AC Milan (zbiorczy)(cz.2)

Wszystko o piłce nożnej we Włoszech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Magnum, piotrcies, matt_, maestro, Dr.Football1, fieldy, Delpiero14

Czy transfer Krzysztofa Piątka do Milanu to dobry pomysł?

Tak, zdecydowanie
14
47%
Tak ale tylko jeśli będą grali razem z Cutrone w wyjściowej '11'
5
17%
Tak ale nie za takie pieniądze o jakich pisze się w mediach
1
3%
Nie, jest Cutrone i on potrzebuje minut
2
7%
Nie, Milan potrzebuje lepszego napastnika od Piątka
1
3%
Nie, w tej chwili Milan potrzebuje wzmocnień na innych pozycjach
7
23%

Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1055

Postautor: Salas11 » wt 22.01.2019 22:37

Dajcie już spokój. Co Was bolą interesy Milanu? Jeśli mają plan, niech wydają. Byle nie skończyło się jak ostatnio. Ja już mam serdecznie dość smutnej jak pizda Serie A w obecnym wydaniu a odrodzenie Milanu byłoby milowym krokiem by ta liga znów jakoś wyglądała.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nebula RN
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 32

Postautor: Nebula RN » wt 22.01.2019 22:51

Szkoda, że Viola nie puści Chiesy za kwotę w okolicy 30 mln, jakie pewnie maksymalnie Milan chciałby wydać na skrzydłowego.
Super talent, młody Włoch, no ale tutaj już pewnie trzeba by zapłacić w okolicy 50-60 mln, a to już przesada.
Zły to znak, kiedy ludzie przestają rozumieć ironię, alegorię, żart.

Awatar użytkownika
Mates
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 3
Kontaktowanie:

Postautor: Mates » wt 22.01.2019 22:58

Szykuje sie wysyp kibiców Milanu w Polsce :P no i juz nie powtórzy sie sytuacja ze Eleven od meczu Milanu bedzie wolalo puścić mecz Genoy. Juz w Polsce elektryzują sie zbliżającym sie polskim meczem na szczycie Serie A.

Mnie jakos nie zadowala ten transfer. Inaczej bym to widzial, zresztą juz o tym wspomniałem. Dla nas bardziej newralgiczne pozycje to środek pola i lewe skrzydło i jak tam ktos nie przyjdzie to jakis wysokich not za Mercato nie bede mogl dac.

Kolejna kwestia to odejścia ktorych jak co roku nie ma, ale tu to sie akurat nie ma co dziwić bo jakbym mial takie pensje jak Montolivo, Berto czy Halilovic to tez bym nie odchodził. Lato szykuje sie pod tym wzgledem piekne :P
Ci facciamo i chilometri
superiamo gli ostacoli
col Diavolo
in fondo al cuor!

Awatar użytkownika
(L)oczkerson
O Captain! My Captain!
Reputacja: 200

Postautor: (L)oczkerson » wt 22.01.2019 23:12

A to nie jest tak, że Milan nie będzie miał problemów z FFP po transferze Piątka i Paquety bo pozbyli się ciężaru w osobie Higuaina? Tak na szybko licząc oszczędzacie 18 mln € z tegorocznego budżetu, a Paqueta i Piątek w tym sezonie będą was kosztowali niecałe 12 mln €.
Obrazek
"Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć"
Winston Churchill

Awatar użytkownika
gilardino11
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 276
Kontaktowanie:

Postautor: gilardino11 » wt 22.01.2019 23:14

Do środka przyszedł paquetta. Na druga część sezonu wròci lucas i to powinno starczyć na te kilka miesiecy. Na skrzydło potrzebujemy kogoś na już i może jeszcze klub coś z tym zrobi... czas pokaże.

Jaroslaw Psikutas
Trampkarz
Trampkarz
Reputacja: 9

Postautor: Jaroslaw Psikutas » wt 22.01.2019 23:17

Przepraszam , że się wtrącę. A czy przypadkiem pieniądze na transfer Piątka nie są z kasy która miała być na wykupienie Higauina, a na Paquete z pieniędzy za Silve ? Przecież to się prawie idealnie pokrywa, okres rozliczeniowy też ten sam. seba82 te teorie, że UEFA się wystraszyła procesu czy czegoś podobnego są na ten moment.... hmmm , mocno wątpliwe. Jak zakupicie tego Bergwijna albo Sensiego bezspośrednio za gotówke w ramach transferu defniitywnego, to być może będziesz miał racje , chociaż też nie do końca. Prędzej MIlan będzie w czerwcu równoważył budżet sprzedając Donnarumme czy Kessiego niż UEFA czegokolwiek się przestraszyła. Bardzo możliwe że wezmiecie teraz Sensiego czy nawet tego holendra na wypożyczenie z opcją , a w czerwcu będą sprzedaże aby ich wykupić. Teorie że MIlan dostał na coś przyzwolenie są baaaardzo mocno naciągane i na ten moment na wyrost.

Awatar użytkownika
gilardino11
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 276
Kontaktowanie:

Postautor: gilardino11 » wt 22.01.2019 23:19

Trochę masz rację. Nie ma się co oszukiwać ale Higuain finansowo był dla nas wielkim kominem płacowym który dodatkowo sportowo nie spełnił pokladanych w nim oczekiwań. Jego odejście dało nam trochę możliwości ale jednak nie sądzę że to wszystko pięknie się zamknie... W czerwcu też kilku pięknych kawalerów zejdzie z kontraktu co otworzy różne opcje do działania bez zbędnego naciaganaia budżetu. Mam nadzieję że Gigio przez to że to nasz wychowanek i Milanista jest ostatnim który dostał kontrakt po nad stan klubu

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1497

Postautor: seba82 » wt 22.01.2019 23:21

Jaroslaw Psikutas pisze:Source of the post Przepraszam , że się wtrącę. A czy przypadkiem pieniądze na transfer Piątka nie są z kasy która miała być na wykupienie Higauina,

Piszę o tym o kilku dni.

Jaroslaw Psikutas pisze:Source of the post Prędzej MIlan będzie w czerwcu równoważył budżet sprzedając Donnarumme czy Kessiego niż UEFA czegokolwiek się przestraszyła

O tym, że Kessie jest na sprzedaż piszę od kilku tygodni.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1259

Postautor: ozob » śr 23.01.2019 0:50

seba82 pisze:Source of the post Ruchomość/nieruchomość to tylko przykład

W swietle prawa to podmiot. Podmiot, ktory funkcjenuje na zasadach, ktore zgodzil sie respektowac. Zmiana wlasciciela nie ma tu nic do rzeczy, bo gdyby miala utworzylaby niebezpieczny precedens.

seba82 pisze:Source of the post Pecha mieli bo Milan przejął gość, którego fundusz nie przegrywa w sądach(

Chcesz przez to powiedziec, ze wlasciele klubow w Europie nie czytaja umow i nie maja pojecia o prawie w UE. Za to wjezdza Elliott na bialym koniu bez doswiadczenia w pilce noznej oraz w relacjach z UEFA i tylko on czyta kruczki prawne? Serio?

seba82 pisze:Source of the post Nie znamy szczegółów rozmów na linii Elliot-UEFA, bazujemy na faktach, czyli ruchach Milanu na rynku transferowym

Nikt ich nie zna, a bazujemy na spekulacjach. Fakty wyjda za jakis czas. Narazie jest tak jak opisal (L). Cos za cos. Kreatywna ksiegowosc.

seba82 pisze:Source of the post bo równie dobrze mogą jedną umową zamieść pod dywan kilkadziesiąt milionów

Absurd. Elliott to nie Araby, ktore w ramach rodziny rozdzielaja srodki. U Elliott musi sie wszysko zgadzac w papierach, bo oni miedzy innymi reprezentuja cudze pieniadze.Skoro mowa o jakis kilkudziesieciu milionach to zwroc uwage, ze ktos musi najpierw zechciec zainwestowac taka sume. Czy Milan ma obecnie sile przyciagniecia takiego kilkudziesiecio milionowego kontraktu sponorskiego? Juve do tego potrzebowal Ronaldo. A Milan co? Bez gwiazd swiatowego futbolu? Bez sukcesow? Bez LM? Przeciez nie tak dawano olal was Adidas, a Puma zaoferowala ubozsza umowe. To sa realia.
#HeavyMetal

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: seba82 » śr 23.01.2019 7:35

ozob pisze:Source of the post Chcesz przez to powiedziec, ze wlasciele klubow w Europie nie czytaja umow i nie maja pojecia o prawie w UE. Za to wjezdza Elliott na bialym koniu bez doswiadczenia w pilce noznej oraz w relacjach z UEFA i tylko on czyta kruczki prawne? Serio?

Nie wiem i wali mnie to, ale podaj mi przykłady wysyłania prawników do UEFA i deklarację wystąpienia do Trybunału Sprawiedliwości, przez jakiś klub.

ozob pisze:Source of the post Nikt ich nie zna, a bazujemy na spekulacjach.

To pobazujmy na faktach.

1) Milan odwołuje się po raz drugi do TAS
2) Elliot zapowiada batalię przed Trybunałem Sprawiedliwości
3)dochodzi do serii spotkań prawników Elliota z UEFA, zwieńczonych spotkaniem Gazidisa w Nyonie.
4)nagle cichnie w mediach temat o batalii sądowej
5)Okienko transferowe, które tu zapowiadałeś i biedny Milan, a nie, czekaj...

Wszystko znajdziesz w prasie.

Co do samego prawa to już wrzuciłem artykuł prawnika, FFP vs Konstytucja UE i inne prawa obowiązujące.
Oczywiście nie raczyłeś przeczytać(bo po co),zamiast tego argumentem przeciwko tezie o poprawności FFP jest Twoje "myślisz, że inne kluby nie czytają ?..."

Tu nie chodzi o to co ja myślę, tylko o to co prawnicy Elliota mogli przed TS udowodnić UEFA.
W artykule miałeś wyszczególnione paragrafy na które mogliby się powołać.

Elliot to nie rozwydrzone dziecko, które krzyczy o byle gówno. Skoro byli gotowi iść do Trybunału Sprawiedliwości to uwierz mi(a jak nie chcesz mi, to uwierz tej prasie, której artykuły o Li tu tak chętnie wrzucałeś i poczytaj na temat Singera), że byli przygotowani i byli pewni, że mogą coś ugrać.

To nie jest tak(ja też tak nie twierdzę), że Elliot sprawił, że FFP Milanu nie dotyczy.
Uważam, że doszło towarzystwo do pewnego kompromisu i UEFA dała przyzwolenie na RACJONALNE inwestowanie i być może(wyjdzie przed TAS) wydłużyli okres wyprostowania budżetu.
Intencją Elliota, co zresztą niejednokrotnie tu napisałem, nie jest wojna z UEFA czy olewanie FFP, ale chodziło im o to, że żadne prawo nie zabrania a wręcz zezwala(w odróżnieniu od sankcji FFP)na inwestowanie przez nowego właściciela w podmiot, który został nabyty.
FFP nas wciąż obowiązuje i po ruchach Gazidisa widać, że budżet zostanie wyprostowany a co zrobi Elliot by zwiększyć przychody(stadion, sponsorzy) to,mam nadzieję, ze dowiemy się szybko.

ozob pisze:Source of the post Przeciez nie tak dawano olal was Adidas, a Puma zaoferowala ubozsza umowe. To sa realia

To jest nieznajomość przez Ciebie faktów i przeinaczanie ich, by pasowały do Twojej teorii.
Polityka Adidasa w inwestowaniu w kluby i szczegółu bonusów z Pumą. Poczytaj najpierw zanim coś pierdolniesz głupiego.

Co transferu Piątka i jego umieszczenia w dziurze budżetowej po Higuainie. Wszystko się zgadza poza jednym szczegółem, Higuain miał opcję wykupu, więc kwota 36 mln nie jest wliczana do FFP przy wypożyczeniu. Transfer Piątka to transfer wliczany do FFP od razu skoro to transfer definitywny, więc w świetle naszych sankcji to jest złamanie sankcji FFP a nie kreatywna księgowość powiązana z niewykupieniem Higuaina.
W budżecie klubu to wychodzi na plus, bo kwoty się rekompensują a zarobki Piątka są mniejsze, ale FFP to inna historia i kolejny dowód na to, że UEFA nam na COŚ pozwoliła.
Poprawcie mnie jeśli coś źle rozumuję.
Ostatnio zmieniony śr 23.01.2019 9:18 przez seba82, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Rezus
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 823

Postautor: Rezus » śr 23.01.2019 7:45

Seba po co? Ja tego trolla mam ukrytego i temat od razu inaczej wygląda.
Obrazek
"Wstąp do piekła, stamtąd nie ma powrotu, wstąp do piekła, na zawsze zostań tam"

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: seba82 » śr 23.01.2019 9:20

Bo wypisuje bzdury bez znajomości faktów czy przyczyny(choćby Adidas) a potem inni wchodzą, czytając myślą, że w Milanie jest jakieś niewyobrażalne bagno i sponsorzy się odwracają :lol2:

Pewne rzeczy trzeba prostować.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1259

Postautor: ozob » śr 23.01.2019 10:34

Juz sie Seba powolywales na prawo w przeszlosci i wszyscy dobrze wiemy jak wyszlo. Klub mial nie trafic w rece Elliott. Jedyne co wowczas udowodniles to to, ze cytowanie tendecyjnych opinii nie czyni sytuacji bardziej wiarygodnej. :blow:

Zdumiewa mnie jak zawsze zreszta w twoim przypadku ta wiara w te przecieki, ktore da facto sa tylko przeciekami popartymi akurat tym co pasuje pod narracje, a dopiero czas pokazuje jak wyglada rzeczywistosc. Dlatego poczekaj z tymi teoriami jak to Elliott dogadal sie z UEFA. Rownie dobrze mozemy byc swiadkami scenariusza z lata 2017 i postawienia wszystkiego na jedna karte majac w swiadomosci, ze ewntulany ban na puchary mozna odwrocic. Awnas do LM - przeciez w dalszym ciagu dosc prawdopodobne - i ewnetulane sprzedaze moga "wyzerowac" to co wydajecie teraz na Paquete i Piatka.

Puma daje 12m podstawy. Adidas dawal 19m. Deal z Puma ma blizej nieokreslone bonusy, ktore najpierw trzeba spelnic, a ktore maja ronowarzyc podstawe od Adidasa. Trzeba jeszcze pamietac, ze Milan mial tez jakies bonusy od Adidas. Jasno wynika, ze Milan jest stratny, a droga jaka obral Adidas wycofujac sie z przed koncem kontraktu sponorskiego wskazuje, ze policzyli sobie Niemcy, iz 19m podstawy to za duza kwota jak na poziom marketingowy obecnego Milanu. Puma ze swoimi 12m tylko to potwierdzila. Szczescie wasze, ze ta umowa jest czasowo dosc krotka.

seba82 pisze:Source of the post w Milanie jest jakieś niewyobrażalne bagno i sponsorzy się odwracają

Powtorze. W styczniu 2018 roku Milan pierwszy raz w historii nie zlapal sie do top 20 rankingu Deloitte traktujacego o przychodach klubow w Europie za rok 2017. Ostatni w zestawianiu Everton mial roczny przychod rzedu €199m. W tym samym czasie macie cos okolo €140m zobowiazan wynikajacych z wyplat. Na dniach powinien splynac nowy raport za 2018 rok. Takie sa fakty.
#HeavyMetal

h1893230
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 114

Postautor: h1893230 » śr 23.01.2019 11:11

ozob pisze:Source of the post W styczniu 2018 roku Milan pierwszy raz w historii nie zlapal sie do top 20 rankingu Deloitte traktujacego o przychodach klubow w Europie za rok 2017. Ostatni w zestawianiu Everton mial roczny przychod rzedu €199m.

z oficjalnych danych uefa everton mial 201mln euro. i faktycznie milan byl poza 20

Obrazek

Awatar użytkownika
Conrado
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 167

Postautor: Conrado » śr 23.01.2019 11:22

Wszystko fajnie i rozumiem że te sprawy dotyczą Milanu ale to jednak trochę zaśmiecanie tematu myślę że oprócz Seby i Ozoba nikt inny nie czyta tych postów w całości lub w ogóle :)
Szczerze mówiąc od jakiegoś czasu wielu kibiców bawi się w księgowych co jest nieodzownym i ważnym punktem działalności klubów ale dla niektórych zbyt mało interesujący żeby czytać posty z wyliczeniami na pół strony.
Mnie jako kibica z Polski oglądającego mecze Milanu na kablówce bądź w necie o wiele mniej obchodzi co się dzieje na koncie klubu niż to co się dzieje na boisku powiem więcej nie obchodzi mnie ani primavera ani kobieca drużyna Milanu.
Zdecydowanie bardziej wolałbym poczytać o przydatności tego czy tamtego piłkarza ze względu na to że jesteśmy pod koniec okienka niż to czy nas na to stać bo tak na prawdę to nikt z obecnych tutaj tego nie wie ;).

Wróć do „Włochy”