Liga Mistrzów (zbiorczy)

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Kto wygra Ligę Mistrzów w sezonie 2016/2017?

Manchester City
5
9%
Atletico Madryt
2
4%
Bayern Monachium
12
23%
Real Madryt
6
11%
Juventus
11
21%
PSG
1
2%
Barcelona
10
19%
ktos inny
6
11%

Liczba głosów: 53

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 206

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: RLG » pt 04.05.2018 13:09

Ależ ja to zauważyłem, że w obie strony. Wskazałem nawet brak karnego po faulu na Marcelo i brak czerwonej kartki dla Lewandowskiego za wymuszanie karnych ;)

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 617

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: masacra » pt 04.05.2018 13:21

No to po co piszesz jednosronnie? Sedziowie mylą sie w obie strony i to najlpeiej swiadczy o tym, ze to nie zaden wielki spisek dziejowy, a zwyczajna słabosc systemu szkolenia arbitrów, który zdaje sie nie nadązac za ogólnym rozwojem futbolu. Byc moze oni osiągneli swoj limit, sufit, wyzej którego nie przeskoczą, byc moze problem tkwi w kumoterstwie, w forowaniu na najwyzsze szczeble sędziowskie tych, których sie najbardziej lubi, a nie tych najzdolniejszych (a mam pewne podstawy by przynajmniej w Anglii, na tych nizszych szczeblach tak stwierdzic), a byc moze jeszcze w czym innym. W kazdym razie w obecnej sytuacji jakakolwiek pomoc, nawet tak niedoskonała jak ten cały VAR jest wiecej niz wskazana, bo rzeczy, które wyprowiają panowie z gwizdkami, na dłuzsza mete obrzydzają ogladanie futbolu.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: RLG » pt 04.05.2018 13:25

Ponieważ jestem nieobiektywny i dlatego pomijam te wspomniane przeze mnie błędy sędziów na korzyść Bayernu w minionym dwumeczu by pisać potem o jednostronności. Można było jeszcze Franckowi czerwoną dać w Monachium, tutaj jednak nie nazwałbym tego błędem, tylko pobłażliwością sędziego wobec Francuza.

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1478

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: fieldy » pt 04.05.2018 13:29

głupio by mi było o jednym karnym w całym dwumeczu wspominać (czy też przez tydzień męczyć reszte forum) gdyby Ospina, czy Cech się tak zbłaźnił jak Ulreich

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: RLG » pt 04.05.2018 13:36

Jeden oczywisty karny. Bramkowy patrz z pięciu metrów i brak reakcji. Pomijam rzeczy, które można podciągnąć pod błędy. Kilka innych kontrowersji, w tym takie, w których dla Realu dyktowano. Przyzwolenie na ostrą grę. Zabawne było oglądać, jak sędzia ostrzega piłkarza Realu, że jeszcze raz i kartka, by przy kolejnym razie ostrzegać go, że jeszcze raz i kartka. Masacra nie załapił, że te "błędy" na korzyść Bayernu były żartem :D

Ja błędy pomijam. Pomijam rok temu karny dla Bayernu za rękę, która była barkiem i sporo drobniejszych błędów, w tym znowu pobłażliwość, bo piłkarze Realu mocno faulowali bez konsekwencji. Zwracam uwagę na inne sytuacje. Takie, jak to, że w kluczowym momencie, gdy Bayern ciśnie, to Vidal wylatuje, chociaż nawet nie fauluje. Gdy sędzia wyciąga kartkę by dać Casemiro, Casemiro podbiega, prosi, by go nie wyrzucać, sędzia orientuje się, że ten wyleci bo żółta ma... to chowa kartkę z powrotem. Gdy nawet w dziesiątkę Bayern naciska, to liniowy ma dwie jasne sytuacje na linii i udaje, że nie widzi dwóch spalonych.

To nie są błędy. O błędach nie wspominam nawet zbytnio, chociaż o dziwo albo nie ma konsekwencji na korzyść Realu (przykłady: faul na Vasquezie vs faule na Lewandowskim) czy opierają się na pobłażliwości. Wspominam o sytuacjach, które w kluczowych momentach błędami zbytnio nie są. Tak, to, że sędzia bramkowy udaje ślepego było kluczowym momentem, idącym na odrobienie strat do szatni.

Podwójne standardy, bezustanne i błędy, które mogą przytrafiać się niewidomym emerytom z Oceanii, to jest temat. I jak zwykle obraca się to wokół piłki hiszpańskiej najczęściej (w tym sezonie Bayern gorszą gehennę przeszedł, jeśli chodzi o sędziowanie, z Sevillą, tam jednak skontrolował wydarzenia). Do tego odrzucanie narzędzi błędy eliminujących. UEFA nie chce ich odrzucać.
Teraz widzisz sedno tematu, fieldy?
I bym tematu nie podnosił znowu, gdyby nie nagłe próby wymyślania teorii spiskowych.

I tak, każdy wie, że Bayern mógł strzelić pięć bramek więcej i nie byłoby tematu. To jednak jest wredne - wyjaśnianie takich wielbłądów, że przecież Bayern mógł pokonać i sędziego.
Ostatnio zmieniony pt 04.05.2018 13:39 przez RLG, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 615

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Kluchman » pt 04.05.2018 13:38

Jakim jednym, fieldy? Niektórzy naliczyli w tym dwumeczu sześć nieodgwizdanych karnych dla Bayernu. :)

Marciniak chyba jeszcze jest nieco za nisko w sędziowskiej hierarchii, by dostać finał Ligi Mistrzów, ale finał Ligi Europy to też byłoby duże wyróżnienie.

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: RLG » pt 04.05.2018 13:41

Niektórzy naliczyli w tym dwumeczu sześć nieodgwizdanych karnych dla Bayernu. :)

I mamy dalej to samo. Przenoszenie problemu na poziom absurdów, dopisywanie jakichś skrajnych opcji byleby pomijać samo sedno i sprowadzać go do uspokajania oszołomów i paranoików.

To z Marciniakiem było żartem :D Chociaż boję się swoich żartów, przed meczem w Madrycie żartowałem, że sędziować będzie Kassai lub Cakir...

Awatar użytkownika
MK92
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 155

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: MK92 » pt 04.05.2018 14:30

masacra pisze:Source of the post Liverpool wszystkie swoje wygrane finały LM(PE) grał w czerwonych przeciwko białym.

Ale też ubrany na czerwono Liverpool przegrał z ubranym na biało Milanem finał Ligi Mistrzów w 2007 roku, o czym zresztą wspomniał już matt_ ;)

Awatar użytkownika
matt_
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 520

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: matt_ » pt 04.05.2018 14:33

Tak dzisiaj o tym myślałem i przyszła mi do głowy statystyka mająca większy wpływ na wynik rywalizacji.

Za każdym razem gdy Liverpool grał finał w strojach Adidasa (1985, 2007), przegrywał. Co innego gdy chodziło o Umbro bądź Reeboka (1977, 1978, 1981, 1984, 2005). Czyżby?

Awatar użytkownika
MK92
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 155

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: MK92 » pt 04.05.2018 14:38

Ciekawe, jak będzie z New Balance...

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1835

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Rojiblanco » pt 04.05.2018 14:48

Macie jakieś dane, na kogo wskazywał słonik Jumbo, gdy Liverpool był w finałach LM?

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: RLG » pt 04.05.2018 14:53

MK92 pisze:Source of the post
masacra pisze:Source of the post Liverpool wszystkie swoje wygrane finały LM(PE) grał w czerwonych przeciwko białym.

Ale też ubrany na czerwono Liverpool przegrał z ubranym na biało Milanem finał Ligi Mistrzów w 2007 roku, o czym zresztą wspomniał już matt_ ;)

To był wyjątkowy przypadek, efekt klątwy rzuconej po pozbyciu się Dudka na rzecz Reiny :D

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: masacra » pt 04.05.2018 16:19

Przyznam szczerze, ze nie wiem jak mam rozmawiac z kims, kto z jednej strony cały czas podkresla, by nie sprowadzac tematu do absurdów i teorii spiskowych, a z drugiej jak przychodzi co do czego, to ''sednem'' jego tematu okazuje sie sugerowanie (w dosyc zawoalowany sposob co prawda), ze na przestrzeni ostatnich sezonów sedziowie, mniej lub bardziej celowo, krzywdzili jednych, a ''przepychali'' drugich. Troche robienie z ludzi debili. Takze chyba sobie spasuje.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: RLG » pt 04.05.2018 16:21

Podpowiem Ci jak. Używając konkretów i odnosząc się do tego, co ktoś pisze, nie do tego, co ktoś nie pisze. Nie musisz dziękować za podpowiedź.

P.S.
Nie robię tego w sposób zawoalowany, tylko wprost. Zaś debilów to z ludzi robi UEFA. Niektórym to widać się podoba :D

P.P.S.
Sam spasowałem już jakis czas temu, ale jeden z kibiców Realu nie mógł sobie darować tego tematu i musiał rozpętywać na nowo :D

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: masacra » pt 04.05.2018 16:48

Dobrze. Uzywajac konkretów i odnosząc sie do tego co piszesz.
Mowisz, ze sędziowanie było jednostronne, ze zachowaniu sędziow towarzyszyły podwojne standardy, w innym temacie juz wprost piszesz, ze sedziowie przepchneli Liverpool i cytując ''regularnie przepychają Real Madryt'', by za chwilke apelowac aby nie tworzyc jakis teorii spiskowych, które sprowadzaja temat do absurdu.
To ja ci powiem, ze te konrety, które piszesz to nic innego jak typowa teoria spiskowa.
Sędziowie sie mylili, byli tragiczni, z tym sie zgadza kazdy. Kazdy tez przyznaje ze w obecnej sytuacji niezbedne jest wprowadzenie VARu(nawet ja, mimo ze nie jestem do konca do Varu przekonany).... ale jedynie Ty szukasz w tym wszystkim drugiego dna. Mimo, ze nie piszesz tego wprost, to z Twoich słów płynie logiczny wniosek, jakoby sedziowie celowo pomylili sie wiecej razy na korzysc Realu niz Bayernu, by jednoczesnie chwilke póxniej, po raz kolejny zaapelowac, o nie sprowadzanie tematu zenujacego poziomu sedziowania do absrdu poprzez tworzenie teorii spiskowych.
ALbo jedno albo drugie. Albo jestes zdania , ze sedziowanie, cytuje by trzymac sie konkretów, że sędziowanie było ''jednostronne'', charakteryzowało sie ''podwojnymi standardami'', że sędziowie ''przepchneli Liverpool'' i ''regularnie przepychają Real Madryt'' - co jest piekną teoria spiskową - albo jestes takich teorii spiskowych przeciwnikiem.
W innym wyapdku robisz z siebie i przy okazji ze mnie debila.

W byciu zwolennikiem teorii spiskowych nie ma nic złego. Tylko napisz to wprost, a nie w co drugim poscie podkreslasz, by takich teorii nie tworzyc, bo to sprowadzanie tematu do absurdu w sytuacji gdy sam ten temat do absurdu sprowadzasz.

Wróć do „Puchary Europejskie”