AC Parma

Wszystko o piłce nożnej we Włoszech - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
BartekTS
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: BartekTS » ndz 19.06.2005 10:45

dobrze dobrze milan zawsze jest bezwiny

a co do Juve z ta bramka PIŁKA JEST JEDNA A BRAMKI SA DWIE

raz pod wozem raz na wozie juve miało szczescie Bologna go niemiała w piłce trzeba pokazac duzo cwaniactwa :twisted:
Ostatnio zmieniony ndz 19.06.2005 10:46 przez BartekTS, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Maateusz_JuveFan
Rezerwowy
Rezerwowy

Postautor: Maateusz_JuveFan » ndz 19.06.2005 10:45

Serdecznie gratuluje Parmie utrzymania w lidze :D Aż dziwne że Bologna nie potrafiła utrzymać korzystnego wyniku ale liczy sie rezultat-Parma w Serie A !! :D 8) Co do meczu Bologna-Juve to nie pierwszy i jedyny taki mecz w Serie A i nie ostatni . Na pewno Juve nie pogrążyło Bologny, na pewno nie tylko w tym meczu zdarzyła sie niejasna sytuacja :) Pozdro.
Ś.P Arkadiusz Gołaś. Wspaniały siatkarz, wspaniały młody człowiek [']

Obrazek

[

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1

Postautor: Zaza » ndz 19.06.2005 10:52

Bartek oczywiście "Piłka jest jedna a braki dwie" nawet jeszcze "Czas i boisko pokaze wszystko" .... ale ośmieszyłeś sie troche. Wiesz jesteś nowy [choć kto wie :roll: ] i chyba troche zapomniałes że tu sa fani Calcio co mają troche do napisanie o meczach serie A. I tego typu teksty sa dowodem ....

Co z tego że Bologna winna sama sobie - oczywiście tak jest ale Juve i sedzie ewudentnie ukradł im 1 pkt. a teraz to miał by kolosane znaczenie. Mimo że byłem za Parmą. To sądze że po wczorajszej deklaracji kibiców Violi dziś moga dołaczyć kibice Bologny :twisted: hehe Ale macie sympatyków we Wloszech nie ma co :)

Awatar użytkownika
Sero
El Nerazzurro
Kontaktowanie:

Postautor: Sero » ndz 19.06.2005 11:51

Eh drogie dzieci :) Oto 2 tabele (pewnie wiekszosc z Was je widziala) i ponizej jest napisane kogo najbardziej krzywdzili sedziowie w mijajacym sezonie 04/05

JUVENTUS 74
MILAN 73
INTER 68
UDINESE 67
PALERMO 53
SAMP 53
CAGLIARI 49
BOLOGNA 48
FIORENTINA 48
LECCE 48
LIVORNO 45
ROMA 45
SIENA 45
CHIEVO 42
MESSINA 42
PARMA 42
REGGINA 42
LAZIO 39
BRESCIA 37
ATALANTA 34

A tak wygląda rzeczywista tabela:
JUVENTUS 86
MILAN 79
INTER 72
UDINESE 62
SAMP 61
PALERMO 53
MESSINA 48
LIVORNO 45
ROMA 45
CAGLIARI 44
LAZIO 44
LECCE 44
REGGINA 44
CHIEVO 43
SIENA 43
FIORENTINA 42
BOLOGNA 42
PARMA 42
BRESCIA 41
ATALANTA 35

Nie ma co dluzej gadac na ten temat bo nie tylko Juve i Milan sa winne degradacji Bologny po barazach z Parma :!:
FORZA CALCIO
F.C. INTERNAZIONALE MILANO

Awatar użytkownika
BartekTS
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: BartekTS » ndz 19.06.2005 16:01

zaza ok mieli by 1pkt a co by było jak by w jakims meczu stracili ten 1pkt?? wyszło by na to samo
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Zaza » ndz 19.06.2005 16:07

A skąd wiesz że by stracili :?: najważniejsze że powinny mieć a czy by stracili bo by sie okazała to teraz jest nie ważne. Najważniejsze jest że powinny. Tylko nie mieli przez oszustwo.

POZDRO !! Parma zostaje ja sie ciesze ale nie jest mi do śmiechu jak pomyśle że ktoś sie przyczniił do spadku Bologny oprócz ich samych i rywali grających czysto.

Awatar użytkownika
Żniwiarze Umysłów-HUNTER-
Rapid Eye Movement

Postautor: Żniwiarze Umysłów-HUNTER- » ndz 19.06.2005 16:43

Ale wczoraj emocje były :D .
W sezonie 2 mecze przegrane z Bologna jeden w barazu ale te jedno zwyciestwo najcenniejsze.
Dwie bramki takie troche dziwne najpierw rzut rożny dosrodkowanie na pierwszy słupek Gila zgrywa do srodka a tam od Cardone odbija sie do bramy i Gol :!:
Druga prawie taka sama z lewej strony wchodzi Bresciano podaje wzdłuz pola karnego obok 3 obronców Bologny przelatuje piłka i odbija sie od nog Alberto prosto do bramy.Brawa dla tych piłkarzy.
Choc dla mnie bohaterem meczu był FREY jego powinni po rekach całowac bronił kapitalnie a ten strzał głowa Tare wybroniony to mistrzostwo swiata :D
Mam nadzieje ze Parma zmieni trenera zespól ma zdolna młodzie a Pietro chyba z nimi nie potrafi pracowac obrona dziurawa jak ser szwajcarski wczoraj to sie tylko mogł załamc jak widział co oni robia.
Jestem ciekaw jak bedzie wygladał ich skład.
Mam nadzieje rowniez ze po roku gry w Serie B wroci Bologna ale czy z Mazzone :?:
Forza Milan :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Zaza » ndz 19.06.2005 17:08

Ja sądze że bez Mazzone .. oby wrócili szybko ale juz on chyba podziekuje za wszystko.

Masz racje Frey wymiatał mówisz o tej paradzie w prawy bok taka "robinsonada" :lol: i obrona w powiertzu cool !! Frey czeka na oferty to wiedział że ten mecz jest takze dla niego ważny :lol:

Hunterpowiedz mi Czy tez myslisz że bramka na 2;0 to samobój :?: a Gila wykonał tam mala prace :?: Bo ja widziałem juz ja 1234 razy i nadal nie jestem pewnie :?: Co zrobił ten obrońca ?? sam jej nie wsadził po strale Bresciano :?:

Awatar użytkownika
Żniwiarze Umysłów-HUNTER-
Rapid Eye Movement

Postautor: Żniwiarze Umysłów-HUNTER- » ndz 19.06.2005 17:21

Hmm wiesz co mi sie wydaje ze to Gila strzelił wykonał wtedy mały ruch kolanem i ja skierował do bramki.

Co do interwencji Freya tak to o tej pisałem po takiej grze moze pasc wiele ofert na niego.
Forza Milan :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Zaza » ndz 19.06.2005 17:33

Czyli uwazasz że jednak miał wpływ na tą bramke. Co prawda wszyscy mu zapisali ale mi sie cała noc zdawało że to samobój. Nawet dzisiaj kazałem ogladać kolesiowy by mnie oświecił. :roll: Kolenem ? no moze masz racje szkoda że Gili tej bramki do klasyfikacji nie dopiszą :twisted: bo Lucarelli miał by wtedy korone podzielona na pół ...

Ten mecz była azny dla Parmy jak nic ale też dla piłkarzy odchodzących typy Frey Simplicio Bonera Marcchioni i reszta. Masz racje że takim wystepem Frey sobie załatwił już cś. reszta tez pewnie. Ale najważniejsze to to ze Parma zostaje.

pilka
Ja tu tylko nabijam
Kontaktowanie:

Postautor: pilka » pn 12.09.2005 11:12

Parma to oprócz Fiorentiny jedyny klub któremu kibicuje nie poszło im dobrze w poprzednim sezonie teraz tez słabo zaczeli mam nadzieje ze to tylko chwilowa słabsza dyspozycja klubu

Czy możesz przestać wypisywania we wszystkich tematach takich bzdur?//Pisakk

Awatar użytkownika
seriea_pl
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek
Kontaktowanie:

Postautor: seriea_pl » ndz 22.01.2006 11:30

Najblizszy mecz, szalenie wazny - jak i kazdy nadchodzacy - Parma zagra z Chievo Werona. Oto nasza zapowiedz owej konfrontacji:

Parma (18 ) – Chievo (8 )
Stadio Tardini; niedziela 22 stycznia 2006 r.; godz. 15:00

Po serii trudnych spotkań z Romą, Fiorentiną i Juventusem, Chievo zagra z teoretycznie łatwym rywalem. Zadanie to nie będzie jednak tak łatwe jak mogłoby się wydawać. Parma tylko dwukrotnie przegrała w obecnym sezonie na Tardini, a Flying Donkeys od prawie trzech miesięcy nie wygrali poza rodzimym obiektem. Trener Chievo, Giuseppe Pillon, nie może skorzystać z usług: Obinnę (**), Cossato (**), Luciano (*) i Antonelliego (*).

Mimo ściągnięcia golkipera Guardalbena i powrocie – po dłuższej kontuzji – obrońcy Bonery, Parma nadal znajduje się w strefie spadkowej. Gialloblu w ostatnich trzech meczach stracili aż 9 bramek i są obecnie najgorzej grającym w defensywie zespołem Serie A. Przy tylko jednym zwycięstwie w ostatnich dziewięciu spotkaniach, każdy punkt w konfrontacji z mocniejszym rywalem nabiera na znaczeniu. W szeregach Parmy zabraknie jednak: Camary (*), Coly’ego (*), Ferronettiego (*), Pisanu (**), Delvecchio (**) i Pasquale (**).

Interesujące jak ekipa Parmy poradzi sobie z dobrze spisującym się zespołem Chievo. Historia spotkań bezpośrednich sugeruje, że konfrontacja najprawdopodobniej zakończy się remisem lub zwycięstwem gospodarzy. Jeśli Morfeo i spółką zagrają w pełni skoncentrowani przez 90 minut, to trzy punkty są w ich zasięgu.

Typ SerieA.pl: 1

Parma: Guardalben; Bonera, Cardone, Cannavaro, Contini; Grella, Dessena, Simplicio; Marchionni, Morfeo; Corradi
Chievo: Fontana; Moro, Mandelli, Scurto, Lanna; Semioli, Sammarco, Giunti, Franceschini; Amauri, Pellissier

Kompletna lista zapowiedzi 21. kolejki Serie A

A wasze zdanie na temat meczu Gialloblu? W istocie maja szanse na zwyciestwo?

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Zaza » ndz 22.01.2006 13:04

Seriea_pl kolega z tego serwisu ? Michał ?? Jak tak to gratuluje bo bardzo udany serwis :!:

Co do meczu - Parma na wyjeżdzie a Parma u siebie to 2 inne oblicza. To pokazały choć by ostatnie mecze wyjazdowe z Milanem i Palermo. Na Ennio Tardini Parma gra o niebo lepiej. Ostatnio z Lazio strzelili co prawda kuriozalną bramke (Corradi) na 1;1 wczesniej Rocchi jak mnie pamięc nie myli. Ale mecz z Chievo nie musi być trudniejszy od tego z Lazio. Lazio też co prawda wyjazdy ma "rózne" ale Chievo jak napisałeś nie wygrało już dawno poza domem.

Masz racje jak Morfeo ... to jest nadal mózg tej drużyny. I w jakiej formie nie był by Corradi czy Simplicio i Marchionni to i tak od Domeniko nawiecej zalezy :!: Remis Chievo z Juve mógł by swiatczyć o tym że gracze Pillona jedą jak po swoje ale nic bardzie mylnego.

Osobiście stawiam 2:1 dla Mleczarzy po bramkach Simplicio i Morfeo a dla Chievo zawodnik który przygasł na jedna kolejke a mianowicie Pellissier.

Pozdrawiam :!: Forza Grande Calcio :!:

Po meczu ...

I Zaza wyniuchał wynik :smoke: sznuta nie zawodzi. Parma na Ennio Tardini pokonała Chievo 2:1 Bramki młody Rossi (potem czerwień), Amauri dla gości i w koncówce Simplicio z karnego. Ale nie wiem czy Fontana go wyciął aż tak :roll: chyba dał się sędzie nabrać bo w momecie gdy go mnią to już nie miał Fonatan kontroli na sobą. Chyba że go reką kąsną ale to trudno zobaczyc było w tv.

Awatar użytkownika
Zaza
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Zaza » ndz 21.05.2006 11:39

www.pilka.pl pisze:Dotychczasowy trener AC Parmy - Mario Berretta już nie będzie pracował w ekipie gialloblu. Szkoleniowiec ten w dniu dzisiejszym oficjalnie pożegnał się z zawodnikami drużyny żółto - niebieskich i jak sam powiedział, nie ma zamiaru przedłużać swojego kontraktu z klubem, w którym aktualnie pracuje.

"Szkoleniowiec Mario Berretta poinformował, że nie ma zamiaru przedłużać kontraktu z Parmą, który wygasa w czerwcu tego roku. Trener osiągnął już porozumienie z innym zespołem włoskiej Serie A." - poinformowała na swojej oficjalnej stronie AC Parma.

Już w niedzielę, 21. maja poznamy nazwisko nowego szkoleniowca AC Parmy. Póki co niewiadomo kto będzie prowadził pierwszą drużynę tego klubu, gdyż nie podaje się żadnych ewentualnych następców Włocha. Zatem już teraz wszyscy zastanawiają się, kto będzie nowym trenerem gialloblu.

Berretta utrzymał w tym sezonie Parme bez wiekszych kłopotów. Chwilami grali naprawde dobrze, mimo że rozczarował ten który miał zapewnić bramki po transferze Gilardino [mowa o Corradim - co prawde w meczu z Milanem nie rozczarował :roll:] a mózg Morfeo grał czasem na 50% [i czeste urazy]

Mario Berretta odchodzi z Ennio Tardini i kto może do zastąpić ? a no mam nadzieje że będzie to Zdenek Zeman :twisted:

Dziś Brescia Czeskiego szkoleniowaca gra w serie B bardzo ważny mecz u siebie z Torino. Jeszcze Brescia ma szanse na awans do serie A [a w zasadzie do baraży] Musi pokonać Torino - które jest wyżej w tabeli ...

Dziś fani myśli trenerskiej Zdenak trzymaja z Brescia :twisted: a jesli nie nie uda mam nadzieje że zawita on na Ennio Tardini. Był juz łaczony z Parma przed sezonem. Wtedy jednek były prezydent Realu Madryt - Sanz - nie kupił akcji "mleczarzy" Ale mam nadzieje że teraz znów wróci temat Zdenka 8) Forza Brescia :)

Edit I niestety Brescia poległa u siebie z Torino 0:1 choć od 29 minuty grała w przewadze jednego gracza. Czerwona dla Lazetic'a a w 45 minucie Abbruscato strzela na 0:1- potem czerwona dostał brutal jeszcze Di Biagio i Brescia ma niestety małe szanse na baraże - tym bardzie że Modena i Arezzo wygrały swoje mecz po 1:0 :? Szkoda Oby teraz Zdenek zawitał na Ennio Tardini :]

CRIS 10
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek

Postautor: CRIS 10 » śr 05.07.2006 10:56

Ostatnio coś mało słychać o transferach do AS Parmy. Drużyna, która słynbeła w Italii z tego, że robiło dobre zakupy a potem sprzedawał swoich graczy za większew pieniądze, teraz coś na duzo wydatków sobie nie pozwala. Odszedł trener, mają nowego i nie wiem czy to cos pomoże. Z zawodników to z lepszych tylko Andrea Pisanu przedłużył kontrakt a reszta ma jeszcze szanse wyniesc sie do lepszego klubu.

Zobaczymy jak bedzie w tym sezonie, bo druzyna która jeszcze pare sezonów temu walczyła o mistrza nie podda sie bez walki.

Wróć do „Włochy”