LM: Grupa D (Bayern,CSKA,City,Pilzno)

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Kto awansuje do fazy pucharowej?

Bayern Monachium
14
45%
CSKA Moskwa
7
23%
Manchester City
8
26%
Viktoria Pilzno
2
6%

Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 299

LM: Grupa D (Bayern,CSKA,City,Pilzno)

Postautor: ryba_82 » czw 12.09.2013 16:02

ObrazekObrazekObrazek Obrazek

Bardzo ciekawa grupa.Oczywiście zdecydowani faworyci do awansu to Bayern i City,ale CSKA zapewne również marzy o awansie do fazy pucharowej LM i tanio skóry nie sprzeda.Rosjanie dziesięciokrotnie grali w tych elitarnych rozgrywkach,w 2010 roku zagrali nawet w ćwierćfinale.Bayernu raczej nie trzeba przedstawiać.Monachijczycy obecnie wydają się jedną z najsilniejszych ekip Europy,w dwóch ostatnich latach grali w finale LM wygrywając te elitarne rozgrywki w poprzednim sezonie.Vitoria Pilzno wydaje się być najsłabszym zespołem z tej grupy,ale niewykluczone,że na swoim terenie pokuszą się o niespodziankę.
Spotkania City i Bayernu będą ozdobą nie tylko grupy D,ale całej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.W sezonie 2011/12 obie drużyny spotkały się w jednej grupie tych elitarnych rozgrywek.W Monachium lepszy był Bayern(2:0),a w Manchesterze w takim samym stosunku wygrało City,ale jeśli mnie pamięć nie myli Bayern w Anglii zagrał rezerwowym składem.

Terminarz:

17/09/13: FC Bayern – CSKA Moskwa
17/09/13: FC Viktoria – Manchester City

02/10/13: Manchester City – FC Bayern
02/10/13: CSKA Moskwa -FC Viktoria

23/10/13:CSKA Moskwa – Manchester City
23/10/13: FC Bayern – FC Viktoria

5/11/13: Manchester City – CSKA Moskwa
5/11/13: FC Viktoria – FC Bayern

27/11/13: CSKA Moskwa – FC Bayern
27/11/13: Manchester City – FC Viktoria

10/12/13: FC Bayern – Manchester City
10/12/13: FC Viktoria – CSKA Moskwa

Kadry:
City http://www.uefa.com/uefachampionsleague ... index.html
Bayern http://www.uefa.com/uefachampionsleague ... index.html
CSKA http://www.uefa.com/uefachampionsleague ... index.html
Pilzno http://www.uefa.com/uefachampionsleague ... index.html
Ostatnio zmieniony pt 13.09.2013 18:34 przez ryba_82, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak
Reputacja: 0

Re: LM: Grupa D (Bayern,CSKA,City,Pilzno)

Postautor: Michał M » czw 12.09.2013 18:59

ryba_82 pisze:,a w Manchesterze w takim samym stosunku wygrało City,ale jeśli mnie pamięć nie myli Bayern w Anglii zagrał rezerwowym składem.

Tak, Bayern mając zapewnione 1 miejsce brzydko mówiąc "odpuścił " rewanż w Manchesterze ;)

Bardzo dobry post wstępny :beer: to od przyszłego tygodnia dyskutujemy ;)

Może jeszcze jakaś ankieta (kto wyjdzie? ) :?:
Obrazek

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » czw 12.09.2013 19:47

Michał M pisze: to od przyszłego tygodnia dyskutujemy :wink:

Mam taką nadzieję.Z fanów City na forum jestem tylko ja,ale Bawarczyków jest kilku,więc temat powinien 'żyć'.

Michał M pisze:Może jeszcze jakaś ankieta (kto wyjdzie? ) :?:

Jestem za.Moderacja mogłaby coś zrobić w tym kierunku :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » czw 12.09.2013 19:59

Czy ja wiem czy taka ciekawa ta grupa? Viktoria raczej skazana na pożarcie, CSKA jesli zdobędzie więcej jak 8 punktów to będzie sukces. Bayern faworyt do pierwszego miejsca. Jeden element jest ciekawy - Man City. Po dwóch latach upokorzeń (z paczką na półfinał) wypadałoby wreszcie coś pokazać w tych sympatycznych rozgrywkach.

PS. Bayern nie jest jedną z najmocniejszych drużyn w Europie tylko najmocniejszą. Przynajmniej do czerwca 2014.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » czw 12.09.2013 20:29

Ebi pisze:Jeden element jest ciekawy - Man City. Po dwóch latach upokorzeń (z paczką na półfinał) wypadałoby wreszcie coś pokazać w tych sympatycznych rozgrywkach.

No właśnie.Jeśli MCFC w końcu zagra w LM na miarę potencjału kadrowego i oczekiwań to Bayern wcale nie musi zająć pierwszego miejsca w tej grupie.CSKA dostarczycielem punktów raczej nie będzie,a i skazywane przez wszystkich na pożarcie Pilzno też komuś punkty może urwać.Bayern to jednak na chwilę obecną już nie wygląda na walca jakim się wydawał po zwycięstwie w ubiegłorocznym finale,a Ruscy będą szczególnie groźni w Moskwie.City ponownie może nie błyszczeć,więc walka o awans może być zacięta.M.in. dlatego wydaje mi się iż ta grupa jest ciekawa,oczywiście nie ma porównania z zestawem z poprzedniego sezonu(City,Real,Borussia,Ajax) czy z sezonu 2011/12(City,Bayern,Napoli,Villareal),a i w obecnej kampanii są ciekawsze grupy,choćby ta z BVB i Arsenalem,ale na pewno oko będzie na czym zawiesić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » czw 12.09.2013 22:45

Wiadomo. ikt nikogo nie lekceważy. Zdarza się, że ci kelnerzy urywają punkty albo nawet wygrywają z faworytami, ale w 95 procentach odbywa się to bez konsekwencji (wyjątkiem jest np. Basel, które wyeliminowało MU - jeszcze jakieś pewno można wygrzebać. Przeważnie jednak nawet takie BATE ogrywa Bayern a kończy się i tak, że ogórek odpada a faworyt dochodzi daleko). Wyczekuję gry City. Wreszcie nie dostali grupy śmierci (dwa lata temu Bayern, Napoli, Villareal, rok temu BVB, Real, Ajax) tylko rywali do ogrania bez problemu. Jeśli teraz nie wyjdą, to kiedy?
ObrazekObrazek

eloupikniqtu
Trolling again!

Postautor: eloupikniqtu » czw 12.09.2013 22:59

.
Ostatnio zmieniony pn 19.05.2014 0:01 przez eloupikniqtu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » pt 13.09.2013 17:24

Ebi pisze:Wiadomo. ikt nikogo nie lekceważy. Zdarza się, że ci kelnerzy urywają punkty albo nawet wygrywają z faworytami, ale w 95 procentach odbywa się to bez konsekwencji (wyjątkiem jest np. Basel, które wyeliminowało MU - jeszcze jakieś pewno można wygrzebać. Przeważnie jednak nawet takie BATE ogrywa Bayern a kończy się i tak, że ogórek odpada a faworyt dochodzi daleko). Wyczekuję gry City. Wreszcie nie dostali grupy śmierci (dwa lata temu Bayern, Napoli, Villareal, rok temu BVB, Real, Ajax) tylko rywali do ogrania bez problemu. Jeśli teraz nie wyjdą, to kiedy?

Ebi,ale ja nie twierdzę iż City czy Bayern nie wyjdzie z tej grupy.Wydaje mi się tylko iż CSKA jest w stanie postraszyć zarówno MCFC jak i Bawarczyków i imo w tej grupie jakieś emocje będą.Według mnie to nie będzie na zasadzie iż Ruscy i Pilzno przegrają wszystkie swoje mecze z faworytami grupy.
Co do City to do trzech razy sztuka :) choć w cuglach raczej awansu sobie nie zapewnimy.

We wtorek na pewno nie zagra David Silva.Zastąpi go zapewne Nasri,chyba,że Pelle zaskoczy i postawi na JoJo,który ponoć jest już gotowy do gry.

20.40 Bayern - CSKA CANAL+ HD(Żelisław Żyżyński, Wojciech Jagoda)
20.40 Viktoria Pilzno - Manchester City CANAL+ Family HD(Bartosz Gleń, Rafał Nahorny)

EDIT:
Jest i ankieta.Wstyd się przyznać,ale do tej pory nie miałem pojęcia iż mogę ją sam wstawić :oops:
Obrazek

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » wt 17.09.2013 19:48

Pilzno XI: Kozacik,Hejda,Limbersky,Prochazka,Rajtoral,Horava,Horvath,Petrzela,Kovarik,Kolar,Bakos

CITY XI: Hart, Zabaleta, Kompany (c), Nastasic, Kolarov, Fernandinho, Yaya Toure, Jesus Navas, Nasri, Aguero, Dzeko
Subs:Pantilimon, Lescott, Milner, Garcia, Rodwell, Negredo, Jovetic

Vinnie is back :jupi: Oby nie za szybko tylko,bo rywal z najwyższej półki nie jest,a na Premier League Kompany będzie bardziej potrzebny,a na najbliższe derby wręcz niezbędny.

W cieniu Ligi Mistrzów toczą się rozgrywki Youth League.Oto wyniki z naszej grupy:

Pilzno-Manchester City 1:4
Bayern-CSKA 0:2

Nie mam nic przeciwko by spotkania pierwszych drużyn zakończyły się podobnymi wynikami :wink:

P.S.
Pelle obchodził wczoraj 60 urodziny.Ładny gest ze strony Wiktorii Pilzno:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » wt 17.09.2013 21:29

Choć Bayern prowadzi 2:0 to mam wiele uwag do ich gry :wink: CSKA cierpi dziś na syndrom słabszego. Przyjechali do faworyta i stanęli na swojej połowie czekając na jak najmniejsz wyrok. Widać, że ich trener coś za duży szacunek ma dla Triple Sieger (wspominał o tym wielokrotnie, że dla niego wyznacznikiem jakości w futbolu jest obecnie Bayern i BVB), bo Rosjanie grają niemrawo. Jestem przekonany, że grając na luzie pokazaliby znacznie więcej.

Widze, że kolosalne City coś nie błyszczy :lol: Jak to wygląda ryba?
Ostatnio zmieniony wt 17.09.2013 21:41 przez Ebi, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » wt 17.09.2013 21:40

Nienajgorzej.Setka Dzeko,którą intuicyjnie wybronił Kozacik i słupek po chytrym strzale Aguero zza pola karnego-to najlepsze sytuacje jakie mieliśmy.Nasri raz fajnie zamieszał próbując przedryblować całą obronę Czechów,ale skończyło się na czwartym czy piątym rywalu.Viktoria od czasu do czasu próbuje kontrować,ale bez większych efektów,głównie prawą stroną gdzie Kolarov często zapuszcza się pod pole karne Czechów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » wt 17.09.2013 22:46

Nie sugerujcie się wynikiem Bayernu. 3:0 to nic specjalnego, gra wciąż pozostawia wiele do życzenia, szczególnie druga połowa. Wynik jak na styl i jednych i drugich za wysoki. Na brawa zasługuje tylko Alaba (ale to fenomen więc nie dziwota), który genialnie obsłużył Robbena. Nadal wyczekuję wejścia na właściwe tory.

City widze, że po średniawej pierwszej połowie nastrzelało goli Czechom i Słowakom. Podbijam pytanie - groźni będą? Czy to tylko klasyczne lanie ogóra?
ObrazekObrazek

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 405

Postautor: Enjo » wt 17.09.2013 23:08

Mnie gra też się nie podobała jak za Juppa, ale chyba można stwierdzić, że z meczu na mecz jest coraz lepiej.Co prawda nie podoba mi się rozbicie duetu Javimar-Bastian jak i granie tam Lahma, ale z meczu na mecz zawodnicy łapią o co chodzi.Rywal dziś mało wymagający, ale świetnie boki zagrały na czele z Alaba, ale i też Rafinha bardzo dobrze - jak nie on.W swoim stylu Muller, a Mandzukic strzelił, ale też zepsuł jak to ma w zwyczaju.

Mecz bez wielkiego ciśnienia, wygrany na luzie.Oby tylko coraz lepiej szła im gra.

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » wt 17.09.2013 23:19

Póki co duet Javimar - Basti rozbił się sam :wink: Hiszpan od początku sezonu kontuzjowany, był zdolny grywać po 20-30 minut (w finale Superpucharu Europy zagrał ponad stan, bo nie było już zmian), a Schweinsteiger także cierpi i kibluje na ławie. Inna sprawa, że taktyka została zmieniona i tyle.

Gorzej, że nie widzę rotacji. W zeszłym sezonie Jupp na całkiem solidne ekipy typu Hannover czy Norymberga wychodził z Contentami, Pizarrami, Tymoszczukami a lał ich po 20-30 minutach meczu 3:0. I zgodnie uznano, że to była siła Bayernu - rotacja i głód gry. Teraz widzę, że Pep żyłuje ciągle tych samych.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » śr 18.09.2013 9:14

Ebi pisze:Nie sugerujcie się wynikiem Bayernu. 3:0 to nic specjalnego, gra wciąż pozostawia wiele do życzenia, szczególnie druga połowa. Wynik jak na styl i jednych i drugich za wysoki.

Ebi, Ty chyba nie możesz za siebie :roll: Ten wynik to najniższy wymiar kary, jaki mogli dostać Rosjanie. Owszem, może gra nie była perfekcyjna, ale ile razy gra się perfekcyjnie w ciągu sezonu??? Nawet w najlepszym sezonie w historii, czyli ostatnim, nie zawsze graliśmy perfekcyjnie. I niech te trofea nie mydlą nam oczu, bo gra wiele razy też pozostawiała sporo do życzenia, tylko przez wyniki i trofea się już o tym nie pamięta.
Ebi pisze:Gorzej, że nie widzę rotacji. W zeszłym sezonie Jupp na całkiem solidne ekipy typu Hannover czy Norymberga wychodził z Contentami, Pizarrami, Tymoszczukami a lał ich po 20-30 minutach meczu 3:0. I zgodnie uznano, że to była siła Bayernu - rotacja i głód gry. Teraz widzę, że Pep żyłuje ciągle tych samych.

No, ale kiedy tą rotację zastosował? Bo raczej w drugiej połowie sezonu, niż pierwszej (a jak z Norymbergą przerotował, to zaliczyliśmy remis po słabym meczu). Naprawdę, Ebi, widzisz wszystko przez pryzmat sukcesów, a Jupp w rundzie jesiennej wcale dużo nie rotował. Zresztą to normalne, że pierwsze mecze gra się jednym składem, żeby gracze byli zgrani, a nie rotuje się non stop, poza tym, jak kontuzjowani są Martinez, Thiago, Goetze, nie w pełni sił Schweini, tak samo Kirchoff, to kim Pep ma rotować??? Naprawdę przesadzasz. Zresztą z Freiburgiem była rotacja i jak to się skończyło??
Wspomniany Pizarro zresztą jest w tak beznadziejnej formie, że myślę, iż jak wrócą wyżej wymienieni, to usiądzie na trybunach. Teraz widać niestety brak transferu Lewego, oby tylko Mandzu był zdrowy :pray:

EnJoy's pisze:Co prawda nie podoba mi się rozbicie duetu Javimar-Bastian jak i granie tam Lahma,

W tym sezonie Bastian i Javi jeszcze nie mieli szans na zagranie w jednym meczu. Albo jeden niezdrowy, albo drugi, albo obaj razem. Akurat Lahm wczoraj na pozycji DM grał b. dobrze, w drugiej połowie miał szczególnie kilka akcji a'la klasyczny libero - nieźle to wyglądało ;)

Znakomity start w nowy sezon LM, 3:0 z drużyną, w której wielu widzi czarnego konia tej grupy, mówi naprawdę wiele. OK, bramka Mandzu najpewniej ze spalonego, co nie zmienia faktu, że ten wynik jak najbardziej zasłużony. Świetny Alaba, aż szkoda, że nie mamy innego lewego obrońcy, bo chętnie zobaczyłbym go w środku pola zamiast np. Kroosa. Robben już w gazie, oby tylko omijały go kontuzje, to może być naprawdę znakomity sezon Holendra. Defensywa generalnie na solidnym poziomie, wreszcie obudził się z letargu letniego Dante, całkiem nieźle też Rafinha (jeden z wygranych pod wodzą Guardioli) ;). No i wrócił Schweini :)

Póki co faworyci więc do przodu. A za 2 tyg. mecz na szczycie 8)

ryba_82 pisze:Bayern-CSKA 0:2

Bayern ma bardzo słabą kadrę U-19. Najlepszy przedstawiciel tego rocznika Julian Green gra już w amatorach, natomiast z pozostałych na razie wiele pożytku nie ma (liczę, że przebudzi się młody Scholl ;)). W niemieckiej lidze też na razie zbierają cięgi.
Obrazek

Wróć do „Puchary Europejskie”