Ciemna strona Calcio...

Wszystko o piłce nożnej we Włoszech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0

Ciemna strona Calcio...

Postautor: Zaza » wt 25.10.2005 12:58

Robi sie coraz "ciekawiej" wokół Calcio...:roll: Wczorajsz dzień przyniusł kilka zadziwiajacych informacji. Dziś kolejne sensacyjna informacje.

Co o Tym sądzicie ??

Znów Włoska Serie A postawione w tym gorszym świetle. Może być tak że sie skończy na jakiś bredniach i jedynie odaleniu teori Bazzaniego a może być tak jak w przypadku EPOkowej afery że proces i dochodzenie bedzie trwało 5/6 lat...

"Czarny Totek" :roll: jest dla Włochów ciosem w plecy. Oczywiście nie wiadomo co z tego będzie bo jak nazazie tylko Bazzani zabrał głos. Wiadomo że przez rok grał w Lazio i mógł swoje wiedzieć ale dziwne ze mówi o takim meczu jak Derby Rzymu. Teraz leczy uraz nogi może leczą go czymś mocniejszym ? :roll: Na tej liscie jest prawie każdy klub serie A prawie... Ale są mecz w których za chiny nie mogło dojśc do ustawki. Bo i derby Rzymu to wojna na całego czy mecz w którym Milan "oddał scudetto Juventusowi". Inter naciskany przez dwa kluby Udinese Palermo. Juve miało juz chyba przewage 4 pkt przed meczem z Livorno itd.

Kolejny skandal we włoskim futbolu

'Czarny Totek': kolejni podejrzani

Sądze ze jak coś naprawde takiego miało miejsce to góra dwa/trzy mecze. Poprostu Włosi jak i prawo obliguje ich do tego by sprawdzić wszystkich. Jeśli Bazzani kłamie i bradzi wyjdzie na idiote jakich mało. Ale odważył by sie bredzić ?...:? Patrząc na te mecze nie można było stwierdzic nic na temat "ustawek" Mi oczywiście najbardzie zapadł w pamieci mecz Milan Palermo na San Siro. W którym Costacurta strzelił samobója a sedzie Tombolini podyktował każnego którego nie było na 100% Poprostu Toni wymusił "11" na Abbiatim. i to jest kolejny przykład że chyba kogos wali :? Jak by tak słedzić każdy mecz to mozna by trafićna jakieś dwine decyzje piłkarzy błedy nie wymuczone. Ale jakoś nie nie potrafie uwierzyc że to obejmuje tyle klubów i takie mecze w których wazyły sie losy Scudetto potem pucharu a nawet mecz o nic. O tylko 3 pkt które i tak nic nie dądza druzynie które wygrała. Już o derbach nie mówiąc...

Kolejna temat to ciądnąca sie od 5 lat sprawa "EPOki Juve" Jak w takim tępie będa "badali" informacje podane przez Bazzaniego to tylko czekać aż za 5 lat cos sie wyjaśni. Ale jedna rzecz mnie interesuje jak to jest możliwe ze człowiek który od 5 lat jest zamieszany w afare dopingowa nadal pełni taka funkjce w klubie ???:>> (Giraudo) Przeciesz to jest śmieszne bo jak proces trwa 5 lat to musza cos mniec na niego poprostu muszą bo by nie dobiła prokuratura i sad z siebie idiotów. A w Juve nadal on "siedzi na swoim "stołku" Niby ograniczono działania Agricoli ale to do da jak człowiek który od 5 lat odpowiada jako oskarzony pełni taka funcje w klubie ? Na temat tej afery zostało juz wszystko napisane ale że klub potrafił zwolnic lekarza (czyli jak by sieprzyznał bo zwolnił dla tego ze był umoczony a Giraudo na stołku ...

Proces Juve: dwa lata więzienia dla Giraudo?

Inter zadłużony na 118 mln euro

Kwota która powala. :shock: Jak widze komentarza w stylu "rozlecą się" czy degradacja" bo mam ubaw. Chelsea ile ma długo mimo tego że Roman rządzi klubem ?? Przeciesz Inter to nie jest klub w którym decyzje należa do koncernu samochodowego czy farmacełtycznego. To właśnie rózni prywatynch właścicieli od firm mających swoje kluby. Przeciesz każdy klub z prywatnym włascicielem ma dług :!: A dla czego ? Bo np. w popszednim roku wieksze nakłady wymagała firma córki która sprzedaje telefony. I rok temu nie nie zapłaci np. podatku bo prawo jest jakie jest ma dlug ale może do zapłacic za rok.

Przeciesz teraz długi mają takie kluby jak Barcelona ale to one muszą wprowadzać tzw. "plany oszczednościowe" bo ich właścicielem nie jest jeden człowiek czy rodzina.

Suma naprawde jest porażająca ale to nie jest tak jak w przypadku np. Lazio czy Parmy. Bo ja jestem zdanie że w momecie gdy już trzeba bedzie na musss zapłacić nagle sie znajdzie kasa. Nagle ale ta które było juz dawno... Takie jest prawo że masz możliowśc nie płacenia w terminie podatku czy czegoś tam (Chyba że mafii :roll:) a w momecie ostatecznej daty zapłacisz moze z odsetkami ale nie kiedy to sie lepiej oplaca. A wcześniej tymi pieniedzmi możesz 3 razy obrócić (To juz moja wersja bo jak bym tak zrobił :P)

P.S. Mam nadzieje ze nie zamkniecie tematu. Zwłaszcze ze na stronie głownej moga pojawić sie jeszcze inne "dziwne" informacje dotyczace tych wyżej opisanych spraw...

FORZA GRANDE CALCIO :!:
:shock:

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 666

Postautor: Diamen23 » wt 25.10.2005 15:50

Dziwne , że już nie wspomina się o tym , że wszystkie włoskie kluby , oprócz Juve :( , są zadłużone (m.in Milan na jakieś 100mln , z tych bardziej jeszcze Roma). Nie ma się czym przejmować , połowa klubów w Europie jest zadłużona. Z tych potężniejszych klubów na palcach jednej ręki można wymienić kluby nie mających długów i "problemów finansowych" (Man.U. , Juve , Real M. , Bayern ).
I nie ma szans żeby jakiś potężny klub zbankrutował , bo zawsze znajdzie się jakiś "bogaty wujek" który odkupi zespół. Chelsea to wyszło na dobre , innym pewnie też. Pamiętacie Fiorentinę? Teraz to jest jeden z najlepszych włoskich klubów , a 4 lata temu zbankrutowała i spadła do 4 ligi.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Marq
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Marq » wt 25.10.2005 16:16

Zaza dobry temat. :wink: No cóż Serie A to najbardziej skorumpowana lig w europie. Mi jest wstyd za afere z dopingiem, ale skoro kibicuje klubowi od 6 lat to się już od nich nigdy nie odwróce. :) Ustawianie meczy też przynosi wstyd całej lidze. :? A długi Interu mam nadzieje że nie doprowadzą tego klubu do stanu Parmy, albo Lazio.
Czekamy na kolejne newsy.

Awatar użytkownika
luk1208
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Kontaktowanie:

Postautor: luk1208 » wt 25.10.2005 17:02

Tez sie czasami zastanawiam co z tą serie A ??
dlaczego tyle tych afer a moze dlaczego tak późno je ujawnili , ale z drugiej strony moze teraz zacznie byc troche bardziej uczciwie :!:
Jako kibicowi Juve smutno ze jest sprawa epo i teraz podejzenia o ustawienie meczu ale juz 9 latek mija jak kibicuje Starej Damie i jakos nie przestane im kibicowac :!:

Co do długu Interu to wiedziałem ze jak sie wydaje kase na chybione transfery i nie licząc sie z sumą to długi muszą rosnąć :!:

ciekawe jak sie to wszystko skonczy i czy znowu jakies nowe afey wyjdą na jaw :?:

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Zaza » czw 27.10.2005 18:07

Kiedyś ktoś powiedziałe że w Hiszpani liczy sie efektowne gra, w Angli efektowna gra i pkt a w Włoszech pkt. i pieniadze ....

Trudno sie z tym nie zgodzić ale jednak trzeba poparzeć na to jakie gwiazdy grają w Calcio i jakie mecze rozgrywaja te gwiazdy. Korupcja, doping, długi każdy coś ma za uczami. Tylko zauważcie że połowa tych "afer" wygasa z nastepna kolejka miesiacem sezonem ... Nie wszystkich ocziwiście ale wiekszośc ma tylko charakter ploty i wywołania zamieszanie.

Dla Włochów Calcio to religia a każdy Tifosi ma swój "odłam wiary" Łysy obejmując stanowisko prezesa Lega Calcio powiedział kiedyś "Jak bedziemy chcieli pozbyć sie długów to gwiazdy wyjada do Hiszpani lub Angli" i nie chodziło mu o to że w Hiszpani czy Angli nie mają długów (bo każdy klub ma :p) ale chodziło o to że mimo kłopotów każdy daje sobie rade. Bo jak by tak nie było maja kogo sprzedawac...

Wczesniejsze lata to były tłuste lata dla budzetów klubów Serie A Lazio Parma, Roma, Milan, Inter Juve. Bili sie o graczy których chcieli. Teraz są trzy kluby i potem długo nikt. Patrzeć na przyklad na Berlusconiego i Morattiego to oni podczas swoich "kadencji" wydalityle siena na wsoje kluby że idzie zbudowac nowy swiat :p Sam widziałem podliczenie kasy wydanej na sam klub (ale i inne rzeczy oficjalnie) ktore przygotowali przeciwnicy Mafii Wuja Berlusconiego.

Ustawi ? nadal nie wierze w to. Bym bardzie po tym jak zobaczyłem liste tych spotkań. Poprostu to było mecze o wiecej niż pkt. A w nie których przypadka o zycie. Także czekam aż Bazzani znów przemówi niczym Dziurowicz :lol:

Awatar użytkownika
Sero
El Nerazzurro
Kontaktowanie:

Postautor: Sero » pt 28.10.2005 14:10

Osobiście nie wierze w te ustawianie meczy zwanych "czarny lotek". Przecież tamte spotkania nie miały praktycznie żadnego znaczenia dla tabeli (no może z wyjątkiem meczu Violi).

*_For_zaza_Milan_* pisze:Wczesniejsze lata to były tłuste lata dla budzetów klubów Serie A Lazio Parma, Roma, Milan, Inter Juve. Bili sie o graczy których chcieli. Teraz są trzy kluby i potem długo nikt. Patrzeć na przyklad na Berlusconiego i Morattiego to oni podczas swoich "kadencji" wydalityle siena na wsoje kluby że idzie zbudowac nowy swiat Sam widziałem podliczenie kasy wydanej na sam klub (ale i inne rzeczy oficjalnie) ktore przygotowali przeciwnicy Mafii Wuja Berlusconiego.

Lazio czy Parma to było co innego niż teraz Inter czy Milan. Wiadomo prywatni właściciele , którzy za swoją kase budują potęgi. Jeśli chodzi o ten dług przekraczający 100 baniek to pragne dodać , że to nie jest dług u skarbu państwa itp. tylko kasa Massimo który niestety w poprzednim sezonie stracił.

Jednak największą aferą jest doping w Juve. Do dziś nikt (prócz lekarza) nie został ukarany za wstrzykiwanie piłkarzom środków. Sprawiedliwości musi stać się zadość :!: czyli do pierdla uwczesna władza , a Starej Damie powinno odebrać się trofea za tamten okres , gdyż zostały wywalczone jakby nie patrzeć w nie sportowy sposób :roll:
F.C. INTERNAZIONALE MILANO

Awatar użytkownika
Snipp_
Bianconeri
Reputacja: 2

Postautor: Snipp_ » pt 28.10.2005 14:29

serek408 pisze:Jednak największą aferą jest doping w Juve. Do dziś nikt (prócz lekarza) nie został ukarany za wstrzykiwanie piłkarzom środków. Sprawiedliwości musi stać się zadość czyli do pierdla uwczesna władza

Uwczesnej władzy postawiono zarzuty, które sąd wyśmiał z braku dowodów. Kolejna sprawa bodajże niedługo, a jawnych dowodów jak nie było tak niema. Tak jak z Bogiem. Wszyscye wiedzą że jest ,ale nikt nie widział.
serek408 pisze: Starej Damie powinno odebrać się trofea za tamten okres

Dość odważne rozwiązanie. Niestety nie wchodzi w grę.

Zgadzam się, że największą aferą Calcio ostatnimi czasy była ta dopingowa Juventusu, ale prosze nie wmieszywać do tego pionka Lapo i Neotonu Cannavaro, gdyż jest to niedorzeczne. Zresztą prawda jest taka, że na dopingo jechała wtedy większa część Serie A (i nie tylko), ale tylko Juve wpadło. Trudno przyznać mi rację, ale tak było. A Agricola sobie posiedzi.
Co do nowszych afer, to ta z korupcją także mogła popsuć wizerunek Calcio w oczach innych. Degradacja okazała się trafną decyzją imho.

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda

Re: Ciemna strona Calcio...

Postautor: Zaza » sob 05.11.2005 11:23

*_For_zaza_Milan_* pisze:Inter zadłużony na 118 mln euro

Kwota która powala. :shock: Jak widze komentarza w stylu "rozlecą się" czy degradacja" bo mam ubaw. (...)

No i po sprawie. Inter zdecydował się "sprzedać" logo za bagatela 160 baniek. Jest kolejnym klubem który w taki sposób rozwiazał swoje problemy. Moratti zdecydował sie w taki sposób rozwiązać te "problemu finansowe" choć zapewne to nie jest tak do końca, że sprzedał logo by spłacic dług. Bardzo możliwe że to nie tylko Inter zrobi. (Już zrbiło 5 innych klubów). W sumie nie ma jeszcze takich informacji ale widac jak na dłoni że taka kasa robi swoje. Łysy mówił o nowy stadionie a teraz wychodzi coś co może "wybudować" ten stadion. To było by troche dziwne ale kto wiem. Taka kasa może wszystko. Tym bardziej że idzie z taka firma nawiązać współprace na lata.

FORZA GRANDE CALCIO :!:

Awatar użytkownika
Sawyer
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 362
Kontaktowanie:

Postautor: Sawyer » sob 18.02.2006 14:11

Kolejna afera w Calcio :roll:

Były prezes Perugii pan Gauci twierdzi ,ze Fiorentina kupiła sobie awans do Seria A w sezonie 03/04 :shock: Jak wiadomo Gauci ma proces w sprawie doprowadzenia Perugi do bankructwa wiec nic nie wiadomo ,moze sciemniac :wink:

Podobno Della Vale zaoferował mu 14 mln funtów w zamian za porażke Perugi , Gauci mowi ,ze oferte odrzucił ,ale tierdzi ,ze mecz sprzedało kilku piłkarzy ,wymienił nazwiska mi.in Di Lorento(Viola:wink:) ,Fresi ,Ze Maria.

:roll:
Juventus & Widzew

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Zaza » sob 18.02.2006 14:20

No własnie :shock: widziałem i - :shock: Coś nie chce mi się wierzyć w to :? Gauci ma swoją opnie w środowisku Calcio. Nie zbyt dobra delikatnie mówiąc. Mówią takie rzeczy zwoleników mu nie przybedzie. :lol: Ale swoja droga to chyba teraz tylko czekać na reakcje braci Della Vale. Przeciesz to są bardzo "mocne zarzuty" :shock: 14 milionów ...

A skąd to masz ? z strony Violi ? :roll:

Awatar użytkownika
Sawyer
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 362
Kontaktowanie:

Postautor: Sawyer » sob 18.02.2006 14:23

*_Zaza_* pisze:A skąd to masz ? z strony Violi ? Rolling Eyes

www.seriea.pl :wink:

Tez w to zabardzo nie wierze ,po co Vila miałaby to robic ? Przeciez oni wtedy byli mocni ,choc wiadomo SerieA = Kasa wiec moze nie chcieli ryzykować :roll: kto wie .

Trzeba czekac na rozwoj sprawy :wink:
Ostatnio zmieniony sob 18.02.2006 14:28 przez Sawyer, łącznie zmieniany 2 razy.
Juventus & Widzew

Awatar użytkownika
Łukasz_
Kapitan
Kapitan
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz_ » sob 18.02.2006 14:24

Ibrahimovic pisze:Były prezes Perugii pan Gauci twierdzi ,ze Fiorentina kupiła sobie awans do Seria A w sezonie 03/04 Jak wiadomo Gauci ma proces w sprawie doprowadzenia Perugi do bankructwa wiec nic nie wiadomo ,moze sciemniac

Podobno Della Vale zaoferował mu 14 mln funtów w zamian za porażke Perugi , Gauci mowi ,ze oferte odrzucił ,ale tierdzi ,ze mecz sprzedało kilku piłkarzy ,wymienił nazwiska mi.in Di Lorento(Viola:wink:) ,Fresi ,Ze Maria.

A ja chce kupić Milanowi na jakąś rocznice Lige Mistrzów :P Hmm co do tej afery to jakaś prawda w tym jest napewno, ale troche to jest przesadzone bo nie wierze że " od tak " Fiorentina kupiła sobie awans, chociaż z drugiej strony jest to możliwe ale przekrętów musiało być więcej. Jeżeli to zostatnie udowodnione to Fiorentina będzie miała poważne problemy :?

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Zaza » sob 18.02.2006 14:55

Dzieki Ibrahimović :wink: ciekawa sprawa i "śmierdząca" bo zarzuty ostre - Włosi pisza o dystansie to tego pana :roll: Sami bracia Della Vale teraz bedą musieli sie tłumaczyć jak to włoska prasa ona chwyci temat. :wink:

Łukasz wtedy Viola nie miała takiej kadry jak obecnie :roll: i nie mam na myśli tylko Luci :wink:

P.S. Młody Moggi tez tam ma swój udział :roll:

Awatar użytkownika
Łukasz_
Kapitan
Kapitan
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz_ » sob 18.02.2006 14:59

Zaza pisze:Łukasz wtedy Viola nie miała takiej kadry jak obecnie i nie mam na myśli tylko Luci

Nie wiem co do tego wogóle ma kadra :P Moim zdaniem to jest najmniejważane.

No to teraz czekamy na relacje ze strony działaczy Fiorentiny bo napewno będzie śmierdziało.

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Zaza » sob 18.02.2006 15:12

Łukasz reakcje ze strony działaczy Violi już jest :roll: ale może było ją przewidzieć kilka godzin temu. Mówią dobrym "imieniu Viola" i że będzie sąd [proces] i pan Gauci bedzie miał swoje "5 minut" :wink: gożej jak nie wykorzysta :? Mam nadzieje że nic z tych zarzutów sie nie potwierdz. I że koleś szukał kamer i rozgłosów. Brakowało mu tego :P

A co do kadry to może źle to napisałe bardziej chodziło mi o to że to była "inna Viola" niż teraz. :wink:

P.S. Gdzie jak gdzie ale w Calcio to najwieksze gwiazdy siedzą na stołkach :lol: hehe nie kiedy wiecej miejsca poświeca się Berlusconiemu, Moggiemu, Gallianimu, Morattiemu, Zampariniemu czy Pozzo i innym :wink: :lol: Liga dla koneserów :] jak to ktoś tu napisał kiedyś :wink:

Wróć do „Włochy”