Serie A 2015/16

Wszystko o piłce nożnej we Włoszech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Maccaron
Skład B
Skład B
Reputacja: 0

Serie A 2015/16

Postautor: Maccaron » pt 26.06.2015 5:45

Pozwolę sobie założyć nowy temat, zwłaszcza, że w poprzednim dalej sporo rozmów.

Tak komentując obecne okienko transferowe, to wydaje mi się, że w najbliższym czasie Serie A może zanotować bardzo dużą tendencję wzrostową. Schemat według mnie wygląda trochę tak, że wobec słabości Milanu i Interu potęgę zbudował Juventus, i to w większym stopniu organizacyjnie niż sportowo - tzn. różnie może np. następny sezon wobec transferu Teveza i kilku nowych zawodników wyglądać, ale też mają tylu młodych zawodników że ta konstrukcja jest nie do zburzenia przez następne lata. Ponadto, poza tendencjami takimi jak w Romie jeżeli chodzi o budowę nowego stadionu, wobec słabości Milanu i Interu były się w stanie wzmocnić sportowo i organizacyjnie inne kluby Serie A - tzn. możemy mieć teraz sytuację, że Milan za te 20 milionów kupuje od Romy zawodnika, który na papierze byłby tam rezerwowym. Tak się odwróciły proporcje. ;) Np. nie ma przypadku, że odbudowujący się Inter sięgnął po piłkarzy głównie z zagranicy. Oczywiście, poza tą trójką, reszta dalej jest zespołami z drugiego szeregu w Europie (przynajmniej do nowego stadionu Romy), tyle, że np. relacja pod względem wysokości i jakości transferów w wielu płaszczyznach jest zupełnie inna.

Ponadto, nie ma takiej jednoznacznej zwasalizowanej drabiny między zespołami tj. Lazio czy inne Napoli, a ścisłą czołówką, które obecnie, jeżeli tracą zawodników, to na rzecz Anglii. Np. Roma, jakkolwiek jest źle zarządzana przez Sabatiniego na rynku transferowym (budżet płac, głupie transfery przez bawienie się w managera z FM), to jest obecnie w sytuacji że za grube miliony może sprzedać odpady czy zawodników którzy w ogóle się nie przyczynili do ubiegłorocznego wicemistrzostwa (Gervinho, Doumbia, Destro, Bertolacci) za 50-60 milionów. Z drugiej strony - Inter i Milan to są na tyle duże marki i mają na tyle duży potencjał finansowy oraz marketingowy, że w niedługim czasie mogą bardzo się wzmocnić. Na ocenę Milanu będzie trzeba poczekać, ale Inter ma w składzie czołowe talenty na swoich pozycjach w Europie, jak Icardi, Kondgobia, Kovacić, świetnego Imbulę, Shaqiriego, Hernanesa, Murillo, który może być znakomitym obrońcą, Mirandę z Atletico, a to jeszcze nie jest koniec transferów, mówi się o Montoyi, Salahu. Rewelacyjne transfery.

Wydaje mi się, że o ile konkurencja z Premier League pod względem finansowym oraz La Ligi ze względu na Real i Barcelonę to inna para kaloszy, o tyle Serie A która jest tak rewelacyjna jeżeli chodzi o scouting, w której tak powszechny i naturalny jest przepływ zawodników na wszystkich liniach, tradycje, progres organizacyjny (stadiony, racjonalizacja polityki, inwestorzy) - mocno się odbudowuje i ma potencjał by w jakimś stopniu znowu stać się potęgą.

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 405

Re: Serie A 2015/16

Postautor: Enjo » pt 17.07.2015 17:46

Ze Scuffetem to na razie spokojnie, bo ma isc na wypozyczenie do Com

Przenoszę tutaj.

Jacek możesz nakreślić sytuację tego bramkarza ? Pamiętam jak z przytupem wszedł do gry dwa sezony temu, a teraz nagle miałby iść do Serie C czy gdzie tam gra Como. Sądzilem, że się obroni umiejętnościami i zagości na dłużej w bramce Udine, a tutaj w ogóle go nie było i zanosi się bardziej na to, że przepadnie niż zrobi karierę...

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 920
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » pt 17.07.2015 18:08

EnJoy pisze:Jacek możesz nakreślić sytuację tego bramkarza ? Pamiętam jak z przytupem wszedł do gry dwa sezony temu, a teraz nagle miałby iść do Serie C czy gdzie tam gra Como. Sądzilem, że się obroni umiejętnościami i zagości na dłużej w bramce Udine, a tutaj w ogóle go nie było i zanosi się bardziej na to, że przepadnie niż zrobi karierę...

Na razie spokoj. Pojdzie na wypozyczenie do Serie B, a potem zobzczymy.

Awatar użytkownika
coco
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 101

Postautor: coco » pt 17.07.2015 18:31

świetnego Imbulę

Nie wiem co palisz, ale odstaw :wink: bardzo go chcieliśmy ale poszedł za kasą, typowy murzyn, świetny ale murzyn.
"Kogo tracimy ? Dyrygenta, lidera, kogoś, kto za klub oddałbym wszystko. Wszyscy będziemy mówić jak bardzo będzie go nam brakować " Marco Materazzi o odejściu Jose

Obrazek Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 666

Postautor: Diamen23 » pt 17.07.2015 18:39

Jak to pisał to już były praktycznie oficjalki, że Murzingo jest u nas.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcinhp
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 49

Postautor: Marcinhp » wt 28.07.2015 19:34

Sarri po Valdifiorim najpewniej sprowadzi do Napoli Hysaja za 5 milionów. Naprawdę fajny piłkarz, mogący grać na obu bokach obrony. Teraz czekać aż ktoś zainteresuje się Mario Ruim z Empoli.
Kilka lat temu prawie poszedłem do Juve. Ludzie mówili mi o Turynie i powiedzieli, że to jest to, ale Mediolan będzie ładniejszy. Powiedziałem im: Nie jadę do cholernych sklepów, jadę, bo to Juventus.

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 666

Postautor: Diamen23 » wt 28.07.2015 19:42

te Empoli z poprzedniego sezonu nie jest lekko przehypowane? Ledwie 15. miejsce, taki sobie bilans bramkowy, a tu się okazuje, że trener dostał awans, połowa drużyny odchodzi do lepszych zespołów, kilku graczy już puka do reprezentacji. Skoro wszyscy byli tacy dobrzy to czemu nie zajęli wyższego miejsca? :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcinhp
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: Marcinhp » wt 28.07.2015 22:00

No właśnie w tym rzecz, że Sarri po prostu wyciągnął z tej drużyny maksimum, a momentami grywał ponad stan. Przecież oni potrafili napsuć sporo krwi Juventusowi (również w Turynie), Napoli (2-2 i nieco frajerskie stracone gole), Fiorentinie (1-1) czy mimo wszystko Milanowi. W Mediolanie to byli nawet lepsi IMO. Nie mówiąc już o bardzo sprawnej organizacji gry, tym bardziej, jeśli weźmie się pod uwagę niezachwycający środek pola (Creco czy Vecino w ogóle mnie nie porwali) i notoryczny problem z "dziesiątką".
Kilka lat temu prawie poszedłem do Juve. Ludzie mówili mi o Turynie i powiedzieli, że to jest to, ale Mediolan będzie ładniejszy. Powiedziałem im: Nie jadę do cholernych sklepów, jadę, bo to Juventus.

Awatar użytkownika
mete
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 281
Kontaktowanie:

Postautor: mete » sob 22.08.2015 19:59

Hellas Verona - Roma 1-1

Można powiedzieć, że mały falstart Romy. Do momentu objęcia prowadzenia przez Hellas gracze z Werony mieli więcej szans na zdobycie bramki, ale albo brakowało szczęścia albo Szczęsny obronił. Potem ładny strzał Florenziego i chyba mały błąd Rafaela i wyrównanie Rzymian. Wtedy przejęli inicjatywę, ale nie mogli długo stworzyć sobie okazji. Dopiero pod koniec spotkania piłkę meczową mieli Pjanic oraz Nainggolan, ale zrewanżował się Rafael. Roma ma sporo do poprawy jeżeli chce zagrozić Juventusowi. Garcia chyba niedawno zapowiadał Scudetto i pobicie rekordu 10 zwycięstw z rzędu. W takiej dyspozycji raczej o jedno i drugie będzie bardzo ciężko. Zwłaszcza w grze obrony do poprawy, bo Hellas dość dobrze sobie radzili. Salah wyglądał słabo. Trochę się nie dziwię, bo to piłkarz raczej stworzony do kontrataku i jeżeli nie dostosuje się szybko do nowych realiów to skończy jak Iturbe. Ze skrzydłowych Romy najbardziej podobał mi się Falque. Widać, że to trochę inny typ gracza i powinien odnaleźć się w ataku pozycyjnym. Reszcie - Ibarbo, Salahowi i Gervinho będzie ciężko. Dzeko aktywny, sporo pomagał, ale trudno mu się grało i nie miał chyba żadnej okazji do zdobycia gola.

Sezon rozpoczęty.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 920
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » sob 22.08.2015 20:16

Jutro wiekszosc meczow o 20:45 - to bedzie norma w tym sezonie?

Lubilem niedzielne popoludnia z Serie A :(

Awatar użytkownika
Riddick
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 2

Postautor: Riddick » sob 22.08.2015 20:19

mete pisze: Dzeko aktywny, sporo pomagał, ale trudno mu się grało i nie miał chyba żadnej okazji do zdobycia gola.

Coś tam miał, choćby ten wolej z kilku metrów w pierwszej połowie. Ogólnie zaprezentował się przyzwoicie. Zdecydowanie lepiej niż Salah.

Wreszcie ruszyła ta Serie A i niespodzianka na początek. Roma w końcówce mogła wygrać ale Rafael odkupił winy za pierwszą bramkę, i dobrze. Szkoda byłoby tego Hellas, podjęli rękawice i powalczyli o ten punkt. Szczęsny dobrze się zaprezentował, raz go De Rossi uratował a tak to kilka bardzo dobrych interwencji.

Transmisja na eleven dała rade, jakość nie jest powalająca ale jak ktoś ogląda na komputerze to może być, stabilnie to szło. Komentarz trochę śmieszny ale nic, chłopaki może się wyrobią. Vaffanculo - to było dobre.

Jutro wiekszosc meczow o 20:45 - to bedzie norma w tym sezonie?

Chyba tylko pierwsza kolejka, Serie A po schabowym to już tradycja :)
Obrazek

GRANDE MILAN

Awatar użytkownika
Marcinhp
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: Marcinhp » sob 22.08.2015 20:28

Roma postanowiła nieco zerwać z dotychczasowym sposobem gry i dużo mniej było ruchu między obrońcami i przeszywających piłek między liniami. Garcia natomiast wymaga by każdy piłkarz z ofensywnej formacji brał udział w rozgrywaniu stąd też Dzeko i Salah często wracali się do środkowej strefy i taki Bośniak po prostu nie nadążał. Często natomiast środkowi pomocnicy zagrywali piłkę z głębi i taki Dzeko jako taki zbijający prezentował się całkiem nieźle. Wyjątkiem od tego sposoby gry był Gervinho, który tradycyjnie ani się nie wracał, ani nie wyprowadzał akcji, tylko starał się robić szum w polu karnym. Z początku spotkania na prawej stronie był totalnie niewidoczny, po przejściu na lewą pokazał się kilka razy, ale był całkowicie bezproduktywny. Generalnie Roma nie zachwyciła, ale można odnieść wrażenie, że sam Garcia nie chcę zajechać ten drużyny fizycznie jak w poprzednich latach.

Oczywiście brawa dla Hellas, bo dla mnie zawsze byli drużyną nijaką. Dzisiaj do przerwy to oni byli groźniejsi, a i przecież po stracie gola wcale nie postawili na skomasowaną defensywę tylko wpuścili kolejnego atakującego. Paradoksalnie gola strzelił Jankovic, który raczej był jednym ze słabszych graczy w ekipie gospodarzy. Szczęsny w każdym razie bez szans a i koledzy z zespołu czuli, że w bramce nie stoi Skorupski, ale sprawdzony w Europie bramkarz.

Awatar użytkownika
(L)oczkerson
O Captain! My Captain!
Reputacja: 104

Postautor: (L)oczkerson » sob 22.08.2015 20:44

To był naprawdę dobry mecz. Głównie dzięki mocno szarpiącemu i walczącemu Hellasowi. Naprawdę mocno się postawili Romie i gdyby ta strzeliła gola w końcówce byłoby to po prostu niesprawiedliwe. Na szczęście Rafael zrehabilitował się za gola Florenziego i błysnął dwoma świetnymi paradami. Tfu! To co zrobił przy strzale Pjanicia było po prostu bombowe! Mecz na remis.
Nowi czyli Dzeko i Salah obiecująco.

Teraz Lazio-Bologna. Podobnie jak pierwszy mecz można go obejrzeć na stronie www.elevensports.pl
Obrazek
"Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć"
Winston Churchill

Awatar użytkownika
mete
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 281
Kontaktowanie:

Postautor: mete » sob 22.08.2015 21:35

Wydawało się, że Lazio ma wszystko pod kontrolą a tu pod koniec połowy bramka dla Bologni i w drugiej połowie mogą być emocję, ale raczej Lazio zamknie szybko mecz, bo są z dwie półki wyżej. Ostatnio pisałem w temacie Milanu, że Lazio się obawiam i dzisiaj potwierdzają moje obawy. Ogólnie to mają fajny potencjał z przodu - młodzi Keita, Kishna i Felipe. Dodać do tego młodych De Vrija oraz Cataldiego czy Savicia oraz klasowych graczy w postaci Candrevy czy Biglii i fajna ekipa się w Rzymie zebrała. Trzymam kciuki, żeby awansowali do LM we środę to może jeszcze kimś się wzmocnią.

BTW - to eleven to czasowo można sobie za free na necie oglądać?

Awatar użytkownika
Marcinhp
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: Marcinhp » sob 22.08.2015 21:40

Mimo wszystko Bologna jest masakrycznie słaba, a ten gol padł w ogóle z przypadku. W sumie tam wiele po nich się nie spodziewałem, dla mnie warto tam spojrzeć jedynie na Crisetiga i Masine.

BTW - to eleven to czasowo można sobie za free na necie oglądać?

Ponoć tak długo, jak nie pokażą się na jakiejś satelicie.
Ostatnio zmieniony sob 22.08.2015 21:44 przez Marcinhp, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Włochy”