Liga Mistrzów (zbiorczy)

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Kto wygra Ligę Mistrzów w sezonie 2016/2017?

Manchester City
3
7%
Atletico Madryt
2
4%
Bayern Monachium
11
24%
Real Madryt
3
7%
Juventus
11
24%
PSG
1
2%
Barcelona
9
20%
ktos inny
6
13%

Liczba głosów: 46

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 551

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: HMK » czw 24.08.2017 23:00

Obrazek
MU jednak ma ogromnego farta w grupach.

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 551

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: HMK » pt 25.08.2017 1:48

Nudzi mi się, napiszę szerzej jak widzę rywalizację w grupach.

Grupa A:
Manchester trafił bardzo dobrze, z każdym klubem powinni sobie poradzić i na Old Trafford IMO zdobędą komplet punktów, obstawiam, że priorytetem Mourinho będzie w tym sezonie liga, ale i LM Portugalczyk powinien potraktować poważnie, pierwsze miejsce ma w zasięgu ręki, a przy szczęściu w losowaniu w wypadku awansu do 1x8 z pierwszej pozycji Czerwone Diabły mogą się pokusić nawet o ćwierćfinał. Wybiegam daleko w przyszłość, ale przy dobrej grze w fazie grupowej i odrobinie szczęścia w grudniowym losowaniu MU może awansować do najlepszej ósemki Europy. Benfica powinna zająć drugie miejsce, tym bardziej, że z trzeciego koszyka nie trafiła na Romę lub Napoli, a średni Basel. Cel nadrzędny, czyli wyjście z grupy powinien zostać spełniony i to właśnie Portugalczyków widzę na drugim miejscu, zaraz za MU. Basel i CSKA pewnie powalczą o awans do LE.

Grupa B:
Celtic niby leje każdego na krajowym podwórku, ale wątpię, że i w Europie Szkoci będą się potrafili postawić silniejszym drużynom. 4 miejsce, Anderlecht widzę na trzecim miejscu, wydają się być silniejsi od ekipy Rodgersa. Nie mogę się już doczekać meczu Bayern-PSG, sprawdzałem terminarz i nie pokrywa się ze spotkaniem Juve-FCB co mnie cieszy. Dla nie wyraźnym faworytem wydaje się być Bayern, PSG kupiło Neymara, coś czytałem, że ma być Fabinho, ale to nie jest dla mnie ekipa na wygraną LM, mają Neymara, top3 piłkarzy świata, Cavani znów strzela, w środku pola jeden z najlepszych pomocników świata - Verratti, w dodatku Alves, ale IMO czegoś znów zabraknie. Może przeskoczą w końcu tę barierę 1x4, na której się rok w rok (poza poprzednim sezonem) zatrzymywali i dotrą do półfinałów, ale to nadal nie jest poziom Bayernu, Juve czy Realu. Monachijczycy to z kolei dla mnie obok nas i Turyńczyków główny faworyt tej edycji LM. Bawarczyków nie ma co lekceważyć, zawsze stawiam ich wysoko i już rok temu typowałem ich wygraną, ale zatrzymali się na RM. Co prawda odszedł Lahm i na prawej obronie będą mieli lukę (Kimmich za niego? Myślałem, że kupią tak chwalonego Henrichsa z Bayeru), ale to nadal jedna z najsilniejszych kadr świata. No i jest jeszcze Carlo, który wie jak wygrywać LM. Jeśli faworyci nie spotkają się wcześniej to Bayern powinien spokojnie zameldować się z półfinale. Pierwsze miejsce Niemcy, drugie dla Francuzów.

Grupa C:
Tu mam ogromny dylemat, jak w grupie B nie miałem wątpliwości w wygraną Bayernu tak tu się zastanawiam. W Chelsea zgrzyty, ale kto wie jak to będzie wyglądać jesienią, może Conte znów zaskoczy wszystkich świetną passą zwycięstw, z drugiej strony gdy Antonio trenował Juve średnio szło mu w LM. To jest właśnie ta moja wątpliwość, będę trzymał kciuki za The Blues z racji mojej dużej sympatii do Włocha w rywalizacji z Atletico, ale IMO Pateti mimo bana transferowego i braku Vitolo poradzi sobie z Chelsea. Simeone może tracić punkty w lidze, ale w LM potrafi być zabójczo skuteczny ze swoją drużyną. Pominąłem Romę, ale ich po prostu w 1x8 finału nie widzę, odszedł Salah, di Francesco dopiero zaczyna tam pracę, ciężko przewidzieć jak będą wyglądać Rzymianie w tym sezonie. Skończą na 3. miejscu z 6-8 punktami. Karabach zaś to fajny dodatek do tej edycji LM, co roku jakieś niespodzianki w LM, Polska, Kazachstan.

Grupa D:
Ten sam przypadek co w grupie B, dwie potężne drużyny i dwie średnie z ta różnicą, że tutaj do trzeciego miejsca typuję drużynę z czwartego koszyka. Nie widzi mi się awans Pireusu, który męczył się w eliminacjach z chorwacką Rijeką. Sprawa główna, czyli rywalizacja Juve z Barcą. Stawiam na Juventus, Allegri to świetny trener i powinien sobie znów poradzić z Barceloną, dostał bardzo dobrych zawodników i co prawda stracił Alvesa i Bonucciego, ale zakupy Matuidiego i Douglasa Costy (który może wypalić, w Bayernie pokazał, że kopać potrafi, to że potem było gorzej to żaden powód by Brazylijczyka skreślać), o Bernardeschim się nie wypowiadam, bo na oczy go nigdy nie widziałem, ale swoje kosztował, więc pewnie wniesie sporo jakości do gry Starej Damy. Barca z kolei rozbita od wewnątrz, Bartomeu robi jawny cyrk z tego klubu co pokazuje chociażby zakup Paulinho, Katalończyków nigdy nie można lekceważyć, ale Juve stawiam wyżej. Wygrają grupę, zameldują się w okolicach 1x4/1x4.

Grupa E:
Ciekawsza część, bo i awanse nie są tak jasne. Spartak pewnie skończy trzeci, Maribor czwarty, Liverpool nie powinien już tak sfrajerzyć jak w sezonie 14/15, gdy odpadł kosztem Bazylei. Z drugiej strony jest Sevilla, po której nie wiadomo czego się spodziewać. Berizzo robił bardzo dobrą robotę w Celcie Vigo, dostał fajnych zawodników jak Muriel, Banega czy Nolito. Początek sezonu mają średni, strzelał im turecki Basaksehir, w lidze zremisowali u siebie z Espanyolem. Z drugiej strony Liverpool, który potrafi wygrywać z wielkimi klubami, a głupio tracić punkty z ogókami. Nie zdziwię się jak pojadą do Słowenii i stracą punkty z Mariborem. Dla mnie wygrana w grupie to totalna niewiadoma, nie mam wątpliwości, że to Sevilla i Liverpool wyjdą z dwóch pierwszych miejsc, ale kto będzie wyżej? Ciężka decyzja, ale stawiam minimalnie na Sevillę z powodu, o którym pisałem wyżej. Liverpool lubi stracić punkty z cieniasami.

Grupa F:
Ciekawa grupa, nie ma typowego ogórka z czwartego koszyka, a mamy Feyenoord. Sprawa tego kto zajmie miejsca 1-2 i 3-4 jest raczej pewna. Kwestia tylko w jakiej konfiguracji. Może być bardzo wyrównana rywalizacja i o miejsce w LE jak i o wygranie grupy. Mecze Napoli z City zapowiadają się świetnie, wiele dobrego czytałem o Sarrim i jego ekipie, a i w dwumeczu z nami w poprzednim sezonie wyglądali nieźle. Real z biegiem czasu przejmował inicjatywę, ale Włosi pokazali w pewnych okresach kawał dobrej piłki. City to dla mnie nadal totalna zagadka. Kupa wpompowanej kasy, czas na zgranie defensywy, a z drugiej strony bogactwo wyboru w ofensywie, Szykują się świetne spotkania i mimo wszystko stawiam na Neapolitańczyków jako zwycięzcę grupy. Nadal nie jestem przekonany co do nagłego wybuchu pełnego potencjału City Guardioli. Nadal mam przed oczami wesoły dwumecz z Monaco i opadnięcie z Francuzami. Napoli 1, City 2, dalej nie wiem, choć będę trzymał kciuki za Holendrów.

Grupa G:
Najbardziej wyrównana grupa na pewno, Monaco powinno sobie poradzić i wyjść z grupy mimo ubytków kadrowych, ale cała czwórka jest tak nieprzewidywalna, że wszystko może się wydarzyć. Za Francuzami na pewno przemawia fakt, że niektórzy złapali trochę doświadczenia rok temu, a i Jardim pracuje tam już kawał czasu. Porto jak pisałem wcześniej potrafiło się nieraz prześlizgnąć z łatwych grup do 1x8 finału (16/17 - Leicester, Kopenhaga, Brugge. 14/15 - Szachtar, Athletic, BATE) i tym razem może im się udać. Kadra Besiktasu nie wygląda źle, kilka nazwisk jak Pepe, Medel, Talisca czy Ozyakup robią wrażenie i wbrew pozorom Turcy mogą powalczyć. Dalej jest Lipsk, który nie najlepiej wszedł w ten sezon Bundesligi, ale i oni powinni się obudzić. Będzie ciekawie i jak na dziś stawia na Monaco i Porto tak nie można wykluczyć nawet awansu dwójki Besiktas - RB Lipsk. Bardzo ciekawa grupa.

Grupa H:
Sprawa wydaje się być jasna, Real tym razem nie pozwoli BVB na wygraną w grupie, Królewscy wreszcie grają piękną i skuteczną piłkę, powinno się obejść bez komplikacji. Sprawa drugiego miejsca też IMO rozstrzygnięta. Tottenham rok temu się skompromitował w LM i przy całej mojej dużej sympatii do Kogutów tak nie widzę ich w fazie pucharowej. Borussia sobie poradzi.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1103

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Delpiero14 » pt 25.08.2017 9:05

Sergek pisze:Source of the post Chciałem jakąś ciekawszą grupę. Z Sevillą mam złe wspomnienia, a wyjazd na wschód nikomu dobrze nie służył.

Łatwiejszej grupy chyba mieć nie mogliście.

Awatar użytkownika
Salas11
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 527

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Salas11 » pt 25.08.2017 11:53

O boziu, biedny Qarabag :o Coś czuję że pęknie rekord straconych bramek w fazie grupowej.
Obrazek

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 822

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: fieldy » pt 25.08.2017 11:55

Już Legia miała dostać po dupie od Realu 10, a zremisowała. Atletico i Chelsea pewnie po prostu wygrają ze 2, 3:0 i nie będa sie specjalnie wysilac, by lać ogórków.

Awatar użytkownika
WiernyKibic
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 259

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: WiernyKibic » pt 25.08.2017 11:56

Manchester United bardzo łatwa grupa, choć w ostatnich latach właśnie z takimi rywalami odpadał w fazie grupowej.
Grupa z Bayernem i PSG bardzo ciekawa. Nie wiem kto zajmie 1. miejsce, ale o 3. powinni bić się Anderlecht z Celtikiem.
Chelsea, Atleti, Bayern - jedna z najciekawszych grup. Chelsea to raczej pewniak do awansu, o awans powinny powalczyć Atletico z Romą.
Barça i Juve mogą mówić o udanym losowaniu. Wyjście z grupy mają raczej zapewnione, a o 3. pozycję walczyć będą Olympiakos ze Sportingiem.
Liverpoolowi też się poszczęściło - Sevilla, Spartak, Maribor. Powinni awansować razem z Sevillą.
Mój Feyenoord trafił niestety na silne Napoli i Manchester City, więc trzeba powalczyć o to 3. miejsce przynajmniej, choć bardzo bym chciał awansu, jednak jest to mało możliwe.
Monaco, Porto, Besiktas, Lipsk - najbardziej wyrównana grupa, stawiam że awansują Monaco i Lipsk.
Ostatnia grupa najbardziej wyrównana. Real, BVB, Tottenham i Apoel. Będzie wielka walka o awans pomiędzy BVB i Spurs, bo nie wierzę, że Real odpadnie.
Ostatnio zmieniony pt 25.08.2017 11:58 przez WiernyKibic, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
¡Visca el Barça!

Awatar użytkownika
wianuch
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 31
Kontaktowanie:

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: wianuch » pt 25.08.2017 11:57

Dokładnie te same myśli miałem jak Salas, a później fieldy. Pierwsza myśl - będą wpierdole, będzie rekord. Druga - Chelsea i AM nie należa do tych co lubią spuszczać wpierdole ;)

Jakby zamiast APOELu trafili do grupy H to co innego :mrgreen:
"Bóg jest Francuzem. Bóg to Zinedine Zidane"

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 822

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: fieldy » pt 25.08.2017 12:03

Jak już miałbym kogoś skazywać na jakieś rekordowe lanie po dupie to Celtic. Bayern jak będzie miał dzień to ich rozniesie, a PSG ze swoimi nowymi nabytkami, jak się jeszcze Mbappe potwierdzi z Neymarem będą chcieli pokazać swoją siłe i tu bym nie liczył na odpuszczenie przy 3:0. A Celtic lubi grać otwartą piłkę i już w przeszlości dostawał ostro po dupie.

Sergek
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 253

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Sergek » pt 25.08.2017 12:28

Delpiero14 pisze:Source of the post
Sergek pisze:Source of the post Chciałem jakąś ciekawszą grupę. Z Sevillą mam złe wspomnienia, a wyjazd na wschód nikomu dobrze nie służył.

Łatwiejszej grupy chyba mieć nie mogliście.

A z czego tu się cieszyć, wolałbym jakieś ciekawsze i większe starcia.

To, że na papierze mamy łatwą grupę nic dla nas nie znaczy. Jak taka Sevilla przyjedzie i znowu będzie się turlać w każdym możliwym momencie jak w finale LE, to ciężko będzie :D

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 972
Kontaktowanie:

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Dr.Football1 » pt 25.08.2017 13:12

Salas11 pisze:Source of the post O boziu, biedny Qarabag :o Coś czuję że pęknie rekord straconych bramek w fazie grupowej.

Watpliwe. Z Atletico 0-0 u siebie i 0-1 na Wanda Metropolitano.

Awatar użytkownika
Salas11
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 527

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Salas11 » pt 25.08.2017 13:20

Roma im nawtyka, szanse na awans mają mizerne więc przynajmniej zleją Azerów :]
Obrazek

Awatar użytkownika
Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 686
Kontaktowanie:

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Carbon » pt 25.08.2017 15:25

Grupa A

1. Manchester United
2. Benfica
3. CSKA Moskva
4. FC Basel
Spoiler:

Grupa B

1. PSG
2. Bayern
3. Celtic
4. Anderlecht
Spoiler:

Grupa C

1. Chelsea
2. Atletico
3. Roma
4. Qarabag
Spoiler:

Grupa D

1. Barcelona
2. Juventus
3. Sporting CP
4. Olympiakos
Spoiler:

Grupa E

1. Liverpool
2. Sevilla
3. Spartak Moskva
4. Maribor
Spoiler:

Grupa F

1. Manchester City
2. Napoli
3. Feyenoord
4. Shakhtar Donetsk
Spoiler:

Grupa G

1. Porto
2. Besiktas
3. Monaco
4. RB Leipzig
Spoiler:

Grupa H

1. Real Madrid
2. Borussia Dortmund
3. Tottenham Hotspur
4. APOEL
Spoiler:
WAVES DON'T DIE.
Obrazek

Awatar użytkownika
matt_
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 274

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: matt_ » czw 14.09.2017 1:19

W tle środowych szlagierów, ludzie w Europie mogli nie odnotować kilku ciekawych (czy pozytywnych/negatywnych, inna sprawa) zdarzeń.

1. Około 16. minuty spotkania Maribor - Spartak, w kierunku sędziego (Deniza Aytekina) poleciała raca. Spotkanie zostało na chwilę przerwane.

2. Cenk Tosun zdobył niesamowitą bramkę przeciwko Porto.

3. Kibice Monaco zaprezentowali bardzo ciekawą cieszynkę, nie mogę niestety znaleźć nagrania.

Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1028
Kontaktowanie:

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: cloner » czw 14.09.2017 7:19

matt_ pisze:Source of the post
3. Kibice Monaco zaprezentowali bardzo ciekawą cieszynkę, nie mogę niestety znaleźć nagrania.

To co na polskich kibolskich trybunach jest standardem od dawna, zagranicą jest nowością.
"Ty możesz wyjść z bloków
Ale bloki z ciebie nigdy
Życie znam z podwórek
A nie [k****] z telewizji
"

"ch*j do dupy psom,
bo to ku*wy są
jeb*ć jeb*ć psy
jeb*ć zakazy,
Polonia to my!
"

Awatar użytkownika
janop
Rangers Survive
Reputacja: 1010
Kontaktowanie:

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: janop » czw 14.09.2017 7:21

I na polskich weselach ;)

Mam nadzieję, że Porto się zmobilizuje i ostatecznie to Level Up zajmie ostatnie miejsce w grupie.

Wróć do „Puchary Europejskie”