Ciemna strona Calcio...

Wszystko o piłce nożnej we Włoszech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0

Postautor: Zaza » wt 06.02.2007 12:15

Dziń dobry :P Już w niedziele prawdopodobnie bedzie "normalnie" - wszystkie imprezy sportowe popszedzi minuta ciszy. Nie mogą sobie pozwolić na to by nadal wstrzymać rozgrywki. I już pomijam straty finansowe itd. Oczywiscie tragedia spotkała Calcio, ale ja mam obawy że to nie wiele da. Włosi troche jak nasi politycy, gdy o czyms jest głośno to wtedy jest masse rozwiązań. Ale czy trzeba było śmierci tego policjanta by przekonać sie ze nie jest dobrze ? Stare stadiony, wiekszośc z nich to bardzie stadiony na olimpiade a nie mecze piłkarskie. Grupy Ultras którzy mają swoje poglądy, i tego nie zmieni żadna ustawa. Teraz prawdopodobnie wiele spotkan bedzie bez tifosich przyjezdnych, ba nawet kilka klubów ma problem z tym by ich fanów wpuścili na stadion :roll:

śmiesza mnie te informacje o stadionach spełniających "normy", bo żaden z tych wymienionych stadionów nie jest piłkarski. Czyli wynika z tego że Włosi pod tym wzgledem ['] Zamkna stadion Violi, Sampdori czy Parmy i żenada. Nie mówiąc już o katedrze Calcio - Giuseppe Meazza San Siro - choć w tym wypadku chyba nie tyle Inter i Milan czeka mały wydatek, co miasto.

Poczekam nawet i kolejny tydzień ale oby wyciagneli odpowiednie wnioski. W ten weekend nikt głośno nie mówił że liga ma grać z prostej przyczyny. Ale gdy nadal rozgrywki beda zawieszone pokażą władze że sie nie tylko boją ale że wygrali Ci "kibice"

Awatar użytkownika
myhalek_acm
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 1

Postautor: myhalek_acm » czw 07.06.2007 22:12

Nie wiem gdzie zamiescic ta wypoweidz wiec moze tu bedzie ok :?:

Pomocnik Interu Mediolan Patrick Vieira [fot] jest przerażony incydentami, do których dochodzi na włoskich stadionach.
Reprezentant Francji po dziewięciu latach gry dwa ostatnie sezony spędził na Półwyspie Apenińskim i bardzo krytycznie odniósł się do zachowania tiffosi.

Vieira jest zaskoczony tym, że na włoskich stadionach kibicach potrafią mieć ze sobą różnego rodzaju groźne akcesoria.

- Jestem we Włoszech od dwóch lat i widziałem co się dzieje. Nie rozumiem jak kibice we Włoszech mogą jeździć na rowerze po dachu stadionu albo jak ludzie wchodzą na stadiony z bronią. Przyjechałem z Anglii, gdzie wszyscy szanują atmosferę na stadionie. Bezpieczeństwo piłkarzy było zapewnione i nigdy nie miałem problemów w trakcie dziewięciu spędzonych tam lat. Czerpałem z tego przyjemność - zachowanie kibiców, wszystko było doskonałe - powiedział Vieira gazecie The Sun.

Co jak co Vieira od jakiegos czasu jedzie po Wloskich klubach kibicach itp
ma po czesci troche racji bo ostatnio bylo goraca na polwyspie apenninskim leczVieira moglby troche przystopowac :roll:

Ps a To z jazda rowerem na dachu stadionu to prawda :lol: :?:
Noi del Milan siamo qua e per voi non c'e pieta :boruta:

Awatar użytkownika
Marq
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Marq » śr 20.06.2007 21:52

Kod: Zaznacz cały

Włoski urząd skarbowy rozpoczął śledztwo w sprawie nieprawidłowości księgowych w czołowych klubach piłkarskich - Interze Mediolan i AC Milan.

Pierwsze wyniki wskazują, że Inter - obecny mistrz Włoch, nie zostałby dopuszczony do rozgrywek w sezonie 2005/06, gdyby przedstawił autentyczne księgi. Drużyna otrzymała za ten sezon tytuł mistrzowski, odebrany zamieszanemu w aferę z ustawianiem spotkań Juventusowi Turyn.

- Na pewno nie oddamy tytułu za sezon 2005/06 - otrzymaliśmy go uczciwie. Gdybyśmy się na to zdecydowali byłoby to przyznaniem się
do winy - powiedział prezes Interu Massimo Moratti. W specjalnym oświadczeniu odrzucił wszystkie oskarżenia, a śledztwo nazwał
absurdem.

Nieprawidłowości związane z Milanem dotyczą 2003 i 2004 roku. Urząd bada również transfery zawodników między oboma klubami w latach 2003-2005.

http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id=1&k1_id=7&k2_id=17&dzial_id=53&news_id=200635

Coraz to nowe informacje wychodzą na temat Calcio. Jednak takich newsów było już w przeszłości trochę i nic z tym nie zrobiono, więc nie sądze aby tym razem ktoś poniósł konsekwencje.
A co wy o tym sądzicie? :roll:

Awatar użytkownika
Sawyer
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 362
Kontaktowanie:

Postautor: Sawyer » śr 20.06.2007 22:10

Marq pisze:A co wy o tym sądzicie?

Tyle razy co były poruszane kwestie nieprawidłowości finansowych w klubach z Mediolanu to głowa mała, szkoda już nawet sie zaglebiac w ta sprawe i tak wiadmo ze nic nikomu nie zrobia bo albo sie okaze ze to nieprawda, albo "niska szkodliwosc spoleczna czynu", ale zostanie zatuszowane :wink: . Ja bym nie brał tego na poważnie, mysle ze fani Milanu i Interu nie maja sie czym martwić. Z drugiej strony jeśli to prawda, ze Inter gdyby nie swałszował to by nie grał to myślę ze naleza sie powazne sankcje, byloby to nie sprawiedliwe np. w stosunku to Violi czy innych klubow walczacych o LM z ktora przynosi kokosy...

Wątpie ze sie to rozwinie....

FORZA JUVE
Juventus & Widzew

zygy
Skład B
Skład B
Kontaktowanie:

Postautor: zygy » śr 20.06.2007 22:41

"Hiszpania jest rajem podatkowym dla zagranicznych piłkarzy. Według analizy firmy Ernst & Young, oddają oni fiskusowi tylko 24 procent swoich przychodów.
Cudzoziemców od 2004 roku dotyczą w Hiszpanii specjalne przepisy podatkowe. Rząd wprowadził je specjalnie dla osób, które przyjeżdżają pracować do Hiszpanii i chcą płacić podatki na miejscu - wyjaśnia hiszpański dziennik "Cinco Dias".

Prostą konsekwencją tych przepisów - zwanych "Prawem Beckhama" (zostały bowiem wprowadzone niedługo po przybyciu Anglika do Realu Madryt) - jest to, że zagraniczni zawodnicy kosztują hiszpańskie kluby znacznie mniej niż ich rywali z Niemiec, Anglii, Włoch czy Francji.

Przy tej samej wysokości płacy rocznej netto hiszpański klub wyda brutto 29 procent mniej niż Chelsea, 32,5 procent mniej niż Inter Mediolan i 26 procent mniej niż Bayern Monachium.

Przy wynagrodzeniu netto wynoszącym 2 miliony euro hiszpański klub będzie więc musiał wydać 2,7 miliona euro brutto, podczas gdy Francuzi zapłacą 5,4 miliona, Włosi 4 miliony, Anglicy 3,8 miliona, a Niemcy 3,6 miliona.

Cinco Dias przypomina również, że dwaj najwyżej opłacani na świecie piłkarze (według France Football): Brazylijczyk Ronaldinho i Anglik David Beckham, występowali właśnie w hiszpańskiej Primera Division."

http://www.tvn24.pl/12694,1511048,0,1,wiadomosc.html

Moim zdaniem to zamiast szukać dziury w całym to włoski rząd powinien czym prędzej obniżyć podatki dla klubów piłkarskich we włoszech.
Ciągle się mówi o nadużyciach czy to Milanu czy Interu ale tak naprawdę nie próbuje znależć się przyczyny czemu się tak dzieje.Otóż prawda jest taka ża taki Inter musi płacić prawie 2razy większą pensję zawonikowi niż taki Real Madryt i to właśnie jest przyczyna wszystkich tych nieprawidłowości czy podejrzeń.
Odnoszę wrażenie że we włoszech od odejścia od władzy Berlusconiego rzuca się tylko klubom piłkarskim kłody pod nogi, wynajdując kolejne bezsensowne afery, z których nic nie wynika i tylko osłabiają calcio.
Każdy głupek wie że podatki dla piłkarzy we włoszech są za wysokie i dopóki się nie rozwiąże tej patologii to do takich wydarzeń będzie dochodziło coraz częściej.
Wkurza mnie powoli ta "czystka", która od pewnego czasu panuje w Italii.Kilka lat temu takie kluby jak Real czy Barcelona tonęły w długach ale hiszpanie nie byli tacy głupi żeby degradować swoje najlpesze kluby więc całą sprawę zauszowali zaś klubom rzucili koła ratunkowe.Zaś we włoszech w tym samym czasie zdegradowano Fiorentine, potem juve, totalnie zniszczono takie kluby jak Lazio czy Parma.
Takim postępowaniem to włosi doprowadzą do zupełniej marginalizacji Serie A, co jest dziwne także z tego powodu że ponoć dla włochów futbol to niemalże religia zaś włosi są przecież mistrzami świata w piłce nożnej.

I niech nikt nie waży mi się powiedzieć złego słowa na Milan czy Inter, bo tacy ludzie jak Berlusconi czy Moratti pompują w futbol w Italii kupe kasy zaś władze zamiast im to ułatwić to rzucają im kolejne kłody pod nogi.

Awatar użytkownika
Marq
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Marq » czw 21.06.2007 10:40

http://www.goal.com/en/articolo.aspx?contenutoid=333218
Na goal.com też o tym piszą, więc może być kolejna afera.
Mam nadzieje że sprawa zostanie rozwiązana a winni zostaną odpowiednio ukarani.

Wróć do „Włochy”