AC Milan : Juve - klasyka

Wszystko o piłce nożnej we Włoszech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0

AC Milan : Juve - klasyka

Postautor: Zaza » wt 03.05.2005 16:47

No i przed Nami już tylko 4 kolejki tego sezonu Włoskiej Serie A.

Sytuacje w tabeli każdy chyba zna - Milan i Juve mają po tyle samo pkt. 76 - I miedzy sobą stoczą "Batalie o scudetto" Oda kluby jaką taki sam bilans w tym sezonie - wygrały 23 mecz - zremisowały 7 a 4 razy zchodzili przegrani z murawy. Mecz pierwszej rundy rozegrany na Delle Alpi w Turynie zakończył sie wynikiem 0;0 i to gospodarze mogli mówić o "sukcesie" - mówi sie "mecz meczowi nie równy albo piłka jest jedna a bramki dwie " tylko że Mistrza moze być jeden ....

8 maja na Giuseppe Maezza San Siro w Mediolanie dojdzie do "pojedynku o scudetto AC MILAN : JUVENTUS " jak uważa wielu. Choć pózniej broniacy tytółu mistrzowskiego AC Milan czekają jeszcze mecze z Lecce [W] - Palermo [D] Udinese [W] a Juventus zagra w Domu z Parma - [W] Livorno i [D] Cagliari to wiemu znawców uważa że zwyciesca mecz na San Srio zostanie nowym mistrza Włoch [może nowym-straym mistrza]

Jak wiadomo mecz bedzie rozgrywany w niedziele 8 maja czyli "zaraz" po pojedynku półfinałowym Champions League w którym AC Milan zmierzy sie z PSV [2:0] i moze zagrać w lidze z Juve jako finalista tej edycji LM.

Na pewno nie zagrają po stronie Juve -- Zlatan Ibrahimovic którego poniosło w meczu z Interem. Zebina który ma uraz od meczu z Liverpoolem jest tez kilku innych kontuzjowanych w ekipie Capello ale moga sie wyleczyć

Ancelotti na dzien dzisiajszy ma wszystkich gracze do dyspozycji.

Przypominał ze w wypadku gdy oba kluby na koniec sezonu beda miały taką samo liczbe pkt. to zostana rozegrna dwa mecze barazowe - na San Siro i Delle Alpi. Dotychczas tylko raz miało miejsca takie wydarzenie w histori Calcio i to lata ... lata temu ....

Można było by jeszcze pisać i pisać ale redakcyjny kolega Kebab przygotował felieton do tego tematu. I warto go przeczytać nastepnie wyrazić tu swoja opinie.

***CZAS I BOISKO POKAŻE WSZYSTKO ***

**FORZA GRANDE MILAN**

ZAPRASZAM DO LEKTURY >>
http://www.pilka.pl/index.php?mid=2&show=762
Ostatnio zmieniony wt 11.10.2005 10:31 przez Zaza, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Uchi_
Polski Przyjaciel Piwa

Postautor: Uchi_ » wt 03.05.2005 17:11

Zazuś :) Prowadzący mają po 76 punktów :) - to tak na marginesie...
A co do toppicu :
Brawa dla tego co układał kalendarz spotkań Serie A na ten sezon i na wcześniejsze (chociażby w tamtym sezonie Milan - Roma , na 2-3 kolejki do końca), w których zawsze spotkają się zespoły walczące o Scudetto.

Teraz trochę statystyk :
W tym sezonie Juve przegrało na wyjeździe 2 mecze, z Palermo (1:0) oraz z Regginą(2:1), strzeliło 26 goli i straciło 12...
Milan u siebie przegrał dwa razy u siebie, ostatnio z Bologną i Messiną, raz 0:1 i 1:2 , strzeliło u siebie 35 goli, a straciło 13

Te statystyki nie mówią nic w kotekście meczu...napewno głównym czynnikiem będzie dyspozycja dnia...Milan będzie grał całą kadrą, a Juve bodajże też nie będzie narzekać na brak zawodników...
Co tu dużo mówić : Milan jest faworytem, bo gra u siebie, ale szanse oceniam na 60-40 % na korzyść mediolańczyków...i jestem w 100 % przekonany, że ten mecz zadecyduje o mistrzostwie, ponieważ gdyby Milan wygrał z Juve, miałby lepszy stosunek meczy bezpośrednich, i musiałby w ciągu 3 późniejszych meczy stracić aż 4 pkt z 9 możliwych do zdobycia, a trudny mecz będzie miał jedynie w Udine...
Jeszcze co do jednej sprawy...bardzo by było miło, gdyby mecz zakończył się wynikiem 0:0 i musiałby rozstrzygnąć mecz barażowy o mistrzostwie :D
"Nie rodzimy się żydami, katolikami czy muzułmanami, tylko przyłączamy się do nich i dajemy im pieniądze, po czym uzyskujemy w ten sposób usprawiedliwienie naszej niechęci do innych."

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 675

Postautor: Tomusmc » wt 03.05.2005 17:19

To już jest za 3 dni i nie mogę się doczekac. Niestety nie bedę mógł oglądać meczu, ale całym sercem będę za Juventusem i liczę na 3 punkty. Jak będzie remis to będzie naprawdę ciekawie. Przy remisie obydwie drużyny będą walczyc do końca tylko, że Milan bedzie mieć trudniej ponieważ zostaje im jeszcze LM. I Juventus i Milan nie grają na swoim poziomie, ale jak wiadomo faworytem jest Milan bo grają u siebie.
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Sfoltan
Trampkarz
Trampkarz
Kontaktowanie:

Postautor: Sfoltan » wt 03.05.2005 17:27

lol zazus jakie ty potrafisz ladne tematy zakladac no popatrz a jakie zdjecia

a wracajac do tematu , poniewaz jestem obiektywny nie tak jak ty
60%szans milanowi a 40 % juve
jezeli w tym meczu juve nieprzegra to mamy scudetto
no oczywiscie jezeli jeszcze w meczu udinese-milan jankul znowu samoboja sobie nieszczeli .

pozdrowko.

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Zaza » wt 03.05.2005 17:30

Dziekuje Bogi za poprawke troche zwyciestw zabrałem klubą :D Juve był chciał ale Milanowi nie !! hehe Dzięki ..

Tomus Teraz chyba LM nie ma znaczenie przynajmiej duzego znaczenia ewentualny zwyciesca zagra jeszcze dwa mecze w LM a to zawsze motywuje i podnosi morale zespołu że sie gra w finale Champions League

Teraz obydwa zespoły zaczełny grać w lidze na "pół gwizdka" by tylko wygrywać oby mecz na San Srio był na pełnych obrotach oby klubów. Sadze że nie bedzie remisu . 1;0 dla rossonerich -Kaka

Tego meczu nie da sie porównać doderbów ale tu tez moga zadecydowac błedy poszczególnych gracz a w zasadze jeden błąd ...

POZDRO

Awatar użytkownika
veelden^
Rezerwowy
Rezerwowy

Postautor: veelden^ » wt 03.05.2005 17:35

Cholernie ciezki mecz czeka Juventus w niedziele. Oslabiony i mocno zmeczony zespol z Turynu moze nie dac rady Milanowi, ktory mimo, ze wciaz gra w rozgrywkach Ligi Mistrzow, ze wzgledu na duzo wieksza rotacje w skladzie w ciagu calego sezonu jest bardziej swierzy, aczkowliek ich ostatnie mecze ligowe rowniez ukazuja juz zmeczenie. Czy ten mecz zadecyduje o scudetto? Mysle, ze tak i z tego powodu tym bardziej sie przed nim denerwuje. Graja o 15, kolejny minus bo spoznie sie na pierwsze 10-15 minut, no ale trudno :? W niedziele licze na WIELKI spektakl. Rozum mi mowi, ze bedzie 1:0, a serce 0:1. Wydaje mi sie, ze w tym spotkaniu nie padnie wiele goli, ale walki napewno nie zabraknie, a o wyniki zadecyduje blysk geniuszu jednego z gwiazdorow ktorejs z ekip, bo jak wiadmo tak w jednej i jak i drugiej druzynie nie brakuje zawodnikow, ktorzy sa w stanie przesadzic o wyniku tego spotkania.

AC Milan vs. Juventus Turyn to mecz defensywy nr.1 + bramkarza nr 2 w Serie A kontra defensywa nr.2 + bramkarz nr.1 w seria A - takie jest moje zdanie :)
Obrazek

Sfoltan
Trampkarz
Trampkarz
Kontaktowanie:

Postautor: Sfoltan » wt 03.05.2005 17:51

hehe zajebiscie podobno zebina zagra dzisiaj juz z zespolem trenowal
no to sklad powraca
wydaje mi sie ze milan niebedzie wymeczony meczem z psv i tak kibice milanu tez uwazaja , ale bedzie tez tak ze jak milan niewygra to zwala na to ze milan gra w lidze mistrzow a juve nie

powiem szczerze wam ze szansa wywalczenia scudetto juve jest malutka dalej wierze ale milan to takie fuksiarze przeciez we florencji oni mogli przegrac z 5-1 nie dlatego tyle neprzegrali bo maja obrone jaka maja tylko mieli fuksa !!!
ja sobie powiedzialem przed meczem z fiora-milan
ze jak milan to wygra to juz bata na nich niema w tym sezonie
wygrali , nienawidze violi za to jak mozna takie bramki tracic i niestrzelac takich

doatkowych meczow o mistrzostwo niebedzie
ktos wkoncu odpanie z walki i ta jedna wygra scudetto oby to byl juve :evil:

Sfoltan
Trampkarz
Trampkarz
Kontaktowanie:

Postautor: Sfoltan » wt 03.05.2005 17:53

velden ale namieszales w tych wyliczankach .

Awatar użytkownika
Uchi_
Polski Przyjaciel Piwa

Postautor: Uchi_ » wt 03.05.2005 17:57

Milan wcale jak ktoś to wcześniej mówił, nie będzie podmęczony meczem, bo wcale nie jedzie do Holandii aby atakować...fakt, przy stanie 1:0 dla PSV może się wszystko stać, i zmieni się obraz meczu, ale ten mecz nie będzie decydował w starciu Milan vs Juve :)
Już się nie mogę doczekać meczu...tylko dlaczego mecz będzie o 15 a nie o 20:30 ? :( Taki mecz powinien się odbyć wieczorem, aby poczuć klimat prawdziwego spotkania, a nie gdy słońce będzie świecić bardzo wyraźnim blaskiem na San Siro :!: :(

Obrazek
"Nie rodzimy się żydami, katolikami czy muzułmanami, tylko przyłączamy się do nich i dajemy im pieniądze, po czym uzyskujemy w ten sposób usprawiedliwienie naszej niechęci do innych."

Awatar użytkownika
veelden^
Rezerwowy
Rezerwowy

Postautor: veelden^ » wt 03.05.2005 18:00

Sfoltan pisze:velden ale namieszales w tych wyliczankach .

troche to zamotalem, ale chyba wiadomo o co mi chodzi ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Zaza » wt 03.05.2005 18:03

Sfoltan nie bój nic zawsze Ciro Ferrara może zagrac swój 500 mecz w lidze bo on sie chyba nigdy nie doczeka.. :roll: Jest Kapo jeszcze ...

N Bogi niestety :!: mecz 15:00 a nie 20:30 szkoda bo nie lubie tak odladać serie A po południu tym bardzie lepiej pic po wieczora :D zawsze o 15:00 czas na Premiership :twisted: a nie takie mecz ..

Ale rok temu na San Srio w meczu o scudetto Milan pokona Rome 1;0 Sheva i było to o 15 :00 dobry znak A ten mecz ponoć pokażą do tylu krajów że hej.

Sfoltan
Trampkarz
Trampkarz
Kontaktowanie:

Postautor: Sfoltan » wt 03.05.2005 18:15

no wlasnie , ta pora jest pierd...
:(
a dlaczego ferrara ????
przeciez napisalem o zebinie prawym obroncy a niesrodkowym

boje sie troszke tego meczu
ale zaza napisz tak szczerze czy ty sie nieboisz juve
wszyscy wracaja do zdrowia , niezagra tylko zlatan
najwazniejsze ze blok def. zagra caly
a i bramke juve tez moze strzeli czy wiecej
bo z psv mieliscie naprawde ogomnego fuksa wez pod uwage ze juve niema tak skladnych akcji jak milan
ale to co robil milan min. przedlinia pola karnego z psv to bedzie zabojcze
juve sie bronilo a nedved pociagnie z wolnego nie tak jak ci chinczycy
i bramka bedzie potem sie znowu juve zamknie i wygramy
a wiedz ze skupienie jest najwazniejsze my jestesmy skupieni kiedy wszyscy w obronie zagraja to widac bylo z realem
mina ci sie zmieni potym meczu zobaczysz :o

Awatar użytkownika
Żniwiarze Umysłów-HUNTER-
Rapid Eye Movement

Postautor: Żniwiarze Umysłów-HUNTER- » wt 03.05.2005 18:33

Ja jakos na luzie podchodze do tego meczu jako fan Milanu wierze w wygrana niewazne ile strzela wazne zeby wygrali.Obawiam sie sedziego ktory moze namieszac troche pracy liniowych mam nadzieje ze nie beda robic jakis błedow zeby nie skrzywdzic zadnej z druzyn takie mecz powinien prowadzic Collina badz De Sanctis.Mamy mecz jutro z PSV w meczu z Viola nie grali Maldini ,Ambrosini i Kaladze czyli maja sily na PSV i Juve choc o zmeczenie w takim meczu nie ma co mowic bo na taki mecz to sie przez caly sezon trzyma zapas sił.Obawiam sie takze ze w meczu LM moze ktorys z zawodnikow rossonerich odniesc kontuzje.
Co do godziny to szkoda ze o 15.
Forza Milan :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Zaza » wt 03.05.2005 18:49

Sfoltan Ciro ? bo Ciro jest symbolemJuve na trybunach a szkoda jak Maldini - Billy - Sensini czy Mihajlovic grają nadal na poziomie. To sadze że chyba doswiatczenie ma swoje zanczenie. A Paolo jak zawsze pewnie :D No i Ciro ma 499 meczy w serie A, a kiedy 500 to nikt nie wie prędzej zakończy chyba kariere ..

Czy sie nie boje meczu z Juve ?? Wiesz boje sie kazdego meczu ligowego zwłaszcza w tym sezonie. Także nie powiem że jestem pewien na 100% ale sądze w w tym sezonie bardzie należy sie bać [jako Milanista] "olania" Sieny czy Regginy i blamażu niż meczu z klubami wyższej póki bo takich Milan nie przegrywa. Derby mnie w tym myśleniu umocniły. Bo sadziłem że jak Inter nie pokonany to Milan może ale nie musi zagrać i wygrać i remis widziała cała europa a wygrał Milan 3 razy.. a jeszcze wysoko w tabeli były pokonane - Sampdoria - Udinese - Palermo czy nieprzewidywalna Roma i Lazio niby w kryzysie ale zawsze klasa.

Dla tego mam takie dziwne uczucie ze bedzie dobrze. Gracze Milanu teraz mają troche wiecej gry [bo LM] ale nadal twierdze że kadra i rotacja kluczem do scudetto. Z Viola odpoczeli sobie troche Maldini Kaładze Seedorf Crespo Pirlo - w meczu z PSV pierwszym nie grał Nesta wiec odpocza tydzień. Także jest dobrze. Grali Serginho Ambrosini cz Tomasson i Pancaro jeszcze Billy.

Wiesz jak nigdy nikomu nie życzyłem kontuzji ale piszesz powrót Zebiny czy Emersona na Milan ... tylko jak urazy mieli [naprawde grożne] to nie zagraja w Milanem. Pamietasz co było w LM i Adriano ?? aż żal mi że zaryzykowali bo szkoda tego chłopaka teraz by grał na maxa a musiał sie leczyć ..... a odwowienie jest 10 razy gorsze niz pierwotna kontuzja ....

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 306

Postautor: Chlopaczek » wt 03.05.2005 20:10

bogi pisze:i jestem w 100 % przekonany, że ten mecz zadecyduje o mistrzostwie, ponieważ gdyby Milan wygrał z Juve, miałby lepszy stosunek meczy bezpośrednich, i musiałby w ciągu 3 późniejszych meczy stracić aż 4 pkt z 9 możliwych do zdobycia, a trudny mecz będzie miał jedynie w Udine...
Jeszcze co do jednej sprawy...bardzo by było miło, gdyby mecz zakończył się wynikiem 0:0 i musiałby rozstrzygnąć mecz barażowy o mistrzostwie :D

Z tego co wiem to mecze bezposrednie nie maja zadnego znaczenia.Milan moze wygrac i 10:0 a jesli po ostatniej kolejce bedzie mial tyle samo punktow co Stara Dama to wtedy jest baraz.

Nie ma co sie rozpisywac.Wierze w Milan.Jestesmy silniejsi.Mamy szersza kadre a Liga Mistrzow za bardzo nam przed tym meczem nie zaszkodzi.

Naprzod Czerwono-Czarni po zwyciestwo.
Gdyby nazisci czytali powiesci -
Tak utrzymuje Iks
- a konkretnie powiesc Iksa o nazistach
Nie byloby zadnych nazistow.

Wróć do „Włochy”