Liga Mistrzów (zbiorczy)

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Magnum, piotrcies, matt_, maestro, Dr.Football1, fieldy, Delpiero14

Kto wygra Ligę Mistrzów w sezonie 2018/19?

Real Madryt
7
13%
Barcelona
6
12%
Atletico
2
4%
Juventus
17
33%
PSG
2
4%
Man United
3
6%
Man City
5
10%
Liverpool
6
12%
Bayern
1
2%
ktoś inny
3
6%

Liczba głosów: 52

Awatar użytkownika
Ilka
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 762
Kontaktowanie:

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Ilka » pt 15.03.2019 14:34

Nie potrzeba mi więcej.
Obrazek

Awatar użytkownika
fillion
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 645

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: fillion » pt 15.03.2019 14:35

Z jednej strony rywalizacja za finały z 2009 i 2011r , a z drugiej Juve i Ajax powtórka za lata 1996 i 1997 r. - szkoda.

Lepiej żeby dali w TVP Juve z Ajaxem bo wtedy sobie puszcze ich na laptopie , Barce na polsatach.

Awatar użytkownika
Ilka
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 762
Kontaktowanie:

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Ilka » pt 15.03.2019 14:47

No to finał: Czerwone Diabły kontra Stara Dama :) W grupach się spotykali, ale w finale jeszcze nie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 2098

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Tomusmc » pt 15.03.2019 15:27

Pisałem wcześniej, że chciałbym w LM trafić na Ajax i Liverpool. Pierwsze wpadło więc pozostaje zagrać z The Reds w finale :]
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 407

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: czarny samael » pt 15.03.2019 16:06

Ja pierdolę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1044

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Boromir » pt 15.03.2019 17:23

Tak bardzo za Totkami w ćwierćfinale :pray:

Trudno coś przewidywać, na Ajax nawet ten mizerny Juventus powinien wystarczyć, ale żeby poradzić sobie z City to już musi się Allegriemu wiosna włączyć. Nie będę ukrywał, że to właśnie ekipa Pepa jest dla mnie faworytem całej LM.

Losowanie jakieś takie dziwne, że się w sumie każdemu z faworytów upiekło.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Tomusmc » pt 15.03.2019 17:39

Ja Ajaxu nie będę skreślał do samego końca meczu rewanżowego. Mocno wierzę w Juve i wiem, że jesteśmy faworytami, ale Ajax to bardzo niewygodny rywal ze świeżą krwią. Ścieżka ciężka, mieli na świeczniku Bayern czy Real i zameldowali się w 1/4 trafiając na Juve. Łatwo nie mają, ale udowodnili, że grać potrafią. Pasjonujący mecz się szykuje

Z całym szacunkiem dla United to myślę, że ich przygoda z LM po tej fazie się skończy. Można powiedzieć, że dojście do tego etapu ma słodko - kwaśny smak bo nie pokazali swojej siły i z dużą dozą szczęścia doszli do ćwierćfinału. Najpierw grupa w której nie chciało im się walczyć (wiem, wiem czasy Mourinho ;) ), a jednak udało im się wyjść. Trafili na PSG, które awans im podarowało w drugim meczu. Grali podobnie jak w meczu z Juve w Turynie czyli nic, a piłka jakoś wpadała. Tutaj raczej szczęście się skończyło bo Barcelona to nie PSG i rzadko popełniają błędy

Liverpool jest faworytem w tej parze i co do tego nie ma wątpliwości. Jednak w meczu z Bayernem zastanawiało mnie czy to Bawarczycy są tak słabi czy Liverpool tak mocny bo mecz sam w sobie nie porywał. Porto męczyło się z Romą, ale koniec końców wydarli zwycięstwo Rzymianom. O meczu nie mogę się za bardzo wypowiedzieć bo kie oglądałem, ale nie spodziewam się po nich niczego spektakularnego

Bratobójczy pojedynek więc wszystko jest możliwe. City oczywiście bez dwóch zdań powinno się zameldować w półfinale, ale ile było takich przypadków, że w pojedynku ligowców przechodził teoretycznie słabszy zespół. Znają się bardzo dobrze z angielskich boisk, sztab Pocha wie pewnie wszystko o City i sztab Pepa wie wszystko o Totkach. Wynik otwarty i w tej parze nic mnie nie zdziwi. Koguty będą musiały się przygotować na zmasowany atak, ale sami mają świetne strzelby w ataku więc może to być godne widowisko. Nie ma co porównywać meczów z PL, za każdym razem powtarzam, że te rozgrywki rządzą się własnymi prawami. I niech tak będzie zawsze

Obrazek

Awatar użytkownika
MK92
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 399

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: MK92 » pt 15.03.2019 19:55

Tomusmc pisze:Source of the post Ja Ajaxu nie będę skreślał do samego końca meczu rewanżowego. Mocno wierzę w Juve i wiem, że jesteśmy faworytami, ale Ajax to bardzo niewygodny rywal ze świeżą krwią. Ścieżka ciężka, mieli na świeczniku Bayern czy Real i zameldowali się w 1/4 trafiając na Juve. Łatwo nie mają, ale udowodnili, że grać potrafią.

Juventus musi przede wszystkim zneutralizować środek pola Ajaxu. Wtedy powinniście przejść Holendrów, bo zmotywowany Ronaldo zawsze coś wciśnie.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Tomusmc » pt 15.03.2019 20:01

Ja tam mam nadzieję, że wszyscy młodzi będą wpatrzeni w CR jak w obrazek kiedy ten będzie koło nich przebiegał ;) aż mam to w wyobraźni hehe a tak na serio to Ajax pokazuje dużo w ofensywie, ale to nie jest świetnie poukładany zespół co jest zdecydowanie po stronie Juventusu. Taktycznie na pewno to ogarniemy, ale Holendrzy to jeźdźcy bez głowy, lubią się bawić piłką i lecą do przodu jak tylko jest ćwierć okazji. Za to zdobyli moją sympatię w tym sezonie. Jednak z tej mocnej trójki (Bayern, Real, Juventus) trafili w tym momencie na najmocniejszego rywala. Wynik jest otwarty, ja Ajaxu nie będę skreślał na pewno chociażby padły tu kosmiczne argumenty

Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1309

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: ozob » pt 15.03.2019 20:08

W moim odczuciu Monaco z 2017 bylo silniejsze niz ten Ajax. Nie jest to jednak zaden wyznacznik nadchodzacego dwumeczu.
#HeavyMetal

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Tomusmc » pt 15.03.2019 20:10

W moim nie, ale na zbliżonym poziomie. Wtedy Monaco nie było żadnym przeciwnikiem dla Juve bo szliśmy jak po swoje, teraz Juve wydaje się być himeryczne, ale poczekam bo w końcu zaczął się marzec Allegriego

Obrazek

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 384

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: ryba_82 » pt 15.03.2019 20:23

Chyba dobre losowanie dla City. Rywal nie za silny, nie za łatwy :) Szkoda tylko że z tej samej ligi, ale nie można mieć wszystkiego :wink:

W kwietniu zagramy trzy mecze ze Spurs w ciągu 10 dni z czego dwa na Etihad.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1522

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Morrow » pt 15.03.2019 21:27

Nie oszukujmy się, awans kogokolwiek z grona Porto, Ajax, MU, Tottenham będzie sensacją/niespodzianką w zależności od tego, o której z tych ekip mówimy. Tu nie ma par w stylu Bayern - Liverpool czy Atletico - Juve z poprzedniej rundy, gdzie można było pokusić się o wskazywanie faworyta ale te szanse przed pierwszym meczem kręciły się koło 50%.

Prawda jest taka, że każda z wymienionych drużyn jest wyraźnym underdogiem w swojej parze i nie ma co bawić się tu w sztuczną kurtuazję, na papierze City, Juve, Barcelona oraz Liverpool powinny w komplecie zameldować się w półfinale. Nic w tym dziwnego, każda z tych ekip była przed sezonem wymieniana w kontekście faworytów do wygrania Ligi Mistrzów i chyba tylko w Liverpoolu nie jest ona priorytetem (tak, Pep też mówił, że ważniejsza dla niego jest PL choć uważam, że ta wypowiedź to parasol bezpieczeństwa). Trudno tu o jakieś gorzkie żale z tego powodu, omawiana czwórka wydaje się aktualnie chyba najmocniejsza w Europie i stąd takie przypuszczenia. Papier jednak swoje, a boisko swoje więc fajnie jakby te pary nie okazały się ostatecznie aż tak przewidywalne. Wszak na Ajax też w 1/8 stawiali tylko niepoprawni optymiści.

Z perspektywy kibica MU wolałbym jednak żeby zespół jakoś przeczołgał się do półfinału eliminując Porto bądź Ajax, bo "półfinalista LM" brzmi na tym etapie już groźnie, przy okazji to byłby potężny kop dla Solskjaera i tego zespołu w perspektywie kolejnego sezonu. Jak jednak spadać, to z wysokiego konia i wolę Barcę niż jakiś wewnętrzny angielski pojedynek. Dla United w teorii to chyba najmniej wygodny rywal ale będzie okazja odnieść się znowu do europejskiego topu i tym razem raczej nikt w ostatniej chwili nie odwróci karty stawiając na MU. Dla Diabłów to dobrze, ta drużyna zwykle lepiej sobie radzi, kiedy jest pozbawiona presji i oby tak było też tym razem. Piłkarskiej jakości może zabraknąć ale wierzę, że nie zabraknie woli walki, pomysłu i tej bezczelności, którą dotychczas cechuje się zespół Norwega. Nie ma co się napalać na awans ale to jest dwumecz i skoro rok temu udało się Romie, to nie widzę powodu żeby United miało wyjść i się położyć przed Barceloną.

Pary z Juve i Liverpoolem w teorii jednostronne. Porto nawet na papierze nie wydaje się kandydatem do sprawienia sensacji, Ajax dotychczas wyglądał naprawdę ciekawie ale obawiam się, że zabraknie im wyrachowania, którego z kolei nie brakuje Juventusowi. Po tym co się wydarzyło w 1/8 nie wierzę, że ekipa Allegriego zlekceważy Holendrów i po tak heroicznym powrocie z Atletico, odpadnie teraz z ekipą z Amsterdamu. Bardziej spodziewam się, że Tadic i spółka trafią na ekipę, która utemperuje ich ofensywne zapędy i wyssie z nich radość z gry.

Dwumecz z City to spore wyzwanie dla Pocha. Z jednej strony w PL próba obrony miejsca w top4 żeby zagrać w LM, z drugiej wypadałoby żeby Koguty spróbowały w tej LM wreszcie jakoś bardziej zaistnieć. Wyeliminowanie BVB to sukces ale chyba zapędy są ciut większe. Dla Argentyńczyka, który choć nic nie wygrał ale świetnie prowadzi ten projekt i jest wymieniany w kontekście najbardziej pożądanych szkoleniowców, pojedynek z Pepem to okazja żeby coś udowodnić. Koguty w ostatnich 3 meczach z City za każdym razem przegrywały, wcześniej raz zremisowały, a ostatni raz podopieczni Pochettino ograli Obywateli w 2016 roku. Po niemrawych początkach, Guardiola jakby znalazł na nich sposób i regularnie leje Totki więc gdyby tu nastąpiła jakaś zmiana w LM, byłbym mocno zdziwiony.

h1893230
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 136

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: h1893230 » pt 15.03.2019 22:13

to jest ciekawa analiza czy gol na 2-0 dla juventusu byl prawidlowy

ten gol sam w sobie wydawal mi sie dziwny, i o ile wiele filmikow jest odpowiednio przerabianych na potrzeby wlasne to w tym przypadku dosc mocno przekonuje mnie on. a najbardziej kluczowe: co jest od 1:47
bardzo mozliwe ze technologia zawidola w tym meczu bo to wyglada na bład.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1309

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: ozob » pt 15.03.2019 22:21

Agnelli pewnie wyslal buzza na zegarek Kuipersa.
#HeavyMetal

Wróć do „Puchary Europejskie”