Inter Mediolan (zbiorczy)

Wszystko o piłce nożnej we Włoszech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Które miejsce zajmie Inter w sezonie 2017/2018 w Serie A?

Pierwsze
4
9%
Drugie
10
22%
Trzecie
13
28%
Czwarte
8
17%
Piąte
6
13%
Szóste
2
4%
Inne
3
7%

Liczba głosów: 46

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 955

Postautor: Salas11 » pt 05.01.2018 22:58

Mogliśmy zacząć nowy rok od 3 punktów, w [ch**] stylu ale jednak zwycięstwo. Najlepsze że mecz w drugiej połowie bardzo przypominał ten z sierpnia na San Siro. Fiorentina wysoko próbując odrabiać straty a my raz po raz groźnie kontrujemy, tyle że tym razem nic z tego nie wyszło. No i jak się zostaje z jednym stoperem na boisku, wychodzą takie hece.

Ciężko będzie dostać za Joao Mario choćby połowę tego co za niego zapłaciliśmy. Gość jest przeciętny do bólu. Skończy się jakimś wypożyczeniem do Besiktasu czy gdzieś z opcją wykupu za 8 baniek i tyle.
Obrazek

Awatar użytkownika
maciek_88
Moderator
Moderator
Reputacja: 416

Postautor: maciek_88 » pt 05.01.2018 23:00

MarcinW pisze:Source of the post Już mam taką znieczulice na punkcie tego klubu, że jak straciliśmy bramkę to nic nie poczułem. Tak jak w poprzednim sezonie [ch**] zaczęliśmy tak teraz pewnie [ch**] skończymy. Tak dla odmiany ;-)

Żal tylko Icardiego, bo chłopak jako jeden z nielicznych gra na wysokim poziomie. Jeżeli po przerwie nic nie zaskoczy to na jego miejscu zaktywizowałbym Wande i zaczął się wdzięczyć do Realu. I mówię to zupełnie poważnie.

Nie byłbym takim pesymistą. Cenię Spalettiego, a dodatkowo - o ile dobrze kojarzę - wystarczy 4 miejsce do LM. Według mnie, osiągnięcie ten cel (chyba, że Lazio naprawdę mnie zaskoczy, co zresztą zrobił Di Francesco, bo myślałem, że od razu przepadnie w Romie). Jeżeli ktoś liczył na coś więcej, to już jest jego problem.
Morrow pisze:Source of the post Tak jak i Doktorek nie zostanie skautem nie składając CV gdziekolwiek choć ma pewnie większe pojęcie o tych dzieciakach niż większość gogusiów chodzących w garniturach Armaniego w czołowych klubach.

MarcinW
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 165

Postautor: MarcinW » pt 05.01.2018 23:08

Nie byłbym takim pesymistą. Cenię Spalettiego, a dodatkowo - o ile dobrze kojarzę - wystarczy 4 miejsce do LM. Według mnie, osiągnięcie ten cel (chyba, że Lazio naprawdę mnie zaskoczy, co zresztą zrobił Di Francesco, bo myślałem, że od razu przepadnie w Romie). Jeżeli ktoś liczył na coś więcej, to już jest jego problem.

Od 6 meczów nie potrafimy wygrać. Co więcej z każdym kolejnym meczem prezentujemy się co raz gorzej. Brak jest jakichkolwiek sygnałów wskazujących na to, że wychodzimy z kryzysu. Tymczasem nasi rywale regularnie punktują. Trudno w takiej sytuacji o optymizm, bo po prostu nie ma ku temu podstaw. A sam Spaletti nas nie zbawi. Tym bardziej, że jest on pozbawiony wsparcia.

Zresztą tu nawet nie chodzi o to 4 miejsce, bo ja tego nie wykluczam tylko pożałowania godny styl gry, brak fundamentów i odpowiedniego wsparcia. Skoro tą drużynę dotyka tak głęboki dołek wówczas, gdy nie jesteśmy obciążeni żadnymi innymi rozgrywkami i możemy się w 100 % skoncentrować na lidze to ja się pytam jak ta drużyna będzie wygląd kiedy będzie trzeba rozgrywać mecze co 3 dni ?

Tak na marginesie niech mi ktoś powie, kiedy ostatni raz Napoli, Roma, czy też Juventus, czyli drużyny do poziomu których aspirujemy nie potrafiły wygrać 6 meczów pod rząd ?
asdkasdkljadksadklasdkadaklsdkjaldkalsdajksdlajdklasdkjasjdkadasdkasdkljadksadklasdkadaklsdkjaldkalsdajksdlajdklasdkjasjdkadasdkasdkljadksadklasdkadaklsdkjaldkalsdajksdlajdklasdkjasjdkadasdkasdkljadksadklasdkadaklsdkjaldkalsdajksdlajdklasdkjasjdkadasdkasd

MarcinW
Kapitan
Kapitan

Postautor: MarcinW » sob 06.01.2018 12:31

Uzupełniając mojego poprzedniego posta odniosę się do jeszcze jednej kwestii bardzo często poruszanej w środowisku związanym z Interem. Otóż wiele osób powtarza, że nasza obecna sytuacja jest spowodowana tym, że Sunning nie może dopłacać do naszego klubu ;-) abstrahując od tego, że przedsiębiorstwo takie jak Sunning z pewnością znalazłoby furtkę umożliwiającą dokapitalizowanie klubu to niepokoi mnie coś innego, a mianowicie sytuacja Jiangsu Suning, które zakończyło sezon na 12 miejscu na 16 drużyn. Niech każdy wyciągnie z tego odpowiednie wnioski
asdkasdkljadksadklasdkadaklsdkjaldkalsdajksdlajdklasdkjasjdkadasdkasdkljadksadklasdkadaklsdkjaldkalsdajksdlajdklasdkjasjdkadasdkasdkljadksadklasdkadaklsdkjaldkalsdajksdlajdklasdkjasjdkadasdkasdkljadksadklasdkadaklsdkjaldkalsdajksdlajdklasdkjasjdkadasdkasd

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: Salas11 » sob 06.01.2018 14:41

Z tym stylem się zgadzam. Spalletti jest w Interze już pół roku a jedynym rozpoznawalnym schematem gry drużyny są niezliczone wrzutki w pole karne. Ale chwila, przecież tak samo było w poprzednim sezonie za kadencji trzech różnych trenerów. Prawda jest taka, że drużyna nie zrobiła żadnego kroku naprzód, w wielu spotkaniach bez względu na końcowy wynik w oczy rzucała się przede wszystkim słaba gra. Ile w tym sezonie rozegraliśmy spotkań w których wyglądała dobrze? Starczyłoby palców na jednej dłoni. Najgorsze że nie ma kto pociągnąć gry w trudnych momentach. Zwody Perisicia zna już każdy, Candreva już prawie nie próbuje dryblować, wystarczy że ma trochę wolnego miejsca, 30 metrów do bramki i każdy wie jak to się zakończy. Icardi jest świetny, ale on żyje z podań. Jak ich nie dostaje, nie może robić tego co do niego należy. W środku jedna wielka dziura. Ani Joao Mario ani Brozovic nie mają jakości, są zwyczajnie za słabi i najpóźniej po sezonie trzeba pożegnać obu. Jak nikogo nie uda się sprowadzić zimą, będziemy oglądać tą siermiężną grę do maja. Pewnie od czasu do czasu zagramy jakiś fajny mecz, w lutym terminarz jest łatwy ale i drużyny walczące o utrzymanie będą się już bardziej spinać. Naprawdę patrząc na brak pozytywów w grze i serię siedmiu (tak, siedmiu bo z Pordenone również tak naprawdę nie wygraliśmy) ciężko wróżyć tej drużynie końcowy sukces w postaci top 4.
Obrazek

MarcinW
Kapitan
Kapitan

Postautor: MarcinW » sob 06.01.2018 15:36

ciężko wróżyć tej drużynie końcowy sukces w postaci top 4.

Wiele zależy od tego, jak drużyna będzie się prezentować po przerwie i od tego, czy nasi działacze zrobią coś, aby obecny stan zmienić, tj. wzmocnić drużynę. O ile w to pierwsze wciąż wierzę, o tyle w sensowne transfery już nie. Swoją drogą to jest naprawdę smutne, że w klubie takim jak Inter nie można znaleźć 20 milionów euro na wzmocnienia, które są absolutnie konieczne. W letnim okienku transferowym prawie wszystkie transfery przychodzące zostały sfinansowane przez zawodników, którzy odeszli. Tymczasem jest tak, że nie ma już kogo sprzedawać i to mnie niepokoi. Jeżeli zakwalifikujemy się do LM to przypuszczalnie znaczna część środków z tego tytułu pójdzie na pokrycie zadłużania. Z czego natomiast możemy sfinansować niezbędne wzmocnienia ? Jedyne, co mi przychodzi do głowy to sprzedaż Icardiego lub (i) Persica.

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: Salas11 » sob 06.01.2018 16:06

Ja się zastanawiam, kto obserwował (czy w ogóle był poddany jakiejś obserwacji) i zarekomendował Joao Mario, że klub bez wahania wywalił na niego 40 baniek. Na Euro nie był żadną wiodącą postacią, a jednak na fali sukcesu Portugalczyków wartość każdego z nich jakby z automatu skoczyła. Przejechaliśmy się my, przejechał Bayern, przejechała Barcelona. Za Barbosę to już w ogóle powinny polecieć głowy. No i jesteśmy tu gdzie jesteśmy.

Co do transferów, nie jarają mnie żadne Ramiresy czy Deulofeu. Jestem więcej niż pewien że nie wnieśliby wiele do gry Interu. Ale wiem że pole manewru mamy bardzo ograniczone a środki niemal zerowe. Sabatini z Ausilio to też nie są żadni geniusze negocjacji. Wciąż liczę na Pastore, ale jeśli PSG nie przystanie na wypożyczenie lub wymianę, obejdziemy się smakiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
coco
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 226

Postautor: coco » sob 06.01.2018 16:13

Salas11 pisze:Source of the post Ja się zastanawiam, kto obserwował (czy w ogóle był poddany jakiejś obserwacji) i zarekomendował Joao Mario, że klub bez wahania wywalił na niego 40 baniek.

Kia, doradca Suning, podobnie jak przy transferze Barbosy.
"Kogo tracimy ? Dyrygenta, lidera, kogoś, kto za klub oddałbym wszystko. Wszyscy będziemy mówić jak bardzo będzie go nam brakować " Marco Materazzi o odejściu Jose

Obrazek Obrazek

Obrazek

TS borys IFC
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 10

Postautor: TS borys IFC » sob 06.01.2018 16:42

Gramy przewidywalnie i schematycznie bo takich mamy zawodników. Nie ma u nas nikogo kreatywnego. Zgoda co do Joao Mario i Barbosy ale może mi ktoś wyjaśnić jak w takim klubie jak Inter znalazł się tak miałki piłkarz jak Brozovic? Ja stawiam że bez transferu porządnego rozgrywającego nie znajdziemy się w top 4. Chcemy być jak Napoli czy Roma (o Juve nie ma na razie co wspominać) a kadrę mamy na poziomie Fiorentiny czy Lazio więc osiągamy podobne do tych zespołów wyniki. Tylko że te kluby nie zdobyły 8 lat temu ligi mistrzów więc od ich zawodników nie wymaga się tyle co od naszych mimo podobnych umiejętności. Ofensywny pomocnik albo nawet dwóch, środkowy i boczny obrońca to mus na już. Inaczej może być jak za Mancio. Fajny początek a potem zjazd. Spall to lepszy trener więc może temu zapobiegnie ale na razie ma do gry 14 ludzi więc może być ciężko.

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: Salas11 » sob 06.01.2018 17:05

TS borys IFC pisze:Source of the post Fajny początek a potem zjazd.

Też przy tym fajnym początku trzeba pamiętać, że parę razy szczęście nam dopisywało. Wyjazdowy remis z Bologną po miękkiem karnym za dotknięcie łydki Edera, Crotone gdzie dwie bramki wbiliśmy w końcówce a gospodarze mocno cisnęli, Genoa i kolejny gol w końcówce po stałym fragmencie gry, Benevento na styku gdzie mieli słupek i poprzeczkę, Milan po prezencie i karnym. Z Romą też mieliśmy masę szczęścia mimo dobrego wyniku. No było tego trochę. Już w październiku pisałem ile damy radę jechać na jednym patencie na zdobywanie bramek i farcie. Patent się wyczerpał, szczęście już nie dopisuje i mamy póki co Inter 2.0 z sezonu z Mancinim na ławce gdzie przecież byliśmy mistrzem jesieni.

coco pisze:Source of the post Kia, doradca Suning, podobnie jak przy transferze Barbosy.

No fakt, zupełnie mi z głowy wyleciało :badziewie:
Obrazek

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: Salas11 » sob 06.01.2018 20:15

Mamy duże szczęście że kryzys Interu zszedł się z kryzysem Romy. Rzymianie przegrali dziś u siebie z Atalantą 1:2 dzięki czemu dystans został zachowany, a nawet nieznacznie zwiększony. Za dwa tygodnie mecz o 6 punktów. Obie ekipy w dołku, obie za wszelką cenę będą chciały przełamać fatalną passę. Mam nadzieję że do tego czasu w Appiano Gentile.
Obrazek

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1445

Postautor: Diamen23 » ndz 07.01.2018 11:17

Wiecie ile Inter zarobił dzięki sprzedaży Coutinho? 2,4 mln euro :roftl3: Nie no, wypuszczać taki talent i nie zagwarantować sobie głupich 10-15 % prowizji z następnego transferu to tylko u nas potrafią. Jak znalazł byłoby na ŚO.
Obrazek

Awatar użytkownika
orzeu
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 73

Postautor: orzeu » ndz 07.01.2018 11:24

pokłosie zdolności negocjacyjnych M. Branci.

Wydaje się, że w nadchodzącym tygodniu rozegra się najważniejsze spotkanie mające wpływ na strategię Interu w te mercato - Sabatini leci do Chin, chce wybłagać od Suning 30 mln euro na transfery i wypożyczyć Ramiresa.

MarcinW
Kapitan
Kapitan

Postautor: MarcinW » ndz 07.01.2018 12:59

Wydaje się, że w nadchodzącym tygodniu rozegra się najważniejsze spotkanie mające wpływ na strategię Interu w te mercato - Sabatini leci do Chin, chce wybłagać od Suning 30 mln euro na transfery i wypożyczyć Ramiresa.

Warto dodać, że źródłem tego newsa jest zawsze nieomylny portal fcinternews.it :-D
pamiętam "ekskluzywny" felieton na tej stronie w którym rozważano, czy Inter wyda 150 mln euro czy tylko 100 mln euro.

A teraz poważnie nic nie wydamy (ewetualnie niewiele ponad jakby ktoś mnie za miesiąc łapał za słówka), chyba że kogoś uda nam się opchnąć i w ten sposób sfinansować transfer lub wypożyczyć.

Zresztą w naszej obecnej sytuacji wydawanie niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ znowu będzie trzeba to bilansować w okolicach maja / czerwca z tym, że teraz nie ma kogo poświęcić bez uszczerbku dla jakości drużyny.
Ostatnio zmieniony ndz 07.01.2018 13:36 przez MarcinW, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wloski
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 234

Postautor: wloski » ndz 07.01.2018 13:15

Diamen23 pisze:Source of the post Wiecie ile Inter zarobił dzięki sprzedaży Coutinho? 2,4 mln euro :roftl3: Nie no, wypuszczać taki talent i nie zagwarantować sobie głupich 10-15 % prowizji z następnego transferu to tylko u nas potrafią. Jak znalazł byłoby na ŚO.

Ja myślę, że najsmutniejsze jest w ogóle wypuszczenie tego talentu, bo mi Coutinho od zawsze jawił się jako mega talent i dziwiło mnie oddanie go lekką ręką.
"Gdy Arturo Vidal odszedł do Bayernu Monachium przypomniałem sobie słowa. Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają (jak widać)." - Simone Padoin.

Wróć do „Włochy”