Juventus cz.2 (zbiorczy)

Wszystko o piłce nożnej we Włoszech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Czy jesteś za powrotem Bonucciego do Juventusu?

Tak, jak najbardziej, to kawałek historii tego klubu
6
21%
Jeśli trener jak i szatnia byliby za to czemu nie
9
32%
Raczej nie, chciał odejść i to zrobił, nie powinien już wracać do Turynu
10
36%
Zdecydowanie nie, odszedł do największego rywala i furtka dla niego jest już zamknięta
3
11%

Liczba głosów: 28

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1132

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Postautor: ozob » ndz 16.09.2018 21:34

Alez stalo sie. Przegia pale, ale reakcja na te flegme w pysk jest taka jakby kogos zabil. I to jest wlasnie w tym wszystkim smieszne. :D
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 976

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Postautor: Boromir » ndz 16.09.2018 21:39

Opluł to opluł, na .... drążyć temat?

Czwarta kolejka, a Juventus jedyną niepokonaną drużyną.

Pierwsze poważne granie z Valencią, jestem cholernie ciekaw tego meczu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2394

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Postautor: Delpiero14 » ndz 16.09.2018 21:44

Tomusmc pisze:Source of the post Na parę meczów stracimy jednego z najważniejszych piłkarzy,

Dobrze, że chociaż terminarz jako tako przystępny. Jedynie to z Napoli go nie będzie, reszta meczów raczej obejdzie się bez niego.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1744

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Postautor: Tomusmc » ndz 16.09.2018 21:52

Teraz dwa lekkie, ale Napoli to jeden z najtrudniejszych rywali w walce o Scudetto więc taka strata może zaboleć. Oby dało się żyć bez niego
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1714

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Postautor: sickstick » ndz 16.09.2018 22:15

ozob pisze:Source of the postreakcja na te flegme w pysk jest taka jakby kogos zabil.

A gdzie ta reakcja? W 5 potępiających zachowanie postach? Reakcja jakby ktoś kogoś zabił była jak pan Olivier gwizdnął prawidłowego karnego - wtedy było ze 100 postów, a powód do drążenia tematu o wiele mniejszy niż jak to w twoich stronach mówią "flegma w pysk". Beka że ktoś drążył temat :D

League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1272

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Postautor: League » ndz 16.09.2018 22:50

sickstick pisze:Source of the post Reakcja jakby ktoś kogoś zabił była jak pan Olivier gwizdnął prawidłowego karnego - wtedy było ze 100 postów, a powód do drążenia tematu o wiele mniejszy niż jak to w twoich stronach mówią "flegma w pysk". Beka że ktoś drążył tema

w pewnych kręgach na Juve się mówi dobrze albo wcale;)
niestety ale Costa zachował się jak ten z Atletico i to w najgorszym wydaniu. Dobre jest to że raczej to sie nie powtórzy a sam zawodnik wie że zrobił błąd.
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1132

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Postautor: ozob » ndz 16.09.2018 23:11

sickstick pisze:Source of the post
ozob pisze:Source of the postreakcja na te flegme w pysk jest taka jakby kogos zabil.

A gdzie ta reakcja? W 5 potępiających zachowanie postach? Reakcja jakby ktoś kogoś zabił była jak pan Olivier gwizdnął prawidłowego karnego - wtedy było ze 100 postów, a powód do drążenia tematu o wiele mniejszy niż jak to w twoich stronach mówią "flegma w pysk". Beka że ktoś drążył temat :D

Beke to jest z porownywania ze soba dwoch zupelnie innych zdarzen. :rotfl:
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
panmechiko
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 226

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Postautor: panmechiko » ndz 16.09.2018 23:38

Ja też na przykład nie dziwię się zachowaniu Costy. Juventus przyzwyczaił nas do bandyckich i zwierzęcych zachowań. Nie pierwszy i nie ostatni raz. Może o to ozobowi chodziło.

Awatar użytkownika
sci
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 487
Kontaktowanie:

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Postautor: sci » pn 17.09.2018 8:08

panmechiko pisze:Ja też na przykład nie dziwię się zachowaniu Costy. Juventus przyzwyczaił nas do bandyckich i zwierzęcych zachowań. Nie pierwszy i nie ostatni raz. Może o to ozobowi chodziło.

Obrazek

League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Postautor: League » pn 17.09.2018 8:37

panmechiko pisze:Source of the post Ja też na przykład nie dziwię się zachowaniu Costy. Juventus przyzwyczaił nas do bandyckich i zwierzęcych zachowań. Nie pierwszy i nie ostatni raz. Może o to ozobowi chodziło.

nie idź drogą ozoba i nie trolluj jak on.
Obrazek

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1326

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Postautor: seba82 » pn 17.09.2018 9:08

Coś czułem, że DI Francesco musiał grubo obrazić Costę, że ten go opluł(Costa to nie Pepe, on aż takich odlotów z byle powodu nie ma). Miał nazwać go pierdolonym(gównianym) murzynem(czarnuchem).

Zresztą:

Obrazek

Zachowanie Costy jak najbardziej skandaliczne, ale problem rasistowskich zachowań we Włoszech jest spory. Obu panom odpoczynek od spotkań powinien zrobić dobrze, ale to wciąż nie rozwiąże problemu a nim nie jest reakcja Costy, pomimo tego, że obrzydliwa.

League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Postautor: League » pn 17.09.2018 9:32

cóż . włochy to taki gównokraj, nic dziwnego. Pełno tam rasistów.

zresztą Boniek się wypowiadał , że gdyby miał reagować na wyzwiska tego typu to by musiał wylatywać w każdym meczu wiec to nie nowość ani zaskoczenie.
Obrazek

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1326

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Postautor: seba82 » pn 17.09.2018 9:52

Gdyby Boniek był czarnoskóry to by pewnie miał inną śpiewkę.
Ja bym na słowa "białas" od czarnoskórego zareagował śmiechem, niestety w druga stronę to tak już nie działa(kompleks ?). Strasznie czułe jest towarzystwo na tego typu odzywki pomimo faktu, że sami się wyzywają non stop od niggasów itd... Wszędzie gdzie się nie obejrzysz jest rasizm, tylko jakby o rasizmie wobec mulatów czy azjatów troszkę słabiej słychać. Troche to już taki trend się zrobił, szczególnie w Stanach. Coś na wzór lobby gejowskiego, gdzie praktycznie każdy serial wyprodukowany w USA ma wątek lesbijso/gejowski od ładnych paru lat.

Niemniej jednak sportowców oglądają/wzorują się na nich miliony kibiców czy dzieciaków i takie zachowania powinny być piętnowane.

League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Postautor: League » pn 17.09.2018 10:01

no raczej nie. Po prostu się pilnował.

no i takie zachowania są piętnowane i Costa dostanie 3 meczowego bana.
Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1714

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Postautor: sickstick » pn 17.09.2018 10:21

Jak za młodu grałem w piłkę to na boisku regularnie krzyczano za mną pedał, pizda czy dziewczynka - nosiłem wówczas długie włosy. Sędzia na takie wyzwiska nie reagował. No boisku wyzwisk jest więcej - pryszczatych napastników wyzywa się od śmierdzieli, gości którzy strzelają ci gole od gnojków. Co krzyczy bramkarz przy różnym jak nie widzi numerku niepilnowanego piłkarza? "Kryjcie średniego wzrostu blondyna w z włosami na żelu w zielonych butach" ? Nieee, krzyczy wtedy "kryjcie tego kurwia" wskazując na typa palcem. To jest mało chwalebne i nie mówi się o tym, ale tak właśnie wygląda na boisku. Wyzwiska rasistowskie też pomiędzy tym są, cytując Małeckiego "rudego nazwe rudym, kurdupla kurduplem, a czarnego czarnym' tylko tylko ze tylko te rasistowskie się piętnuje. Co za tym idzie - taki właśnie przykładowo Costa mógł usłyszeć i zagotować się na najgorsze z tekstów - o swojej matce, rodzinie, jakiś wyjątkowo uwierający pojazd. Ale potem w mediach największy efekt będzie jak powie że tam był rasism, bo przecież cnoty matek się w mediach nie szykaluje, a kolor skóry już tak.

Także uważam że nie ma usprawiedliwienia dla chamskich zachowań niezależnie od powodu. Panowie, ja majac 14 lat słucham co sobotę na boisku o tym że moja matka to [k****] albo że ktoś mi się dobierze do dupy. Spływało to po mnie, bo spływać musi. Dlatego śmieszą mnie próby tłumaczenia zachowań takich jak Costy czymkolwiek, rasizmem czy czymś innym. Gdyby takie reakcje były wytłumaczalne, to w każdym meczu oglądalibyśmy po 20 razy "flegme na pysku", bo w każdym meczu piłkarze dostają od rywali powody to w taki sposób reagować - oczywiście gdyby było to dopuszczalne.

Wróć do „Włochy”