Liga Mistrzów (zbiorczy)

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Kto wygra Ligę Mistrzów w sezonie 2016/2017?

Manchester City
5
9%
Atletico Madryt
2
4%
Bayern Monachium
12
23%
Real Madryt
6
11%
Juventus
11
21%
PSG
1
2%
Barcelona
10
19%
ktos inny
6
11%

Liczba głosów: 53

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 615

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Kluchman » pt 04.05.2018 20:01

Wolałem nie zaczynać tej dyskusji, bo to do niczego by nie doprowadziło, ale jak już zaczęliście, to tak tylko dodam kilka zdań.

Jak ktoś twierdzi, że Vidal w powyższej sytuacji nie faulował Asensio, to można tylko się uśmiechnąć, rozłożyć ręce i wyłączyć forum.

Jak ktoś dodatkowo pisze, że nie było spalonego Lewandowskiego przy samobójczym golu Ramosa, to można już zacząć śmiać się na głos. Jasne, był niewielki, ale co to zmienia?

Obrazek

Przecież takich grafik tej sytuacji w Internecie nie brakuje.

Ale jako że jestem ciekaw, to zapytam jeszcze o coś.

Czy tutaj Vidal też nie faulował? A jeśli faulował, to czy powinien dostać kartkę?

Ten sam ekspert, na którego RLG się powołuje, że nie powinno być czerwonej kartki dla Vidala w sytuacji z Asensio, w tej samej analizie stwierdził, że Vidal powinien zejść do bazy już po faulu na Casemiro. O tym jednak już pan obiektywny nie wspomniał.

Nabuzowany Chilijczyk robił w tym meczu wszystko, co mógł, aby wylecieć z boiska i żadne upomnienia ani pobłażliwość arbitra nie były w stanie pohamować go przed kolejnymi faulami. Naprawdę ten mecz był już analizowany tyle razy, że dopatrywanie się tam przepychania Realu przez sędziów jest co najmniej brakiem obiektywizmu i wyrazem złej woli, bo gdyby nie sędziowie, Bayern w tym dwumeczu prawdopodobnie nigdy nie doprowadziłby do dogrywki. To, co działo się w dogrywce jest jednoznaczne.

Ja wiem, że kibice Bayernu są zbyt dumni, by przyznać, że to nie przez sędziego ich drużyna odpadła nie tylko w tym roku, ale w poprzednim też, jednak zachowujmy jakąś powagę. Kolega cały czas pisze o "faktach", a żadnej ze swych tez nigdy nie udowodnił.

Jak kolega pisze o korupcji w FIFA, to mógłby chociaż zgłębić temat, czego sprawa dotyczyła, bo używa jej w kompletnie nieadekwatnym kontekście.

Na poruszanie po raz kolejny powielanych przez niego na tym forum i nie popartych żadnymi dowodami bzdur na temat finansów hiszpańskich klubów nie mam ani ochoty ani siły. Po prostu nie ma pojęcia, o czym pisze.

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 206

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: RLG » pt 04.05.2018 20:07

Kluchman, po co powtarzasz post, na który już padła odpowiedź? By od nowa roztrząsać temat? Przecież te sytuacje już były rozpisane całkowicie. Wróć trochę do tyłu, tam masz odpowiedź dlaczego nie znasz przepisów :D Spalonego wyznacza też piłka, a do Ramosa nie zagrywał piłkarz Bayernu.

Naprawdę czytaj temat zanim coś napiszesz, zamiast robić kopiuj-wklej i ignorować otaczającą Cię rzeczywistość. Przy okazji nawet mi by się już znudziło :D Zwłaszcza, że ciągle trzymasz się jednej, wyjaśnionej już rzeczy, wciąż ignorując cały temat. Który sam wywołałeś do tablicy :D

Chyba, że chcesz, bym też się powtarzął. Chociaż jaki w tym sens, skoro udajesz, że nie widzisz wymienionych konkretów i twierdzisz, że ich nie ma. Zaprzeczanie wyjaśnia myśli, że konkretów nie wymieniałem. To takie wygodne. Ja cały zakres z paru lat sytuacji, Ty ciągle o moim obiektywizmie albo o moich odczuciach, których nie znasz. Chociaż to pisanie, że nic nie podaję konkretnego już jest takie na bezczelnego w sumie. Może mnie zablokowałeś i nie widzisz moich postów, to by wiele wyjaśniało.

Najzabawniejsze są zarzuty o to, że pomijam (czego nie robię) jedną czy dwie sytuacje. Przy własnym pomijaniu niemal całego tematu. Niech Ci będzie, jak już ktoś pisał na tym forum. Sędzia pomógł Bayernowi rok temu. Bo mi się już znudziło. Wyczekałeś na moment, aż wszyscy odpuścili by jednak wparować. Ech.

"Jak ktoś twierdzi, że Vidal w powyższej sytuacji nie faulował Asensio, to można tylko się uśmiechnąć, rozłożyć ręce i wyłączyć forum."

Coś Ci podpowiem. Ja swoje twierdzenia podpieram analizą i konkretami. Nie tekstami jak Twoje, klepaniem w kółko o postawie rozmówcy z pominięciem argumentów. Można też na nie odpowiedzieć... ale łatwiej jest sprowadzać dyskusję do przepychanki. To taka forumowa odmiana wybijania z rytmu gry w meczu.

Przyznaję rację wszystkiemu co piszesz, jeśli Ci na tym zależy, bo inaczej się to nie skończy. A temat jest wystarczająco zaśmiecony - zaś ludzie mają oczy i sami widzą co się dzieje.

Edit w dół - linię spalonego wyznacza piłka. 2 - Lewandowski nie zagrywał tej piłki. Muszę to pisać trzeci raz, bo nie dociera, panie obiektywny. I pisałem... o wielu innych też. O wielu innych sytuacjach, niekonsekwencjach itd, które pomijasz. Dlatego przemyśl swoje zachowanie i własne podejście, bo jesteś tak wybiórczy i pozbawiony argumentów, gdy przychodzi do nich, że aż przykro się robi.
Ostatnio zmieniony pt 04.05.2018 20:30 przez RLG, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 615

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Kluchman » pt 04.05.2018 20:26

Najpierw zarzuciłeś emskiemu, że dal złe ujęcie, bo to nie było zagranie piłki przez Mullera. Jak okazało się, że w chwili zagrania tez był spalony, to uznałeś, że w sumie to emski nie zna przepisów. Teraz ja nie znam przepisów. Miliony ludzi na świecie nie znają przepisów. Może ty ich nie znasz? Gdybyś znał, to widziałbyś, że przy wyznaczaniu spalonego przez piłkę i tak jest spalony (patrz wyżej), a to, że Lewandowski nie dotknął piłki nie ma żadnego znaczenia.

I nie, o faulu Vidala na Casemiro nigdzie nie pisałeś. Przynajmniej ostatnio. Nie pasuje do teorii tak samo, jak karny, o którym dyskutowaliście.

Nie wiem, ilu jest tutaj ludzi, którzy zgadzają się, że podajesz "fakty" czy też "konkrety", ale skoro tak twierdzisz, to tak musi być.

W jednym masz rację, to bez sensu. Tymczasem bez odbioru.

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1229

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Morrow » wt 08.05.2018 12:00

Milorad Mazic sędzią tegorocznego finału LM.

Kuipers dostał finał LE.

Awatar użytkownika
matt_
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 520

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: matt_ » wt 08.05.2018 12:15

Pisałem już o tym w temacie "O futbolu na luzie" - viewtopic.php?p=1214219#p1214219 :) Ciekawa nominacja, to trzeci "wielki" mecz, który otrzymał Mazić - finał Superpucharu Europy w 2016, potem zeszłoroczny finał Pucharu Konfederacji a teraz finał Ligi Mistrzów.

Awatar użytkownika
moody90
CR7 fan
Reputacja: 356

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: moody90 » wt 08.05.2018 17:03

widze, ze po oxlade-chamberlainie teraz gomez sie wykluczyl z finalu. madrycka laleczka vodoo wciaz w formie :P

Awatar użytkownika
matt_
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: matt_ » wt 08.05.2018 17:09

Z całym szacunkiem do Gomeza, ale akurat jego strata nie jest aż tak bolesna, bo nawet gdyby zagrał to i tak byłby cały czas objeżdżany i Real miałby autostradę do bramki po jego stronie. Niewykluczone też, że zagotowałby się i musiał zjechać do bazy (co miało miejsce w pierwszym meczu z Sevillą) :p

Awatar użytkownika
matt_
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: matt_ » śr 27.06.2018 12:59

Trwa runda wstępna do kwalifikacji Ligi Mistrzów. W półfinałach (tak, 4 zespoły grają mini turniej o miejsce w eliminacjach) na Gibraltarze kosowska Drita pokonała po dogrywce Santę Colomę 2:0 a grający u siebie Lincoln Red Imps odprawił sanmaryńską La Fioritę w regulaminowym czasie gry, również 2:0. Finał w piątek o 20:30, akurat jak na Mundial będzie dzień przerwy. Wygrany zagra w I rundzie z Malmö. Warto zajrzeć :)

Obrazek

Awatar użytkownika
EndriuK
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 172

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: EndriuK » śr 27.06.2018 13:12

W końcu jakaś poważna piłka, a nie jakiś Mundial :D

Awatar użytkownika
Ilka
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 191
Kontaktowanie:

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Ilka » wt 10.07.2018 15:08

My tu Mundialem żyjemy, a tymczasem nasze super drużyny wkraczają na europejską ścieżkę.
Dziś gra Legia z Cork City. :D Mają oni w ogóle jakąś szansę? Nie śledziłam ich dokonań transferowych, ani meczów sparingowych ...

Awatar użytkownika
EndriuK
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: EndriuK » wt 10.07.2018 15:51

No raczej mają :D

Awatar użytkownika
matt_
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: matt_ » wt 10.07.2018 16:30

We wczesnych rundach kwalifikacyjnych LM bardzo duże znaczenie ma zaangażowanie, walka. Jeżeli będą jeździć na dupach (a pewnie będą) to mogą sprawić sporo problemów Legii, która nie jest przecież przesadnie silna. Trudno napisać tu coś odkrywczego, bo o rywalu prawie nic nie wiadomo :P Dwóch zawodników zagrało w seniorskiej reprezentacji kraju, obrońca Alan Bennett (2 występy, sporo spotkań w League Two czyli 4. lidze angielskiej, ale zaliczył też epizod w Championship i League One) i Damien Delaney (9 razy, zdecydowanie najpoważniejsze nazwisko w składzie, ponad 100 meczów w Premier League - kilka na początku XXI wieku dla Leicester i zdecydowana większość od 2013 do teraz w Crystal Palace).

Legia lubi ostatnio trafiać na Irlandczyków (St Patrick's Athletic w 2014/15 oraz oczywiście Dundalk), pewnie i z Cork się trochę pomęczy, jednak grunt to przepchnąć ten dwumecz. W eliminacjach Ligi Mistrzów styl nie ma żadnego znaczenia. Jak przegrają to tragedii nie będzie, ponieważ ze względu na reformę rozgrywek wszyscy odpadający mistrzowie krajów (od pierwszej rundy wzwyż) dostaną drugą szansę w kwalifikacjach Ligi Europy a i o powtórzeniu sukcesu sprzed 2 lat nikt chyba poważnie nie myśli, ale niesmak pozostanie.

Będzie relacja na Facebooku - http://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/ ... -facebooku

Awatar użytkownika
EndriuK
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: EndriuK » wt 10.07.2018 18:56

No, bo jak Klafuric się potknie to Nawałka już czeka :D. Nie ma co oczekiwać cudów na tak wczesnym etapie sezonu, ale takie 1-0 zadowoli.

Awatar użytkownika
fillion
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 132

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: fillion » wt 10.07.2018 22:36

Nie zawodny Kucharczyk daje skromne zwyciestwo z Cork City.

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1835

Liga Mistrzów (zbiorczy)

Postautor: Rojiblanco » wt 10.07.2018 22:44

Kuchy jaką bramę zajebał xDDDD

https://www.flashscore.pl/mecz/OAJeGatN/#wideo

Wróć do „Puchary Europejskie”