AS Roma (zbiorczy)

Wszystko o piłce nożnej we Włoszech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

W skali od 1 do 6, letnie mercato Romy oceniam na:

1
4
22%
2
2
11%
3
2
11%
4
5
28%
5
3
17%
6
2
11%

Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1095

AS Roma (zbiorczy)

Postautor: ozob » śr 06.06.2018 0:01

Trezeguet tez zostal mimo ofert.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
fekalia
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 200

AS Roma (zbiorczy)

Postautor: fekalia » śr 06.06.2018 0:11

A to drugi "wyjątek potwierdzający regułę".

Salas11 pisze:Source of the post Chiellini? Kto wówczas myślał że to materiał na coś więcej niż solidnego ligowca? W dodatku wówczas on chyba grywał na lewej obronie.

Nie piszę o jednym sezonie kiedy zdegradowano Juventus, tak jak Delpiero14 nie pisze o Pellegrinim z np. 1 sezonu w Sassuolo, ale i o tym kiedy wrócili (z Ranierim na ławce), a Chiellini wyrósł na jednego z najlepszych stoperów na półwyspie Apenińskim i przez kolejne sezony oglądał plecy Interu, a później dwukrotnie kończył sezon na 7 miejscu. Ciekawe czy Delpiero14, wówczas doradzałby takiemu zawodnikowi, by opuścił Juventus na rzecz np. Interu, dla własnej kariery, by zdobyć jakieś trofea, chociażby na podwórku włoskim. Normalny ambitny piłkarz. Albo czy dzisiaj doradziłby kilku ambitnym piłkarzom odejście z Turynu za granice, do jakiegoś Realu, by zdobyli trofea w Europie. Normalni ambitni piłkarze.

O to chodziło, a wyczułem jakiś turyński ból dupy.

Awatar użytkownika
Marcinhp
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 88

AS Roma (zbiorczy)

Postautor: Marcinhp » śr 06.06.2018 2:49

ozob pisze:Trezeguet tez zostal mimo ofert.

Domenech mówił, że wprost przebieral nogami żeby spierdolic do Lyonu.
Kilka lat temu prawie poszedłem do Juve. Ludzie mówili mi o Turynie i powiedzieli, że to jest to, ale Mediolan będzie ładniejszy. Powiedziałem im: Nie jadę do cholernych sklepów, jadę, bo to Juventus.

Awatar użytkownika
sci
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 477
Kontaktowanie:

AS Roma (zbiorczy)

Postautor: sci » śr 06.06.2018 11:14

Lorenzo Pellegrini, będący jednym z celów transferowych Juventusu nie wydaje się skłonny do opuszczenia stolicy choć wraz z przybyciem Bryana Cristante może mieć mniej okazji do gry, donosi Corriere dello Sport. Wczoraj agent Pellegriniego, Giampiero Pocetta, spotkał się z władzami Giallorossich, aby przedstawić stanowisko gracza, który chce pozostać w Rzymie.

Także tego

Awatar użytkownika
fekalia
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

AS Roma (zbiorczy)

Postautor: fekalia » śr 06.06.2018 11:19

za grosz ambicji.

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1529

AS Roma (zbiorczy)

Postautor: Diamen23 » śr 06.06.2018 11:23

fekalia pisze:Source of the post za grosz ambicji.

Już nie mówiąc o Tottim i De Rossim. Mogli iść do Juve i zdobywać mistrzostwa seryjnie, ale do tego potrzeba ambicji.
Obrazek

Awatar użytkownika
maciek_88
Moderator
Moderator
Reputacja: 419

AS Roma (zbiorczy)

Postautor: maciek_88 » śr 06.06.2018 11:34

Salas11 pisze:Source of the post Del Piero to już miał wówczas swoje lata i najlepsze za sobą. Podobnie Nedved czy Camoranesi. Jedynie postawa Buffona faktycznie była godna podziwu. Chiellini? Kto wówczas myślał że to materiał na coś więcej niż solidnego ligowca? W dodatku wówczas on chyba grywał na lewej obronie. Inni szybko czmychnęli z Turynu gdy zaczęło się palić. Nawet ten wspomniany Emerson co darł w Romie szaty by trafić tylko do Juve. Takie oddanie.

Del Piero miał bardzo dobry sezon 2007/2008 i początek 2008/09 (nie wiem, czy rok kalendarzowy 2008 nie był dla niego najlepszy w karierze pod względem strzelonych bramek - do weryfikacji).
Nedveda chciał choćby Mourinho przed sezonem 2009/2010. Nie wierzę, że w 2006 nie było ofert.
Camoranesi według mnie miał swój najlepszy okres w karierze właśnie u Ranieriego. Ładował po kilka asyst w meczu. Szkoda, że jednocześnie miał problemy z kontuzjami.
Chielliniego chciały m.in. angielskie kluby, a i kojarzę możliwość wymiany Giorgio za Chivu w Interze. W kadrze młodzieżowej grywał na stoperze. W Serie B (o ile kojarzę) też więcej na stoperze.
Morrow pisze:Source of the post Tak jak i Doktorek nie zostanie skautem nie składając CV gdziekolwiek choć ma pewnie większe pojęcie o tych dzieciakach niż większość gogusiów chodzących w garniturach Armaniego w czołowych klubach.

Awatar użytkownika
Sawyer
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 424
Kontaktowanie:

AS Roma (zbiorczy)

Postautor: Sawyer » śr 06.06.2018 12:04

sci pisze:Source of the post Lorenzo Pellegrini, będący jednym z celów transferowych Juventusu nie wydaje się skłonny do opuszczenia stolicy choć wraz z przybyciem Bryana Cristante może mieć mniej okazji do gry, donosi Corriere dello Sport. Wczoraj agent Pellegriniego, Giampiero Pocetta, spotkał się z władzami Giallorossich, aby przedstawić stanowisko gracza, który chce pozostać w Rzymie.

Także tego

Kolejny Berardi :lol2: I dobrze, skoro tak podchodzi o sprawy to nie warto nawet patrzeć w jego stronę.
Juventus & Widzew

Awatar użytkownika
fekalia
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

AS Roma (zbiorczy)

Postautor: fekalia » śr 06.06.2018 12:11

Diamen23 pisze:Source of the post
fekalia pisze:Source of the post za grosz ambicji.

Już nie mówiąc o Tottim i De Rossim. Mogli iść do Juve i zdobywać mistrzostwa seryjnie, ale do tego potrzeba ambicji.

całe szczęście że Padion ją miał!

Sawyer pisze:Source of the post Kolejny Berardi :lol2: I dobrze, skoro tak podchodzi o sprawy to nie warto nawet patrzeć w jego stronę.

tak!

dobra, eot.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1095

AS Roma (zbiorczy)

Postautor: ozob » śr 06.06.2018 12:16

Od Padoina prosze sie odpierdolic. :wink:
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2298

AS Roma (zbiorczy)

Postautor: Delpiero14 » śr 06.06.2018 13:15

fekalia pisze:Source of the post
Delpiero14 pisze:Source of the post Nie pazerny na kasę najemnik tylko ambitny piłkarz chcący się rozwijać i zdobywać trofea. We Włoszech jak chcesz zdobywać trofea Juventus to jedyny możliwy kierunek. Co jest złego w tym, że piłkarz ma ambicję, żeby sięgnąć po jakieś trofeum?

Swego czasu niezłym brakiem ambicji wykazał się Buffon, Del Piero czy inny młody (jako przykład piłkarza, który jeszcze nic nie osiągnął) Chiellini, tułając się z Juventusem po Serie B, a później oglądając plecy Interu czy nawet walając się niejednokrotnie po 7 miejscach. A przecież jak się chciało w Italii (i nie tylko jak się później okazało) zdobywać trofea Inter to był jedyny możliwy kierunek.

Co to ma do rzeczy? Jak dla mnie Pellegrini może resztę kariery spędzić w Romie chcąc zostać ich legendą wspominaną przez lata. Jak ma taki cel to świetnie, nikt mu tego nie broni. Mój post o ambicji i ewentualnej chęci zdobywania trofeów był odpowiedzią na post Salasa, że zawodnik chcący przejść do głównego rywala od razu musi być najemnikiem z czym się nie zgadzam. Ty za to wymyśliłeś sobie z tego swoją własną historię kompletnie z dupy.
fekalia pisze:Source of the post Ciekawe czy Delpiero14, wówczas doradzałby takiemu zawodnikowi, by opuścił Juventus na rzecz np. Interu, dla własnej kariery, by zdobyć jakieś trofea, chociażby na podwórku włoskim.

Jw. Jakby Chiellini swego czasu chciał odejść wzmacniając Inter w celu zdobywania trofeów to byłaby to jego osobista decyzja. Zapewne nie byłbym tym faktem zachwycony, ale rozumiałbym jego intencję.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1610

AS Roma (zbiorczy)

Postautor: sickstick » śr 06.06.2018 13:32

Tyle że Chiellini był wtedy w drugiej lidze, a Pellegrini jest z półfinalisty LM.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero

AS Roma (zbiorczy)

Postautor: Delpiero14 » śr 06.06.2018 13:38

Czołowy tamtego czasu klub został zdegradowany na jeden sezon do niższej o poziom ligi. Można było założyć, że szybko wrócą do serie a. Co innego jakbyśmy mówili o Parmie, która została zdegradowana, aż do serie d.

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 955

AS Roma (zbiorczy)

Postautor: Salas11 » śr 06.06.2018 14:08

Ja to już w ogóle [k****] nie wiem o co chodzi w tej dyskusji, nawet bym nie wiedział do czego się odnieść. Pisałem o najemnikach, gościach co idą na kasę lub na łatwiznę idąc do Juventusu bo tam łatwiej o trofea mimo że byli graczami jego odwiecznego rywala. To mi zaczęto wyjeżdżać z Del Piero czy Chiellinim. Facetami cholernie przywiązanymi do barw klubowych. Czym ja mam teraz odpowiedzieć? Tottim? De Rossim? Tommasim który wolał w pewnym momencie grać w Romie za jakieś śmieszne pieniądza zamiast szukać innego klubu bo tak kochał Rzym? Czy od razu lecieć z Zanettim czy Cordobą którzy na pierwsze mistrzostwo z Interem czekali odpowiednio 12 i 7 lat? To są misie kolorowe przykłady na to że istnieje w piłce coś więcej niż pogoń za sukcesami. Szczególnie gdy wiązałoby się to z lataniem do znienawidzonych klubów.

Wracając do tematu od którego ta irracjonalna dyskusja się wywiązała. Pellegrini. Ostatni sezon słabszy ale jest młody i ma sporo do udowodnienia. Czy to zrobi nie wiem, ale wciąż figuruje w planach Romy i chcą tam by został dłużej oferując mu nowy kontrakt. Może się zgodzi, może nie. Czas pokaże.
Obrazek

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero

AS Roma (zbiorczy)

Postautor: Delpiero14 » śr 06.06.2018 14:24

Salas11 pisze:Source of the post Pisałem o najemnikach, gościach co idą na kasę lub na łatwiznę idąc do Juventusu bo tam łatwiej o trofea mimo że byli graczami jego odwiecznego rywala. To mi zaczęto wyjeżdżać z Del Piero czy Chiellinim. Facetami cholernie przywiązanymi do barw klubowych.

To były przykłady w odpowiedzi do mojego posta. Napisałem, że zawodnik chcący przejść do (na tę chwilę lepszego pod względem czysto sportowym klubu) w celu zdobywania trofeów nawet jeśli ten klub to główny rywal nie musi być od razu najemnikiem tylko ambitnym graczem chcącym zrobić swego rodzaju skok jakościowy, to mi zaczęto wyjeżdżać z ironicznymi tekstami, że Chielini, czy Buffon nie mieli ambicji, bo zostali w zdegradowanym klubie, że De Rossi i Totti również jej nie mieli bo całą karierę spędzili w jednym klubie zamiast odejść do Juventusu i tam zdobywać tytuły seryjnie :lol2: tak jakbym faktycznie napisał cokolwiek o braku ambicji tych zawodników, czy o Pellegrinim, który chcąc zostać na kolejny sezon w Romie zamiast odejść do Juve, również wykazałby się jej brakiem, czego oczywiście nie napisałem jak i również tak nie uważam :roll:

Wróć do „Włochy”