Juventus cz.2 (zbiorczy) - Strona 3297

Piłka nożna we Włoszech: Serie A, Coppa Italia | Kluby (Juventus, AC Milan, Inter, Napoli | Reprezentacja Włoch) (Squadra Azzurra | Transfery | Inne wydarzenia związane z włoską piłką nożną

Kto będzie trenerem Juventusu w sezonie 2019/2020?

Massimiliano Allegri
5
20%
Antonio Conte
1
4%
Pep Guardiola
1
4%
Mauricio Pochettino
7
28%
Didier Deschamps
3
12%
Maurizio Sarri
4
16%
Thomas Tuchel
2
8%
Ktoś inny
2
8%

Liczba głosów: 25

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1221
Kibicuje: Internazionale Serie A

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Salas11 » wt 11.06.2019 18:27

sickstick pisze:
wt 11.06.2019 18:10
Druga sprawa to że Chelsea na ten moment to jest mina dla każdego managera. Po pierwsze - tracą Hazarda. Po drugie - ban transferowy. Po trzecie - mega konfliktowa kadra, która zwolniła już 2 (prawie 3) managerów. Po czwarte - wchodzi VAR, a oni już w minionym sezonie miejsce w TOP4 zawdzięczają głownie sędziom, którzy średnio co kilka kolejek prezentowali im punkty - czego nie można powiedzieć o Arsenalu i Man United, których minimalnie wyprzedzili. Wszystko to sprawa że Chelsea w przyszłym sezonie jest po prostu skazana na porażkę, każde miejsce wyższe niż 6 będzie wynikiem ponad stan. Takiego Lampsa taki sezon mógłby po prostu wyssać i zniszczyć jako managera, zaś bardziej klasowi managerowie (np Allegri) raczej nie będzie chciał splamić swojego nazwiska tak trudną misją.
Jeśli jest tak jak piszesz, Sarri tym bardziej powinien zadzierać kiecę i stamtąd uciekać. Ewidentnie nie miał po drodze z zawodnikami w trakcie sezonu, co może zrobić z niemal identyczną grupą pozbawioną lidera?

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 465
Kibicuje: Manchester United FC

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czarny samael » wt 11.06.2019 19:01

sci pisze:
wt 11.06.2019 17:47
Nie no. To było zabawne
Czy ja wiem? Obserwuję ten minikonflikt jakiś czas i znacznie bliżej mi do podejścia Salasa.

Tzn. jak potencjalne wejście Guardioli do Juve pomaga w atrakcyjności Serie A?

Atrakcyjność != poziom gry jednego zespołu.

Robienie w pojedynkę wyniku na poziomie 100 pkt, gdzie inni mają 70-80, realnie nie jest atrakcyjne.
Walka przy 80-85 pkt, czyli de facto spadek formy Juve jest niebywale bardziej kusząca do włączenia meczu walczących drużyn.

Ba, jest ciekawsza na dłuższą metę od tej gdzie dwa topowe zespoły mają po 100 pkt jak teraz w Anglii. Dlaczego? Bo jeśli te dwa zespoły wygrywają wszystko, to wracamy do La Liga z czasów Jose i Pepa, gdzie ważne było oglądać tylko spotkania tej dwójki, bo resztę wygrywali.

Dominacja nie jest czymś ciekawym. Walka w dominacji dwójki też nie jest wiele lepsza, bo i tak nie dostaję powodu do oglądania przykładowego Juve-Fiorentina, czy X (Napoli? Inter?)-Udinese. Po co, skoro i tak wiem kto wygra?

Tym samym Conte robiący 100 pkt i Pep robiący 101 jest ciekawsze niż to co jest teraz, ale i tak gorsze od takiego Conte 85 pkt i Sarriego 84.

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1198

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » wt 11.06.2019 19:25

Samael, jedno podstawowe pytanie:

Czy w imię atrakcyjności Premier League zrezygnowałbyś z ośmiu tytułów z rzędu?

Bo Salas by zrezygnował :D

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Salas11 » wt 11.06.2019 19:26

Nie sil się. Kiedyś zapytałem ozoba czy chciałby silnej, konkurencyjnej Serie A czy tego co jest obecnie. Nie potrafił odpisać wprost, zasłaniał się pomysłem stworzenia jakiejś szlacheckiej odmiany rozgrywek dla najlepszych (a raczej najbogatszych) klubów Europy choć nie wiadomo czy i kiedy takie coś wejdzie w życie. Zaczynam rozumieć że w dupie mają wszystko co dzieje się poza ich klubem to i wierzą że Juventus z Guardiolą uatrakcyjniłby ligę bo zamiast po 2:0 wygrywaliby po 5:0 a reszta niech żre gruz. Ja już zaniechałem wszelkich dyskusji na temat Serie A i ogólnego dobra ligi, oni mają swój świat. Coś jak fani Barcelony na początku dekady którym sodówka odjebała od sukcesów. Jedynie Loczek i Tomus potrafią spojrzeć szerzej na poruszane kwestie, reszta zamiast zrozumieć woli wyśmiać bo tak wygodniej. Najlepiej ich klepać po plecach i rozpływać nad zajebistością SD. To niech się klepią :wink:

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czarny samael » wt 11.06.2019 19:43

Boromir pisze:
wt 11.06.2019 19:25
Czy w imię atrakcyjności Premier League zrezygnowałbyś z ośmiu tytułów z rzędu?
Ale tu nie chodziło wtedy o to, czy on by zrezygnował, tylko czy mógłby stwierdzić, że to poprawi atrakcyjność.
Nie zrezygnowałbym, ale nie oszukiwałbym się że wzmocnienie mojego zespołu uatrakcyjni ligę.

W podobnym miejscu byłem w Polsce, przez lata wygrywania tytułów przez Legię, gdzie przecież tej dominacji punktowej nie było: jasne, że chciałem wzmocnienia Legii, ale jasne też że nie twierdziłem że to by poprawiło atrakcyjność ligi :wink:

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1198

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » wt 11.06.2019 19:52

Jemu nie chodzi a atrakcyjność ligi, tylko boli go Juventus. Sam to przyznał.

Gdyby wygrywał Inter Serie A byłaby najatrakcyjniejsza w historii.

I to jest zdrowe podejście.

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Salas11 » wt 11.06.2019 20:03

Równie dobrze można wytransferować Guardiolę do np PSG. Co liga na tym zyska? Zero. Ale gdyby objął Marsylię lub Lyon sytuacja zaczyna wyglądać inaczej i jest ciekawiej bo jak może nie być? I podobnie byłoby w Serie A, rzuciłem tam bodaj Romę w której Guardiola kiedyś występował. Ekipę pasującą do jego filozofii, jedną z najbardziej ofensywnych a zarazem najmniej włoskich bo tam zawsze grało się do przodu. Tyle że sukcesów brak. Niech młodsi stażem poczytają sobie dyskusje na temat scudetto z początków istnienia forum. Juventus czy Milan? A może wreszcie Inter? Roma też mocna. Teraz nawet nikt nie chce poruszać tego tematu, bo jak się ośmieli to z miejsca wpada ozob ze swoim "mistrzowie nadchodzą". Ja z nostalgią wspominam lata świetności Serie A mimo że Inter gówno wtedy wygrywał. Jak widać można. Ale co tam, jeden z drugim podłapią dwa hasła bo gówno zrozumieli i będą kręcić szyderę bo nie potrafią okiełznać przelewającej się ignorancji.

Awatar użytkownika
sci
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 629
Kontakt:

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sci » wt 11.06.2019 20:03

Czyli równamy w dół. Jak w naszym pięknym polskim kurwidołku. Kumam

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Salas11 » wt 11.06.2019 20:06

A ten dalej swoje :angry2: Ja wysiadam, nie mam już sił kopać się z koniem. Forza Juve.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czarny samael » wt 11.06.2019 20:09

Boromir pisze:
wt 11.06.2019 19:52
Jemu nie chodzi a atrakcyjność ligi, tylko boli go Juventus. Sam to przyznał.
Ale co to zmienia? Też bym wolał Inter. Albo Milan :-D

Powód, nie zmienia tutaj słuszności samego zaprezentowanego rozumowania.
Liga z Juventusem Guardioli będzie mniej atrakcyjna. Liga z dwoma takimi gośćmi, byłaby bardziej atrakcyjna niż teraz, ale wciąż pozostawiająca wiele do życzenia. Liga z mocno słabszym Juventusem byłaby nieporównywalnie bardziej atrakcyjna od obu.
sci pisze:
wt 11.06.2019 20:03
Czyli równamy w dół. Jak w naszym pięknym polskim kurwidołku. Kumam
Ale tu nie ma "my", tylko ocena stanu rzeczy. Spójrz na to z perspektywy kolesia, którego coś tam w tej SA obchodzi, ale w sumie nie jest to jego pasja i podstaw pod to 3 możliwości, które postawiłem wyżej. Którą byś na jego miejscu wybrał?
Robienie rekordów punktowych przez jeden-dwa najlepsze zespoły, nie jest celem samym w sobie dla ligi.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1439

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: ozob » wt 11.06.2019 20:10

Przeciez odpisalem Ci Salas, ze leje na Inter czy Milan. A jezeli fani tych dwoch ekip w imie idealow chca atrakcyjnej, silnej czy najlepszej na swiecie Serie A to niech licza na wzmocnienia swoich ekip, a nie regres w Juve.

Awatar użytkownika
sci
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 629
Kontakt:

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sci » wt 11.06.2019 20:13

W piątek prezentacja Pepa mówio Internetuy. A jak Juve będzie grał ładnie i skutecznie to liga nie będzie atrakcyjniejsza? :p

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Salas11 » wt 11.06.2019 20:13

Jaki [k****] znowu regres? Kto pisze o jakimś regresie? NO [k****] KTO?!

Awatar użytkownika
(L)oczkerson
O Captain! My Captain!
Reputacja: 262

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: (L)oczkerson » wt 11.06.2019 20:15

czarny samael pisze:
wt 11.06.2019 19:01
Tym samym Conte robiący 100 pkt i Pep robiący 101 jest ciekawsze niż to co jest teraz, ale i tak gorsze od takiego Conte 85 pkt i Sarriego 84.
To jest czytelne i zrozumiałe, ale nie chodzi o to by JUVE losowo tracił punkty na przypadkowych ekipach dekoncentrując się lub bagatelizując kolejnego rywala. Nie chodzi o to byś po meczu z Frosinone żałował, że mogłeś jednak włączyć bo akurat udupili. Chodzi o to, by przed meczem z takim Milanem był znak zapytania pod wynikiem. By można było się obawiać ich ofensywy, albo przed meczem z Interem by było obawa, że nie uda się sforsować trójki Godin-Skriniar-De Vrij bo Handa od 500 minut nie wyjął piłki z bramki, albo bo właśnie zagrali na zero z tyłu z Liverpoolem w CL. Jak drużyny są w formie i po prostu grają dobrą piłkę mając swoje atuty pojawia się jakaś nieprzewidywalność. Mecz nie jest rozstrzygnięty przed pierwszym gwizdkiem. Jak ja tęsknie za czasami jak zbliżał się mecz z Milanem i po prostu bałem się tego Szewczenki. To robi emocje i tego trzeba tej lidze. No, ale tu wszystko zależy od ekip za plecami JUVE. By parę drużyn weszło na poziom przy, którym strata punktów lidera z nimi nie będzie nikogo dziwić. Natomiast JUVE w kontekście rywalizacji nic nie może. Wszystko jest po stronie Interu, Milanu, Napoli, Romy... Jedyne co JUVE może zrobić to zacząć ich upokarzać wygrywając nie 1:0 a 4:0. To w teorii bo nie wierzę za bardzo by takie "motywacje" miały istotny wpływ.

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Juventus cz.2 (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Salas11 » wt 11.06.2019 20:34

Nieprzypadkowo akurat Ty zrozumiałeś co chciałem przekazać. Ale i tak znajdzie się baran(y) który stwierdzi że Salas chce by Juventus równał w dół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”