Knajpa, czyli swobodnie o Mundialu

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Kto wygra Mundial?

Francja
7
32%
Belgia
4
18%
Chorwacja
7
32%
Anglia
4
18%

Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 963

Postautor: HMK » ndz 15.07.2018 15:22

fillion pisze:Source of the post Ponoc dzisiaj swoj ostatni mecz przed mikrofonem skomentuje Darek Szpakowski

:pray:

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 954

Postautor: Salas11 » ndz 15.07.2018 19:32

No i koniec prawdopodobnie ostatniego normalnego Mundialu. Zarazem ostatniego który pewnie obejrzałem od deski do deski. Zimową edycję w Katarze pewnie zbojkotuję, bo oglądać MŚ o tej porze roku to jak obchodzić Boże Narodzenie w lipcu. Kolejny w 2026 z trzema gospodarzami i rozszerzoną formułą to już pewnie będzie totalny cyrk na kółkach. Mimo wszystko czuję dziwną ulgę że już po wszystkim, od jakiegoś czasu już mnie ten Mundial nużył choć może po prostu nasila się mój wstręt do formy jaką obecnie przyjął ten sport z przepłacanymi rozkapryszonymi gwiazdkami, symulantami i kontrowersjami. Żadna inna dyscyplina nie jest tak nieprecyzyjna w kwestii interpretacji przepisów. Czuję że moje zainteresowanie piłką zaczyna słabnąć, nawet dzisiejszy mecz oglądałem bez większych emocji. Pytanie czy to chwilowy kryzys czy tak już zostanie, ale biorąc pod uwagę kierunek w którym idzie ten sport nie zdziwię się jak za 10-15 lat będę już jedynie niedzielnym kibicem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 859

Postautor: Boromir » ndz 15.07.2018 19:36

W skrócie: starzejesz się.
Obrazek

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 102

Postautor: Eyesmon » ndz 15.07.2018 20:17

Za 4 lata może wyjdziemy z grupy ;)
Czerwono czarni ;)

Awatar użytkownika
fillion
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 268

Postautor: fillion » ndz 15.07.2018 20:32

Eyesmon pisze:Source of the post Za 4 lata może wyjdziemy z grupy ;)

emotki na koncu w podpisie nie musiales dawac :rotfl:

Awatar użytkownika
RoyKeane
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 118

Postautor: RoyKeane » ndz 15.07.2018 20:34

Delpiero14 pisze:Source of the post Całe szczęście na TVP mecze puszczane są raczej od święta, bo jakbym miał częściej słuchać tych asów w postaci Szpakowskiego, Laskowskiego, czy Jońcy to chyba bym nie wyrobił.

Wolę ich niż tego picera Borka dwa cwaniaki z hajtem.
Wygramy, przegramy albo będzie remis.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2161

Postautor: Delpiero14 » ndz 15.07.2018 20:37

Borek przynajmniej jest zawsze świetnie przygotowany do spotkań, czego o większości komentatorów telewizji polskiej powiedzieć nie można.

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Eyesmon » ndz 15.07.2018 21:21

fillion pisze:Source of the post
Eyesmon pisze:Source of the post Za 4 lata może wyjdziemy z grupy ;)

emotki na koncu w podpisie nie musiales dawac :rotfl:

Bezmyslnie skopiowałem co dałeś ;) ale zostawmy. Dobrze wygląda ;)
Czerwono czarni ;)

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1357

Postautor: Diamen23 » ndz 15.07.2018 21:22

akurat całkiem nieźle byli przygotowani komentatorzy do spotkań - nawet wydawało się, że taki Szpaku, który zwykle komentuje na alibi, co nie co wie. Było kilku gorszych komentatorów, ale w większość całkiem całkiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Eyesmon » ndz 15.07.2018 21:23

A ja Szpaka lubię. Za emocje. On się naprawdę tym jara. Jak jeszcze palił to podobno podczas 1 meczu szły mu 2-3 paczki ;)))
Czerwono czarni ;)

Awatar użytkownika
matt_
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 615

Postautor: matt_ » ndz 15.07.2018 21:25

Diamen23 pisze:Source of the post akurat całkiem nieźle byli przygotowani komentatorzy do spotkań - nawet wydawało się, że taki Szpaku, który zwykle komentuje na alibi, co nie co wie. Było kilku gorszych komentatorów, ale w większość całkiem całkiem.

Najgorszy byli zdecydowanie panowie Jacek Jońca i ten drugi od meczu Iran - Portugalia. "Chyba wszyscy/większość są za Iranem". Jeszcze potem mówili coś o szwindlu :P

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1357

Postautor: Diamen23 » ndz 15.07.2018 21:36

tak, to był fatalny mecz do słuchania, tym bardziej że nie byłem za Iranem...
Obrazek

Awatar użytkownika
BeBaD
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 206

Postautor: BeBaD » ndz 15.07.2018 21:36

Eyesmon pisze:Source of the post A ja Szpaka lubię. Za emocje. On się naprawdę tym jara. Jak jeszcze palił to podobno podczas 1 meczu szły mu 2-3 paczki ))

ja też. głównie z sentymentu ale walić jego hejterów. Na nim sie wychowałem i w dużej mierze dzięki temu panu pokochałem piłke

Bernabeu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 267

Postautor: Bernabeu » ndz 15.07.2018 21:37

Matt - Miro Trzeciak, to już legenda komentarza. Gdy mówi coś, z czym się nie zgadzasz, to z reguły masz rację.

Awatar użytkownika
MK92
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 257

Postautor: MK92 » ndz 15.07.2018 21:55

Jak oceniacie rosyjski mundial, który właśnie przeszedł do historii?

W moim odczuciu był najciekawszym mundialem od 2006 roku. Może ogólny poziom meczów był zbliżony do tego z pozostałych turniejów reprezentacyjnych, gdzie zdarzały się wspaniałe widowiska i klapy, ale na pewno MŚ w 2018 roku zostaną zapamiętane jako pełne niespodzianek, przez co były nietypowe. Już sam brak kwalifikacji Włochów i Holendrów zwiastował coś niecodziennego. Turniej był zapowiadany często jako ostatni pojedynek Cristiano Ronaldo z Leo Messim, ale zarówno Portugalia jak i Argentyna spełniły tylko rolę statystów, choć oczywiście największą niespodzianką in minus był brak awansu do fazy pucharowej Niemców. Rozczarowali także Hiszpanie, którzy w eliminacjach zdawali się wracać na właściwe tory, ale to nagłe rozstanie z Lopeteguim miało jednak negatywny wpływ na mistrzów świata z 2010 roku. Po części zawiodła też Brazylia, która mimo ogromnego potencjału, objawionego np. w starciu z Meksykiem, okazała się drużyną zbyt niestabilną, by sięgnąć po najwyższe laury. Dla Polaków po udanym Euro 2016 wszystko wróciło do normy i na mundialu znów zagraliśmy mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor.

W końcu na miarę oczekiwań zagrali Belgowie, no i Chorwaci, bo jednak o tej drużynie zawsze gdzieś tam po cichu się wspominało, że ma potencjał, by w czołówce namieszać. Namieszali i zaskarbili sobie swoją waleczności serca wielu kibiców. Pozytywną niespodzianką byli też gospodarze, którzy pod wodzą znakomitego Czerczesowa byli drugimi obok Chorwatów największymi wojownikami tego turnieju. Anglicy też sprawili miłą niespodziankę, ale chyba gównie swoim kibicom i dzięki sporej dawce szczęścia oraz umiejętnemu wykonywaniu stałych fragmentów gry, bo jednak futbolu zbyt ciekawego podopieczni Southgate'a nie zaprezentowali.

Mistrzem świata w pełni zasłużenie zostali Francuzi. Deschamps może nie jest najwybitniejszym taktykiem na świecie, ale oddać mu trzeba, że umiejętnie skonsolidował piłkarzy francuskich wokół wspólnego celu. Mimo dużej liczby gwiazd, a co za tym idzie dużej ilości ego, Trójkolorowi wyglądali jak jedna rodzina. Z gry przypominali mi Real Zidane'a. Mieli to coś, że nawet gdy spotkanie nie układało się po ich myśli, to ze spokojem czekali na swoją szansę jak drapieżna zwierzyna, a gdy już dopadli swoje ofiary, to nie mieli dla nich litości, bo z wyjątkową łatwością przychodziło im zdobywanie bramek, zwłaszcza w fazie pucharowej.

Atmosfera wokół turnieju była chyba jednoznacznie pozytywna. Rosja ugościła piłkarzy i kibiców bardzo serdecznie (wiem to między innymi z relacji znajomego, który był na meczach Polski w Moskwie i Kazaniu), stadiony prezentowały się korzystnie, a pogoda była iście letnia. Nawet ta ulewa w trakcie dekoracji stworzyła niezapomniany klimat. Plusem tych mistrzostw była także zminimalizowana liczba pomyłek sędziowskich dzięki wprowadzeniu systemu VAR. Jaka szkoda, że UEFA nie chce zdecydować się wprowadzić tego rozwiązania do spotkań w europejskich pucharach.

Szybko przeleciał ten miesiąc. Teraz trzeba czekać nie cztery, a ponad cztery lata, gdyż najbliższy mecz mundialu odbędzie się 21 listopada 2022 roku.
Ostatnio zmieniony ndz 15.07.2018 22:20 przez MK92, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Inne tematy okołomundialowe”