Włoskie talenty

Wszystko o piłce nożnej we Włoszech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
'Del Piero'
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 0

Włoskie talenty

Postautor: 'Del Piero' » śr 09.08.2006 14:35

Tak sie zastanawiam i jakos nie moge znaleść następców tej Zlotej jedenastki... Gdzie są młode Włoskie talenty ? Gdzie jest następca Del Piero (chodzi mi o lata kiedy byl w najwyzszej formie) czy Tottiego, którzy sami potrafili roztrzygnac o losach meczów. Gdzie jest kolejny Gattuso? Czy Bovo to pilkarz na miare Cannavaro czy Nesty?
Jezeli chodzi o atak, to raczej nie bedzie z tym problemów: Gila jeszcze młody, Cassano również (oczywiście o ile się odrodzi), w ManU gra G. Rossi, a w Arsenalu A. Lupoli wydaje mi sie ze z Palladino czy Volpato również cos wyrośnie... może Pazzini. Bardzo podoba mi sie też gra G. Pelle z Lecce, szkoda tylko że dostaje mało szans. Pomoc: mam nadzieje ze coś wyrośnie z Montolivio. A Mesto z Regginy? podobno dobrze sie zapowiadał, ale osobiscie nie przygladalem sie temu zawodnikowi. Hmm... Jest jeszcze De Rossi... Daniele Dessena... pewnie wielu czeka na swoje szanse, niktorzy graja w nizszych ligach. Ale gdy sie blizej przyjrzymy, to czy ktos znajdzie jakiegos "dryblera"? Pilkarza ktory stworzy przewage, ktory nie tylko bedzie dobrze poukladany taktycznie, ale rowniez nie bedzie sie bal pojedyknow, ktorym moglibysmy sie zachwycac? No cóż... Przejdzmy do obrony: i tutaj wg mnie, oczywiscie moge sie mylic ( i pewnie tak jest) jest najgorzej... a przecież obrone Włosi maja we krwi...
DObra ;p nie chce mi sie juz dluzej pisac, chcialbym abyscie przedswalili jakis mlodych Wloskich, dobrze zapowiadajacych sie pilkarzy...

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Zaza » śr 09.08.2006 15:19

Chyba atak Włosi mają obsadzony na lata - oby tylko kariery tych młodych snajperów się rozwineły dobrze bo nadszedł czas zmian w tej formacji - kariery tych w premiership i nie tylko. Pazzini [Viola] to już piłkarz który kąsa. Prandelli mu ufa i bedzie dostawał coraz wiecej szans. A to piłkarz który umnie już [mimo młodego wieku] odpowiedno się zachować pod bramką. Gila to Gila. Podobnie Cassano. Każdy fan Juve widzi w Palladino następce Del Piero ale oglądając mecze Livorno chyba trzeba się zastanowić czy to bardzie nie Zalayeta 2 :wink: Dobrze mu życze - jest jeszcze młody - ale tyle o nim słyszałem dobrego od fanów Juve a jakoś błądził w serie A. Może jeszcze pokaże. Jest Milanista który narazie "wącha" serie A :P Nicola Pozzi w Empoli lat 19 [?] Drugi Pippo. Pomoc ? Jest Montolivio to pozycja Francesco Tottiego :] Już gra za napadem w Violi. Jest wciąż młody rzeźnik De Rossi - są perełki Contiego na czele z Aquilani. Może Foggia pokaże wiele w Milanie [jak bedzie grał :P] Wciąż młody jest Marco Donadel czyli piłkarz przymierzany do roli vice Pirlo [obecnie Viola] Lazio ma kilku młodych narazie nie znanych graczy ale mogą w tym sezonie pokazać pazurki. Jest w Palermo chyba gracz Juve - Masilello. W Regginie wspomniany Mesto. Obrona ? no tak flanki maja na lata Włosi obsadzone :P Chielini czy nawet Barzaletti ale przedewszystkim Pasquale i Zaccardo - jest w Chievo Scutro [?] Srodek obrony to wiekszy probelm ? Bovo ? hmm w sumie młody wciaż Barzagli. Wiele dobrego mówi sie o graczu Cagliari - Canini - bardzo młody jak na obrońce. A już chetnie by go widziały u siebie tuzy serie A. A to pewnie nie wszystkie perełki...

Także nie jest tak źle 'Del Piero' - zauważ że Canna gra w kadrze w wielu 33 lat - to jak Nesta bedzie miał 33 to obok bedzie grał właśnie jakiś taki młokos jak na linie obrony. Na flankach ma kto grać w/w - Buffon jeszcze pokaże nie raz - ale Amelia już rośnie :P De Rossi młokos - Pirlo czy Rino nie mają jeszcze 30 podobnie jak Perrotta. A i ma kto na nich presje wywoływać :wink: [pozytywna] Francesco Totti jeszcze pogra pod okiem Donadoniego. Zmiany to w ataku chyba - kończy sie już czas Bobo Vieriego - Pippo Inzaghiego czy Alexa Del Piero. Teraz Gila, Toni może Cassano - oby Pazzini. Itd.

Awatar użytkownika
Balon
Skład B
Skład B
Kontaktowanie:

Postautor: Balon » śr 09.08.2006 15:29

JEst jeszcze Paolucci z Ascoli, który w tamtym sezonie grał w Primaverze Juve. bardzo dobry jest takze Alessio Cerci z Romy, szykuje sie wielki talent. Andrea Coda z Empoli - bardzo dobry stoper młodego pokolenia.
Jedna miłość, Jeden klub, FIORENTINA aż po grób.

FORZA VIOLA

Awatar użytkownika
Rossi
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 32

Postautor: Rossi » śr 09.08.2006 15:43

Zaza pisze: Nicola Pozzi w Empoli lat 19

Pozzi jest z rocznika 1986 czyli rocznikowo ma 20 :wink:
Pamiętam w oknie zimowym przychodził do Milanu i był okrzyknięty jak największy włoski talent od 20 lat 8) W poprzednim sezonie strzelił pare bramek ale chyba oczekiwania były większe :D

balon pisze:Alessio Cerci z Romy, szykuje sie wielki talent

oczekiwania z nim związane to chyba nie zachwycił :D

Cerci troche przygasł nie wiem czego ale kiedyś jak grał w juniorkich turniejach to Arsenal o niego stale zabiegał. Teraz w Romie chyba więcej od niego gra drugi talent któym tak się nie zachwycano Rosi lewy pomocnik jeśli dobrze kojarze. Jest jeszcze jeden wielki talent z Romy Stefano Cuka Okaka tylko czy nie wybierze reprezentacje Nigerii :roll:

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Zaza » śr 09.08.2006 16:00

Rossi to widocznie masz racje i ma 20 lat - dla tego napisałem "[?]" :wink: Oczekiwanie były wieksze ? może i tak - dwa razy był wypożyczony chyba Empoli i nie wiem czy nie do Serie B - teraz pozostanie w duecie z Tavano w Empoli i znów pogra w serie A - On jest najgroszym piłkarzem w tym wielu za którego zapłacono gotówke :wink: Narazie ma czas by udowodnić swoje.

A Okaka ma chyba Włoskie obywatelstwo :wink: A Rosi też ciekawy młokos :twisted:

ATI
Rezerwowy
Rezerwowy

Postautor: ATI » śr 09.08.2006 16:04

Ja mam takie pytanie odnośnie Giuseppe Rossi'ego. Ma on paszport zarówno włoski jak i amerykański. Więc kim on jest na prawdę? Gdzie się urodził? Jak się ma sprawa z jego rodzicami?
Mourinho, are you listening?
Will you keep the trophy glistening,
We'll be back in May,
To take it away,
Walking in a Fergie wonderland!

Awatar użytkownika
'Del Piero'
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: 'Del Piero' » śr 09.08.2006 16:32

Zaza pisze:A Okaka ma chyba Włoskie obywatelstwo :wink:

Na pewno... Przecież urodził się we Włoszech...

To zdjecie moze duzo mówić:
Obrazek

Zaza pisze:A Rosi też ciekawy młokos :twisted:

No tak Rosi i Okaka, zapomnialem o tych 2 pilkarzach... Pamietam że wzrócilem uwage na gre Rosiego w meczu Juventus - Roma (Puchar Włoch), nawet Aleandro asystowal w tym meczu, podajac piętką.

ATI pisze:Ja mam takie pytanie odnośnie Giuseppe Rossi'ego. Ma on paszport zarówno włoski jak i amerykański. Więc kim on jest na prawdę? Gdzie się urodził? Jak się ma sprawa z jego rodzicami?

Giuseppe urodził się w USA.

Despite playing for Italy at under-age level, he is still eligible to declare for the United States. However, when the US offered him a spot on the 2006 FIFA World Cup squad, he turned them down: "I also knew if I took that chance, I would never be able to play for Italy, which has been my dream virtually since the day I was born." "I had to tell the USA the truth. I know it will be far harder trying to get in the Italian team than the United States but I have absolutely no regrets about the option I have taken."

Przegladajac sklady róznych druzyn przypomnialo mi sie ze w Parmie dosyc dobre noty za gre (10 meczów) zdobywal Marco Rossi (ur. 30/9/1987)

Awatar użytkownika
Rossi
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 32

Postautor: Rossi » śr 09.08.2006 16:57

To ja bym z Okaka nie był taki pewnien czy będzie grał reprezentacji Włoch bo jak nigeryjski związek szybciej się po niego zgłosi to może być różnie.

Odnosinie Rossiego to urodził sie w USA jako syn Włochów a gdy miał 12 lat przeprowadził się wraz z rodziną do Parmy i tam kontynouwał swoją kariere. Grałw reprezentacjach under 16,17,18 i pewnie kiedyś zadebiutuje w seniorskiej :D

Przypomniałmi się jeszcze jeden włoski talent a minaowicie Andrea Russotto napastnik z rocznika 1988 . Pamiętam go z ME do lat 17 w 2004 roku gdzie byłwiodąca postacią w drużynie , jedyny z tamtej kadry był wychowankiem jakieś mało znanego klubu. W tamtym sezonie zaliczył 4 mecze w Treviso .

Awatar użytkownika
goofii
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Kontaktowanie:

Postautor: goofii » śr 09.08.2006 17:44

Jesli juz tak szeroko rozpisujemy sie o mlodych wilkach z Romy to do grona Okaka, Rosi czy Cerci dolaczyc nalezy koniecznie Curciego ( rocznik 85) ... ktory mimo ze nie gra narazie niestety w 1 skladzie ale widac ze sztab szkoleniowy poklada w nim duze nadzieje 8)

A co do Alleandro Rosi ktory wedlug jest najbardziej utalentowany z wychowankow ktorzy dolaczyli do 1 druzyny w ostatnim sezonie to nalezy nadmienic ze mimo ze gral czesciej na pomocy to Spalettii sie wypowiadal ze jego docelowa pozycja bedzie prawa obrona ... czyzby nastepca Panucciego ?? :wink:
LA ROMA NON SI DISCUTE, SI AMA! FORZA MAGICA FACCE SOGNA!

Awatar użytkownika
Totnik_ASR
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Totnik_ASR » śr 09.08.2006 19:32

Rossi pisze:To ja bym z Okaka nie był taki pewnien czy będzie grał reprezentacji Włoch bo jak nigeryjski związek szybciej się po niego zgłosi to może być różnie..

Wlosi to chyba nie takie ciamajdy jak Polacy .. jak bedzie sie dalej tak rozwijal napewno sie zglosza ;) .. a swoja droga zawodnik obchodzil niedawno 17 urodziny
[/quote]

Jesli juz tak szeroko rozpisujemy sie o mlodych wilkach z Romy to do grona Okaka, Rosi czy Cerci dolaczyc nalezy koniecznie Curciego ( rocznik 85) ... ktory mimo ze nie gra narazie niestety w 1 skladzie ale widac ze sztab szkoleniowy poklada w nim duze nadzieje

nie bedzie to stwierdzenie nieobiektywne i chyba nie przesadze jak stwierdze ze mamy jedna z najlepszych szkolek we Wloszech i co chiwla jakis mlodzian sie wybija ... w sparigach Spal wystawial ostanio pomocnika Palermo .. zobaczymy czy bedzie to kolejny "mlody gniewny" do kolekcji
Obrazek

Awatar użytkownika
'Del Piero'
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: 'Del Piero' » czw 10.08.2006 18:29

A słyszeliście coś o Federico Piazz`ie z Primavery AC Milanu... :?: Ponoc ma to być następca Pirlo ? A (chyba) w lutym interesowal sie nim Arsenal...
Może Ty ZaZa wiesz cos wiecej o tym pilkarzu ?

Awatar użytkownika
'Del Piero'
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: 'Del Piero' » śr 16.08.2006 13:04

Wiem że post pod postem, ale dawno nikt nie odwiedzal tego tematu.

Jak wiadomo wczoraj grała reprezentacja Włoch do lat 21.
Wie kto w jakim skladzie zagrala Italia? Ile bylo? Kto sie jakos wyrozniał?

Z góry dzięki

Awatar użytkownika
myhalek_acm
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 20

Postautor: myhalek_acm » śr 16.08.2006 14:00

Del Piero wiem ze bylo 0-0 wiecej informacji znajdziesz tu :arrow: http://www.gazzetta.it/Calcio/Nazionale/Primo_Piano/2006/08_Agosto/16/under.shtml
Pozdro :wink:
Noi del Milan siamo qua e per voi non c'e pieta :boruta:

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Zaza » śr 16.08.2006 16:43

'Del Piero' pisze:Może Ty ZaZa wiesz cos wiecej o tym piłkarzu ?

Nie wiele :roll: Coś kojaże ale co innego kojażyć a co innego widzieć go na tyle w akcji by miec opinie na jego temat. Drugi Pirlo ? wiesz primavera po to jest by młodzi grali jak pierwszy zespół - a jest tam klubu już kerowanych - tak się składa że młodziesz Milanu ma naprawde papiery na gre - szkoda że Ancelotti nie kiedy woli wypożyczyć niż dawać szanse [choć z drugiej strony też ma na swój sposób racje]

Federico Piazza - urodzony - Albenga 2.3.1987

To chyba On ! słabe zdjęcie :? ale widać już szuka zagrania pilki na nos :P hehe

Awatar użytkownika
'Del Piero'
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: 'Del Piero' » wt 17.10.2006 18:38

Rossi pisze:Przypomniałmi się jeszcze jeden włoski talent a minaowicie Andrea Russotto napastnik z rocznika 1988 . Pamiętam go z ME do lat 17 w 2004 roku gdzie byłwiodąca postacią w drużynie , jedyny z tamtej kadry był wychowankiem jakieś mało znanego klubu. W tamtym sezonie zaliczył 4 mecze w Treviso .

Taaak... Duzo o nim slyszalem, wczoraj widzialem w akcji. Już w pierwszych sekundach meczu ruszyl sam na bramke Juve. Duzo się kiwa, walczy... odrazu widać że ma dobra technike i drybling... Niby jest napastnikiem, ale ja tam go widzialem wszedzie... Myśle ze za rok, dwa.. góra 3 lata, Andrea będzie wiodącą postacią w Serie A, kto wie może już będzie wtedy prowadził Italie do zwycięstw...

Wróć do „Włochy”