Knajpa, czyli swobodnie o Mundialu

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Kto wygra Mundial?

Francja
7
32%
Belgia
4
18%
Chorwacja
7
32%
Anglia
4
18%

Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 954

Postautor: Salas11 » wt 19.06.2018 19:09

Już nic nie dawać fieldy'emu. Nachapał się wystarczająco przy żarcie o białym kutasie Carbona :won:
Obrazek

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 410

Postautor: moody90 » wt 19.06.2018 19:13

mamy za soba pelna pierwsza kolejke, mozna pokusic sie o jakies podsumowanie. pilkarsko jest mocno srednio, jak zreszta na zdecydowanej wiekszosci turniejow reprezentacyjnych, jakie widzialem. rzuca sie w oczy takie splaszczenie poziomu miedzy poszczegolnymi druzynami, nie ma druzyn, ktore zdecydowanie goruja nad reszta, ani zbyt wielu, ktore wyraznie odstaja. nawet najlepszym ciezko jest przycisnac nizej notowanych rywali, malo jest odwracania wynikow meczu, pewnie wynika to z zajechania po kolejnym wyczerpujacym sezonie klubowym. decydowac wiec beda poszczegolne sytuacje (np. jak dzis czerwona kartka kolumbii czy samoboj cionka), a to sprawia, ze powaznie namieszac bedzie moglo wiecej zespolow, niz sie spodziewalem - rowniez jakies belgie, portugalie czy chorwacje

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2144

Postautor: Delpiero14 » wt 19.06.2018 19:22

Salas11 pisze:Source of the post Już nic nie dawać fieldy'emu. Nachapal się wystarczająco przy żarcie o białym kutasie Carbona :won:

Pogrubione określenie do wymiany. Łączenie w jednym zdaniu wyrazów "chapac" i "kutas" nie jest IMHO najrozsądniejszym pomysłem.

Bernabeu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 261

Postautor: Bernabeu » wt 19.06.2018 19:24

Moja teoria jest taka, że taktycznie poziom futbolu poszedł do góry i to powoduje, że zespoły które mają jednak braki w składzie na kluczowych pozycjach (głównie w środku pola i na 10-tce) kompletnie nie grają płynnej piłki. W momencie gdy na tym turnieju kompletny skład ma tylko Brazylia, Niemcy, Hiszpania i Francja i Belgia - a każdy z tych zespołów, poza ostatnim, który grał z Panamą, wszedł w turniej średnio - powoduje, że cały turniej na razie stoi na przeciętnym poziomie. Byle mecz Urugwaj-Egipt to walenie głową w mur przez tych pierwszych z powodu świetnego taktycznego ustawienia zespołu przez Cupera.

Dlatego jeżeli ktoś ma sprawić niespodziankę na tej imprezie, to moim zdaniem Belgia, Chorwacja albo Portugalia. Tutaj zgadzam się z Moodym.

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 637

Postautor: masacra » wt 19.06.2018 19:33

Bernabeu pisze:Source of the post Moja teoria jest taka, że taktycznie poziom futbolu poszedł do góry i to powoduje, że zespoły które mają jednak braki w składzie na kluczowych pozycjach (głównie w środku pola i na 10-tce) kompletnie nie grają płynnej piłki

Generalnie sie z tym zgadzam. Nie zgadzam sie tylko z tym co jest w nawiasie. Są zespoły, które grają bez typowej 10, a ich gra jest płynna jak mało których ekip.
I ogólnie dodam do tego jedno kontrowersyjne zdanie. Futbol taktycznie poszedł do przodu głównie dzieki dwom trenerom. Guardioli i Kloppo. To oni wypracowali w ostatnich latach swoje niepowtarzalne style gry, które gdy sa wykonywane przez odpowiedni materiał ludzki, sa najskuteczniejszą (i przy okazji piekielnie atrakcyjna) taktyką współczesnego futbolu. I to wg mnie ta dwojka w najblizszym czasie bedzie dla wielu innych trenerów punktem odniesienia.
Z oczywistym pominieciem takich betonow trenerskich jak Jose Mourinho, którzy juz sie raczej nie zmienią ze swoimi betonowymi taktykami. Kontr pressing, tiki taka i klasyczne catenaccio. Tak bedzie wyglądał piłka w przyszłym sezonie. :)
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 954

Postautor: Salas11 » wt 19.06.2018 19:38

Bernabeu pisze:Source of the post Moja teoria jest taka, że taktycznie poziom futbolu poszedł do góry i to powoduje, że zespoły które mają jednak braki w składzie na kluczowych pozycjach (głównie w środku pola i na 10-tce) kompletnie nie grają płynnej piłki

Ale my w środku nie mamy złych graczy, Nawałka zawalił wystawiając na 10-tce Milika. Jaką rolę spełniał nie mam pojęcia. Ani z niego ofensywny pomocnik, ani podwieszony napastnik. Tam powinien grać Zieliński a w parze z Krychowiakiem Linetty i może jakoś by to wyglądało.

Niech na koniec dnia przynajmniej Egipt poprawi mi humor.
Obrazek

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1644

Postautor: fieldy » wt 19.06.2018 19:39

masacra pisze:Source of the post Guardioli i Kloppo. To oni wypracowali w ostatnich latach swoje niepowtarzalne style gry,

hola hola, a Wenger? Jego niepowtarzalny styl z ostatnich lat dziś w życie wcielił Nawałka. Te gole dla Senegalu, to przecież kalka tego co w Arsenalu traca ostatnio :mrgreen:

Milik w wywiadzie mówi, ze nie wiedzieli co mają grać. No fajne przygotowania mieli

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 410

Postautor: moody90 » wt 19.06.2018 19:45

Bernabeu pisze:Source of the post Moja teoria jest taka, że taktycznie poziom futbolu poszedł do góry i to powoduje, że zespoły które mają jednak braki w składzie na kluczowych pozycjach (głównie w środku pola i na 10-tce) kompletnie nie grają płynnej piłki.

tu przychylilbym sie do zdania masacry. jakis wyjatkowo kreatywny srodek pola nie jest konieczny do milej dla oka gry, a pozycja nr '10' to juz w ogole wydaje mi sie, ze we wspolcznej pilce odchodzi do lamusa

Bernabeu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 261

Postautor: Bernabeu » wt 19.06.2018 19:50

Nie no, żeby grać ładną piłkę albo trzeba mieć skrzydła, środek pola albo jedną 10-tkę (czy tam podwieszonego napastnika, zwał jak zwał) żeby ten atak stworzyć. A tutaj większość zespołu ma tartak w środku, z jednego skrzydłowego i może napastnika, ale jako całość to się nie składa. Jak dobrze ustawisz się taktycznie (Islandia czy Egipt) to co zrobisz? Nic nie zrobisz.

I tak w sumie było zawsze, tyle że teraz każdy ma albo świetnego trenera, albo zawodników ogranych w mocnych klubach. I mamy nudną taktyczną orkę bez błysku.

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 637

Postautor: masacra » wt 19.06.2018 20:01

fieldy pisze:Source of the post hola hola, a Wenger? Jego niepowtarzalny styl z ostatnich lat dziś w życie wcielił Nawałka. Te gole dla Senegalu, to przecież kalka tego co w Arsenalu traca ostatnio

A to sie smiejesz, jakbys nie pamietał, ze Wenger rzeczywiscie zrewolucjonizował piłke na Wyspach i swego czasu połowa druzyn w lidze chciała grac jak Arsenal, a sam Wenger był punktem odniesienia dla wielu trenerów nie tylko z wysp. Niestety dla niego piłka od tego momentu poszła do przodu, a Wenger został z tymi sswoimi starymi rozwiązaniami, których juz sie wszyscy doskonale nauczyli.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1644

Postautor: fieldy » wt 19.06.2018 20:05

nie no ja wiem przecież o tym co Wenger zrobił dla angielskiej piłki. Faktem niestety jest, ze w ostatnich latach mocno sobie te wszystkie zasługi zamazał

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1849
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » wt 19.06.2018 20:39

Obrazek

w Bytomiu niektórzy po meczu nie wytrzymali nerwowo :P
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2144

Postautor: Delpiero14 » wt 19.06.2018 20:48

Kurde, trawa zielona, ładna, wyremontowana fasada, czysta pościel na balkonie...

To na pewno w Bytomiu?

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1349

Postautor: Diamen23 » wt 19.06.2018 20:50

cloner pisze:Source of the post Obrazek

w Bytomiu niektórzy po meczu nie wytrzymali nerwowo :P

no i prawidłowo, też miałem taką ochotę, ale oglądałem w klubie.
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1849
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » wt 19.06.2018 20:51

Delpiero14 pisze:Source of the post Kurde, trawa zielona, ładna, wyremontowana fasada, czysta pościel na balkonie...

To na pewno w Bytomiu?

A jednak. Kolega robił ze swojego okna foto ;)
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Wróć do „Inne tematy okołomundialowe”