Knajpa, czyli swobodnie o Mundialu

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Kto wygra Mundial?

Francja
7
32%
Belgia
4
18%
Chorwacja
7
32%
Anglia
4
18%

Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1661

Postautor: Tomusmc » ndz 15.07.2018 21:59

Odnośnie Szpaka to ja dzisiaj się skupiałem na jego "okazji" i tego było od [ch**]. Nie liczyłem, ale z całym szacunkiem powinien zakończyć swoją karierę. Dla mnie szacunek będzie miał na zawsze
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 955

Postautor: Salas11 » ndz 15.07.2018 22:16

MK92 pisze:Source of the post Teraz trzeba czekać nie cztery, a ponad cztery lata, gdyż najbliższy mecz mundialu odbędzie się 21 listopada 2022 roku.

Kto czeka ten czeka, ten Mundial to będzie jednak wielka kicha. Jak niby reprezentacje w trakcie sezonu mają się należycie przygotować? Kluby mają obowiązek zwolnić piłkarzy do 14 listopada a już tydzień później startują MŚ. Gdzie czas na zgrupowanie, aklimatyzację, jakieś sparingi? Wszystko na wariackich papierach. FIFA wiele razy w historii przeginała, ale przyklepując kandydaturę Kataru zrobiła z siebie pośmiewisko. No ale grunt że hajs pod stołem się zgadza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1661

Postautor: Tomusmc » ndz 15.07.2018 22:27

Salas11 pisze:Source of the post
MK92 pisze:Source of the post Teraz trzeba czekać nie cztery, a ponad cztery lata, gdyż najbliższy mecz mundialu odbędzie się 21 listopada 2022 roku.

Kto czeka ten czeka, ten Mundial to będzie jednak wielka kicha. Jak niby reprezentacje w trakcie sezonu mają się należycie przygotować? Kluby mają obowiązek zwolnić piłkarzy do 14 listopada a już tydzień później startują MŚ. Gdzie czas na zgrupowanie, aklimatyzację, jakieś sparingi? Wszystko na wariackich papierach. FIFA wiele razy w historii przeginała, ale przyklepując kandydaturę Kataru zrobiła z siebie pośmiewisko. No ale grunt że hajs pod stołem się zgadza.

Masz dużo racji, ja sam jestem ciekaw jak to wyjdzie, ale jestem skłonny poczekać. Nie oceniam przed, to się stało i mamy mistrzostwa w zimie. Ocenimy po mistrzostwach
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 463

Postautor: moody90 » ndz 15.07.2018 22:54

nie no to mvp dla modricia to jest nieporozumienie

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 781

Postautor: Kluchman » ndz 15.07.2018 23:02

Dlaczego? O ile rozumiem twoją chęć wyróżnienia Hazarda, który pokazał na tym turnieju być może swoją najlepszą piłkę w karierze, to Modrić grał bardzo dobrze i jako gracz środka pola był liderem swojej drużyny. Zwykle grał jako cofnięty rozgrywający, rozprowadzał właściwie wszystkie akcje i wykonywał ogromną pracę na całym boisku, również w defensywie. Obecnie przez Messiego i Ronaldo mamy jakąś dziwną tendencję, by bycie najlepszym definiować przez gole i asysty. To trochę krzywdzące dla graczy z innych pozycji.

Bernabeu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 289

Postautor: Bernabeu » ndz 15.07.2018 23:04

Moim zdaniem Hazard powinien być MVP, a Modric dostać nagrodę drugiego najlepszego zawodnika, ale z racji faktu, że Chorwacja zagrała w finale, a nie Belgia - to dostał ją Modrić. Żadne nieporozumienie, choć faktycznie zadecydowało, że Belgia trafiła na Francję w półfinale, a nie w finale. Świetny turniej Modricia.

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: moody90 » ndz 15.07.2018 23:39

imo to tendencja jest do szukania na sile kogos, kto przerwie plebiscytowa supremacje messiego i ronaldo. mbappe i modric (nieprzypadkowo akurat po meczach z wesola argentyna) zostali nagle okrzyknieci kandydatami do zlotej pilki. brutalna prawda jest taka, ze to byl JEDYNY mecz modricia na takim naprawde nadzwyczajnym poziomie, uprawniajacym do miana MVP. w finale modricia nie bylo, z angolami chorwaci mieli przez wieksza czesc problem, zeby wygral srodek z hendersonami i spolka, z ruskimi i dunczykami tez meczarnie + pudlo z 11 metrow w kluczowym momencie. chorwacja ogolnie grala niezla pilke, czolgala sie przez te kolejne rundy, ale gdyby pominac medialny szum wokol luki (do tego stopnia, ze widzialem juz jakies newsy z filmikami, jak dzielny, piecioletni luka pasie kozy i strzeze ich przed wilkami), to chlop nie wyroznial sie nawet specjalnie w swojej wlasnej druzynie na tle takiego rakiticia, a i perisic byl bardziej deycyzyjny. z innych druzyn to modric byl na tym turnieju porownywalny z pogba czy de bruyne

nie chodzi o same bramki i asysty, bo hazard po prostu w wiekszosci meczow byl najlepszy lub jednym z najlepszych na boisku nawet, jesli wyjatkowo nie nabijal punktow do kanadyjki - spektakularne spotkanie z brazylijczykami najlepszym na to przykladem. to byl mecz edena na poziomie dostepnych dla paru na tej planecie (i nie ma w nich mojego portugalskiego ulubienca ;), nie wiem jakim cudem nie dostal nagrody na gracza meczu ). a oprocz tego panama - asysta, tunezja - dwa gole i MOTM, japonia - swietna asysta w waznym momencie i MOTM, mecz o trzecie miejsce - gol i MOTM

Bernabeu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Bernabeu » pn 16.07.2018 0:04

"Bardziej decyzyjny" to kandydat na najgorszą kalkę językową/tłumaczenie jakie kiedykolwiek spotkałem. :D

Dużo przesady. Jeszcze raz - Modrić był najlepszy z Nigerią, Argentyną i Rosją. Z Danią grał bardzo dobrze, ale nie trafił z karnego. Z Anglią grał bardzo solidnie, zwłaszcza druga połowa i dogrywka były bardzo dobre w jego wykonaniu. Finał przeciętny. Czy dałbym mu MVP? Hazard był jednak lepszy. Czy taki Rakitić, który po półfinale powiedział, że Modrić powinien dostać Złotą Piłkę, zgodziłby się ze stwierdzeniem, że ''chłop nie wyróżniał się nawet w swojej własnej drużynie''? No, mam pewne wątpliwości... Hazard, Modrić, Mbappe - w takiej kolejności. Mbappe dostał najlepszego młodego zawodnika, to wyróżnili Griezmanna. Jak wyżej, zadecydowało, że Chorwacja znalazła się w finale, żadne nieporozumienie.

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: moody90 » pn 16.07.2018 0:11

nie che mi sie sprzeczac o szczegoly, bo widze ze co do ogolu, czyli nagrody dla hazarda sie zgadzamy. jesli dla ciebie mecze z nigeria, dania, czy rosja to bylo cos wartego wiekszej uwagi, to ok. dla mnie to jedynie solidnosc, ktora zaprezentowalo wielu innych zawodnikow na tym turnieju, w tym obaj jego partnerzy we wslasnej druzynie czyli brozovic i rakitic, wiec argument za MVP to zaden. rakitic moze sobie gadac co chce, tak jak mbappe trzy tygodnie stwierdzil, ze najlepszym mlodym graczem na swiecie jest dembele, ktory w praktyce nie lapal sie do wchodzenia z lawki u francuzow

h1893230
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 77

Postautor: h1893230 » pn 16.07.2018 0:22

moje typy:

gracz turnieju: Hazard
gol turnieju: Di Maria z Francją
obrona turnieju: Lloris z Urugwajem (glowka Caceresa)
mecz turnieju: Niemcy-Mexico / Argentyna-Francja
11 turnieju: Subasic-Meunier,Varane,Mina,Maguire-Rakitic,Pogba,Modric-Hazard,Kane,Mbappe

Bernabeu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Bernabeu » pn 16.07.2018 0:32

No tych nadzwyczajnych występów mieliśmy kilka - Modric, Mbappe z Argentyną, Hazard z Brazylią, Ronaldo z Hiszpanią, Cavani z Portugalią, taki już turniej, on tam z Rosją i Nigerią był MVP, a z Danią (poza karnym) i Anglią zagrał dobrze, to wspomniałem. A opinię Rakiticia przywołałem, bo zacząłeś kreślić jakąś alternatywną rzeczywistość, gdzie Modric wcale nie był liderem Chorwacji. No był, a że Chorwacja była największą rewelacją, to dostał za to MVP.

I tak jak wspomniałem - pierwsze MŚ, które nie wykreowały żadnej gwiazdy. No bo kto? Mbappe wiadomo było, że będzie kozakiem, koleś poszedł za ile, 150 mln do PSG? Hazard przeskoczył niby półkę wyżej, ale przecież to chyba dwukrotnie najlepszy gracz ligi angielskiej, no i zobaczymy, czy po zmianie klubu (?) to utrzyma. Modric i Chorwacja? Schyłek kariery. Od biedy ten Czeryszew, ale szczerze nie wiem czy on może znaleźć jakiś sensowny klub po kilku ładnych bramkach. Mina się wyróżnił, to mają go sprzedać z Barcelony. Może ten Inui jeszcze od biedy, ale on też fanom La Liga jest doskonale znany. Albo Granqvist, na świetnym poziomie grał momentami, ale przecież to 32-latek chyba. Jakieś pomysły? Strasznie biednie jak na tyle niespodzianek, no zabrakło takiego Jamesa czy innego Mullera.

Subasicia nie dałbym do jedenastki turnieju po dzisiejszych wyczynach.

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 955

Postautor: Salas11 » pn 16.07.2018 6:26

Może i Modric nie wyróżnił się na tym Mundialu w jakiś szczególny sposób, ale mógł zaimponować wielu swoją walecznością i mentalnością. Jedni truchtają cały mecz bo im "organizm tak podpowiada" a inni robią kilkudziesięciometrowe sprinty na pełnej szybkości w dogrywce. Jest różnica nie? Takie rzeczy należy doceniać. Oczywiście Hazard również zagrał wielki turniej, był najjaśniejszym punktem Belgii i być może gdyby doszedł do finału, to on by teraz cieszył się z tej nagrody. Sytuacja trochę jak z MŚ '94 gdzie każdy z trójki Romario, Baggio, Stoiczkow zasłużył na MVP ale zadecydowały końcowe lokaty ich drużyn.
Obrazek

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 129

Postautor: Eyesmon » pn 16.07.2018 7:55

Dla mnie MVP Modric / Hazard a 11:

Thibaut / Meunier Varane Maguire / Pogba Modric Hazard Rakitic / Griez Kane Mbappe choć wsadziłby tu jeszcze Czeryszewa Pavarda i Lukaku jakby się dalo ;)

Najlepszy mecz: waham się pomiędzy Niemcy - Meksyk a Brazylia - Belgia
Czerwono czarni ;)

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 350

Postautor: Bienias » pn 16.07.2018 8:37

Tomusmc pisze:Source of the post Odnośnie Szpaka to ja dzisiaj się skupiałem na jego "okazji" i tego było od [ch**]. Nie liczyłem, ale z całym szacunkiem powinien zakończyć swoją karierę. Dla mnie szacunek będzie miał na zawsze

Oglądałem finał w C+ i szybko zacząłem tęsknić za Szpakiem.
Dla mnie Laskowski potwierdził, że jest najlepszym komentatorem. Ta sama półka co Borek.

Awatar użytkownika
MK92
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 307

Postautor: MK92 » pn 16.07.2018 8:50

Salas11 pisze:Source of the post

Ja z kolei wyczytałem informację, że piłkarze będą musieli zostać zwolnieni z klubów do 7 listopada 2022 roku, a więc na dwa tygodnie przed rozpoczęciem mundialu. Ligi krajowe mają ruszyć w połowie lipca 2022 roku, a Liga Mistrzów pod koniec sierpnia 2022 roku i faza grupowa zakończy się przed mundialem. Turniej potrwa od 21 listopada 2022 roku (poniedziałek) do 18 grudnia 2022 roku (niedziela), w związku z czym Premier League będzie mogła tradycyjnie grać w Boxing Day (26 grudnia). Dodatkowo będzie trzeba jesienią 2022 roku jakoś zmieścić mecze eliminacji do Euro 2024. Nie wyrokuję z góry, że to musi być niewypałem, ale na pewno wprowadzi wiele zamieszania, a ten mundial chyba nie jest tego warty.

Wróć do „Inne tematy okołomundialowe”