LM: Grupa D (Bayern,CSKA,City,Pilzno)

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Kto awansuje do fazy pucharowej?

Bayern Monachium
14
45%
CSKA Moskwa
7
23%
Manchester City
8
26%
Viktoria Pilzno
2
6%

Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 955

Re: LM: Grupa D (Bayern,CSKA,City,Pilzno)

Postautor: Salas11 » wt 10.12.2013 22:22

Ebi pisze:A właśnie bzdura. Bo pisałem, że muszą się opamiętać. I tak się stało. W żadnym momencie nie lekceważyłem/wyśmiewałem itp.

->
Ebi pisze:Pierwsze 20 minut to ośmieszanie drugiej siły Premiership gorzej niż Werderu Brema w ostatni weekend, ale potem, jakby w obawie przed kontuzjami zluzowali.

No sorry ale dla mnie to zabrzmiało wręcz kpiąco, ale może mi się tylko tak wydawało. Nieważne w sumie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » wt 10.12.2013 22:26

Kpiąco? To się nazywa opisanie sytuacji na boisku. Może nie oglądałeś meczu (i nie oglądasz), ale pierwsze 20 minut to miazga. I tak wypada to nazwać, żadna szydera itp. Gorzej niż Werder? Oczywiście, że tak! Po 15 minutach w Bremie było 0:0, tutaj już 2:0. To jest fakt, nie moja opinia (czasem trudno rozróżnić surowe fakty od krytyki, spoko). Dalej opis sytuacji i krytyka Bayernu (!!!!), który zlekceważył rywala i zluzował. Niejedna relacja z tego spotkania będzie wyglądać tak samo, posłuchajcie też komentatorów na bieżąco (tak lubianych przez większość forum). Mówią to samo.

I właśnie poleciał druk sędziowski.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » wt 10.12.2013 22:31

Co oni? Grają na czas? :rozga:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » wt 10.12.2013 22:37

Teraz po meczu czekam na odpowiedzi fieldy'ego i BarcaQNZ. Coby się jakoś ustosunkować do własnych bzdur.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » wt 10.12.2013 22:42

Gratulacje dla Manchesteru, są drugą drużyną, która w tym roku wygrała w Monachium.

Jakie pozytywy? To, że porażka zdarzyła się właśnie w takim meczu i w taki sposób, że nie zaważyła o niczym - wygrywamy grupę i to może mieć istotne znaczenie choćby ze względów losowania.
Co jeszcze dobrego - chyba niektórzy w Monachium uwierzyli, że są niepokonani, co było widać po sposobie gry po szybko (zbyt szybko?) uzyskanym prowadzeniu 2:0. Nie lekceważy się przeciwnika, szczególnie tak groźnego jak Man City. Fakt, że mogliśmy w drugiej połowie dostać karnego nic w zasadzie nie zmienia - sam Bayern jest winien tej porażki. Stara prawda się sprawdza - tylko Bayern jest w stanie się pokonać. Dzisiaj zrobili to przez zlekceważenie przeciwnika i zbyt późne włączenie pełni obrotów.

Dobrze, że runda powoli dobiega końca, bo chyba niektórym piłkarzom już sił braknie. A Lahm (mówiłem, żeby go nie wystawiać) był w ogóle cieniem samego siebie, nie lepiej Dante czy Alaba. W ogóle defensywa zagrała słabo, dobrze, że wszedł potem Martinez, bo jakoś przywrócił jej stabilizację. W ogóle chyba zbyt ofensywnie byliśmy dzisiaj ustawieni.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » wt 10.12.2013 22:44

Michał M pisze: Stara prawda się sprawdza - tylko Bayern jest w stanie się pokonać. Dzisiaj zrobili to przez zlekceważenie przeciwnika i zbyt późne włączenie pełni obrotów.

:brawo: :brawo: :brawo:
ObrazekObrazek

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 405

Postautor: Enjo » wt 10.12.2013 22:47

Nic wielkiego się nie stało, a nawet dobrze się stało.Lekki pstryczek w nos i w następnych fazach będą mieć ten mecz w pamięci - im szybciej takie spotkanie tym lepiej.Ponadto jakby było drugie miejsce w grupie to wtedy ci, którzy wychodziliby z pierwszego mieliby większy problem niż Bayern.

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » wt 10.12.2013 22:49

Biedny będzie w zasadzie teraz Hamburg. Na pewno Bawarczycy będą chcieli zmazać - jakby nie patrzeć - ujmę na honorze ;)

Tak jak pisałem wcześniej, mam nadzieję na efekt tego meczu, jaki był po porażce z Arsenalem.
Obrazek

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1752

Postautor: fieldy » wt 10.12.2013 22:51

co ty się tak spinasz Ebi? wyluzuj trochę, to tylko piłka.

Bayern grał b. mocnym składem, więc wiadomo było że będzie moment, gdy będą dominować, zwłaszcza ze City grali drugim garniturem, no i na wyjeździe, gdzie zawodzą w tym sezonie. A ty tu piszesz, jak to Bayern nie ośmiesza 2 siły Premiership (na marginesie, Premiership już nie istnieje). I tu widzę, to twoje wywyższanie się. Nie tu, gdzie piszesz o przewadze, tylko o drugiej sile ligi angielskiej. Bo nie byłbyś sobą, gdybyś nie zaznaczył jak to Bayern jest lepszy od wszystkich innych, w dodatku jak można wbić szpilę w inną ligę. Dlaczego to pokazałem? Bo ten skład Man City nie jest drugą siłą Premier League. Cała defensywa (do momentu zejścia Richardsa) to rezerwowi. W pomocy brakowało Nasriego i Toure, czyli kolejnych kluczowych graczy. Silva po kontuzji, w ataku bez Aguero i Negredo, czyli najlepszych strzelców City w tym sezonie. Tak więc Bayern w pierwszych 20 minutach nie ośmieszał 2 siły ligi angielskiej, tylko ich drugi garnitur, z którym ostatecznie przegrał. Dostatecznie wytłumaczyłem własne bzdury?

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » wt 10.12.2013 22:59

Wpirw, część osób na forum zarzuca mi, że robiłem z Juventusu, Barcy i Borussi faworytów (poprzednia LM) i "peniam" przed kolejnymi meczami, cześć że wywyższam wielki Bayern. Wtedy, na tamten moment tak to wyglądało w mojej ocenie i przytoczyłem mnóstwo argumentów. Dzisiaj opisałem przeieg pierwszy 20 a potem 30 minut meczu (który będzie się pokrywał z większością relacji z tego spotkania). Cała filozofia. A że Bayern jest najlepszy? Nie muszę tego zaznaczać. Po to zdobywa się tytuły, żeby móc tak dany zespół nazywać (chyba, że towarzyszy temu plaga kontrowersji - wtedy jest usprawiedliwienie) - i tym sposobem Hiszpania to najlepsza reprezentacja na świecie, Al Ahly to najlepszy klub Afryki, a Bayern Europy. Do momentu rozdania nowych medali - tak pozostanie. Dodam (znów), że jestem tu na forum od wielu lat i przeżyłem wiele porażek jak również rok w PUEFA i daleki byłem od nazywania Bayernu najlepszym zespołem Europy, bo wówczas takim nie był (a teraz jest).
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 640

Postautor: masacra » wt 10.12.2013 23:08

fieldy pisze:Premiership (na marginesie, Premiership już nie istnieje). I tu widzę, to

jak to nie, istnieje i z roku na rok ma sie co raz lepiej:
http://www.premiershiprugby.com/
....
a, że o piłke nozna chodzi? Nie to w Anglii takich rozgrywek nie było nigdy. Kiedys była Division 1...
....
co ja czytam, ten beznadziejny na wyjazdach Manchester City wygrywa rezerwami z pogromcami wszystkich pogromców na ich terenie.... grubo. smieszna ta liga nibymistrzów
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1752

Postautor: fieldy » wt 10.12.2013 23:12

abstrahując od tego co ci zarzuca część osób na forum, bo nie o tym mówimy... mi chodzi o tę szpilę w Premier League i o nic więcej. Dlatego, jak to trafnie Salas określił, stroszyłeś piórka, bo nie byłbyś sobą, gdybyś nie zaznaczył, że Bayern ośmiesza 2 siłe PL, podczas gdy to był ich drugi garnitur. Bayern ich ośmieszał, przeciez tu się zgadzam (więc nie musisz mi tłumaczyć, ze wygrali LM i że są najlepsi w Europie, bo o tym wiem) ale to nie byli piłkarze, którzy stanowią o sile MC w lidze, tylko ich zastępcy (na większości pozycji), więc ta szpila w PL była w moim przekonaniu (i nie tylko, sądząc po reakcji innych) niepotrzebna i odebrana jako stroszenie piórek. Teraz jasne?

PS Pellegrini myślał, ze City potrzebują 5 goli by zająć 1 miejsce...

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » wt 10.12.2013 23:15

fieldy pisze:abstrahując od tego co ci zarzuca część osób na forum, bo nie o tym mówimy... mi chodzi o tę szpilę w Premier League i o nic więcej. Dlatego, jak to trafnie Salas określił, stroszyłeś piórka, bo nie byłbyś sobą, gdybyś nie zaznaczył, że Bayern ośmiesza 2 siłe PL, podczas gdy to był ich drugi garnitur. Bayern ich ośmieszał, przeciez tu się zgadzam (więc nie musisz mi tłumaczyć, ze wygrali LM i że są najlepsi w Europie, bo o tym wiem) ale to nie byli piłkarze, którzy stanowią o sile MC w lidze, tylko ich zastępcy (na większości pozycji), więc ta szpila w PL była w moim przekonaniu (i nie tylko, sądząc po reakcji innych) niepotrzebna i odebrana jako stroszenie piórek. Teraz jasne?

A Bayern cały sezon przetrzebiony kontuzjami grał na maksa, żeby wyciąga takie wnioski? Już po pierwszej połowie pisałem, że grają piach na 20% możliwości (kiedy prowadzili!) więc może to i był możliwie najsilniejszy skład na ten moment (bez Robbena, Schweinsteigera itp), ale czy on zagrał najlepiej? Nie, bo niebawem liga krajowa, w której trzeba ciułać punkty a i podczas KMŚ trzeba wyjść solidnymi zawodnikami bez Contentów itp.

Od siebie dodam nieco krytyki City. Skoro już jest się o tego jednego gola od pierwszego miejsca w grupie to co za różnica czy się wygra 2:3 czy zremisuje/przegra?Trzeba było ruszyć i hej! I tak skończyli na drugim miejscu a przynajmniej mogli wyrwać (sensacyjnie) wygraną i lepsze rozstawienie.Chociaż jak patrzę, że z drugiego może wyjść Juve, Napoli to nie wiem czy to wiele lepiej. Ale lepiej, niewiele, aleeeeee.
ObrazekObrazek

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 405

Postautor: Enjo » wt 10.12.2013 23:21

fieldy pisze: mi chodzi o tę szpilę w Premier League i o nic więcej. Dlatego, jak to trafnie Salas określił, stroszyłeś piórka, bo nie byłbyś sobą, gdybyś nie zaznaczył, że Bayern ośmiesza 2 siłe PL, podczas gdy to był ich drugi garnitur. Bayern ich ośmieszał, przeciez tu się zgadzam (więc nie musisz mi tłumaczyć, ze wygrali LM i że są najlepsi w Europie, bo o tym wiem) ale to nie byli piłkarze, którzy stanowią o sile MC w lidze, tylko ich zastępcy (na większości pozycji), więc ta szpila w PL była w moim przekonaniu (i nie tylko, sądząc po reakcji innych) niepotrzebna i odebrana jako stroszenie piórek. Teraz jasne?

Moim zdaniem niewiele to zmienia patrząc na fakt, że na Wyspach wgnietli w ziemię City, a tam drużyna Pellegriniego chyba nie grała rezerwami stąd też licytowanie się na takie błahostki raczej dużo nie znaczy.Sądzę,że dziś duże chapeau bas dla gości bo zaskoczyli pozytywnie i przywieźli świetny rezultat co i tak nie zmienia poglądu na siły obydwu drużyn.Mnie nawet cieszy ta porażka bo Bayern będzie teraz uważniejszy.
Ponadto chciałbym też zauważyć, że część fanów (własnie głównie angielskiej piłki) nie potrafi przeboleć tego, że niemieckie drużyny rosną w siłę i zestawianie Bayeru,Schalke z rozgrywkami LE wychodzi im tylko na forum ponieważ te ekipy grają dalej (Schalke walczy na dobrą sprawę) i kolejny raz kwalifikują się do fazy pucharowej eliminując m.in Szachtar stąd też uważam, że te wbijanie szpili nawet jeśli jest tutaj ze strony Ebiego to nie jest tylko tak, że robi to on tylko w stosunku do PL.

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » wt 10.12.2013 23:25

Ja zwyczajnie walcze z ignorancją i tymi napuszonymi fanami angielskiej ligi, którzy (właśnie oni a nie ja) obrośli w piórka. Dalej przypominam swoje posty przed Juve, Barca, finałem. I nie ja rozpocząłem bezcelową krucjatą. A nakryć czapką gnoja zawsze miło (nawet jeśli on nie zdaje sobie z tego sprawy) :wink:
ObrazekObrazek

Wróć do „Puchary Europejskie”