Ciemna strona Calcio...

Wszystko o piłce nożnej we Włoszech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
RóżA
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: RóżA » sob 03.02.2007 14:42

W 100% zgadzam się z Bąblem. To nie jest wina piłkarzy czy też normalnych kibiców tylko zwyrodnialców uważających się za wielkich kibiców. Poza tym służby bezpieczeństwa doskonale wiedziały że będzie to mecz derbowy, a więc podwyższonego ryzyka. I co zrobili w tym kierunku? Zapewne nic. Z resztą widać to było na meczu, zero organizacji, kibice robili co chcieli. Hulaj dusza piekła nie ma?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kluchman
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 343

Postautor: Kluchman » sob 03.02.2007 14:48

Nie ma możliwości całkowitego wykluczenia ryzyka ran czy śmierci podczas czy po meczach. Związek może sobie robić co chce, wprowadzać kary, większą liczbę policjantów itd. To niewiele da. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zrobi zadymę i zawsze znajdą się inni, którzy pomogą mu w jej organizacji, a jak już jest zadyma to normalne, że komuś coś się może stać. Zawieszanie rozgrywek nie wyeliminuje problemu. Można co najwyżej to zjawisko ograniczyć, ale na pewno jeszcze nie raz ktoś zginie w trakcie spotkania.

Awatar użytkownika
bellus
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: bellus » sob 03.02.2007 14:52

dzieciol pisze:faktycznie... odwolac jedna kolejke...za tym jestem i decyzja jak najbardziej prawidlowa... ale co jak bedzie dalej?! kto odpowie za wybicie z rytmu gry tych najlepszych grajacych w LM?! a co w ogole z LM?! to tez odwolaja?! czy beda kazali grac nam gdzies poza granicami kraju..mimo ze to my mielibysmy byc gospodarzem?!...

Musiałem kilka razy przeczytać to co tutaj zawarłeś. Jak dla mnie to co twierdzisz jest porażające. Uważasz, że LM jest ważniejsza niż ogólny poziom bezpieczeństwa w kraju? Przedkładasz kopanie piłki ponad wszystko?

RealFan pisze:Nie ma możliwości całkowitego wykluczenia ryzyka ran czy śmierci podczas czy po meczach

Jak to nie ma? Właśnie, że jest jak mecze się nie będą odbywać to nikt nie zginie w trakcie ani po meczu. Proste i logiczne.

Decyzja daje czas na bardziej przemyślane działania.

Moim zdaniem rozwiązanie jest jedno - silna ręka. Policji można nie lubić, ale trzeba ją szanować. Policja jako jeden z organów państwa przejawiający władztwo ma pełne prawo do stosowania przemocy (takiego prawa nie mają zwykli obywatele) i należało by to wykorzystać.

Awatar użytkownika
Babel
onegdaj alkoholik
onegdaj alkoholik

Postautor: Babel » sob 03.02.2007 14:54

Totnik_ASR Nie ma zamiaru bawic się w takie odbijanie piłeczki jakie zaprezentowałeś w swoim poscie, bo to nie ma sensu. Odniose się tylko do niektórych stwierdzeń.

Co zmieni zawieszenie rozgrywek, bo poza eskalacją przemocy kibiców którzy zostana pozbawieni mozliwości oglądania swoich ulubieńców i swoich ukochanych drużyn nie widze aby ta decyzja mogła przynieść inne rezultaty. Piszesz o eskalacji przemocy. A czyja to jest wina jak nie federacji, która od kilku sezonów nie potrafi temu zaradzić? Zobaczymy co się stanie jak sponsorzy zaczną wycofywac się z umów. Ciekawe co wybiorą kasę czy rzekome dobre calcio. Populizm w najczystszym wydaniu.

Niestety bez cytowania się nie obejdzie.
Totnik_ASR pisze:ak jestes taki madry i kompetenty jedz do Wloch moze twoje pomysly wysluchaja

Podejrzewam że jakbym miał ku temu jakieś kompetencje to nie odniosł bym się tylko w ogólnikach tylko konkretach. A nie wierze, że we Włoszech nie osób zarówno kompetentnych, myślących trzeźwo, racjonalnie i długofalowo.

Totnik_ASR pisze:jak ludzie zycie masz gdzies

Gdzieś to ma takie zarzuty z dupy. Zalecam ćwiczenia z czytania ze zrozumieniem, bo w zadnym poście nic takiego nie napisałem.

Awatar użytkownika
Kluchman
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kluchman » sob 03.02.2007 15:01

bellus pisze:Jak to nie ma? Właśnie, że jest jak mecze się nie będą odbywać to nikt nie zginie w trakcie ani po meczu. Proste i logiczne

Chyba sobie nie wyobrażasz takiej sytuacji, aby mecze już w ogóle miały się nie odbywać :> A pomyśl jaka byłaby wtedy reakcja fanów, którzy traktują piłkę jako bardzo ważną część swojego życia. Na pewno byłyby z tego powodu jakieś demonstracje i bardzo prawdopodobne, że nie obyłoby się bez ofiar. Skutek byłby gorszy niż normalne odbywanie się spotkań.

Piłka to teraz jest biznes. Tego nie da się ot tak wyrzucić. Nawet finanse państwa poczułyby skutki braku piłki nożnej.

Można ograniczyć problem, ale nie można go wyeliminować. Proste i logiczne.

Awatar użytkownika
dzieciol
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Kontaktowanie:

Postautor: dzieciol » sob 03.02.2007 15:01

bellus pisze:Musiałem kilka razy przeczytać to co tutaj zawarłeś. Jak dla mnie to co twierdzisz jest porażające. Uważasz, że LM jest ważniejsza niż ogólny poziom bezpieczeństwa w kraju? Przedkładasz kopanie piłki ponad wszystko?

i chyba przeczytales o raz za malo...ja zadalem pytanie co LM?!...bo nie Wloskie zespoly nie grajace w LM skrzywdza kibicow w calej Europie...bo kazdy by chcial obejrzec pojedynek Interu z Valencia Romy z Lionem...co na to powiedza kibice francuscy czy hiszpanscy?! takie pytanie...wszystko... ja pilki nie przekladam ponad zycie ludzkie.. bron Boze..ale co ja zawinilem?!
Obrazek
"Moim marzeniem jest wygranie Scudetto w Rzymie, a potem jeszcze jednego i jeszcze jednego" - Philippe Mexes

Awatar użytkownika
Totnik_ASR
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Totnik_ASR » sob 03.02.2007 15:05

Babel pisze:Totnik_ASR Nie ma zamiaru bawic się w takie odbijanie piłeczki jakie zaprezentowałeś w swoim poscie

a co moz ja zaczolem ?

Co zmieni zawieszenie rozgrywek, bo poza eskalacją przemocy kibiców którzy zostana pozbawieni mozliwości oglądania swoich ulubieńców i swoich ukochanych drużyn widze aby ta decyzja mogła przynieść inne rezultaty

dla Ciebie zwykli kibice i bandzyci to jedno i to samo ??? uwazasz ze kibice z frustracji zaczna montowac wlasnej produkcji bomby i atakowac policje ???

A czyja to jest wina jak nie federacji, która od kilku sezonów nie potrafi temu zaradzić?

szukanie winnych ma mniejsze znaczenie... trzeba zarazic co robic dalej

A nie wierze, że we Włoszech nie osób zarówno kompetentnych, myślących trzeźwo, racjonalnie i długofalowo.

Narazie fakty sa takie ze zawiesili jedna kolejke co bedzie dalej zobaczymy.. reszta to narazie spekulacje

Zalecam ćwiczenia z czytania ze zrozumieniem, bo w zadnym poście nic takiego nie napisałem

czytajac twoje posty bede mial naprawde niezly trening.. dobrze ze taki madry i inteligenty fachowiec moze pouczyc takiego debila jak ja :> czuje sie zaszczycony
Obrazek

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 306

Postautor: Chlopaczek » sob 03.02.2007 15:25

Tak jak napisalem wczoraj w nocy moim zdaniem zawieszenie rozgrywek to dzialania pozorowane.Samo odwolanie tej serii spotkan (i ewentualnie nastepnych) nie poprawi bezpieczenstwa na stadionach (nie liczac bezpieczenstwa na nich w okresie zawieszenia bo wtedy nie bedzie tam kibicow i bezpieczenstwo bedzie niemal 100%).Zawieszenia ligi wloskiej mialoby dla mnie uzasadnienie gdyby do wladz Calcio dochodzily sygnaly ze dzisiaj badz jutro takie ekscesy moga sie powtorzyc.
Gdzies mi za tym wszystkim majaczy organizacja Euro 2012 ktorej Italia na pewno nie chcialaby stracic na ostatniej prostej.Z tego moga wynikac tak zdecydowane i moim zdaniem malo przemyslane dzialania.Z drugiej strony zalozmy ze Italia dostanie organizacje Euro a podczas mistrzostw zginie jakis funkcjonariusz - tez zawiesza Euro?
Smierc inspektora oczywiscie tragedia ale nie robi na mnie wrazenia.To zawod o podwyzszonym ryzyku.Raz zginie sie podczas interwencji domowej innym razem na ulicy albo podczas spotkania pilkarskiego.Nie robmy ze smierci zjawiska nadprzyrodzonego bo jest ona wliczona w nasze zycie.Nie wpadajmy w histerie "ZGINAL CZLOWIEK nie rozumiecie ZGINAL CZLOWIEK trzeba wszystko odwolac zeby nie bylo niczego".
Tak sie sklada ze gdy pisze te slowa pewnie tez ktos teraz zginal lub ginie.Pewnie rowniez jest to spowodowane czyjas glupota czy agresja.Chwila zadumy.
Nie popieram rowniez pomyslu degradacji Catanii.Bylaby to wielka krzywda dla klubu i normalnych kibicow.Klub nie jest w stanie wychowac swoich kibicow.To zadanie innych.Klub nie kontroluje w stopniu zadowalajacym jacy ludzie wchodza na stadion moze jedynie w mniejszym lub wiekszym stopniu sprawdzic co ze soba wnosza.
Oczami wyobrazni widze specjalne grupki kibicow kamikadze ktorzy ubieraja koszulki znienawidzonego klubu a potem siadaja na trybunach jego stadionu z zamiarem zarzniecia innego kibica co mialoby na celu degradacje tegoz zespolu.
Catania nie zabezpieczyla nalezycie zawodow i za to powinna poniesc kare.Zamkniecie stadionu i kara pieniezna sadze sa tutaj na miejscu.

Wladze Calcio same nie rozwiaza problemu (mam watpliwosci czy dostatecznie sie staraja).Tutaj potrzebna jest interwencja rzadu i zaostrzenie przepisow.Ale kultury i wychowania niektorych kibicow i tak sie nie zmieni.

Oddajcie nam Serie A.
Gdyby nazisci czytali powiesci -
Tak utrzymuje Iks
- a konkretnie powiesc Iksa o nazistach
Nie byloby zadnych nazistow.

Awatar użytkownika
Babel
onegdaj alkoholik
onegdaj alkoholik

Postautor: Babel » sob 03.02.2007 15:29

Totnik_ASR pisze:a co moz ja zaczolem

No niestety poza pseudoironią w twoich postach niewiele merytorycznej treści. Bo chyba zdania w stylu
Totnik_ASR pisze:czytajac twoje posty bede mial naprawde niezly trening.. dobrze ze taki madry i inteligenty fachowiec moze pouczyc takiego debila jak ja Łypiący czuje sie zaszczycony

to nie jest ta troska i szacunek do innych ludzi. Dobra koniec tym wycieczek osobistych, bo racji pełnionej funkcji mi nie przystoi.

Totnik_ASR pisze:dla Ciebie zwykli kibice i bandzyci to jedno i to samo ??? uwazasz ze kibice z frustracji zaczna montowac wlasnej produkcji bomby i atakowac policje ???

Własnie do czego zmierzam. Decyzja o zawieszeniu rozgrywek uderza w tych prawdziwych kibiców. A wiadomo, że ewentualne demonstracje czy protesty kibiców to raj dla bandytów szukajacych zaczepki i wyładowania swoich frustracji na policji. Mam nadzieje, że Figc pojdzie po rozum do głowy i poza słuszny przełożeniem tej kolejki nie będzie blokować dalszych rozgrywek. Bo nie w tym jest problem.

Tak jak napisał Chlopaczek wczoraj w komentarzach "Zapobiegać a nie leczyć"

Awatar użytkownika
Totnik_ASR
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Totnik_ASR » sob 03.02.2007 15:45

Babel pisze:Bo chyba zdania w stylu

ja przynajmiej nikomu nie pisze ze pisze debilizmy

Własnie do czego zmierzam. Decyzja o zawieszeniu rozgrywek uderza w tych prawdziwych kibiców

uderza ale ludzkie zycie jest chyba najwazniejsze w tym sezonie statystyki sa fatalne np. ranych bylo 22 policjanow czyli juz o 42 % wiecej niz rok temu

.. pozatym zadne decyzje jescze nie padly.. sa tylko spekulacje ze zawiesza do konca sezonu badz na miesiac.. jak bedzie zobaczymy

z tego co czytalem zawieszenie mialoby dac czas do rozwiazania problemu i wprowadzeniu radykalnych srodkow ale co niby mieliby robic ?

szkoda ze dopiero smierc czlowika spowodowala ze zaczeli o problemie przemocy myslec powaznie :(
Obrazek

Awatar użytkownika
RóżA
Kapitan
Kapitan
Kontaktowanie:

Postautor: RóżA » sob 03.02.2007 15:51

Totnik_ASR pisze:pozatym zadne decyzje jescze nie padly

Jak to nie padły, a zawieszenie tej kolejki :>

Zawieszenie na miesiąc (czy też rok) byłoby najgłupszą decyzją od... sam nie wiem odkąd. Takie kroki nie tylko uderzyłyby w kibiców, klubu ale i w całą gospodarkę kraju. Jak już ktoś wspomniał wcześniej, dzisiejsza piłka to są ogromne pieniądze a zawieszenie rozgrywek chociażby na miesiąc spowodowałoby olbrzymie straty finansowe. Z resztą nie wydaje mi się aby na takie kroki zgodziły się kluby czy nawet poszczególni piłkarze.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Totnik_ASR
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Totnik_ASR » sob 03.02.2007 16:02

Zawieszenie tej kolejki to raczej dopiero poczatek konsekwencji tego tragcznego wydazenia
Obrazek

Awatar użytkownika
RóżA
Kapitan
Kapitan
Kontaktowanie:

Postautor: RóżA » sob 03.02.2007 16:05

Jedynymi dalszymi konsekwencjami mogą być kary dla konkretnych osób bądź klubów. Dłuższych zawieszeń z całą pewnością nie będzie. Z resztą z Włoch już napływają głosy o zbyt pochopnym wstrzymaniu bieżącej kolejki.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kluchman
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kluchman » sob 03.02.2007 16:10

Pewnie zamknięty zostanie stadion Catanii (chyba nie pierwszy raz) i ewentualnie coś jeszcze. Kara finansowa? A co klub może takiego zrobić...nie od nich zależy kultura fanów. Bądź co bądź powinny być uważniejsze kontrole przed wejściem na stadion bo petardy nie wzięły się z nikąd, ktoś je przyniósł :roll:

Awatar użytkownika
dzieciol
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Kontaktowanie:

Postautor: dzieciol » sob 03.02.2007 16:15

RealFan pisze:petardy nie wzięły się z nikąd, ktoś je przyniósł

petarda jak petarda...to byla ponoc bomba domowej roboty wrzucona do samochodu policjanta.. :o
RealFan pisze:ądź co bądź powinny być uważniejsze kontrole przed wejściem

dokladnie... To Orgabizatro jest chyba odpowiedzialny za bezpieczenstwo...to ze o to nie zadbali wpuszczajac tak uzbrojonych "kibicow" na stadion..to chyba ich wina...
Obrazek

"Moim marzeniem jest wygranie Scudetto w Rzymie, a potem jeszcze jednego i jeszcze jednego" - Philippe Mexes

Wróć do „Włochy”