Italia - reprezentacje mlodziezowe

Wszystko o piłce nożnej we Włoszech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
fekalia
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 189

Italia - reprezentacje mlodziezowe

Postautor: fekalia » wt 07.10.2014 19:48

Lubię czytać/pisać o Italii do lat 21, stąd zakładam osobny temat. Oglądałem praktycznie wszystkie mecze U21 od 2006 roku, poza małymi wyjątkami. Italii U-21 należy się również temat z tego względu, że są najbardziej utytułowanym krajem w tej kategorii wiekowej. Finał wygrywali 5 razy, chociaż złoto zdobyli ostatni raz 10 lat temu, w roku 2004. Aktualnie są wicemistrzami Europy, a po drodze byli jeszcze uważani za jednych z głównych faworytów dwa razy - 2007 rok, gdzie dali dupy po całości (Chiellini, Aquilani i Rosina załapali się wtedy do drużyny turnieju, mój Boże Alessandro jak się wtedy świetnie zapowiadał, jak wymiatał w Torino) i 2011, kiedy ulegli 0-1 Niemcom w półfinale (Niemcy ostatecznie wygrali turniej pokonując Anglię 4-0). Najlepszymi piłkarzami turniejów U-21 zostawali m.in. Cannavaro, Pirlo i Gilardino.

Po co dziś powstaje ten temat? Bo za dwa dni Włosi grają plejofy do turniej, który odbędzie się w przyszłe wakacje. Dwumecz ze Słowacją.

Kadra:
Goalkeepers: Bardi (Chievo Verona), Cragno (Cagliari), Leali (Cesena);
Defenders: Antei (Sassuolo), Bianchetti (Empoli), Biraghi (Chievo Verona), Goldaniga (Perugia), Murru (Cagliari), Romagnoli (Sampdoria), Sabelli (Bari), Zappacosta (Atalanta);
Midfielders: Baselli (Atalanta), Battocchio (Virtus Entella), Benassi (Torino), Crisetig (Cagliari), Dezi (Crotone), Molina (Atalanta), Sturaro (Genoa), Viviani (Latina);
Forwards: Belotti (Palermo), Berardi (Sassuolo), Bernardeschi (Fiorentina), Longo (Cagliari), Trotta (Fulham).

Skład spoko. Wszyscy trzej bramkarze to już pierwszoligowcy, którzy grają w swoich drużynach. Bardi już drugi sezon oraz grał już w poprzedniej reprezentacji, która zajęła drugie miejsce. W sumie ma 29 spotkań (najwięcej Pirlo, 46 w 4 lata), w pomocy dobrą robotę robi Sturaro, sporo biega i walczy Batocchio, Belotti to dzik - walczak, który ostatnio wyrasta na lidera ataku, Berardiego wszyscy znają, Bernardeschi niedawno fajna asysta w lidze, kilka dni później gol w LE. Ale to na co zwracam uwagę w tej kadrze to środek obrony. W poprzednich reprezentacjach zbyt kolorowo tu nie było, a teraz zaczęła klarować się nagle dwójka: Romagnoli, Rugani, jest jeszcze np. Antei, który gra w Serie A drugi sezon i zapowiada się na solidnego stopera. Jest fajnie. Romagnoli zachwyca mnie coraz bardziej z każdym meczem, sam Sinisa Mihajlović powiedział, że przypomina mu Nestę. Myślałem, że Romagnoli-Rugani to będzie duet na Słowację, ale Conte powołał Daniele do pierwszej reprezentacji, czego zresztą pogratulował mu Alessio. Oby dwaj są też na tyle młodzi, że mogliby zagrać jeszcze w dwóch turniejach ME U21. W obecnej reprezentacji mógłby grać: Verratti, El Shaarawy, De Sciglio czy Perin.

Awatar użytkownika
wloski
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 232

Re: Italia U-21

Postautor: wloski » śr 08.10.2014 17:43

Szkoda, że wymieniona ostatnia czwórka nie zagra :/, ale jednak oprócz Perina to etatowi (jeśli są zdrowi) zawodnicy w kadrze dorosłej. Będę oglądał tą drużynę z powodu 3 zawodników (Sturaro, Berardi i Rugani), a trzeba pamiętać, że Leali też do nas należy. Nie ukrywam, że chciałbym w przyszłym roku całą czwórkę w Juventusie.
"Gdy Arturo Vidal odszedł do Bayernu Monachium przypomniałem sobie słowa. Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają (jak widać)." - Simone Padoin.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1278
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » śr 08.10.2014 18:03

Szkoda, ze temat tylko o "starych dziadach" z U-21 ;) Mlodsze reprezentacje tez obserwujesz, fekalia?

Awatar użytkownika
fekalia
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: fekalia » śr 08.10.2014 18:26

Dr.Football1 pisze:Mlodsze reprezentacje tez obserwujesz, fekalia?

Nie ma za bardzo jak na bieżąco oglądać młodsze kadry, a szkoda, bo chętnie zobaczyłbym jak gra Mel Taufer czy Mastour. Patrze jak mam możliwość na jakieś ME do lat 19 czy 17, jak Włosi w nich występują. Rok temu zostali wicemistrzami Europy do lat 17, ze Scuffetem czy Cerrim z Parmy w składzie, wpadł jeszcze w oko Elio Capradossi - stoper z Romy. Swoją drogą kilka lat temu na ME do lat 17, szalenie podobał mi się Perin, bronił jak w transie, szalał na przedpolu ustawiając obronę, kamera co chwile go pokazywała, bardzo charyzmatyczny był, później trochę o nim zapomniałem, nie śledziłem losów ,aż nagle okazało się, że rośnie z niego dobry bramkarz, na którymś z turniejów prym wiódł Lorenzo Crisetig, grając jak młody Pirlo - zobaczymy co z niego wyrośnie. Jeszcze jest okazja śledzić U20, bo praktycznie z każdego meczu bezproblemowo znajdzie się link, ale tę kadrę Włosi traktują jako zwykły przegląd zawodników do U-21 - gracze z Primaver, czy z 2, 3 lig, którzy nie łapią się do U21, więc nie mam na nią czasu.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » śr 08.10.2014 18:54

Opocz ME U-17 i U-19 doskonalym zrodlem jest takze Viareggio Cup, a na YT jest sporo skrotow z Campionato Primavera (od czasu do czasu jakis dobry czlowiek wrzuci nawet caly mecz). Tutaj fajny kanal ze skrotami <<< https://www.youtube.com/user/coach6100/videos

Jezeli chodzi o Cerriego to jestem oczywiscie jego najwiekszym fanem - "Il nuovo Luca Toni" :spoko:

Na mojej stronie jest sporo Wlochow - Ciurria, Scuffet, Pugliese, Cerri, Trani, Parigini, Murru, Benassi... A w weekend na 99% bedzie raporcik o niesamowitym oryginale, czyli Fede Bonazzolim z Interu.

Awatar użytkownika
fekalia
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: fekalia » czw 09.10.2014 12:01

Rugani po dwóch dniach treningów z pierwszą reprezentacją został oddany U21, z powodu kontuzji Romagnolego. Wielka szkoda, że Alessio nie zagra.

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1217

Postautor: League » czw 09.10.2014 12:17

fekalia pisze:Rugani po dwóch dniach treningów z pierwszą reprezentacją został oddany U21, z powodu kontuzji Romagnolego. Wielka szkoda, że Alessio nie zagra.

No typowe dla Romanistów, połamać się byle Juventino w kadrze nie zagrał. Anty-Juve wszędzie niestety
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » pt 10.10.2014 16:31

Fekalia, a gdybym zmienil nazwe tematu na "Italia - reprezentacje mlodziezowe", to mialbys cos przeciwko?

Wlochy U-19 pokonuja Armenie. Strzelcami same cracki, czyli Cerri, Bonazzoli i Verde.

Awatar użytkownika
fekalia
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: fekalia » pt 10.10.2014 16:48

Mecz Italii za 10 minut.

Skład:

Obrazek

Dr.Football1 pisze:Fekalia, a gdybym zmienil nazwe tematu na "Italia - reprezentacje mlodziezowe", to mialbys cos przeciwko?

Nie, nie. Dobry pomysł.

Dr.Football1 pisze:Wlochy U-19 pokonuja Armenie. Strzelcami same cracki, czyli Cerri, Bonazzoli i Verde

Znasz może cały skład? Wszystkich trzech znam, szkoda, że ten drugi nie dostaje minut w LE.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Re: Italia - reprezentacje mlodziezowe

Postautor: Dr.Football1 » pt 10.10.2014 16:53

Zrobione!

fekalia pisze:Znasz może cały skład? Wszystkich trzech znam, szkoda, że ten drugi nie dostaje minut w LE.

Scuffet, Gemignani, Pellegrini, Calabresi, Capradossi, Pugliese, Mandragora, Cerri, Parigini, Lo Porto, Panico

Awatar użytkownika
Berele Lewartow
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 51

Postautor: Berele Lewartow » wt 14.10.2014 20:37

Włosi u21 klepnęli dzisiaj Słowację, nie obyło się bez kontrowersji.
https://www.youtube.com/watch?v=5Z9e3_xPwhM

Piękna bramkę strzelił Bernardeschi. Mam wrażenie, że kilku zawodników tej reprezentacji masz szanse na poważniejszą karierę. Przede wszystkim grają regularnie w Serie A, co nie zawsze było zasadą w poprzednich reprezentacjach u21. Liczę, że Bardi, Leali, Romagnoli, Zappacosta, Rugani, Sturaro, Berardi, Bernardeschi, Belotti będą w przyszłości graczami pierwszej reprezentacji.
-halo
-siemasz Pop, Witek nawija. Lecimy!
-gdzie?
-jakto [k****] gdzie?! Do bojuuu!

Awatar użytkownika
fekalia
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: fekalia » śr 15.10.2014 10:27

No, kontrowersje były. Włosi drżeli o wynik, ale to przez swoją mentalność. Za łatwo im poszło w 1. połowie. Szybkie 2-0, później czerwień dla Słowaka i już chcieli na stojąco poczekać na koniec meczu. Nagle bramka z dystansu dla Słowaków i zaczęła się nerwówka. Zawiódł mnie trochę Rugani, popełnił dwa poważne błędy - najpierw nie trafił w piłkę po rzucie wolnym i ta o mało nie wleciała do bramki, później dał się z łatwością minąć przeciwnikowi i Bianchetti musiał ratowac sytację wślizgiem w polu karnym, po którym chyba powinna być 11. Miałem słabą transmisję, ale wydaje mi się, że karny był. Szłowacy powinni w końcówcec dostać ejszcze 2 czerwone.

Tak jak pisze BL, kilku ma szansę zrobić karierę w dorosłej piłce, chociaż wiadomo jak to jest z tym przeskokiem. Oglądam już sporo U21 włoską i było kilku graczy, którzy zapowiadali się super z Aquilanim, Giovinco, Rosiną (co to był za piłkarz, przecież w lidze mijał przeciwników jak tyczki, a dziś kopie w Serie B).

Za rok oprócz Italii na ME zobaczymy: Szwecję (wyeliminowała Francję), Danie, Anglię, Portugalie, Niemcy i Serbię (wyeliminowali Hiszpanów).

Kadra fajna, jeszcze zawsze może ktoś nagle wskoczyć, jak to często bywa z młodymi graczami. Szczególnie spodziewam się Cerriego. Chłopak z rocznika 96, zaczął kopać w Serie B, 6 meczów i 4 bramki. Przy swoim wzroście posiada również dobrą technikę i oby nie zwolnił.

Awatar użytkownika
fekalia
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: fekalia » ndz 09.11.2014 23:20

U21: 25 powołanych na sparing z Dania, a wśród nich nowa twarz - 17 letni Bonazzoli.

Squad:
Goalkeepers: Bardi (Chievo Verona), Cragno (Cagliari), Leali (Cesena);
Defenders: Antei (Sassuolo), Bianchetti (Empoli), Biraghi (Chievo Verona), Goldaniga (Perugia), Murru (Cagliari), Romagnoli (Sampdoria), Rugani (Empoli), Sabelli (Bari), Zappacosta (Atalanta);
Midfielders: Baselli (Atalanta), Battocchio (Virtus Entella), Benassi (Torino), Crisetig (Cagliari), Dezi (Crotone), Molina (Atalanta), Sturaro (Genoa), Viviani (Latina);
Forwards: Belotti (Palermo), Berardi (Sassuolo), Bonazzoli (Inter), Longo (Cagliari), Trotta (Barnsley).

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1217

Postautor: League » ndz 09.11.2014 23:22

Bardi,Leali,Rugani,Romagnoli,Murru,Zappacosta,Goldaniga,Baselli,Storari,Benassi,Berardi,Belotti,Bonazzoli to świetne młode prospekty, czuję że z nich kadra będzie miała wielką pociechę
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » ndz 09.11.2014 23:22

Rugani powolany do U-21 i seniorskiej?

Wróć do „Włochy”