Liga Europy (zbiorczy)

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Kto wygra Ligę Europy w 2016 roku?

Villareal
1
4%
Liverpool
9
38%
Szachtar
3
13%
Sevilla
11
46%

Liczba głosów: 24

Awatar użytkownika
matt_
Moderator
Moderator
Reputacja: 919
Kibicuje: Vegalta Sendai

Liga Europy (zbiorczy)

Post autor: matt_ » pn 17.12.2018 13:01

Jakie pary chcielibyście zobaczyć w 1/16 finału LE? Nie ma Lipska ani Milanu, więc trochę mi to obojętne, ale i tak nie pogardziłbym jakimiś pojedynkami między Hiszpanią, Niemcami a Włochami. Tylko jeden taki wchodzi w grę, bo jedynie Lazio jest nierozstawione a cała reszta tak. Może Salzburgowi się atrakcyjny rywal.
When you're dead, you're dead. But you're not quite so dead if you contribute something.

Awatar użytkownika
fillion
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 691

Liga Europy (zbiorczy)

Post autor: fillion » pn 17.12.2018 13:41

Obrazek

Awatar użytkownika
matt_
Moderator
Moderator
Reputacja: 919
Kibicuje: Vegalta Sendai

Liga Europy (zbiorczy)

Post autor: matt_ » pn 17.12.2018 13:45

Anglicy raczej lajtowe losowanie. Chelsea z Malmoe, które wygrało 2 mecze w takiej sobie grupie a Arsenal znowu z BATE :mrgreen: Fajnie, że Lazio trafiło na Hiszpanów, powinien być ciekawy dwumecz. Jest też kilka par, w których nie ma mocnego faworyta jak Galatasaray - Benfica, Sporting - Villarreal, Fenerbahce - Zenit. Szkoda tylko, że Salzburg trafił na Belgów.
When you're dead, you're dead. But you're not quite so dead if you contribute something.

Awatar użytkownika
MK92
Milanista
Reputacja: 432
Kibicuje: AC Milan

Liga Europy (zbiorczy)

Post autor: MK92 » pn 17.12.2018 14:50

Chyba najciekawiej zapowiada sie pojedynek Lazio z Sevillą. A tak w ogóle, to szanse na finał z udziałem włoskiej ekipy - co mnie najbardziej interesuje - są spore, no bo Inter i Napoli na papierze są ścisłą czołówką wśród tych 32 zespołów. Byle nie zlekceważyli Włosi tych rozgrywek, jak to mieli niestety w zwyczaju.

Awatar użytkownika
moody90
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 554

Liga Europy (zbiorczy)

Post autor: moody90 » pn 17.12.2018 19:15

ja w lidze europy za betisem. ich czasem naiwnie ofensywny styl niespecjalnie nadaje sie na faze pucharowa, ale oby jak najdluzej cieszyli oko swoja gra

Awatar użytkownika
Cement
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 667
Kibicuje: Cementarnica 55 Skopje

Liga Europy (zbiorczy)

Post autor: Cement » sob 22.12.2018 21:01

Ten pomysł UEFA z drugą Ligą Europy jest beznadziejny, szczególnie biorąc pod uwagę kwestię drużyn z najsilniejszych lig. Czy będą one brały udział w drugiej Lidze Europy (powiedzmy czy trafi tam 6. drużyna la Liga lub Premier League)? Jeśli tak, to drużyny z top5 będą już zupełnie olewać te rozgrywki (już teraz czynią to - z wyjątkiem Bundesligi - w obecnym formacie LE). Z drugiej strony, jeśli do drugiej Ligi Europy nie trafią drużyny z najlepszych lig, a jedynie ze słabszych federacji, to słabsi w dużej mierze stracą możliwość gry ze znanymi, medialnymi klubami (przy obecnym formacie drużyna z Albanii, Luksemburga czy Irlandii która przebije się do fazy grupowej LE może liczyć na pojedynek z przedstawicielem Serie A, Premier League czy Bundesligi). Chyba że taki jest cel tej reformy, jeszcze bardziej wypchnąć maluczkich z salonów i zwiększyć medialność europejskich pucharów.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2245
Kibicuje: 4rsenal

Liga Europy (zbiorczy)

Post autor: sickstick » sob 22.12.2018 22:46

Ja uważam zupełnie odwrotnie. Te mecze Arsenalu, Chelsea czy nawet Milanu rezerwowymi składami po zadupiach jak Ukraina czy Kazachstan to jest śmiech na sali, nie sądzę że w Albiani czy Luksemburgu dostanie eurowpierdolu od 17-latków z Anglii to jest specjalnie wielka reklama futbolu. Reklamą byłby natomiast ćwierćfinał albo półfinał europejskiego pucharu, i nikt nie będzie rozpaczał że po drodze trzeba było ograć rywali z mniejszych państw. U nas w Polsce wyszydzamy nasze kluby za postawę w Europie, ale gdyby już taka Legia zrobiła półfinał to by była mega podjarka. Natomiast w pucharze dla lepszych myślę że kluby właśnie zaczęły by wystawiać lepsze składy, bo grałyby z bardziej wymagającymi rywalami. Arsenal czy Chelsea nie wypuści na boisko składu w połowie z nastolatków na Lazio czy OM, bo mogłoby się to źle skończyć, ale już na Ukrainie czy Białorusi tak i daje miejscowym lekcje futbolu. Moim zdaniem zmiana tej formuły jest dobrym pomysłem dla każdej ze stron. A jak kluby z Albanii czy Luksembuga chcą grać z najlepszymi to niech się dostaną do Ligi Mistrzów - myślę że robiąc regularnie ćwierfinały swojej LE będą zgarniali więcej chajsu na rozwój, niż odbijając się od ściany w obecnej formule.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 2281

Liga Europy (zbiorczy)

Post autor: Tomusmc » sob 22.12.2018 22:53

Liga Europy polega na tym, że trzeba ją przeczekać i zacząć oglądać od 1/4 ewentualnie od 1/2 bo reszta rozgrywek to jakaś parodia. Arsenal w śmiesznym składzie bez problemów wyszedł z grupy, ogląda się to wszystko ciężko, ale rozumiem kibiców danych drużyn bo też oglądałem Juve w tych rozgrywkach. Jednak na inne mecze patrzeć nie mogłem i do dzisiaj nie mogę
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
Cement
Kapitan
Kapitan

Liga Europy (zbiorczy)

Post autor: Cement » czw 14.02.2019 20:56

1/16 finału, pierwszy mecz

Olympiakos Pireus - Dynamo Kijów 2:2 (Hassan 9' Gil Dias 40' - Bujalski 28' Verbić 89')
Choć szanse kijowskiego Dynama na mistrzostwo Ukrainy są już mizerne, to jednak podopieczni Alaksandra Chackiewicza nadal dobrze spisują się w Europie - dziś Dynamo wywiozło cenny remis z Pireusu. Po chaotycznych pierwszych minutach w wykonaniu obu drużyn Olympiakos wykorzystał swoją pierwszą sytuację w tym meczu - Konstantinos Fortounis dobrze zastawił się w polu karnym i wyłożył piłkę wypożyczonemu z Bragi Hassanowi, a Egipcjanin mocnym strzałem przy dalszym słupku dał prowadzenie gospodarzom. Olympiakos próbował pójść za ciosem, a zespół gości wyglądał bardzo niepewnie, notując dużo prostych strat na własnej połowie. W 15 min. fatalny błąd popełnił Tomasz Kędziora - polski obrońca podał w poprzek własnego pola karnego pod nogi Fortounisa, który minął wychodzącego z bramki Bojkę, ale trafił w słupek. Goście z Kijowa praktycznie nie istnieli w ataku, kompletnie niewidoczny był sprowadzony z Willem II Tilburg hiszpański napastnik Fran Sol. Mimo to Dynamo wyrównało - Kędziora wślizgiem dograł piłkę z prawej strony na środek pola karnego, a tam Witalij Bujalskyj mocnym strzał zdobył gola. Grecki zespół odzyskał prowadzenie jeszcze przed przerwą - po zbyt krótkim wybiciu piłki przez obronę gości wypożyczony w styczniu z Monaco Gil Dias przyjął piłkę na klatkę i potężnie huknął sprzed pola karnego, trafiając tuż przy słupku. W 2. Połowie przeważało Dynamo - wicemistrzowie Ukrainy długimi fragmentami meczu przebywali na połowie rywala budując ataki pozycyjne. Wreszcie uaktywnił się Fran Sol, podobnie jak Benjamin Verbić. W 60 min. hiszpański napastnik wyłożył piłkę młodemu Szaparence, który jednak uderzył obok bramki. W 70 min. piłkę świetnie przyjął w polu karnym Cyhankow, ale jego strzał z woleja obronił Jose Sa. Olympiakos skupiony był na obronie, jakkolwiek próbował się też odgryzać - szczególnie groźny przy kontrach był Daniel Podence. Napór Dynama przyniósł bramkowy efekt w 89 min., kiedy to po zgraniu głową Cyhankowa Verbić strzałem po koźle zmieścił piłkę przy słupku. Za faworyta przed rewanżem trzeba uznać Dynamo, które zagrało niezłą drugą połowę i wywalczyło bramkowy remis.

Awatar użytkownika
Cement
Kapitan
Kapitan

Liga Europy (zbiorczy)

Post autor: Cement » czw 14.02.2019 23:02

1/16 finału, pierwszy mecz

Viktoria Pilzno - Dinamo Zagrzeb 2:1 (Pernica 54' 83' - Olmo 41')
Słowiański pojedynek w 1/16 finału LE był dość wyrównanym widowiskiem, którego nieoczekiwanym bohaterem został Ludek Pernica - ten czeski obrońca na co dzień nie jest nawet zawodnikiem podstawowej jedenastki Viktorii, a dziś strzelił dwa gole i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Viktoria musiała radzić sobie bez kontuzjowanego Krmencika i zawieszonego za kartki Limbersky'ego, z kolei w ekipie z Zagrzebia nie zagrał dobrze spisujący się na jesieni Izet Hajrović. Pierwsza połowa byłą bardzo słaba – w grze obu zespołów brakowało płynności, sporo było niedokładności, a gospodarze nie oddali ani jednego celnego strzału. W 21 min. gola dla Dinama mógł zdobyć Bruno Petković, uderzył jednak nad bramką z okolic szesnastki. W 41 min. goście objęli prowadzenie – Petković ściągnął na siebie uwagę obrońców i kapitalne wypuścił w bój Daniela Olmo, który urwał się obrońcom i efektowną podcinką nad Kozacikiem posłał piłkę do siatki. Druga połowa była nieco lepsza, i choć jej pierwsze minuty wskazywały że Dinamo będzie próbowało pójść za ciosem, to Viktoria w 54 min. wyrównała – z lewego skrzydła dośrodkował Jean-David Beauguel, a niepilnowany Ludek Pernica przy biernej postawie obrońców trącił piłkę nie dając szans Livakoviciovi. W 75 min. przed szansą na zdobycie gola stanął sam Beauguel, ale sprowadzony do klubu w styczniu Francuz po rzucie rożnym główkował nad bramką. Okazji nie wykorzystał też Horava, który wywalczył sobie pozycję strzelecką w polu karnym, ale uderzył zbyt lekko. W 83 min. Viktoria zdobyła zwycięskiego gola – po rzucie rożnym Ludek Pernica szczupakiem z kilku metrów pokonał Livakovicia, choć chorwacki bramkarz miał piłkę na rękach. Wynik ten nie przesądza losów dwumeczu, za tydzień na Maksimir mistrzom Chorwacji wystarczy zwycięstwo 1:0.

Awatar użytkownika
piotrcies
piotrcies
piotrcies
Reputacja: 1922

Liga Europy (zbiorczy)

Post autor: piotrcies » czw 14.02.2019 23:13

Ci ludzie w studiu Polsatu są niesamowici. Robią analizę gry Zielińskiego, pokazują akcję, w której powinien podać z prawej strony do Milika szybciej, a przeczekał i dał się zblokować, tyle że te mózgi nie zauważyły, że analizują... Callejona xD Zieliński był przed polem karnym i nie brał bezpośredniego udziału w akcji, ale oberwało mu się za zbyt późne dośrodkowanie. Co za łby, no ja pierniczę :rotfl:

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2733
Kibicuje: PB
Kontakt:

Liga Europy (zbiorczy)

Post autor: cloner » czw 14.02.2019 23:25

Niestety, poziom Polsatu kilka pięter niżej niż eleven, nie mówiąc już o c+
do wszystkich "geniuszy", których mam na ignorze: zajmijcie się swoim życiem, a nie moim, to tylko forum internetowe, więcej luzu! :beer:

Awatar użytkownika
Bassu
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 122
Kibicuje: Manchester United

Liga Europy (zbiorczy)

Post autor: Bassu » pt 15.02.2019 7:35

cloner pisze: nie mówiąc już o c+
Ja tam lubię Twarowskiego albo Nahornego. PL jest z ich komentarzem dużo ciekawsza.
Obrazek
Take me home, United Road,
To the place, I belong
To Old Trafford, to see United
Take me home, United Road.

Awatar użytkownika
piotrcies
piotrcies
piotrcies
Reputacja: 1922

Liga Europy (zbiorczy)

Post autor: piotrcies » pt 15.02.2019 8:18

Ten fragment. Pokazują podanie, które rzekomo wykonał Zieliński (za późno), a Piotrek stoi przed polem karnym xD No mózgi kuśwa...
Obrazek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

h1893230
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 169

Liga Europy (zbiorczy)

Post autor: h1893230 » czw 21.02.2019 20:56

sevilla, valencia, villareal, eintracht, arsenal, salzburg, napoli, dinamo zagrzeb i zenit sa juz dalej. poki co bez niespodzianek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchary Europejskie”