US Citta di Palermo

Wszystko o piłce nożnej we Włoszech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
(L)oczkerson
O Captain! My Captain!
Reputacja: 154

Re: US Citta di Palermo

Postautor: (L)oczkerson » czw 15.03.2012 18:53

Napoli też płaci relatywnie bardzo mało na kontrakty (jakieś 40 mln, przy 145 Interu). Zampariniemu pewnie maży klub mniej więcej na poziomie Napoli. Nie wydający fortuny na kontrakty, ale mający dobrych młodych graczy, którym wyrobił markę. Nie ma co się łudzić, że Cavani, Lavezzi i Hamsik będą grali w Napoli do końca swoich karier. Może po tym sezonie, może po następnym, ale jednak z Napoli ktoś odejdzie. Tyle tylko, że jak Napoli sprzeda takiego Cavaniego to za małą fortunę. I tą fortunę wyda na konkretne wzmocnienia, a nie jak aktualne Palermo kasę z Pastore. Zresztą Napoli i teraz potrafi wydać kilkanaście mln na wzmocnienia.
Inna sprawa to czy oni są w stanie sprowadzać perełki z taką skutecznością co kiedyś. Sabatiniego w klubie już nie ma, który ściągnął Pastore Cavaniego czy nawet Abel Hernandeza, który kariery nie robi, ale talent ma. Ilicic trafił im się w zasadzie fartem (grali z Mariborem w eliminacjach do LE i Josip zagrał po prostu fenomenalny dwumecz) Zresztą Ilicic raczej odejdzie. Pozostali furory na włoskich boiskach nie robią (choć w przypadku Ilicicia wskazany jest czas przeszły)

No, ale skoro podpisują jakieś świstki itp to może coś z tego będzie. Niech się średniaki wzmacniają.
Obrazek
"Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć"
Winston Churchill

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1237
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » pn 30.04.2012 21:56

Od nastepnego sezonu w barwach Palermo bedziemy ogladac Argentynczyka z polskimi korzeniami 17-letniego Paulo Dybale. Chlopak juz dostal w ojczyznie ksywke "Drugi Aguero",a ja powiadam Wam,ze za 2-3 lata Juventuse i Milany beda dawac za niego grube miliony.

Ilicic,Cavani,Abel Hernandez,Bacinovic,Zahavi,Pastore - w Palermo naprawde maja doskonala siatke skautingowa :brawo:

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » pn 04.06.2012 16:15

http://www.transfermarkt.de/de/mauro-bo ... 00615.html

Radze zrocic uwage na tego chlopaka. Najwieksza gwiazda Primavery Palermo pomimo tego,ze byl jednym z najmlodszych jej zawodnikow. Swietny drybling,szybkosc,strzal z dystansu. 21 goli w tym sezonie,a warto wspomniec,ze wiekszosc meczow zaczynal na skrzydle. Pachnie mi tu nowym Giovinco.

Wilmore
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 41

Postautor: Wilmore » pn 04.06.2012 16:26

Ale wiesz, że primavera Palermo jest przeciętna, żeby nie powiedzieć, że w ostatnich latach słaba, a grupa, w której zajęła 3 miejsce, jest najsłabsza ze wszystkich? Tallo i Ceccarelli w tej grupie wyglądają lepiej, tego Barreto nie znam, a zdobył najwięcej goli.
Mądrości nie można przekazać. Wiedza, którą próbuje przekazywać mędrzec, brzmi zawsze jak głupota.
Hermann Hesse

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » pn 04.06.2012 16:35

W tej grupie zdecydowanie najlepiej wygladaja Tallo,Nicolas Lopez i Piscitella. To sa pilkarze,ktorzy juz niedlugo moga stanowic o sile ASR. Zreszta Tallo i Piscitella zaliczyli juz debiuty w pierwszej ekipie. Vivianiego nie licze,bo chlopak juz chyba na stale zadomowil sie w I ekipie.

Primavera Palermo moze i slaba,ale Bolloni na pewno nie. Widzialem jeden caly mecz w jego wykonaniu,filmiki na YT oraz dostalem rekomendacje od znanego mi Wlocha,ktory mocno ogarnia rezerwy we Wloszech. Bolloni jest takze gwiazda mlodziezowek Squadra. Czuje w kosciach,ze to bedzie kawal znakomitego zawodnika,a mylic sie nie lubie :wink:

Wilmore
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Wilmore » pn 04.06.2012 16:49

Cały jeden mecz? Wow.
:wink:
Wiesz, pisałem wczoraj - gwiazdą młodzieżówek był Berreta, tak samo jak gwiazdą primavery, i to mocniejszej od dzisiejszego Palermo. W profesjonalnym futbolu nie znaczy jak dotąd nic, choć talent w nim widział nie tylko Milan. Z tą gwiazdą młodzieżówek bym zresztą nie przesadzał - jeśli dobrze poszukałem, to zagrał cały jeden mecz dla U-18. Cienki ostatnio w Milanie (a ponoć bardzo utalentowany) Valoti grywał tam więcej.

BTW: To nie są rezerwy, tylko rozgrywki primavery.
Mądrości nie można przekazać. Wiedza, którą próbuje przekazywać mędrzec, brzmi zawsze jak głupota.
Hermann Hesse

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » pn 04.06.2012 17:02

Cały jeden mecz? Wow.

Wiem,ze to malo,ale ten gosc ma to cos ;) Wierz mi,znam sie na tym ;) Zreszta przekonamy sie w niedalekiej przyszlosci.

BTW: To nie są rezerwy, tylko rozgrywki primavery.

Oj myslisz,ze o tym nie wiem Wilmorze ? :lol: Napisalem rezerwy,zeby nie powtarzac "Primavera" zbyt czesto :P

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » ndz 11.11.2012 14:27

Dwie premierowe bramki w Serie A polsko-argentynskiego cracka - Paulo Dybali - daja zwyciestwo rozowym. To dopiero poczatek. Powiadam Wam, ze ten chlopak to bedzie petarda.

Awatar użytkownika
(L)oczkerson
O Captain! My Captain!
Reputacja: 154

Postautor: (L)oczkerson » ndz 11.11.2012 19:38

Dr.Football1 pisze:Dwie premierowe bramki w Serie A polsko-argentynskiego cracka - Paulo Dybali - daja zwyciestwo rozowym. To dopiero poczatek. Powiadam Wam, ze ten chlopak to bedzie petarda.

i obie ładne.
Obrazek
"Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć"
Winston Churchill

Wilmore
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Wilmore » pn 03.06.2013 17:35

Zamparini właśnie potwierdził, że kiedy tylko dojdzie do porozumienia z Sannino, to natychmiast trenerem Palermo zostanie Gattuso. Zacznę wtedy oglądać ich w Serie B, tylko dla Rino.
Hermann Hesse

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 842

Postautor: Boromir » śr 03.07.2013 13:48

Najlepszy strzelec w historii Palermo Fabrizio Miccoli jest podejrzany o kontakty z sycylijską mafią. 34-letni napastnik nie usłyszał dotychczas formalnych zarzutów, ale jego reputacja legła w gruzach. - Błagam o wybaczenie całe Palermo - powiedział piłkarz.
Miccoli, który wcześniej występował m.in. w Juventusie Turyn i Fiorentinie, dołączył do Palermo w 2007 roku. W tym klubie grał do końca sezonu 2012/13, po którym przestał obowiązywać jego kontrakt.

W tym czasie zdołał ustanowić rekord wszech czasów pod względem liczby goli zdobytych w barwach tego klubu. W 179 meczach we wszystkich rozgrywkach do siatki rywali były reprezentant Włoch trafił 81 razy.

Jednak po informacjach, które opublikowały włoskie media, Miccoli z bohatera stopniowo przeradza się w jedną z najbardziej znienawidzonych osób na wyspie. Wyszło bowiem na jaw, że zawodnik kontaktował się z synem szefa sycylijskiej cosa nostry Mauro Lauricellą.

Sam Miccoli przyznał, że poznał Lauricellę, ale nie był świadom jego powiązań z mafią. Na jego niekorzyść przemawiają jednak nagrania rozmów telefonicznych pomiędzy tymi mężczyznami. Zgodnie z doniesieniami dziennika "La Repubblica" piłkarz miał nazwać "śmieciem" Giovanniego Falcone - sędziego, który zasłynął w latach 80. ze zdeterminowanej i skutecznej walki z mafią.

W 1992 r. Falcone oraz jego bliski współpracownik Paolo Borsellino zginęli w zamachach bombowych. We Włoszech uchodzą za bohaterów narodowych. W ubiegłym roku Miccoli brał udział w towarzyskim meczu upamiętniającym 20. rocznicę tych egzekucji, a niektóre z goli dla Palermo zadedykował zamordowanym stróżom prawa.

- Nie ma słów, by opisać Miccolego. Nie warto marnować na niego nawet jednego słowa - powiedziała Maria Falcone, siostra Giovanniego.

Jak donosi "La Repubblica", piłkarz miał poprosić Lauricellę o pomoc w ściągnięciu długu od jednego z nocnych klubów. Wiadomo, że prokuratura w Palermo oficjalnie poinformowała Miccolego, że wszczęła wobec niego śledztwo w sprawie wymuszenia haraczu.

- Trudno mi cokolwiek powiedzieć, nie miałem dostępu do transkrypcji nagrań. Gwarantuję, że jesteśmy do pełnej dyspozycji organów ścigania i wszystko wyjaśnimy - zapowiedział agent piłkarza Francesco Calindaro.

Sam zawodnik na pierwszym przesłuchaniu był w słabej kondycji psychicznej. Twierdził, że od kilku dni nie sypia, a jego głos co rusz się załamywał.

- Jestem piłkarzem, a nie członkiem mafii. Nie popieram żadnych wierzeń i zasad mafii. Jestem tu [w Palermo - red.] od sześciu lat i w tym czasie starałem się być otwarty i uprzejmy dla wszystkich, nie zastanawiając się, z kim mam do czynienia - zaznaczył.

Zdając sobie sprawę z powagi zarzutów, Miccoli oficjalnie przeprosił za niefortunne kontakty.

- Błagam o wybaczenie całe Palermo, a także swoją rodzinę, która wychowała mnie w duchu właściwych wartości i szacunku - powiedział.

Zawodnika starał się częściowo usprawiedliwić prezes klubu Massimo Zamparini.

- Piłkarze na południu często nawiązują kontakty z ludźmi i nie wiedzą, czy to zwykli obywatele, czy kryminaliści. Bóg jeden wie, ile razy ja sam uścisnąłem dłoń przestępcy - mówił w maju, dodając jednak, że odejście Miccolego z Palermo to "dobry pomysł".

Burmistrz Palermo Leoluchina Savona odebrała piłkarzowi honorowe obywatelstwo miasta.

- Podawaliśmy go jako przykład takich wartości, jak lojalność, solidarność i zdrowa rywalizacja. Teraz jednak nie może już służyć jako wzór - orzekła.

Klub ze stolicy Sycylii zajął w zakończonym niedawno sezonie 18. miejsce w ekstraklasie i spadł do Serie B. O powrót do ekstraklasy powalczy już bez Miccolego, ale za to z Gennaro Gattuso w roli szkoleniowca. Były piłkarz AC Milan w czerwcu podpisał z zespołem roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Grubo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » śr 03.07.2013 16:30

Kogoś to szokuje? Kraj, który jest od dziesiątek lat w rękach mafii, skorumpowana liga, nawet transfer Maradony (i wiele innych) był zachcianką mafiozów. Mafia we Włoszech to nieodzowny element ich kultury, ich mentalności tak jak np. w Polsce alkoholizm.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Maciek (interista)
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 15

Postautor: Maciek (interista) » śr 03.07.2013 16:54

Burmistrz Palermo Leoluchina Savona odebrała piłkarzowi honorowe obywatelstwo miasta.

W Polsce 70 lat nie starczyło, żeby odebrać Hitlerowi honorowe obywatelstwa w kilku miastach.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » sob 06.12.2014 21:35

Dybala w megaformie. Bramka i asysta z Torino. Argentynczyk ma juz na swoim koncie 7 bramek w tym sezonie Serie A.

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » ndz 07.12.2014 21:08

Tak bramki zdobywa Paulo Dybala. Crack.

http://zippy.gfycat.com/AridMagnificent ... inter.webm

Wróć do „Włochy”