Inter Mediolan (zbiorczy)

Wszystko o piłce nożnej we Włoszech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Trenerem Interu powinien zostać:

Pellegrini
0
Brak głosów
Prandelli
0
Brak głosów
Bielsa
3
10%
Leonardo
4
13%
Blanc
8
26%
Mancini powinien utrzymać posadę
8
26%
ktoś inny
8
26%

Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
panmechiko
Skład B
Skład B
Reputacja: 52

Postautor: panmechiko » wt 19.09.2017 23:12

W złą strone idzie ta piłka. Jeśli nawet niektórzy tutaj powołują sie na to, że 'ewidentny' karny bo rywal go dotknął reka, a ten to wykorzystał bo boiskowe cwaniactwo. To chyba powinno być inaczej co? Tutaj po prostu jest cyrk, bo piłkarz mógł biec dalej, ale poczuł reke, która niczego nie zmieniła, ale wolał upaść bo teraz byle pierdniecie powoduje karny.

I już tak nie brońcie słuszności tego karnego bo to aż śmieszne.

Obrazek

Awatar użytkownika
Salas11
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 464

Postautor: Salas11 » wt 19.09.2017 23:21

Otóż to, jeżeli byle kontakt fizyczny w polu karnym usprawiedliwia upadek i podyktowanie jedenastki to ja się pytam o co w tym wszystkim [k****] chodzi? Duch fair play coraz częściej wypierany zostaje przez boiskowe cwaniactwo. Nigdy nie będę popierał takich zachowań ani tym bardziej ich usprawiedliwiał. Wymuszanie karnych jest mega słabe, nie idzie nam w meczu to spróbujmy nabrać sędziego. Eder za dziś ma u mnie ogromnego minusa.
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 569

Postautor: ozob » wt 19.09.2017 23:43

orzeu pisze:Source of the post
ozob pisze:Source of the post [k****], ale walek z tym karnym.

bzdura. Typowe cwaniactwo piłkarskie. Mbaye się potknął, zahaczył Edera, a ten to w umiejętny sposób wykorzystał. Ewidentny karny.

Nie bzdura tylko problem, wielki problem pilki noznej gdzie przepisy, a w zasadzie dowolna interpretacja ich przez sedziow pozwala takie gowniane sytuacje zamieniac na karne. Nikt bowiem o zdrowych zmyslach nie powie, ze takie dotkniecie reka moglo spowodowac upadek Edera. I niestety VAR nie jest lekarstwem na takie gowno, a jedynie moze nasilic zajwisko dyktowania 11 za pierdoly, co w zasadzie da sie juz zaobserwowac w Serie A.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
Salas11
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Salas11 » śr 20.09.2017 9:18

Obejrzałem powtórkę w zwolnionym tempie. Eder został klepnięty w prawą nogę, a mimo to postawił kolejny niezachwiany krok. Równowagę zaczął tracić dopiero potem, gdy nogą postawną była lewa a do głowy dotarło że został dotknięty przez rywala i warto spróbować wymusić jedenastkę. VAR miał eliminować takie sytuacje, by szybko i sprawnie zweryfikować czy upadek był naturalny czy dany zawodnik przyaktorzył. Tu mimo jego użycia, sędzia dał się nabrać na aktorstwo Edera i podyktował rzut karny. Jeśli tak to ma wszystko funkcjonować, niech FIGC od razu zrezygnuje z tego projektu bo i tak decydujące słowo zawsze należeć będzie do arbitra i jego interpretacji zdarzenia. Niesmaczna sytuacja, zwłaszcza że z gry kompletnie na tą bramkę nie zasługiwaliśmy.
Obrazek

Awatar użytkownika
orzeu
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 46

Postautor: orzeu » śr 20.09.2017 10:16

No może i problem, ale tak piłkarze są uczeni, tak się gra, że przy kontakcie w polu karnym wykorzystuje się boiskowe cwaniactwo i jest to normalne chyba w każdej lidze. Eder wykorzystał sytuację, że został zahaczony, że był kontakt i Mbaye nie dotknął piłki.

Kontrowersyjna sytuacja, ale chyba to jednak inna sprawa niż nurkowanie bez kontaktu, symulując.

Co do samego meczu: brawo Bolonia, która zagrała bardzo dobre spotkanie. Świetny mecz Verdiego. Inter natomiast słabo, tak krytykowana prawa strona była naszym jedynym źródłem ataków w tym meczu. Wtf? Nie rozumiem kompletnie czemu graliśmy cały czas prawą stroną. Bardzo słaby mecz Joao Mario, D'Ambrosio i Perisicia.

Balonik pękł, takie sytuacje się zdarzają. Przed nami Genoa i Benevento, mam nadzieję na 6 punktów.

Awatar użytkownika
Salas11
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Salas11 » śr 20.09.2017 11:40

Właśnie przez takie myślenie to zjawisko jest w piłce coraz bardziej powszechne. Ba, niektórzy już przestali widzieć w tym coś złego. Nie ma różnicy między nurkowaniem a "utratą równowagi" po kontakcie który nie miał prawa spowodować upadku. Tu i tu mamy do czynienia z próbą wymuszenia jedenastki, oba zachowania są naganne i niezgodne z duchem fair play. Mało tego, to daje stronniczym arbitrom większe pole manewru. Wybronią się z każdej stykowej decyzji a tak nie powinno być. Sędzia musi umieć ocenić sytuację, nie zawsze jest w stanie wychwycić to od razu więc po to wprowadzono VAR by mógł przewinąć akcję i sprawdzić co tak naprawdę się stało. Nie chcę by Inter w takich okolicznościach zdobywał punkty, o tyle dobrze że to początek sezonu i mało znaczący epizod (tak czy siak w końcu straciliśmy dwa punkty a nie ugraliśmy jeden) Gdyby jednak od takiego karnego zależały (hipotetycznie) losy scudetto? Nawet nie chcę sobie wyobrażać.
Obrazek

Awatar użytkownika
orzeu
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 46

Postautor: orzeu » śr 20.09.2017 12:00

Każdy ma swoją opinię, generalnie ja jednak widzę różnicę pomiędzy brakiem kontaktu, a kontaktem - to są te detale jakby to Tomek Hajto powiedział ;).

Najlepszy wczoraj wg sempreinter.com Vecino. I ja się z tym zgadzam, na tle pozostałych kolegów wyglądał co najmniej bardzo solidnie.

Awatar użytkownika
Salas11
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Salas11 » śr 20.09.2017 12:12

Ciężko kogoś wyróżnić po wczorajszym meczu. Zagraliśmy słabo jako drużyna a jedyną indywidualnością mogącą w pojedynkę odwrócić losy meczu jest Perisic, który wczoraj zbyt często był poza grą. Joao Mario i Valero z Genoą powinni zacząć mecz na ławce.
Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 422

Postautor: sickstick » śr 20.09.2017 12:51

A zobaczyłem te sytuację, zaintrygowany waszą dyskusją. Jestem wielkim hejterem wymuszania karnych po lekkim kontakcie z rywalem, ale tutaj... murzyn złapał (dotknął?) gracza Interu dłonią za stopę :lol2: a to jest moim zdaniem wyjątkowa sytuacja i też skłaniałbym się za karnym. Jest jakaś granica zachowań które teoretycznie nie są nieprzepisowe, ale w praktyce są tak ostro przegięte że powinno się je gwizdać. Kiedyś podczas EURO2014 Krychowiak zatrzymał ręką podanie po ziemi (!!) ale sędzia zinterpretował, że jego ręce były wzdłuż ciała i nie gwizdnął naszym rywalom karnego. Niby racja, ręce wzdłuż tułowia się nie liczą, ale jednak pozycja w której dłonie Polaka zamiatały po murawie nie była naturalna i sędzia, mimo że ręce były ułożone prawidłowo, powinien był tego jednak karnego gwizdnąć. Podobnie tutaj, niby tylko dotknięcie które nie powinno spowodować upadku, ale... dotkniecie dłonią w stopę to nie jest naturalna interwencja i uważam to za wyjątek, w którym karny jest prawidłowy.

Awatar użytkownika
ozob
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 569

Postautor: ozob » śr 20.09.2017 12:59

Tebelka karniakow od 94/95:

#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
panmechiko
Skład B
Skład B
Reputacja: 52

Postautor: panmechiko » śr 20.09.2017 13:33

No i co w związku z tą tabelą?

Awatar użytkownika
coco
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 99

Postautor: coco » ndz 24.09.2017 14:14

Obrazek

widzę że mój poprzedni post został skasowany, brawo moderacjo, ktokolwiek z was to był udławcie się.
"Kogo tracimy ? Dyrygenta, lidera, kogoś, kto za klub oddałbym wszystko. Wszyscy będziemy mówić jak bardzo będzie go nam brakować " Marco Materazzi o odejściu Jose

Obrazek Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
fekalia
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 64

Postautor: fekalia » ndz 24.09.2017 14:20

Z drugiej strony 16-letni Pellegri w ataku. Czekam.

Awatar użytkownika
Salas11
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Salas11 » ndz 24.09.2017 14:24

Fajnie że Joao Mario usiadł, ale Valero też powinien po tym co pokazał z Bologną. No zobaczymy. Genoa raczej przyjedzie po remis a my w ataku pozycyjnym wiadomo jak... Jeśli szybko nie strzelimy, może być ciężko.

fekalia pisze:Source of the post Z drugiej strony 16-letni Pellegri w ataku. Czekam.

Raczej nic nie zrobi swojemu przyszłemu pracodawcy :wink:
Obrazek

Vampeta
Rezerwowy
Rezerwowy
Reputacja: 26

Postautor: Vampeta » ndz 24.09.2017 14:35

Mario powinien usiąść, natomiast nie wiem czy Brozo na 3/4 to nie gorszy pomysł niż będący w sredniej formie Portugalczyk.

Wróć do „Włochy”