Liga Europy (zbiorczy)

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Magnum, piotrcies, matt_, maestro, Dr.Football1, fieldy, Delpiero14

Kto wygra Ligę Europy w 2016 roku?

Villareal
1
4%
Liverpool
9
39%
Szachtar
3
13%
Sevilla
10
43%

Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
matt_
Moderator
Moderator
Reputacja: 777

Liga Europy (zbiorczy)

Postautor: matt_ » pn 17.12.2018 13:01

Jakie pary chcielibyście zobaczyć w 1/16 finału LE? Nie ma Lipska ani Milanu, więc trochę mi to obojętne, ale i tak nie pogardziłbym jakimiś pojedynkami między Hiszpanią, Niemcami a Włochami. Tylko jeden taki wchodzi w grę, bo jedynie Lazio jest nierozstawione a cała reszta tak. Może Salzburgowi się atrakcyjny rywal.
When you're dead, you're dead. But you're not quite so dead if you contribute something.

Awatar użytkownika
fillion
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 544

Liga Europy (zbiorczy)

Postautor: fillion » pn 17.12.2018 13:41

Obrazek

Awatar użytkownika
matt_
Moderator
Moderator
Reputacja: 777

Liga Europy (zbiorczy)

Postautor: matt_ » pn 17.12.2018 13:45

Anglicy raczej lajtowe losowanie. Chelsea z Malmoe, które wygrało 2 mecze w takiej sobie grupie a Arsenal znowu z BATE :mrgreen: Fajnie, że Lazio trafiło na Hiszpanów, powinien być ciekawy dwumecz. Jest też kilka par, w których nie ma mocnego faworyta jak Galatasaray - Benfica, Sporting - Villarreal, Fenerbahce - Zenit. Szkoda tylko, że Salzburg trafił na Belgów.
When you're dead, you're dead. But you're not quite so dead if you contribute something.

Awatar użytkownika
MK92
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 351

Liga Europy (zbiorczy)

Postautor: MK92 » pn 17.12.2018 14:50

Chyba najciekawiej zapowiada sie pojedynek Lazio z Sevillą. A tak w ogóle, to szanse na finał z udziałem włoskiej ekipy - co mnie najbardziej interesuje - są spore, no bo Inter i Napoli na papierze są ścisłą czołówką wśród tych 32 zespołów. Byle nie zlekceważyli Włosi tych rozgrywek, jak to mieli niestety w zwyczaju.

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 504

Liga Europy (zbiorczy)

Postautor: moody90 » pn 17.12.2018 19:15

ja w lidze europy za betisem. ich czasem naiwnie ofensywny styl niespecjalnie nadaje sie na faze pucharowa, ale oby jak najdluzej cieszyli oko swoja gra

Awatar użytkownika
Cement
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 518

Liga Europy (zbiorczy)

Postautor: Cement » sob 22.12.2018 21:01

Ten pomysł UEFA z drugą Ligą Europy jest beznadziejny, szczególnie biorąc pod uwagę kwestię drużyn z najsilniejszych lig. Czy będą one brały udział w drugiej Lidze Europy (powiedzmy czy trafi tam 6. drużyna la Liga lub Premier League)? Jeśli tak, to drużyny z top5 będą już zupełnie olewać te rozgrywki (już teraz czynią to - z wyjątkiem Bundesligi - w obecnym formacie LE). Z drugiej strony, jeśli do drugiej Ligi Europy nie trafią drużyny z najlepszych lig, a jedynie ze słabszych federacji, to słabsi w dużej mierze stracą możliwość gry ze znanymi, medialnymi klubami (przy obecnym formacie drużyna z Albanii, Luksemburga czy Irlandii która przebije się do fazy grupowej LE może liczyć na pojedynek z przedstawicielem Serie A, Premier League czy Bundesligi). Chyba że taki jest cel tej reformy, jeszcze bardziej wypchnąć maluczkich z salonów i zwiększyć medialność europejskich pucharów.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1851

Liga Europy (zbiorczy)

Postautor: sickstick » sob 22.12.2018 22:46

Ja uważam zupełnie odwrotnie. Te mecze Arsenalu, Chelsea czy nawet Milanu rezerwowymi składami po zadupiach jak Ukraina czy Kazachstan to jest śmiech na sali, nie sądzę że w Albiani czy Luksemburgu dostanie eurowpierdolu od 17-latków z Anglii to jest specjalnie wielka reklama futbolu. Reklamą byłby natomiast ćwierćfinał albo półfinał europejskiego pucharu, i nikt nie będzie rozpaczał że po drodze trzeba było ograć rywali z mniejszych państw. U nas w Polsce wyszydzamy nasze kluby za postawę w Europie, ale gdyby już taka Legia zrobiła półfinał to by była mega podjarka. Natomiast w pucharze dla lepszych myślę że kluby właśnie zaczęły by wystawiać lepsze składy, bo grałyby z bardziej wymagającymi rywalami. Arsenal czy Chelsea nie wypuści na boisko składu w połowie z nastolatków na Lazio czy OM, bo mogłoby się to źle skończyć, ale już na Ukrainie czy Białorusi tak i daje miejscowym lekcje futbolu. Moim zdaniem zmiana tej formuły jest dobrym pomysłem dla każdej ze stron. A jak kluby z Albanii czy Luksembuga chcą grać z najlepszymi to niech się dostaną do Ligi Mistrzów - myślę że robiąc regularnie ćwierfinały swojej LE będą zgarniali więcej chajsu na rozwój, niż odbijając się od ściany w obecnej formule.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1884

Liga Europy (zbiorczy)

Postautor: Tomusmc » sob 22.12.2018 22:53

Liga Europy polega na tym, że trzeba ją przeczekać i zacząć oglądać od 1/4 ewentualnie od 1/2 bo reszta rozgrywek to jakaś parodia. Arsenal w śmiesznym składzie bez problemów wyszedł z grupy, ogląda się to wszystko ciężko, ale rozumiem kibiców danych drużyn bo też oglądałem Juve w tych rozgrywkach. Jednak na inne mecze patrzeć nie mogłem i do dzisiaj nie mogę
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Wróć do „Puchary Europejskie”