza, najdluzsza i najbardziej zaciekla jest miedzy Interem i Juve. To nie sa z mojej strony jakies uszczypliwosci, ale obiektywne fakty.

Natomiast jezeli przyjmie sie bardzej wspolczesne czasy, czyli cale lata 90-te i lata do afery Calciopoli, gdzie liga wloska byla ta najsilniejsza na swiecie to wowczas tym najwiekszym spotkaniem na arenie krajowej i swiatowej byly potyczki miedzy Milanem a Juve. Zreszta wystrczy spojrzeć jak w tym okresie rozdzielaly sie scudetti.
#HeavyMetal

Awatar użytkownika
orzeu
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 92

Postautor: orzeu » pt 15.03.2019 11:39

ale może załóżcie sobie temat pt. "największy i najwspanialszy mecz w świecie calcio" a nie tu spamujecie

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1113

Postautor: Salas11 » pt 15.03.2019 12:02

Dajecie wiarę że leci już dziesiąty rok bez takiego obrazka? :roll: Swoją drogą świetnie zrobiona grafika, fajny plakat by można było z tego zrobić.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MK92
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 399

Postautor: MK92 » pt 15.03.2019 15:00

Przecudny widok dwóch wspaniałych kapitanów. Wszyscy Interiści z najwyższym szacunkiem traktują Maldiniego i wszyscy Milaniści z najwyższym szacunkiem traktują Zanettiego. Mam nadzieję, że obaj panowie uścisną sobie serdecznie dłonie na trybunach San Siro. Byłby to jeden z najpiękniejszych obrazków w niedzielę.

ozob pisze:Source of the post Tu bowiem decyduje historia rywalizacji jak i tak sie skalda, ze ta najwieksza, najdluzsza i najbardziej zaciekla jest miedzy Interem i Juve. To nie sa z mojej strony jakies uszczypliwosci, ale obiektywne fakty.

Tu się nie zgodzę z Tobą. Milan ma tylko dwa sezony mniej w Serie A od Interu i jeden sezon mniej od Juventusu (pokłosie Totonero w latach 80.) i jednocześnie przy równej liczbie scudetti oraz wicemistrzostw z Interem, Rossoneri zdobyli cztery brązowe medale więcej od Nerazzurrich. Także ja bym powiedział, że rywalizacja Juventus - Milan jest na zbliżonym poziomie w kontekście historycznym do rywalizacji Juventus - Inter.

orzeu pisze:Source of the post ale może załóżcie sobie temat pt. "największy i najwspanialszy mecz w świecie calcio" a nie tu spamujecie

Musiałem jeszcze zareagować na post ozoba, ale z mojej strony to już koniec tego tematu ;)

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1557

Postautor: seba82 » pt 15.03.2019 16:47

NIe wiem co tam robi Radja, który zagrał dobrze raptem kilka spotkań, akurat jak nie był na kacu.

Awatar użytkownika
panmechiko
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 296

Postautor: panmechiko » pt 15.03.2019 16:50

Donnarumma za Handanovica
Karl-Heinz Rummenigge
Juventus najlepszą drużyną w SerieA? Nie, Milan nią jest. Dlaczego? Bo to kozaki

Wróć do „Włochy”