LM: Manchester City - FC Barcelona

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 299

LM: Manchester City - FC Barcelona

Postautor: ryba_82 » pn 17.02.2014 22:34

Obrazek VS. Obrazek

Fanów Barcy na forum jest sporo,z City jestem tylko ja,ale strasznie elektryzuje mnie ten dwumecz,więc temat powinien się przyjąć.

City i Barca jak do tej pory nigdy nie potykały się ze sobą w meczu o stawkę.Wszystkie spotkania pomiędzy obiema ekipami miały status towarzyskich,a ostatni raz obie drużyny zmierzyły się w 2009 roku gdy popularni Obywatele wygrali 1:0.

Jeśli chodzi o sytuacje kadrowe to w City na pewno nie zagra Milner,który jest zawieszony za kartki oraz Kun Aguero i Nastasic(obaj kontuzjowani).Niepewny jest występ Fernandinho,który powoli wraca do treningów,a Pelle potwierdził iż Brazylijczyk znajdzie się w kadrze meczowej.W zespole Blaugrany nie wystąpią Puyol i Mascherano,przynajmniej takie info na ten moment posiadam.

Jak dla mnie jutro każdy wynik jest możliwy.Barca to Barca,a The Citizens w obecnym sezonie jeśli mają swój dzień to potrafią rozbić każdą ekipę,więc hokejowy wynik jak najbardziej prawdopodobny.Coś w stylu 4:3,bo rozstrzygnięcia w pierwszym meczu się nie spodziewam.IMO kluczem do wygranej będzie środek pola.Jeśli będziemy potrafili wygrać walkę w tej części boiska i odebrać podopiecznym Taty ich największy atut jakim jest posiadanie piłki to powinno być dobrze.Datego tak bardzo liczę na powrót Fernandinho,który w duecie z Yaya Toure może rozstrzygnąć o losach dwumeczu.

Hart-Zabaleta,Kompany,Demichelis,Kolarov,Fernandinho,Yaya Toure,Nasri,Silva,Jovetic,Negredo-taką '11' prawdopodobnie desygnuje do gry Pellegrini,choć osobiście w miejsce Demichelisa widziałbym Lescotta.Navas w drugiej połowie na podmęczonego rywala.Na moje będzie tak:na początku szachy i badanie się obu ekip,a z każdą minutą mecz powinien się rozkręcać biorąc pod uwagę możliwości w ofensywie Obywateli jak i Blaugrany.Na nudy nie powinniśmy narzekać.

Zapraszam do dyskusji :)
Obrazek

Awatar użytkownika
guru
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 287

Re: Liga Mistrzów: City-Barca

Postautor: guru » pn 17.02.2014 23:04

Przyjmie sie przyjmie. Ja w tym dwumeczu całym sercem kibicuje City. :wink:

Ciekawe czy Fernandinho zagra od początku. Szkoda, ze wraca dopiero teraz, zaraz przed tak ważnym meczem. Jak wypadł z gry był w świetnej formie. Bardzo mi szkoda, że nie zagra Aguero. To jest zawodnik, który potrafi przesądzić losy meczu. W City jest wielu świetnych piłkarzy, ale IMO Aguero jest kimś dla City jak Messi w Barcelonie.

Liczę na świetne widowisko, a raczej takiego można się spodziewać no i przede wszystkim zwycięstwo City. :beer:
Obrazek

Awatar użytkownika
szefu91
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 65

Postautor: szefu91 » pn 17.02.2014 23:22

Ja z kolei - jak natura urodzonego pesymisty wymaga - myślę o wyniku dającym olbrzymią przewagę City. IMO 3:0 byłoby bardzo możliwe, wszak w Anglii nawet za Guardioli wracaliśmy na tarczy, czy to po starciach z Chelsea czy z Arsenalem. Wembley udało się podbić, ale to specyfika finału i słabszego wtedy pod każdym względem United. Tak czy inaczej nie sądzę, by Barcelonie udało się zdobyć chociaż jedną bramkę; Messi dostanie plaster od Fernandinho czy Yayi a w ataku Pedro z Sanchezem będą potykać się o własne nogi jak to zazwyczaj robią z silnym rywalem. Neymar nie wyjdzie w pierwszym, a Mascherano jeszcze nikt nie wykluczył, decyzja dotycząca jego występu miała być podjęta po treningu na Etihad. Sądzę, że wyjdzie once de gala w postaci: Alves-Pique-Bartra/Mascherano-Alba; Busquets-Xavi-Iniesta-Cesc; Messi-Pedro/Sanchez. Jeśli trener mówi o tym, że posiadanie piłki będzie kluczem, to w ciemno można obstawiać grę czterema pomocnikami. Cesca nie wypada sadzać na ławie, z drugiej strony cierpi na tym jeden ze skrzydłowych, co w ostatecznym rozrachunku ma małe znaczenie. Ewentualnie Fabregas ława i standard MSP w ataku. Wizja jutrzejszego meczu do złudzenia przypomina mi flashback z Monachium, czyli totalną dominację fizyczną. Oby mecz był fajnym widowiskiem jak chociażby to starcie Barcy z Arsenalem w 2011 w Londynie.

Awatar użytkownika
Professor Chaos
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 202

Postautor: Professor Chaos » wt 18.02.2014 9:36

Pellegrini dzisiaj zje taktycznie Martino i całą Barcę na kolację. Nota bene byłby idealnym trenerem dla nas :( Jeśli City nie popuści ze strachu jak to miał w zwyczaju Arsenal, to awans przyklepią jeszcze na Etihad. Po Martino nie spodziewam się żadnych zaskakujących zmian w taktyce. Posiadanie piłki na poziomie 70%, może z jeden strzał w światło bramki i ze 3 gole dla City po kontrach, stałych fragmentach etc. Mam nadzieję, że Neymar zagra od początku, bo Alexis i Pedro będą kopać się w czoło jak zawsze z takimi rywalami. "Cesca nie wypada sadzać na ławie", ale i tak zagra Xavi bo przecież dlatego nie grał w lidze ostatnio.
Pierwszy raz w historii zgodzę się też z Mourinho, że obecna Barca jest najgorszą od wielu sezonów i to City ma większe szanse na awans.
Platini (president UEFA): "Barça play another sport? Barça plays football. Maybe the others play a different sport than Barça."

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
grzegorzfcb
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 96

Postautor: grzegorzfcb » wt 18.02.2014 10:18

Jeden pesymista, drugi hejter Martino - jak żyć ?
:wink: :(
Pelle zjadł by taktycznie Tito, o Rourze nie wspominając, dziś będzie "jedynie" ciężko. Tata nie jest obciążony kompleksem sechs siegera(jakby zapewne wyrażali się kibice Bayernu na forum gdyby ich zespół tyle wygrał 8) :P ) jak jego chorzy oraz nieudolni poprzednicy i zagra na wynik zabijając mecz jeśli będzie trzeba. Nie sądzę, żeby City nas rozstrzelało, nie zdziwił bym się pyrrusowym zwycięstwem(czyli 0:0), 1:1 to wynik marzeń, aczkolwiek jednak najbardziej prawdopodobne będzie minimalne zwyciestwo City. Rozstrzygnie się na CN i tak sie dopiero obaj trenerzy będą się musieli wykazać. Jestem większym ooptymistą niż jeszcze nmiesiąc temu, gdyż kluczowi gracze Barcy tj Messi, Iniesta, Pique, Cesc wyglądają coraz lepiej. Niewiadoma to Busquets, jakiś nijaki ostatnio jest, chyba znowu pubalgia

edit: Przewidywany skład Barcy
Sport:

Valdés - Alves, Piqué, Mascherano, Alba - Busquets, Xavi, Cesc - Alexis, Messi, Iniesta

Mundo Deportivo:

Valdés - Alves, Piqué, Mascherano, Alba - Busquets, Xavi, Cesc - Alexis, Messi, Iniesta

Marca:

Valdés - Alves, Piqué, Mascherano, Alba - Busquets, Xavi, Iniesta - Alexis, Messi, Cesc

AS:

Valdés - Alves, Piqué, Mascherano, Alba - Busquets, Xavi, Iniesta - Pedro, Messi, Cesc

RAC1:

Valdés - Alves, Piqué, Mascherano, Alba - Busquets, Xavi, Cesc - Pedro, Messi, Iniesta

EFE:

Valdes - Alves, Piqué, Mascherano, Alba - Buquets, Xavi, Iniesta - Pedro, Messi, Cesc
Ostatnio zmieniony wt 18.02.2014 11:59 przez grzegorzfcb, łącznie zmieniany 2 razy.
Messi jada przy stole oddzielonym od reszty świata - Jorge Valdano

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów - Vysogota z Corvo

Granzo
Skład C
Skład C
Reputacja: 0

Postautor: Granzo » wt 18.02.2014 11:34

Ta, Pelle zje Tate taktycznie, juz to widze. Ciezko miec do Martino pretensje w tym sezonie. Osiąga świetne wyniki, majac do dyspozycji taka kadre ciezko byloby o lepsze. Gdyby mial obronce i srodkowego napastnika to moglby cos zmienic, ale w takim przypadku? Dobrze ze chociaz Pedro i Alexis zaczeli strzelac. Xavi grac bedzie, bo to ona rzadzi szatnia. Niewielu jest trenerow, ktorzy mieliby taka wladze aby posadzic go na lawie.

Co do samego meczu - jesli uda sie Barcy strzelic szybko bramke to wygramy, a jesli gra bedzie bardziej przypominala szachy, to remis albo minimalna przegrana. Nie mam nastrojow pesymistycznych, City to klasa sama w sobie w ataku, z obrona gorzej. Ale Barca to nie Stoke City czy Fulham i nie bedzie tak latwo.

Wracajac do Taty - ja jestem pod wrazeniem jego pracy. Nie mial Messiego przez pol roku a i tak wyciagnal kosmiczne wyniki (Tito bez Messiego nic by nie osiagnal). Zgwalcil Real na Camp Nou, gwaltu na City nie przewiduje, w koncu wyjazdowy mecz, ale bedzie dobrze. Okiem kibica gdzie wiara przewaza nad rozumem - 3-1 dla Barcy. Okiem realisty 2-2 :)

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1752

Postautor: fieldy » wt 18.02.2014 14:11

Dużo będzie zależec od tego, czy Fernandinho zagra, to jest kluczowy zawodnik, bo Yaya tak dobrze nie broni, ciągnie go do przodu, a jakby był Brazylijczyk, to Yaya może spokojnie zająć się grą w ofensywie, a pod nieobcność Kuna, gra w ofensywie jednak mocno traci. Nasri niby wrócił, ale strata Kuna to tak jakby Barca bez Messiego przyjechała.

MGiggs
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 18

Postautor: MGiggs » wt 18.02.2014 14:40

Szkoda Kuna.Wątpie by City zagrało 4-4-2 na 2 napastników dodając Silve jako fałszywego skrzydłowego który często nie wraca, przy Barcelonie z Alvesem i Sanchezem na skrzydle..... wątpie mysle że Pelle zagra Sila zza Negredo a Nasri z NAvasem beda operowac z boku .To pozwoli Hiszpanowi na wiekszą kontrole gry a także w razie czego przejście na 3 w środku.Tutaj pije do meczu City-Chelsea gdzie Jose fantastycznie rozpracował taktyke City.
Jeśli miałbym obstawiac wynik to 2-1 lub 2-2, wygrana Barcy też mnie nie zdziwi jednak mysle że przewage City w zakresie stalych fragmentow i siły fizycznej bedzie druzgocąca .Kompany Negredo Yaya(dzeko jesli zagra od 1 minuty) czy 2 środkowy obronca....kto w Barcelonie ich pokryje?Pique ma wzrost ale taki Kompany nim wytrze murawe a co z resztą? Tutaj przewage City bedzie znacząca i pewnie Barca ma opracowany jakis schemat .

Licze na dobry mecz, nikomu nie kibicuje i zycze sobie bez fajerwerków sedziego :wink:
If I had to choose between dribbling past 5 players and scoring from 40 yards at Anfield or shagging Miss World,it’d be a hard choice. Thankfully, I’ve done both.

Granzo
Skład C
Skład C

Postautor: Granzo » wt 18.02.2014 14:48

No moim zdaniem stałe fragmenty i prostopadłe piłki Silvy to bedzie najwieksze zagrozenia. Siły fizycznej w ogolnej grze sie nie boje, bo gracze Man City beda raczej biegac za pilka w obliczu swietnej formy Iniesty Cesca i Messiego. Ale SFG to moze byc miazga. Dlatego Barca musi grac rozwaznie i nie zawac zbyt wielu okazji :] No ale na bokach zagra zapewne Alves i Alba, wiec mysle ze Man City bedzie mial okazje postraszyc w tym aspekcie...

Dawac juz ten mecz, dawno nie czulem tych emocji :D

Awatar użytkownika
grzegorzfcb
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 96

Postautor: grzegorzfcb » wt 18.02.2014 19:48

Składy:
Manchester City - Hart, Zabaleta, Kompany (c), Demichelis, Clichy, Navas, Toure, Fernandinho, Kolarov, Silva, Negredo
FC Barcelona - Valdés; Alves, Piqué, Mascherano, Alba; Busquets, Xavi, Iniesta; Alexis, Messi, Cesc

Pelle poczuł respekt sadząc z zestawienia, natomiast Barca z 3 maluchami w celu opanowania środka. Jest Alexis zamiast Pedro to raczej oznacza, że Iniesta zagra fałszywego lewego bocznego napastnika a chileno bliżej prawej
Messi jada przy stole oddzielonym od reszty świata - Jorge Valdano

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów - Vysogota z Corvo

Fisz
Skład B
Skład B

Postautor: Fisz » wt 18.02.2014 20:20

Nie wiem czego się spodziewać po tym meczu.Obiektywnie patrząc to Barcelona z obecnie słabo dysponowaną obroną może mieć ogromne problemy.City gra u siebie,na moje długo nie będą czekać i "macać" Barcy.Poradzili sobie z murem Chelsea to ze sforsowaniem obrony Blaugrany problemów większych mieć nie powinni.Najbardziej właśnie niepokoi mnie defensywa podobiecznych Martino.Wyraźnie widać,że jest to kłopot-Valencia i Sevilla choć nie są obecnie w najlepszej dyspozycji nie miały problemów ze znalezieniem się pod bramką Valdesa.Wydaję mi się,że Barcelona będzie chciała zdominować środek pola.Może to byc jedyne wyjście,bo murować się nie ma kim,a wymiana ciosów z City mogłaby być tragiczna w skutkach :roll:
Witam!

Awatar użytkownika
mete
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 295
Kontaktowanie:

Postautor: mete » wt 18.02.2014 20:43

Jakiś działający sopek/link?

Awatar użytkownika
Sammyy
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 58

Postautor: Sammyy » wt 18.02.2014 20:43

Obrazek

Awatar użytkownika
Rezus
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 690

Postautor: Rezus » wt 18.02.2014 20:44

Obrazek
"Wstąp do piekła, stamtąd nie ma powrotu, wstąp do piekła, na zawsze zostań tam"

Awatar użytkownika
mete
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 295
Kontaktowanie:

Postautor: mete » wt 18.02.2014 20:46

Dzięki :beer:

Wróć do „Puchary Europejskie”