AC Milan (zbiorczy)(cz.2) - Strona 4154

Piłka nożna we Włoszech: Serie A, Coppa Italia | Kluby (Juventus, AC Milan, Inter, Napoli | Reprezentacja Włoch) (Squadra Azzurra | Transfery | Inne wydarzenia związane z włoską piłką nożną

Które miejsce w Serie A zajmie Milan na koniec sezonu 2019/2020?

1-3
1
8%
4
8
67%
5
2
17%
6
0
Brak głosów
Niżej niż 6
1
8%

Liczba głosów: 12

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1728

AC Milan (zbiorczy)(cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: seba82 » wt 22.01.2019 21:00

Nawet matka Tonaliego wypowiadała się o jego miłości do Gattuso i Milanu. Jednak to jest biznes i nie tylko my go chcemy.
Sprawa jest rozwojowa a Juve podobno też ciśnie. Mam nadzieję, że ostatecznie słowo chłopaka zdecyduje. :wink:

Awatar użytkownika
panmechiko
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 308

Post Wyświetl pojedynczy post autor: panmechiko » wt 22.01.2019 21:02

Tonali w lecie, teraz jeszcze Sensi i bedziemy najsilniejszą włoską drużyną

Awatar użytkownika
League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1596

Post Wyświetl pojedynczy post autor: League » wt 22.01.2019 21:11

panmechiko pisze: Tonali w lecie, teraz jeszcze Sensi i bedziemy najsilniejszą włoską drużyną
Sensi to nie ma jakiejś klauzuli do Juve? Chyba Juve go ściągało do Sassuolo czy tam pomagało. Fajnie byłoby tych 2 graczy w Turynie zobaczyć ale w Tonaliego uwierzę ale w sensiego nie bo brak miejsca .

Awatar użytkownika
Berele Lewartow
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 78

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Berele Lewartow » wt 22.01.2019 21:13

seba82 pisze:
Diamen23 pisze: i co, gnębiony przez FFP wydaje na czysto w zimie 90 mln baniek?
Piszę to w kontekście wyśmiewania FFP i pisania o tym, że UEFA się uwzięła
Czy Wam UEFA dała bana na puchary, w dwóch wyrokach ?
Co mam Ci napisać? Elliot zagroził UEFA pozwem do Trybunału Sprawiedliwości, że FFP nie współgra z Konstytucją Europejską i raptem wydajemy tyle kasy a po transferze Paquety wysłali list z ostrzeżeniem...
No i? Diamen pisal, ze Inter przez FFP trzyma dyscypline finansów, natomiast Milan ma wyjebane, a się tylko czyta, jak się na was uwiezli. W samym wydawaniu nie ma dla mnie nic zlego, ale kreowanie się na ofiarę w tym kontekście jest dość zabawne.

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: seba82 » wt 22.01.2019 21:27

Berele Lewartow pisze:
seba82 pisze:
Diamen23 pisze: i co, gnębiony przez FFP wydaje na czysto w zimie 90 mln baniek?
Piszę to w kontekście wyśmiewania FFP i pisania o tym, że UEFA się uwzięła
Czy Wam UEFA dała bana na puchary, w dwóch wyrokach ?
Co mam Ci napisać? Elliot zagroził UEFA pozwem do Trybunału Sprawiedliwości, że FFP nie współgra z Konstytucją Europejską i raptem wydajemy tyle kasy a po transferze Paquety wysłali list z ostrzeżeniem...
No i? Diamen pisal, ze Inter przez FFP trzyma dyscypline finansów, natomiast Milan ma wyjebane, a się tylko czyta, jak się na was uwiezli. W samym wydawaniu nie ma dla mnie nic zlego, ale kreowanie się na ofiarę w tym kontekście jest dość zabawne.
To weź sobie spójrz na ujemny bilans obu klubów pod kątem FFP(czy nawet innych objętych) i na kary nałożone przez UEFA.
Do tej pory kluby były wyrzucane z pucharów za machloje finansowe lub nie płacenie zawodnikom a nie za negatywny bilans(tak jak Milan).
Inter nie wypełnił założeń FFP po raz drugi i ....ograniczono im kadrę z 25 do 22 zawodników. Natomiast Milan jest wyrzucony z pucharów, przywrócony po TAS(które karę uznaje za NIEADEKWATNĄ do przewinienia względem INNYCH KLUBÓW UKARANYCH PRZEZ FFP) po czym kolejny wyrok UEFA głosi, że mamy czas do 2021 inaczej BAN.
W międzyczasie wjeżdża Elliot z prawnikami do UEFA i po serii spotkań(media piszą, że nie na rękę pozew do Trybunału Sprawiedliwości) jakoś dochodzimy do porozumienia skoro wydajemy pieniądze.
Resztę sobie dopowiedz.

Milan przed TAS wyłożył dokumenty takich klubów jak Inter i jakiegoś tureckiego jako dowód na podwójne standardy karania przez UEFA. Sprawę wygraliśmy.
Wyrok mówi sam za siebie.

Awatar użytkownika
Berele Lewartow
Kapitan
Kapitan

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Berele Lewartow » wt 22.01.2019 21:32

Po to jest możliwość odwołania, żeby korygować błędne rozstrzygnięcia, a ty piszesz o krucjatach przeciwko Milanowi. Jaki mialby być powód jej prowadzenia?

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: seba82 » wt 22.01.2019 22:00

Nie piszę o krucjatach.
Jednak zanim nas wyrzucono z pucharów(za czasów Fassone) pojawiła się plotka o wojnie FIFA-UEFA o "ligę najbogatszych"(wielokrotnie potwierdzoną w mediach w Europie) i, że Milan może być idealnym przykładem klubu(ze względu na renomę)który UEFA wykorzysta by pokazać co mogą zrobić jak elita zechce odejść z Ligi Mistrzów pod skrzydła FIFA i jej nowych rozgrywek(wiem brzmi śmiesznie, ale uwaga co wydarzyło się dalej).
Co nastąpiło potem?... Milan wyrzucony z pucharów.
W międzyczasie prasa pisze o zaostrzeniu FFP przez UEFA..
TAS odwraca wyrok(po interwencji prawników Elliota).
6 najlepszych belgijskich prawników(wynajętych przez Elliota) spotkało się z UEFA, by przedstawić im na jakie paragrafy powołają się przed Trybunałem Sprawiedliwości. Dotyczy to swobodnego przepływu kapitału itd...nie znam się.

Pecha mieli bo Milan przejął gość, którego fundusz nie przegrywa w sądach(odsyłam do Bloomberga, Businessinsider czy innych poczytnych czasopism) i zagroził UEFA pozwem za łamanie konstytucji europejskiej i roszeczniom rzędu 100 milionów euro za straty wizerunkowe klubu(cytuję prasę, żeby nie było).

Milan MÓGŁ(za sprawą prawników Elliota) stworzyć niebezpieczny proceder, który obaliłby zasadność FFP przed Trybunałem Sprawiedliwości(jeśli byśmy wygrali). Pozwoliłoby to innym klubom pozwać UEFA za karanie ich FFP wbrew Konstytucji Unii Europejskiej.

Nasze spotkania, ostatnie, z UEFA w sprawie dogadania się mogą świadczyć o tym, że pozwolili nam na określone ruchy w zamian za odstąpienie od pozwu.
Nasze uzgodnienie i tak musi klepnąć TAS, pewnie dopiero w okolicach Marca, ale po ruchach widać, że dali nam pole do manewrów.

Oczywiście PODKREŚLAM, że intencją Elliota nie jest walenie w kólki z FFP tylko chcieli mieć swobodę w inwestowaniu po nabyciu nieruchomości(Milanu) co gwarantuje każdemu właścicielowi Konstytucja Europejska.
Elliot chce i będzie, w dłuższej perspektywie, przestrzegać FFP, ale wyrok uznali za krzywdzący bo dopiero co kupili podmiot a są karani za grzechy poprzedników.

Nie znamy szczegółów rozmów na linii Elliot-UEFA, bazujemy na faktach, czyli ruchach Milanu na rynku transferowym.
Transfer Piątka absolutnie nie narusza FFP, bo wykup Higuaina byłby mniej korzystny bilansowo.
Ostatnio zmieniony wt 22.01.2019 22:04 przez seba82, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1438

Post Wyświetl pojedynczy post autor: ozob » wt 22.01.2019 22:04

Wytlumacz mi jaka nieruchomoscia jest Milan? :D

Awatar użytkownika
gilardino11
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 294
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: gilardino11 » wt 22.01.2019 22:06

Ozoba tak zagotowalo te 70 baniek że aż avatar zmienił. Musiało to nim wstrząsnąć. Sufit zalany...

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: seba82 » wt 22.01.2019 22:09

ozob pisze: Wytlumacz mi jaka nieruchomoscia jest Milan? :D
Ruchomość/nieruchomość to tylko przykład.
Rozumiem, że brak Ci argumentów więc czepiasz się nieistotnych szczegółów.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1438

Post Wyświetl pojedynczy post autor: ozob » wt 22.01.2019 22:16

Z pewnoscia. :rotfl:
Diamen23 pisze: Jeśli doliczyć kwotę transferową Krzysztofa Piątka (35 mln euro) do obecnych wydatków (wg transfermarkt) to Milan wydał w tym sezonie 195 mln euro. Jeśli spojrzeć na bilans wydatków i dochodów z transferów (doliczając te niby 9 mln zaoszczędzonych na wypożyczeniu Higuaina) to Milan jest blisko 100 mln na minusie
Warto zaznaczyc, ze Milan generuje roczny przychod ponizej €200m (rok temu w styczniu nie zalapal sie do rankingu Deloitte), a na pensje wydaje €140m.

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Post Wyświetl pojedynczy post autor: seba82 » wt 22.01.2019 22:25

No i?
Wciąż, wydaliśmy 70 mln w Styczniu i jeszcze nie koniec.
Nie wiem jakie plany ma Elliot na umowy sponsorskie, bo równie dobrze mogą jedną umową zamieść pod dywan kilkadziesiąt milionów(jakis tam plan przedstawili na spotkaniu z UEFA).

Boli Cię, że UEFA dała nam ciche pozwolenie czy co?
Mafia jest mafią i robi interesy które jej pasują. Nie wiem skąd zdziwienie.
Wystarczyło poświęcić godzinę z Google pod tytułem "Elliot" i wiedziałbyś, że trafiła kosa na kamień.

Gazidis został zatrudnieniony by wyprostować finanse u to ostatecznie zrobi. Mam nadzieję, że wybudujemy własny stadion i to pozwoli na wystrzelenie słupków z przychodami.

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1221
Kibicuje: Internazionale Serie A

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Salas11 » wt 22.01.2019 22:37

Dajcie już spokój. Co Was bolą interesy Milanu? Jeśli mają plan, niech wydają. Byle nie skończyło się jak ostatnio. Ja już mam serdecznie dość smutnej jak pizda Serie A w obecnym wydaniu a odrodzenie Milanu byłoby milowym krokiem by ta liga znów jakoś wyglądała.

Awatar użytkownika
Nebula RN
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Nebula RN » wt 22.01.2019 22:51

Szkoda, że Viola nie puści Chiesy za kwotę w okolicy 30 mln, jakie pewnie maksymalnie Milan chciałby wydać na skrzydłowego.
Super talent, młody Włoch, no ale tutaj już pewnie trzeba by zapłacić w okolicy 50-60 mln, a to już przesada.

Awatar użytkownika
Mates
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 10
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Mates » wt 22.01.2019 22:58

Szykuje sie wysyp kibiców Milanu w Polsce :P no i juz nie powtórzy sie sytuacja ze Eleven od meczu Milanu bedzie wolalo puścić mecz Genoy. Juz w Polsce elektryzują sie zbliżającym sie polskim meczem na szczycie Serie A.

Mnie jakos nie zadowala ten transfer. Inaczej bym to widzial, zresztą juz o tym wspomniałem. Dla nas bardziej newralgiczne pozycje to środek pola i lewe skrzydło i jak tam ktos nie przyjdzie to jakis wysokich not za Mercato nie bede mogl dac.

Kolejna kwestia to odejścia ktorych jak co roku nie ma, ale tu to sie akurat nie ma co dziwić bo jakbym mial takie pensje jak Montolivo, Berto czy Halilovic to tez bym nie odchodził. Lato szykuje sie pod tym wzgledem piekne :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”