AC Milan (zbiorczy)(cz.2) - Strona 4457

Piłka nożna we Włoszech: Serie A, Coppa Italia | Kluby (Juventus, AC Milan, Inter, Napoli | Reprezentacja Włoch) (Squadra Azzurra | Transfery | Inne wydarzenia związane z włoską piłką nożną

Które miejsce w Serie A zajmie Milan na koniec sezonu 2019/2020?

1-3
1
6%
4
9
56%
5
2
13%
6
2
13%
Niżej niż 6
2
13%

Liczba głosów: 16

Realista69 2.0
Skład C
Skład C
Reputacja: 2

AC Milan (zbiorczy)(cz.2)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Realista69 2.0 » ndz 18.08.2019 14:21

Delpiero14 pisze:
ndz 18.08.2019 14:15
Realista69 2.0 pisze:
ndz 18.08.2019 14:09
Problem jest w zarządzie. Gdyby chcieli odbudować klub, zrobiliby to w tym okienku. Nie patrzyliby na te śmieszne FFP.
:D
Chodzi Tobie o to, że napisałem "zrobiliby to w tym okienku"? Jeśli tak , to był skrót myślowy. Nie ma co łapać za słówka,. Dobrze wiesz o czym piszę.

Awatar użytkownika
venomiq
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 386
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: venomiq » ndz 18.08.2019 15:45

Wziac poeniadze, ktorych nie ma, aby kupić zawodnikow, ktorzy nie chcą przyjść w celu awansowania do rozgrywek, z ktorych zostanke się wyrzuconym.

Genialny plan.

Realista69 2.0
Skład C
Skład C
Reputacja: 2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Realista69 2.0 » ndz 18.08.2019 16:37

venomiq pisze:
ndz 18.08.2019 15:45
Wziac poeniadze, ktorych nie ma, aby kupić zawodnikow, ktorzy nie chcą przyjść w celu awansowania do rozgrywek, z ktorych zostanke się wyrzuconym.

Genialny plan.
Najlepszy post dnia - "poeniadze, zostanke". Czyżby na forum siedziała podstawówka? Uciekam stąd. Szkoda czasu.

1. Chcemy wyrzucić w błoto co najmniej 40 mln euro na prawego napastnika, nie grając skrzydłami. Mamy Dolara, który jest wart 50-60 mln euro. Za dwa lata z skończy się jemu kontrakt. Te okienko to ostatnie, kiedy można coś konkretnego zarobić, bo już za rok zaczną się z nim cyrki. Już masz 90 mln euro. Elliott Nie musi wykładać 200 mln euro.
2. Co to znaczy kupić zawodników, którzy nie chcą przyjść? Jak ktoś nie chce, to nie przychodzi. Logiczne, ale widać nie u wszystkich.
3. Celem jest, żeby Milan grał dobrze, żeby się nie męczył z klubami z dolnej i środkowej części tabeli. Zakładając, że jakimś cudem zajmiemy 4 miejsce... jak Ty to napisałeś " ktorzy nie chcą przyjść" nagle będą chcieli podpisać z nami umowy? Nagle pojawią się sponsorzy i wielkie pieniądze? Piłkarzy przyciągają trenerzy. Jaki Milan może mieć projekt jak oni zatrudniają szkoleniowca z Sampdorii?

Zobaczysz, że za rok będziemy dokładnie w tej samej sytuacji, bez LM, z takimi "mistrzami" jak Borini, ale z nowym trenerem. Może kolejny to będzie Gasperini? :haha:

Bez odbioru.

Awatar użytkownika
Bebej
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 157

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bebej » ndz 18.08.2019 20:32

Skoncz pierdolic bo narazie to brzmisz jak gosc spod budki deliberujacy o naprawie budzetu domowego zeby moc jechac na wakacje na majorke. Pokaz tych ktorych bys kupil za te co piszesz 90 mln?

LKlajt
Skład B
Skład B
Reputacja: 61

Post Wyświetl pojedynczy post autor: LKlajt » ndz 18.08.2019 20:51

Nowy sezon zbliża się nieubłaganie więc chyba pora skomentować co się dzieje wokół Milanu. Parę razy zabierałem się do naskrobania paru zdań aczkolwiek idiotyzmy wypisywane w tym temacie bardzo skutecznie odstraszały mnie nawet od zalogowania.

A co widać?

Widać gołym okiem że nakreślona została pewna strategia która konsekwentnie jest realizowana:
- prostujemy relacje z regulatorem
- prostujemy finanse by słaby sezon nie oznaczał przymusowej stagnacji w kolejnych latach
- zatrudniamy trenera który preferuje ofensywną grę i rozwój zawodników oraz dyrektorów którzy zapewniaja realizację spójnej polityki rozwoju graczy z potencjalem
- dziekujemy kilku "gwiazdom" czy to na ławce czy za biurkiem
- dajemy trenerowi czas i zaufanie na zbudowanie drużyny
- nie zatrudniamy anonimowych frustratów z forum SwiatPilki którzy znają sie na wszystkim [ja bym wział gracza Y, załatwił temat z jeden dzień i zapłacił 20 baniek mniej :D]
- zwiekszamy przychody, w tej chwili Milan ma budżet na poziomie z 2004 [https://en.wikipedia.org/wiki/Deloitte_ ... _by_season]

Działania te powinny wyprowadzić firmę AC Milan na prostą finansową. To praca u podstaw aczkolwiek nie ma innego wyjścia. Był okres wieloletniej kroplówki od rodziny Berlusconich ktora z własnej kieszeni dokładała 50-90 baniek co rok by zbilansować klub [I wtrącała się w jedenastkę meczową ;)], był okres all-in Chińczyków i Fassone [skończyło sie w miarę dobrze, kadra została mocno wzmocniona kosztem braku pucharów 2019/2020] a teraz nastała normalność. Nareszcie.

Nie ma żądnych gwarancji że Milan wbije sie do TOP 4 ale nawet wtopa tutaj nie przewróci klubu. Jest jeszcze do sprostowania kontrakt Donnarumy [te 6 baniek to pensja dla jednego zawonika z superjakością].

Średnio- i długoterminowo działania powyżej sa jedynie słusznymi, kwestia czy pojedynczy gracz A czy B zostanie teraz zatrudniony jest generalnie drugorzędna, ważne żeby spójna wizja była realizowana.

Kilka miesięcy temu wrzucałem tutaj jak wyglądała kadra Milanu 5 lat temu [potencjał Fiorentiny przy wydatkach Juve]. Od tego momentu wykonano ogromną pracę [ostatni rok Silvio, Fassone, Gazidis] rok w rok dziekując kolejnym przeplaconym przecietniakom.

Aktualna kadra wygląda dobrze, dajmy popracować Giampaolo.

Forza Milan!

Awatar użytkownika
Conrado
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 253

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Conrado » ndz 18.08.2019 21:41

Wszystkie te zabiegi odnośnie normalizacji i uzdrowienia spraw finansowych mają jeden cel po prostu Elliot chce sprzedać klub na jak najlepsze pieniądze i może gdybym był księgowym to bym się jarał ale jestem kibicem polskim kibicem włoskiego klubu który mecze drużyny ogląda na Eleven a nie na San Siro i jakoś (nie wiem może to dziwne) bardziej interesuje mnie to co się dzieje na murawie niż w zaciszu gabinetów.
Mam już dość pierdolenia jakim to fatalnym zarządcą był Leonardo bo może od razu należy napisac ile dostał czasu na pokazanie swoich możliwości i kogo sprowadził do klubu wtedy będzie sprawiedliwej.Nigdy nie twierdziłem że to Midas i że wszystko co robi zmienia się w złoto ale do cholery facet miał jedno okienko i to zimowe a ściągnął Piątka i Paquetę przykro mi ale w piłkarzach którzy przyszli do Milanu w te wakacje nie widze nikogo kto mógłby dorównać im poziomem.Widzę że cały czas Leonardo jest oceniany poprzez pryzmat oferty za Sergeja a ktoś taką ofertę potwierdził czy tylko mówiło się o cenie jaką chce Lotito i o tym że Leo chce Sergeja w swoim klubie.Żebym mógł pochwalić Maldiniego czy Bobana to muszę zobaczyć wyniki sportowe bo za księgi odpowiada Gazidis a pozytywna ocena w/w dwójki nie może opierać się tylko na pozbyciu się zbędnego balastu(tym bardziej że pokończyły się im umowy) bo jeśli trzeba było sprzedać kogoś i uzyskać kasę to nasza dwójka jakoś specjalnie się nie wykazała nie widziałem także ruchu w stylu Gallianiego czyli przekabaceniu jakiegoś naprawdę wartościowego piłkarza na grę dla Milanu tylko tłumaczenie ten za drogi ten ma u nas za dobry kontrakt więc nic nie możemy zrobić cholera jasna no właśnie chodzi o to że aby zostać pozytywnie ocenionym to i takie trudne sprawy trzeba potrafić załatwić.Jak już mówiłem dla kibica z Polski który mecze ogląda w necie plan długoterminowy (kilkuletni) nie jest zbyt atrakcyjną opcją.

LKlajt
Skład B
Skład B
Reputacja: 61

Post Wyświetl pojedynczy post autor: LKlajt » ndz 18.08.2019 23:46

”Conrado” pisze:Wszystkie te zabiegi odnośnie normalizacji i uzdrowienia spraw finansowych mają jeden cel po prostu Elliot chce sprzedać klub na jak najlepsze pieniądze i może gdybym był księgowym to bym się jarał ale jestem kibicem polskim kibicem włoskiego klubu który mecze drużyny ogląda na Eleven a nie na San Siro i jakoś (nie wiem może to dziwne) bardziej interesuje mnie to co się dzieje na murawie niż w zaciszu gabinetów.
Jak chcesz jeść w domu dobre kolacje to wydajesz w sklepie 30% wiecej kasy niż masz?

Na ten moment Milanu nie stać na kolacje za 100 baniek a gdyby nie działania Gazidisa to nie byłoby także stać na kolacje za 35 baniek żeby Leonardo mógł zamówić Piatka czy Paqa. I został wdrożony plan żeby [jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem] za 2-3 lata Milan jednak mógł kupić SMSa [przykład]. A motywacja Elliota jest doskonale zbieżna z rozwojem piłkarskim drużyny [lepszy tim → wiecej warty tim → większy zysk z potencjalnej sprzedaży]. Nieprawdaż?

”Conrado” pisze:Mam już dość pierdolenia jakim to fatalnym zarządcą był Leonardo bo może od razu należy napisac ile dostał czasu na pokazanie swoich możliwości i kogo sprowadził do klubu wtedy będzie sprawiedliwej.Nigdy nie twierdziłem że to Midas i że wszystko co robi zmienia się w złoto ale do cholery facet miał jedno okienko i to zimowe a ściągnął Piątka i Paquetę przykro mi ale w piłkarzach którzy przyszli do Milanu w te wakacje nie widze nikogo kto mógłby dorównać im poziomem.Widzę że cały czas Leonardo jest oceniany poprzez pryzmat oferty za Sergeja a ktoś taką ofertę potwierdził czy tylko mówiło się o cenie jaką chce Lotito i o tym że Leo chce Sergeja w swoim klubie.
Leo juz nie ma w Milanie ale postanowilem jednak sprawdzić kogo zdążył sprowadzić [za transfermarket, sezon 18/19, Leonardo byl od lipca]:
- Paqu – zgasł po dwóch miesiącach – mały plus + spory potencjal
- Piatek – zgasl po dwóch miesiacach - maly plus + spory potencjal
- Caldara – póki co wtopa
- Castillejo – bez szału
- Laxalt – wtopa
- Higuain – wtopa
- Bakayoko – długo sie rozkrecał ale duży plus

To a propos transferów do klubu, podsumowując – bez szału :)
”Conrado” pisze:Żebym mógł pochwalić Maldiniego czy Bobana to muszę zobaczyć wyniki sportowe bo za księgi odpowiada Gazidis a pozytywna ocena w/w dwójki nie może opierać się tylko na pozbyciu się zbędnego balastu(tym bardziej że pokończyły się im umowy) bo jeśli trzeba było sprzedać kogoś i uzyskać kasę to nasza dwójka jakoś specjalnie się nie wykazała
Zdecydowanie, dlatego należy poczekać co najmniej pół sezonu żeby sprawdzić jak idzie. A ty od 2 miesiecy negujesz prawie wszystkie ruchy. Jeszcze sie nawet nie zaczał sezon z tu dzień w dzień - “Nie i fallus”. Az mi szkoda seby który stara sie jeszcze to prostować.
”Conrado” pisze:nie widziałem także ruchu w stylu Gallianiego czyli przekabaceniu jakiegoś naprawdę wartościowego piłkarza na grę dla Milanu tylko tłumaczenie ten za drogi ten ma u nas za dobry kontrakt więc nic nie możemy zrobić cholera jasna no właśnie chodzi o to że aby zostać pozytywnie ocenionym to i takie trudne sprawy trzeba potrafić załatwić.Jak już mówiłem dla kibica z Polski który mecze ogląda w necie plan długoterminowy (kilkuletni) nie jest zbyt atrakcyjną opcją.
Za to konsekwentne zadłużanie wyglada OK? To Milan Galianiego calkiem niedawno dwa razy lądował w okolicy 10. miejsca.

Galliani wcześniej działał w czasach gdzie na budzecie +- 200 baniek mial 50-90 baniek straty [25-40%]. Rok w rok klub staczał sie coraz bardziej az w 2015 podstawowa jedenastka wygladala tak:

Lopez – Abate, Mexes, Alex, Antonelli – Poli, de Jong, van Ginkel – Honda, Menez, Faraon

No cudotwórca normalnie :D. UEFA zaczeła patrzec na ręce i skonczyło sie rumakowanie.

Forza Milan!

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1453

Post Wyświetl pojedynczy post autor: ozob » ndz 18.08.2019 23:57

Czytam i oczy przecietam ze zdumienia. Od #wearesorich do takich rzetelnych wnioskow? Szok.

Bernabeu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 413

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bernabeu » pn 19.08.2019 0:11

Milan przez kilkanaście lat był źle zarządzany, nawet w relatywnie dobrych czasach Ibrahimovicia etc. rosło jego zadłużenie, jaki był tego efekt - widział każdy, nie tylko fani Milanu, raczej warto oswoić się z myślą, że obecnie sportowo i finansowo Milan to jest co najwyżej półka klubów pokroju Romy - ma potencjał na więcej, ale tu potrzeba lat żeby odbudować pozycję Milanu. Atletico, sportowo klub z czołówki, ale finansowo nie ścisła czołówka, jest dwie półki wyżej pod względem dochodu, obecnej wartości i możliwości operowania na rynku, a co dopiero rzeczywista czołówka. Raczej cieszyłbym się, że w końcu Milan jest prowadzony jak normalny klub i mierzy zamiary na siły.

Na szczęście dla Milanu w Romie niezły syf narobił ulubieniec niektórych userów Monchi, więc ma szansę na czwórkę - Napoli, Juventus i Inter są raczej pod względem sportowym (i finansowym, dzięki grze w LM) poza zasięgiem, ale czwarte miejsce jest do wzięcia. Jak Milan awansuje do LM, to ten proces przyspieszy, ale owszem Conrado - to będzie trwać lata. Inter jest dwa-trzy sezony do przodu względem Milanu jeżeli chodzi o przebudowę, a i tak to jest zespół, który może wyjdzie z grupy w LM i powalczy o 2. miejsce z Napoli. Jak np. Roma albo Lazio zaskoczą, a ten Wasz nowy trener nie - to moze być kolejny ciężki sezon.

Ja tam bym na miejscu kibiców Milanu raczej się cieszył: nie dość, że mają profesjonalny zarząd, normalnego właściciela, to jeszcze udało zbudować się jakiś szkielet drużyny (Donnarumma, Romagnoli, Piątek, Paqueta) ze zawodników o naprawdę dużym potencjale w skali europejskiego futbolu. Nie wiem kiedy ostatni raz Milan miał jakiś długofalowy plan, a przez próby, i to raczej rozpaczliwe, grania z sezonu na sezon jest w takiej a nie innej pozycji.

Awatar użytkownika
Conrado
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 253

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Conrado » pn 19.08.2019 1:17

Negowanie wartości w poprzednim sezonie Paquety czy Piątka wygląda śmiesznie tym bardziej że Brazylijczyk nie miał przerwy pomiędzy sezonami w Brazylii i we Włoszech. Jeśli Bennacer czy Krunic będą robili taką różnicę jak Polak i Brazylijczyk to posypię głowę popiołem.
Kiedy ostatnio Milan lądował tak nisko w 98 ? tak rzeczywiście bardzo niedawno :)
Jeśli przez 2-3 lata nie zagramy w LM to myslisz że nie będzie szukania winnych i najpewniej tym winnym zostanie trener a nie zarząd i pytanie na ile cierpliwi będą kibice bo ile razy można zaczynać nowy cykl ,ile jeszcze będziemy mieli sezonów 0 ?
Jeśli za rok znowu nie będzie LM( a widze ze niektórzy się z tym liczą) to ciekawi mnie co będą musieli zrobić Maldini z Bobanem żeby zatrzymać np Alessio lub Paquetę czy Piątka a może trzeba będzie równoważyć budżet i kogoś jednak sprzedać ? tak po prostu żeby cyferki się zgadzały.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1453

Post Wyświetl pojedynczy post autor: ozob » pn 19.08.2019 3:55

Jezeli Piatek przestanie strzelac to o jego pozostanie raczej bym sie nie martwil.

Awatar użytkownika
gilardino11
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 306
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: gilardino11 » pn 19.08.2019 8:32

Niestety ani galliani ani fassone a i leonardo zdecydowanie nie wykonywali dobrze swojej pracy. Najlepsze ze wielu tu zawsze widzialo wine trenera wiec teraz przyszedl nastepny magik ktory gowno osiagnal i gowniane ma pojecie o trenowaniu w tak duzym klubie jak Milan a to wybor jest nastepnego sportowego head office ktory bedzie rozliczant za rok w maju. Z perspektywy czasu nie widac dlugoterminowego projektu od dobrych kilku lat. I teraz jedyne co widze to ograniczony budzet po tylu latach bez sukcesow musialo to sie tak skonczyc.. Amerykanie nie wygladaja na zaibteresowanych zbudowaniem wielkiego projektu sportowego tylko raczej stabilizacja finansowa klubu i znalezieniem "żyda" zeby zarobic na sprzedaży.

I po to jest gazidis i dlatego przyszedl giampaolo a nie Conte czy inny trener z ambicjami.

Awatar użytkownika
MK92
Milanista
Reputacja: 451
Kibicuje: AC Milan

Post Wyświetl pojedynczy post autor: MK92 » pn 19.08.2019 9:00

Ale czy ten Conte w ogóle chciałby tu przyjść, kiedy położony w obecnie lepszej sytuacji Inter zaoferował mu dobrą posadę z bardzo wysokimi zarobkami? Nie skreślałbym też tak szybko Giampaolo. Kim był rzeczony Conte przed objęciem Juventusu? Kim był Allegri przed zastąpieniem Leonardo? Kim był wreszcie Sacchi przed słynnym meczem Parmy z Milanem w Pucharze Włoch ponad trzydzieści lat temu? Otóż tak samo jak Giampaolo - byli trenerskimi wizjonerami, którzy nie mieli jeszcze okazji poprowadzić klubu z lepszą kadrą. Otóż nasz obecny trener otrzymał prawdopodobnie najlepszą kadrę w swojej dotychczasowej karierze i uważam, że należy mu się od nas kredyt zaufania, tym bardziej, że Milanowi do szczęścia wystarczy w tym sezonie tylko czwarte miejsce.

Awatar użytkownika
gilardino11
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 306
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: gilardino11 » pn 19.08.2019 9:06

No nie chcial by przyjsc bo u nas nie ma ambitnego projektu sportowego. Proste. Nie gramy w LM od kilku lat i staczamy sie na dno światowego futbolu.

Wymieniasz wyjatki potwierdzajace regułe (max conte) lub historyczne sytuacje które nie maja zwiazku z obecna sytuacja na rynku piłkarskim. Do tego max zaczynal sezon z ibra seedorfem silva pato czy ronaldinho. Conte Juve tez bylo o klase lepsze od obecnego Milanu. Nie wiem skad wy bierzecie te porównania...

Awatar użytkownika
MK92
Milanista
Reputacja: 451
Kibicuje: AC Milan

Post Wyświetl pojedynczy post autor: MK92 » pn 19.08.2019 9:15

No i dlatego wspomniałem o tym, że Milan Giampaolo ma zawalczyć o czwartą lokatę w maju 2020 roku. Przy tej uwadze moje porównanie ma jak najbardziej sens. Przecież nie powinniśmy oczekiwać w tym momencie od Rossonerich wyników na miarę scudetto z sezonu 2010/2011. Właśnie w tych oczekiwaniach leży sedno naszego forumowego sporu, bo widzę, że część Milanistów chyba jeszcze nie zaakceptowała naszego bardzo złego położenia, z którego po prostu nie da się wyjść w ciągu paru miesięcy do poziomu z ery Ancelottiego czy nawet wczesnego Allegriego. Najpierw należy uzdrowić całe zaplecze i tak się właśnie dzieje. Trenera mamy obiecującego, podobnie jak kadrę, więc na ten moment małymi krokami zmierzamy w dobrą stronę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”