LM: Juventus - Barcelona

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 826

Postautor: Kluchman » czw 20.04.2017 14:44

Juventus świetnie wczoraj bronił i nie dopuszczał do "setek", ale było kilka momentów, które mogły zmienić przebieg tego widowiska. Trudno było wczoraj oprzeć się wrażeniu, że w kilku sytuacjach piłkarze Barcelony nieznacznie chybili celu, a zazwyczaj z podobnych pozycji trafiają. Najbardziej zdziwiłem się pudłem Messiego, gdy Buffon wyszedł z bramki bodajże przy rzucie rożnym i popełnił błąd. Messi miał piłkę na prawej nodze, ale przed sobą prawie pustą bramkę. 9 na 10 takich piłek musi trafić, a jednak wczoraj nie trafił. Ten brak pierwszego gola był ważny przede wszystkim z psychologicznego punktu widzenia. Barcelona bardziej by uwierzyła w swoje szanse, a Juventus być może zacząłby grać bardziej nerwowo.

Ostatecznie wyszło na to, że Juventus zagrał wielki mecz z defensywie i ani przez moment nie mogli czuć się zagrożeni. Mogą pochwalić się dwumeczem z Barceloną bez straty gola, a to osiągnięcie wybitne. Być może w półfinale znajdą się pod większą presją, koniecznością zmiany stylu na bardziej ofensywny i wtedy okaże się, czy mają dość jaj na końcowy triumf. Cholernie ciekawa byłaby ich rywalizacja z Atletico, czy to w półfinale czy w finale (wolę półfinał. :P ).

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 958

Postautor: rekinho » czw 20.04.2017 15:19

Kluchman pisze:Source of the post tego widowiska. Trudno było wczoraj oprzeć się wrażeniu, że w kilku sytuacjach piłkarze Barcelony nieznacznie chybili celu, a zazwyczaj z podobnych pozycji trafiają. Najbardziej zdziwiłem się pudłem Messiego, gdy Buffon wyszedł z bramki bodajże przy rzucie rożnym i popełnił błąd. Messi miał piłkę na prawej nodze, ale przed sobą prawie pustą bramkę. 9 na 10 takich piłek musi trafić, a jednak wczoraj nie trafił.

Kluchman pisze:Source of the post Ostatecznie wyszło na to, że Juventus zagrał wielki mecz z defensywie

widzę tutaj lekką niespójność :wink:

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 826

Postautor: Kluchman » czw 20.04.2017 15:25

Ja nie widzę.

Juventus zagrał wielki mecz w defensywie, nie dopuszczając do żadnych setek z gry, ale zachwyty nad tym na pewno byłyby mniejsze, gdyby Barcelona strzelała celniej w takich sytuacjach, jakie miała. Kilka strzałów ze skraju pola karnego było blisko. :wink:

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1147

Postautor: ozob » czw 20.04.2017 15:41

http://www.squawka.com/news/10-stats-an ... 94D2CiW.97

Jak ktos ciekawy to moze rzucic okiem.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
(L)oczkerson
O Captain! My Captain!
Reputacja: 183

Postautor: (L)oczkerson » czw 20.04.2017 20:36

Jedna rzecz mnie wczoraj mocno rozzłościła. Bodaj w pierwszej połowie Mandzukić leżał na boisku, a Barca nie wybiła piłki. JUVE musiał ją odebrać i sam wybić by po aucie Katalończycy znów nie zachowali się z duchem sportu. Do innych niesportowych zachowań takich jak wywieranie presji na sędziego już przywykłem, ale to jest dla mnie przekroczeniem kolejnego poziomu. Barcelona chyba powinna doczekać się takiego momentu, gdzie inne kluby też nie będą przerywały gry. Zawsze lubiłem Kataloński zespół i lubię dalej, ale komuś się tam poprzestawiały priorytety.
Obrazek
"Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć"
Winston Churchill

Awatar użytkownika
BadBoy
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 108

Postautor: BadBoy » czw 20.04.2017 20:42

Juve w odwecie zrobiło to samo w drugiej połowie :)
"Być nie mieć to odwieczny dylemat"

stary rupieć
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 5

Postautor: stary rupieć » pt 21.04.2017 10:47

(L)oczkerson pisze:Jedna rzecz mnie wczoraj mocno rozzłościła. Bodaj w pierwszej połowie Mandzukić leżał na boisku, a Barca nie wybiła piłki. JUVE musiał ją odebrać i sam wybić by po aucie Katalończycy znów nie zachowali się z duchem sportu. Do innych niesportowych zachowań takich jak wywieranie presji na sędziego już przywykłem, ale to jest dla mnie przekroczeniem kolejnego poziomu. Barcelona chyba powinna doczekać się takiego momentu, gdzie inne kluby też nie będą przerywały gry. Zawsze lubiłem Kataloński zespół i lubię dalej, ale komuś się tam poprzestawiały priorytety.

Też to zauważyłem i też mi się to nie podobało, ale to chyba pokłosie pierwszego meczu, gdzie Mandzukic faulował na (drugą) kartkę, a potem się zwijał pół godziny udając kontuzjowanego. Myślę, że gdyby leżał ktoś inny to może piłka zostałaby wybita. Juventus faktycznie w drugiej połowie nie pozostał dłużny. A tak na marginesie gest Garrinchy był przez wiele lat nadużywany przez symulantów kradnących czas, co wprawdzie nie jest zakazane, ale wkurzające gdy twój zespół musi gonić wynik.

Co do samego meczu, to dawno nie mieliśmy tak fatalnie funkcjonującej drużyny. Napastnicy strzelają w trybuny. Suarezowi piłka odskakiwała na kilometr, jeden z najgorszych meczów Urusa jaki widziałem. Najbardziej szkoda niecelnego strzału Messiego z pierwszej połowy, no ale jak się nie strzela goli z takich sytuacji to się odpada. Juventus grał mądrze, nic nie musiał, mógł spokojnie grać swoje a my graliśmy wolno i schematycznie.

Powodzenia w dalszej fazie rozgrywek i mam nadzieję, że Juventus wygra tegoroczną edycję.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: ozob » pt 21.04.2017 10:48

ale to chyba pokłosie pierwszego meczu, gdzie Mandzukic faulował na (drugą) kartkę, a potem się zwijał pół godziny udając kontuzjowanego

O [k****], nie wierze. :rotfl:
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

stary rupieć
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 5

Postautor: stary rupieć » pt 21.04.2017 10:51

W awans Juventusu też nie wierzyłeś, a jednak.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: ozob » pt 21.04.2017 11:07

Nie zrozumiesz. :D

Awatar użytkownika
wloski
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 236

Postautor: wloski » pt 21.04.2017 11:18

stary rupieć pisze:Source of the post W awans Juventusu też nie wierzyłeś, a jednak.

Mordo on się zgrywał, ozdob to taka maskotka i szaman forum w jednym.
"Gdy Arturo Vidal odszedł do Bayernu Monachium przypomniałem sobie słowa. Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają (jak widać)." - Simone Padoin.

markoss33
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek
Reputacja: 0

Postautor: markoss33 » czw 22.03.2018 13:05

Marzą mi się takie mecze jak rok temu były

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 472

Postautor: moody90 » czw 22.03.2018 13:53

z barcelona juz w tym roku graliscie i bylo dokladnie odwrotnie, niz w poprzednim sezonie. licze (choc nie wierze) na te sama tendencje w potyczce z realem :P

Awatar użytkownika
venomiq
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 302
Kontaktowanie:

Postautor: venomiq » czw 22.03.2018 14:11

moody90 pisze:Source of the post
z barcelona juz w tym roku graliscie i bylo dokladnie odwrotnie, niz w poprzednim sezonie. licze (choc nie wierze) na te sama tendencje w potyczce z realem

Nie grlaiśmy z Barceloną w tym roku :P
Dirty mind

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1758

Postautor: Tomusmc » czw 22.03.2018 15:23

Skąd w ogóle wniosek, że ten bot pisał o Juve?
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Wróć do „Puchary Europejskie”