Włoskie talenty

Wszystko o piłce nożnej we Włoszech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
Fler
Pseudoforumowicz
Reputacja: 0

Postautor: Fler » wt 08.04.2008 10:37

Giovinco jesli w takim tempie dalej sie bedzie rozjiwał to moze byc jednym z lepszych piłkarzy w Europie kiedys a narazie jest to wielki talent w ostatni weekend zaliczył asyste i to nie 1 w tym sezonie a trzeba przyznac ze duzo mu dało wypozyczenie do Empoli
Obrazek

Awatar użytkownika
mrc1899
Junior
Junior
Kontaktowanie:

Re: Włoskie talenty

Postautor: mrc1899 » wt 11.11.2008 13:36

Dla mnie wielkim talentem jest środkowy obrońca Milanu Darmian on bodajże w pierwszej drużynie debiutował w wieku 16 lat a w Milanie młodym nie jest łatwo i tym bardziej respect w jego kierunku
AC Milan... !??!
Jak tu wierzyć w sukces z taką kadrą.. !??!
http://kakolewo.boo.pl/forum/images/sig ... e0831d.jpg

Awatar użytkownika
KIKOOOOOOO
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek
Kontaktowanie:

Postautor: KIKOOOOOOO » wt 11.11.2008 14:39

Balotelli : )

Awatar użytkownika
(L)oczkerson
O Captain! My Captain!
Reputacja: 115

Postautor: (L)oczkerson » wt 11.11.2008 15:16

No niesamowici jesteście! krócej się nie da? :>

Natomiast co do tematu to mnie niesamowicie pozytywnie zaskakują De Ceglie i Marchisio, obaj mają po 21 lat i wydawało się że przynajmniej z początku będą jedynie uzupełnieniem kadry. tymczasem obaj grają bardzo regularnie (Marchisio doznał urazu w meczu z Realem więc ostatnio wypadł z kadry) i nie zaliczyli ani jednego gorszego występu, a zazwyczaj można ich zaliczyć do tej zdecydowanie lepszej grupy na boisku. Naprawdę bardzo fajny początek kariery w JUVE obu wychowanków i może być z nich sporo pożytku.

Doskonale w tym sezonie wyglada też Santacroce w Napoli, naprawdę rośnie kapitalny zawodnik z niego, to co pokazał z Milanem do zejścia (kontuzja) to był naprawdę doskonały kawałek spokojnej pewnej piłki.

Z drugiej strony chciałem zauważyć że ostatnio można zacząć mówić o "degradacji" talentu kilku graczy uznawanych jeszcze 2 lata temu za niesamowicie zdolnych zawodników, czyli Pazzieniego i Aquilaniego. Pazzini już zeszly sezon miał słaby a w tym nie ma szans w rywalizacji z Gilardino i jego kariera jest w odwrocie. Co do Aquilaniego to nie chce robić teorii upadku bo to świetny piłkarz, choć nie sposób nie zaważyć że Aquilani słabiej się rozwinął niż De Rossi w ostatnich latach. De Rossi jest kapitanem Romy i opoką reprezentacji a jest od Aquilaniego jedynie o rok starszy. Może przesadzam, ale Alberto ma 24 lata i czas najwyższy bo z levelu "dobry piłkarz" przeskoczył na poziom "gwiazda światowego formatu", możliwości ku temu ma, ale jakoś to nie następuje...
czekam aż stanie się wielkim zawodnikiem i czekam...
Ostatnio zmieniony śr 12.11.2008 1:23 przez (L)oczkerson, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
"Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć"
Winston Churchill

Awatar użytkownika
Yukasz
Basket fan hooligan
Lokalizacja: Muzeum Ziemi Podlaskiej, ul. Alternatywy 4, Wiórkowo

Postautor: Yukasz » śr 12.11.2008 1:04

(L)oczkerson pisze:Co do Aquilaniego to nie chce robić teorii upadku bo to świetny piłkarz, choć nie sposób nie zaważyć że Aquilani słabiej się rozwinął niż De Rossi w ostatnich latach. De Rossi jest kapitanem Romy i opoką reprezentacji a jest od Aquilaniego jedynie o rok starszy. Może przesadzam, ale Alberto ma 24 lata i czas najwyższy bo z levelu "dobry piłkarz" przeskoczył na poziom "gwiazda światowego formatu", możliwości ku temu ma, ale jakoś to nie następuje...
czekam aż stanie się wielkim zawodnikiem i czekam...

Problem Alberta polega na tym że już kilka lat temu napompowano go do granic możliwości bo twierdzi(ło) się że w przyszłości obok innego wychowanka - De Rossiego będzie stanowił o sile Romy. Także chyba on sam uwierzył że jest takim wielkim talentem i zamiast podnosić swoje umiejętności bardzo zwolnił a nawet niemal stoi w miejscu. A jak napisałeś on młody już nie jest, młody to jest wasz Giovinco... ba ja jestem młody ale nie fieldy ani Albert :angry2: Aquilani jest ledwie rok młodszy od De Rossiego a ich gra i wpływ na drużynę robi różnicę. I jak tak dalej będzie się prezentował w stosunku do oczekiwań to niedługo pęknie, no chyba że nadal będzie młodym mega talentem :lol:

Mattia
Trampkarz
Trampkarz
Kontaktowanie:

Postautor: Mattia » pt 11.09.2009 1:03

Pozwoliłem sobie zasygnalizować jednego takiego zdolnego chłopaczka, Marco Verrattiego

www.calciobar.blogspot.com
Mój blog o calcio: www.calciobar.blogspot.com

Mattia
Trampkarz
Trampkarz
Kontaktowanie:

Postautor: Mattia » czw 10.12.2009 21:47

Na swoim blogu opisałem ponad 20 godnych uwagi zawodników młodego pokolenia w Serie A

Zapraszam

http://calciobar.blogspot.com/2009/12/mam-talent.html

Awatar użytkownika
mete
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 295
Kontaktowanie:

Postautor: mete » pt 11.12.2009 14:28

Wlochy to nie Polska zeby graczy prawie 26 i 25 letnich(Inler i Canini) uwazac za talenty...to juz ograni gracze.

Awatar użytkownika
(L)oczkerson
O Captain! My Captain!
Reputacja: 115

Postautor: (L)oczkerson » pt 11.12.2009 15:21

Canini swego czasu bardzo ciekawie się prezentował i telentem okrzyknąć go można...było. Teraz gra dobrze w Cagliari może ugruntować swoją pozycję w Serie A w jakimś mocniejszym zespole, ale czy to taki talent? Materiał na jednego z wielu graczy. Na środku obrony, od zdolniejszych zawodników aż się roi. Nawet Daikite z Lazio może okazać się lepszy

Odnoście Gokhana to miał rewelacyjny debiut, ale jakoś nie poszedł za ciosem. Mam wrażenie, że Inler jest przeceniany i wielu bardzo koncentruję się na jego najlepszych momentach a zapomina o tych słabszych i, że co nijako leżu u podstaw słowa talent, że Szwajcar się nie rozwija. Duzo bardziej na miano talentu zasługuje Kwadwo Asamoah, silny, ruchliwy, aktywny w obronie, potafi ruszyć do przodu lewą stroną, ma niezły drybling, potrafi strzelić z dystansu, jest bardzo młody, czy Alexis Sanchez, który w tym sezonie już coś zaczął grać ciekawszego.

Zresztą jakoś mi tu brakuje konsekwencji. Galloppa owszem to fajny zawodnik, ale skoro już dokopujesz się do takich zawodników, to możesz napisać choćby i o Tiberio Guarente z Atakanty, który w zeszłym sezonie świetnie wyglądał z Cigarinim i Donim w środku pomocy.

Curci cały czas nie udowania talentu. Nominacja na wyrost, a lata lecą... Jesli mowa o Romie to prędzej na Andreoliego, który wraca do grania po kontuzji bym zwrócił uwagę, czy głównie na Marca Mottę, który miał świetną wiosnę i w Italii u21 też odgrywał wielką rolę.
PS: No i jak opisujesz dokładanie mniej znanych zawodników, to na miejsce obok Pato, Balotelliego itp. zasługują Marchisio, Criscito, Hamsik, Santon, Jovetic, Bocchetti czy ewentualnie Lavezzi. Bo ostatecznie nie zostali wymienieni nigdzie, a to pierwsza linia talentów Calcio.
Ale tak to jest naprawdę fajnie i na poziomie :wink:
Obrazek
"Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć"
Winston Churchill

Mattia
Trampkarz
Trampkarz
Kontaktowanie:

Postautor: Mattia » pt 11.12.2009 18:20

Z częścią zarzutów wypada mi się po części zgodzić. Zdaję sobie sprawę, że Inler czy Canini osiągają już wiek średni, ale mimo wszystko uznałem, że warto napisać o nich kilka zdań. Ciągle stać ich na duży skok jakościowy i grę w klubie z czołówki. A dla wielu kibiców w Polsce są anonimowi.

Co do argumentu, że Włochy to nie Polska i 25-letni gracz nie może być uznany za perspektywicznego, to muszę powiedzieć, że młodym chłopakom w Italii jest znacznie ciężej wywalczyć plac, i podobnie jak u nas trochę zaciera się granica między "młodym zdolnym" a zawodnikiem juz dojrzałym.

Zobaczcie ile nastolatków biega po murawach Serie A. Garstka!

O Hamsiku, Joveticu, czy Lavezzim pisalem na blogu wielokrotnie. Ciezko ich uznac za graczy w Polsce srednio znanych. A glownie takich chcialem przyblizyc.

Guarente faktycznie byl blisko listy, Motte ominalem, uznajac go za pilkarza o dosc uznanej juz marce, glownie ze wzgledu na reprezentowanie Romy. Byc moze popelnilem blad.

Co do Sancheza to faktycznie chyba powinienem byl o nim wspomniec, czesto chwale go na blogu, ale nie wiem na ile dokladnie czytane sa moje podsumowania kolejki:)

Natomiast ciesze sie ze wpis wywolal odzew i mala dyskusje:)

Mattia
Trampkarz
Trampkarz
Kontaktowanie:

Postautor: Mattia » pt 15.01.2010 22:54

Rzadko poświęcam cały wpis jednemu piłkarzowi. Tym razem uznałem, że warto. Ademowi Ljajicowi (ur. 1991) zacząłem przyglądać się, gdy ogłoszono, że pozyskał go Manchester United. Ljajic podpisał z Czerwonymi Diabłami kontrakt wstępny, ale potem zdarzyły się jakieś kłopoty z uzyskaniem pozwolenia na pracę. Summa summarum, temat młodego Serba w klubie sir Alexa Fergusona upadł.

Na taką okazję czekał Pantaleo Corvino, dyrektor sportowy Fiorentiny, człowiek, który sprowadził do Włoch m.in. Vucinica, Ledesmę, Bojinova czy Jovetica. Facet, który niczym Oko z Mordoru we "Władcy Pierścieni", przenika wzrokiem góry, chmury i lasy. Widzi wszystko to, co dzieję się w światowej piłce. Nie umknie mu nic, nic się przed nim nie ukryje. Żaden talent. Nie ukrył się i Ljajic. Zapłacono za niego ok. 6 mln euro.

Projekt Fiorentiny jest naprawdę imponujący. Oczywiście, w jego dobrym starcie pomogła upadłość "starej" Fiorentiny, rozpoczęcie drogi na szczyt w Serie C2 jako Florentia Viola i, przede wszystkim, pozbycie się w ten sposób długów. To właśnie długi, rozłożone na ponad 20 lat i regularnie spłacane, blokują finansowo większe inwestycje np. w rzymskim Lazio. Tutto sommato, progetto viola owocuje kolejnymi awansami do Ligi Mistrzów i bytem w ścisłej czołówce ligi. Imponujące. Warte naśladowania, bo rozważne i oparte na wyszukiwaniu i waloryzowaniu młodych piłkarzy.

Takich jak Ljajic. W Serbii porównywano go z Kaką, ale do mnie bardziej trafia podobieństwo do Teveza, Zarate czy Aguero. Ljajica spokojnie możnaby postawić skalą talentu obok wymienionych Argentyńczyków, gdyby nie to, że Serb jest od nich...po prostu bardziej zdolny.

Wiem, zaraz zostanę wyśmiany. Podkreślam, nie mówię o aktualnej sumie umiejętności psycho-fizycznych. Mówię o czystym, naturalnym talencie, iskrze Bożej, a jednocześnie miejscu do którego piłkarz potencjalnie może dojść. Ljajic ma dużo, prawie wszystko. Dynamika, technika, zmysł do gry kombinacyjnej, dobre, mocne uderzenie. Gra cofnięty, rozpoczyna większość akcji z prawego skrzydła. Jestem przekonany, że jeśli rzeczy potoczą się tak jak to widzę, Adem za 5-7 lat będzie gwiazdą światowego formatu. Geniuszem na miarę Savicevica, Bobana, Boksica. Gdzież tam na ich miarę! Lepszym!

Na pewno bardzo pomoże mu to, że trafia pod rękę Cesare Prandellego. Gdy widzę jak rozwija się u niego Stevan Jovetic, jestem o młodego Serba spokojny. Będzie rozważnie i stopniowo wprowadzany do składu. Ale jak już tam trafi, to zadomowi się na stałe.

W czasach, gdy włoska liga traci gwiazdy pierwszej wielkości (Kaka, Ibrahimovic itp.) jedną z dróg rozwoju i odzyskania blasku jest oparcie się na młodych piłkarzach obdarzonych nieprzeciętnymi umiejętnościami. Liczę, że to właśnie Ljajic, Jovetic, Balotelli, Pato, Zarate czy Giovinco wyrosną na liderów drużyn liczących się w Europie. Takich, które odzyskają dla calcio należny mu szacunek.

Adem, witaj na Półwyspie Apenińskim. Rozwijaj się spokojnie, rośnij nam w oczach. Trzymam za Ciebie kciuki.

Wróć do „Włochy”