Inter Mediolan (zbiorczy)

Wszystko o piłce nożnej we Włoszech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Które miejsce zajmie Inter w sezonie 2017/2018 w Serie A?

Pierwsze
4
9%
Drugie
10
22%
Trzecie
13
28%
Czwarte
8
17%
Piąte
6
13%
Szóste
2
4%
Inne
3
7%

Liczba głosów: 46

Awatar użytkownika
Maciek (interista)
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 15

Postautor: Maciek (interista) » pn 08.10.2018 15:14

Męczymy się na skrzydłach z Keitą czy Candrevą, a tymczasem Karamoh strzela cudowną bramkę. Już w letnich sparingach Francuz pokazywał jakość pod bramką i była duża szansa, że może być dla nas pożyteczny.

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1600

Postautor: Diamen23 » czw 11.10.2018 19:20

Obrazek

Lautaro w pierwszym składzie na mecz z Irakiem, który zaczyna się o 19:45. Jak ktoś nie ma planów to zachęcam do oglądania. Atak bardzo "włoski", bo z przodu też De Paul, który robi furorę w Udinese w tym sezonie, Dybała czy były kompan Dybały z Palermo, Vazquez.
Obrazek

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Diamen23 » czw 11.10.2018 20:20

piękny gol główką Lautaro :)
Obrazek

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 466

Postautor: moody90 » czw 11.10.2018 20:39

juz zrobil w reprezentacji wiecej, niz dybala i icardi razem wzieci :D

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Diamen23 » czw 11.10.2018 20:40

patrząc na statystyki też o tym pomyślałem :D zresztą kolejni powołani napastnicy, czyli Correa i Simeone też ledwie w kadrze po 1 golu jak dotychczas :)
Obrazek

Awatar użytkownika
coco
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 247

Postautor: coco » wt 16.10.2018 14:39

Zastanawiało Was kiedyś, co dziś robi Taribo West, gwiazda Championship Managera 01/02? Legendarny trener AJ Auxerre, Guy Roux, spotkał go w 2018 roku.

"Pojechałem na specjalne zaproszenie Misterstwa Spraw Zagranicznych do Monrovii, stolicy Liberii. Na stadionie było kilkadziesiąt tysięcy ludzi, wszystkie głowy państw afrykańskich i oczywiście George Weah jako postać numer jeden. Po uroczystości poszliśmy do namiotu, gdzie przygotowano obiad. George zabawiał towarzystwo, a ktoś powiedział mi, że jest tu także Taribo West. Zacząłem go szukać i nagle zobaczyłem faceta w białym garniturze, uśmiechniętego, w rewelacyjnej formie. Powitał mnie z niezwykłą wylewnością. Przyjechał na zaproszenie Weaha, bo razem grali w Milanie.

Okazało się, że jest dziś pastorem w Kościele Zielonoświątkowym w Lagos. Wybudował świątynię, ludzie przychodzą do niego tysiącami, przed kościołem zainstalowano głośniki, bo wszyscy nie mogą pomieścić się w środku. Taribo wygłasza podobno najlepsze homilie w Nigerii. Dorośli mężczyźni na nich płaczą. West prowadzi fundację, leczy dzieci, jest prawdziwym społecznikiem.

Kiedy trafił do Auxerre, koledzy z drużyny go wyśmiewali. Mówili: zabierzcie go stąd, nie nadaje się. Miał jednak niesamowitą determinację. Podczas zgrupowania w Alpach wchodzę pewnego wieczora do pokoju masażystów, a tam Taribo leży na łóżku i mówi: dotknij, dotknij moich mięśni. Podobno zrobił dwa dodatkowe treningi i biegał przez dziesięć godzin po wzniesieniach. Chciał pokazać wszystkim, że się mylą.

Nie miał talentu, ale nadrobił wszystko szaloną pasją. Występował w reprezentacji Nigerii na dwóch mundialach, dwóch Pucharach Narodów Afryki, zdobył Puchar UEFA z Interem. W Auxerre przed meczami palił świeczki w szatni i modlił się: Boże, wszyscy jesteśmy Auxerrois.

Raz przed ważnym meczem przekonał kolegów do wspólnej modlitwy i poprowadził ją. Nie mogłem wtedy spodziewać się, że po latach zostanie najlepszym pastorem w Nigerii."
"Kogo tracimy ? Dyrygenta, lidera, kogoś, kto za klub oddałbym wszystko. Wszyscy będziemy mówić jak bardzo będzie go nam brakować " Marco Materazzi o odejściu Jose

Obrazek Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
orzeu
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 74

Postautor: orzeu » śr 17.10.2018 20:42

Inter zaoferował 25 mln euro za Sandro Tonaliego

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Diamen23 » śr 17.10.2018 20:55

chłop wygląda jak klon Pirlo. I jeszcze ta Brescia. Jeśli trafi do Interu to żeby jego kariera klubowa potoczyła się w trochę inny sposób niż Andrei :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1747

Postautor: Tomusmc » czw 18.10.2018 6:08

Spotkanie drużyny z 2010 roku :)
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Diamen23 » czw 18.10.2018 20:04

ciekawe informacje płyną ze Słowacji. Skriniar z kilkoma kolegami przyłapany na wymknęciu się z hotelu i spożywaniu alkoholu podczas zgrupowania. Trochę smutne, nie spodziewałem się tego po nim.

Do tej pory o Milanie Skriniarzie mówiono wyłącznie w kontekście spraw związanych z jego bardzo dobrymi występami w barwach Interu. Tym razem jest inaczej. Słowak podczas ostatniego zgrupowania swojej reprezentacji wraz z grupą innych piłkarzy opuścił w nocy hotel i spożywał alkohol.

W nocy po porażce Słowacji z reprezentacją Czech, aż siedmiu reprezentantów tego kraju postanowiło złamać regulamin i zabawić się na mieście. Byli to Martin Dúbravka, Michal Šull, Ľubomír Šatka, Norbert Gyömber, Milan Škriniar, Stanislav Lobotka i Vladimír Weiss. O kulisach całej sprawy opowiedział dzisiaj Jan Kozak, który zrezygnował z dalszego prowadzenia kadry naszych południowych sąsiadów.

- Nie chciałem mówić o tym od razu po meczu, aby wszyscy mogli skupić się na przygotowaniach do następnego spotkania. Zgadzam się jednak z prezesem federacji, że wszyscy, którym zależy na dobru słowackiego futbolu, muszą wiedzieć co się wydarzyło.

- Tego wieczora dwukrotnie oglądałem i analizowałem spotkanie z Czechami i dowiedziałem się, że kilku zawodników wyszło z hotelu. To było dla mnie naprawdę bolesne. Poczułem się tak jakby ktoś uderzył mnie w twarz. Chciałem, żeby winowajcy się do tego przyznali.

- Trening następnego dnia zaplanowany był na godzinę 10. Spotkałem się z kapitanem Martinem Skrtelem i jego zastępcą Markiem Hamsikiem. Byli zaskoczeni całą sprawą. Postanowiłem sprawdzić, czy tych siedmiu przyzna się. Omówiłem spotkanie i powiedziałem, że tych siedmiu zawodników wyszło w nocy, co było problemem. Spojrzałem im w oczy.

- Dubravka powiedział, że ma ciężki okres w Newcastle, Weiss stwierdził, że nie wie dlaczego wyszedł. Z kolei Lobotka tłumaczył, że ma ciężki rozkład spotkań w Celcie i potrzebował relaksu, co jest śmiesznym tłumaczeniem skoro gra tylko w weekendy. Jednak zapytany o moje odejście powiedział, że trenerzy przychodzą i odchodzą, ale on pozostaje profesjonalistą. Wszyscy go kochamy, ponieważ to zawodnik z niesamowitym potencjałem. Skriniar powiedział mi to samo i byłem bardzo rozczarowany, ponieważ nasze relacje były wspaniałe.

- Jestem zadowolony z występów na boisku Skriniara, ale chciałem, żeby wziął po meczu z Czechami za kadrę większą odpowiedzialność, a nie zostawiał wszystko Skrtelowi.

- Tych siedmiu zawodników zachowało się w taki sposób, więc co ja mogłem zrobić? Miałem do wyboru trzy opcje. Udawać że nic się nie dzieje, ale to nie w moim stylu. Mogłem też wyrzucić ich wszystkich, ale wśród nich było czterech zawodników o wysokiej jakości, których Słowacja potrzebuje (Dubravka, Skriniar, Lobotka, Weiss). Postanowiłem więc ustąpić ze stanowiska. Nie chciałem jechać z tymi zawodnikami do Szwecji i udawać, że nic się nie stało.
Obrazek

Awatar użytkownika
Babel
onegdaj alkoholik
onegdaj alkoholik
Reputacja: 98

Postautor: Babel » czw 18.10.2018 21:17

Rozumiem że to nie jest powód do dumy, ale też nic strasznego się nie stało. Generalnie piłkarze, w dużej większości pija alkohol np. EpicBrozo chyba ponad rok temu stracił prawko za jazdę na podwójnym gazie, nie wspominając o Nainggolanie i ostatnich fotkach w ciuchach z imprezy. Było też o tym, że jeszcze w Romie na zgrupowaniach Spalletti spał z Radją w jednym pokoju żeby go móc skontrolować. Z tych informacji wygląda na to że Skriniar jest po prostu człowiekiem, bo ostatni sezon wyglądał jak kosmita.

A Maicon to ponoć był kozak jeśli chodzi o alkohol.

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Diamen23 » pt 19.10.2018 17:25

no fajnie, ja znam te historie, ale do mnie nie trafiają takie wymówki, że Nainggolan często wali w kocioł, a mimo to dobrze gra, więc co z tego, że Skriniar też coś takiego zrobił?
Brozović jeszcze rok temu (a nawet mniej) był do wywalenia i tylko pewien szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że nie odszedł do Sevilli. Jego forma bywała beznadziejna. Ostatnio uspokoił formę i wiąże się to z tym, że skończył z imprezkami, skupił się na rodzinie i trenuje jak oszalały (skracanie urlopów żeby jak najwcześniej być do dyspozycji).
A Nainggolan to osobna historia, jest jaki jest, każdy wiedział, że trzeba zaakceptować jego styl życia, bo nikt nie oczekiwał od niego, że się zmieni. Ale nie sądzę żeby przez to przymykać oko na zachowania innych zawodników.

Polecam też obejrzeć bramki Czechów ze Słowakami. W obie bramki zamoczony Skriniar, 2 razy jego zawodnik strzelił gola. Potem jak gdyby nigdy nic wymyka się z hotelu z kumplami i idzie chlać, a rozczarowany szkoleniowiec rezygnuje z posady.

Ja generalnie nie zamierzam tutaj jakoś krytykować Skriniara i oczekiwać na wyciągnięcie konsekwencji, bo to jednak było na zgrupowaniu reprezentacji, a nie klubu, ale jestem po prostu po ludzku rozczarowany tym, że na tym diamencie bez skazy pojawiła się rysa.
Obrazek

Awatar użytkownika
panmechiko
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 226

Postautor: panmechiko » pt 19.10.2018 18:48

Chłop może wyjść na miasto kiedy tylko chce, ale wychodzi na zgrupowaniu. I jeszcze brak skruchy i przeproszenia trenera. Niepoważne. Ale Babel mówi, że to normalne zachowanie wiec ja mu wierze.

Awatar użytkownika
Babel
onegdaj alkoholik
onegdaj alkoholik
Reputacja: 98

Postautor: Babel » pt 19.10.2018 20:01

Ale o so ci chodzi? Bo dopierdalasz się do czegoś, ale za bardzo nie wiem do czego i chyba nie do tego co napisałem? Wiem, że derby w niedziele, ale płonne twoje nadzieje że uda się dętą pseudoaferą, gównoburzą wpłynąć na atmosferę w drużynie Interu przed derbami.

Wewnętrzne problemy słowackiej reprezentacji mają raczej zdecydowanie głębsze korzenie niż ten wypad piłkarzy, skoro trener podjął radykalną decyzje i ustąpił ze stanowiska. Raczej ten wypad był skutkiem złej atmosfery czy braku posłuchu trenera aniżeli jej przyczyną. Ale to problemy naszych sąsiadów i ewentualne kary, decyzje i sankcje to ich sprawa. Nigdzie też nie napisałem że pochwalam to co zrobił Milan. A Skriniar nigdy nie dał powodów by traktować go inaczej niż jako 100% profesjonalistę na i poza boiskiem podczas swojej przygody z Interu. Także ten wypad niewiele zmienia w jego ocenie. Reprezentacja Słowacji a Inter to dwa odrębne byty, trudno żeby na bazie tego co prezentuje w przeciętnej europejskiej reprezentacji, martwić się na zapas o formę w Interze. Od strony sportowej patrz nasze orły - Zieliński czy Karolek. Zresztą są w Interze ludzie odpowiadający za decyzje personalne i rozwiązywanie problemów jeśli jakiś piłkarz daje sygnały o niepoważnym traktowaniu swoich obowiązków.

Odebrałem post Diamena jako zdziwienie, że piłkarze piją alkohol czy że czasem robią coś wbrew przełożonym, wchodzą z nimi w konflikty. Mourinho w legendarnym zespole z 2010 roku dla balującego Maicona przesuwał treningi na popołudnie. Są piłkarze-apsotołowie jak Lewandowski czy Krychowiak, ale nie zamieniłbym ani Maicona, ani Skriniara na stu Krychowiaków. Słowo kluczowe - charyzma. Twardy charakter często przekłada się na charyzmę na boisku, a za ewentualne wpadki pozaboiskowe najlepiej odpowiada się ciężką pracą i dobra postawa na murawie. Tak, w kwestii 'wypadu' Skriniara z kolegami na piwo czy drinka podtrzymuję swoją opinie - nic się nie stało.

Awatar użytkownika
panmechiko
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 226

Postautor: panmechiko » sob 20.10.2018 0:22

Babel pisze:Source of the post Są piłkarze-apsotołowie jak Lewandowski czy Krychowiak, ale nie zamieniłbym ani Maicona, ani Skriniara na stu Krychowiaków.

Ale na stu Lewandowskich już tak. I dlatego Skriniar nie bedzie tam gdzie Lewangolski.

Wróć do „Włochy”