Atletico Madryt - Bayern Monachium - 1/2 LM 2016

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Kto zagra w finale?

Atletico Madryt
14
88%
Bayern Monachium
2
13%

Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1249

Postautor: League » śr 04.05.2016 9:41

http://futbol.as.com/futbol/2016/05/03/ ... 48862.html
Arturo Vidal: Today ugly football [Atletico] played against the best football [Bayern] in the world. ...in football not always the best team wins. Atletico aren't the rightful finalists.

Vidal przesiąkł Guardiolą, już mówi jak Xavi :ozob: :rotfl4: :haha:
Obrazek

Awatar użytkownika
fan_R10
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 34

Postautor: fan_R10 » śr 04.05.2016 9:59

A szwaby dalej kłamią że był spalony...
Wygramy, przegramy, albo będzie remis.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1105

Postautor: ozob » śr 04.05.2016 10:14

fan_R10 pisze:Source of the post
ozob pisze:W tej chwili to mnie najbardziej zastanawia okreslenie antyfutbol. Co to jest? Jak to definiowac? Czy futbolem jest tylko gra ofensywna, a defenwywna juz nie, bo nie jest nacechowana identycznymi pierwiastkami co pierwsza?

Pewnie chodzi o widowiskowość gry. Gdyby wszystkie drużyny grały tak jak Atletico, piła była by tak popularna jak siatkówka.

A widowiskowos ma byc wyznacznikien dobrego futbolu? To jest takie januszowe myslenie ludzi, ktorzy pilke ogladaja od wielkiego dzwonu. Wczorajszy mecz Atletico moze nie jest najlepszym przykladem bo mieli duzo niedokladnosci, ale na ogol jak tu nie doceniac ich technicznej doskonalosci w wyprowadzaniu kontr, w ustawianiu sie, w skracaniu pola gry, w wychodzeniu i zakladaniu pressingu czy w ich nieustepliwosci?

Mysle, ze fejm Barcy sprawil, ze teraz wyznacznikiem fubolu jest klepanie pily wszerz boiska, co jest bledne bo to nie jest zaden wyznacznik jakosci a jedynie skladowa calego wachlarza zagran na boisku.

Vidal? To, ze Bayern mial od zawsze problem z akceptowaniem porazki i nawyk umniejszania przeciwnikowi to wiadome, ale po Arturo czegos takiego bym sie nie spodziewal. W Juve to byl facet, a nie placzaca pizda.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 967

Postautor: Boromir » śr 04.05.2016 10:42

Mi się wydaje, że w piłce to bardziej chodzi o strzelanie bramek niż o widowiskowość. Nie strzelenie gola - to jest antyfutbol. I tak się właśnie składa, że w tym dwumeczu tylko jedna drużyna strzeliła gola w obu spotkaniach - co wystarczyło.

ugly football against best football? Każdy inaczej zdefiniuje ugly i inaczej best. Dla mnie na pewno gra Bayernu nie była wczoraj "best" bo mi się bardziej podoba chociażby szybkie wyjście z kontrą w stylu Zagłębia Lubin, czego wczoraj w Bayernie nie było.

Z tym ugly football to też bym nie przesadzał, bo dla mnie najobrzydliwszą rzeczą w nowoczesnym futbolu jest tzw. cwaniactwo tudzież przytomność czyli symulki (pozdro Kielon). No i niestety tutaj też w tym elemencie raczej wsławił się jeden gracz z pewnego kraju...
Obrazek

Awatar użytkownika
FRYDERYK SZOPEN
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 117

Postautor: FRYDERYK SZOPEN » śr 04.05.2016 11:01

a dla mnie ten karny na torresie wcale nie jest jakos wielce kontrowersyjny. bo z tego co kojarze faul zaczal sie przed "16" ale torres ustal na nogach i biegl-albo raczej kroczył- dalej i nastapila decydujaca podcinka-takie uniesienie nog obroncy- na linii pola karnego.i ta ostatnia podcinka zdecydowala ze torres zaliczył glebe.

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 958

Postautor: rekinho » śr 04.05.2016 11:02

przez tyle lat był ogolny pojazd po włochach za catenaccio, jak atleti to robi to juz super piłka ;)

ja nie jestem pewny czy torres wczoraj nie chcial przysymulowac i nie zaczał padać przed kontaktem z przeciwnikiem, a kontakt ten nastapił juz jak hiszpan lecial do przodu i bylo to własnie w okolicach linii pola karnego

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Boromir » śr 04.05.2016 11:07

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
szefu91
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 65

Postautor: szefu91 » śr 04.05.2016 11:09

Jak słodkie jest życie, gdy dyskutuje się o karnym, który nie miał żadnego wpływu na ostateczny wynik.

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 350

Postautor: Bienias » śr 04.05.2016 11:11

Mi się wydaje, że w piłce to bardziej chodzi o strzelanie bramek niż o widowiskowość.

Ale jak połączysz jedno z drugim to stajesz się wybitnym, wyjątkowym.

Śmieszą mnie posty ludzi, którzy uważają, że okres Pepa w Bayernie to porażka. W Niemczech zdobył wszystko, wprowadził na stałe Bayern do ścisłego top 3 Europy. Ktoś napisał, że miał na tacy wielkich zawodników. No miał bo uczynił z Bayernu klub do, którego chcą przychodzić piłkarze z Barcelony, Realu czy Juventusu. To jego zasługa, tak samo jak zreformowanie klubu pod kątem młodzieży. Wprowadził do drużyny kilku zawodników, którzy światu nie byli znani, a dziś są gwiazdami. Pominę parę mniejszych detali związanych z indywidualnymi gustami kibiców jak styl i atrakcyjność gry Bayernu. Poprzeczkę miał postawioną wysoko bo miał powtórzyć wyczyn JH. Tutaj poległ na ostatnich prostych. To jest futbol i to się zdarza. Jednak określanie jego kariery trenerskiej w Bayernie jako porażkę skomentować można jednym zdaniem. Każdy kibic, który kocha swój klub chciałby dziś powiedzieć o swoim trenerze, że jest porażką po wygrania w rok w rok mistrzostwa swojego kraju. Liga niemiecka jest nie mniej poważna jak angielska.

Mam nadzieję, że Uefa na poważnie przemyśli ponowne ustawienie drabinki pucharowej bez zbędnego losowania co rundę ( z rozstawieniem). Dodatkowo pomyśli nad zmianą przepisu podwójnej korzyści strzelonej bramki na wyjeździe. Ten przepis definitywnie trzeba zmienić w przypadku dogrywek.

Awatar użytkownika
FRYDERYK SZOPEN
Kapitan
Kapitan

Postautor: FRYDERYK SZOPEN » śr 04.05.2016 11:12

Boromir to co wkleiles to jest tylko pierwszy kontakt ale po tym kontakcie torres wcale nie przewrocil sie. biegl dalej, i dopiero nastepna kontrakcja obroncy czyli podniesienie nog wywrocila hiszpana. a ta nastepna kontrakcja byla na linii pola karnego.

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1249

Postautor: League » śr 04.05.2016 11:12

szefu91 pisze:Source of the post Jak słodkie jest życie, gdy dyskutuje się o karnym, który nie miał żadnego wpływu na ostateczny wynik.

otóż to. sędziowie w dwumeczu nie ustrzegli się błędów bo po obu stronach można było dać kilka żółtek ale nie było błędów typu nieuznany gol lub uznany nieprawidłowo itp itd. Karny może błąd ale nie wykorzystany i zajmuje więcej czasu tutaj niż niejeden wykorzystany niesłusznie podyktowany;p

Śmieszą mnie posty ludzi, którzy uważają, że okres Pepa w Bayernie to porażka. W Niemczech zdobył wszystko, wprowadził na stałe Bayern do ścisłego top 3 Europy.

No tylko że Niemcy zostały podbite przed Guardiolą, a także Europa i świat;) Top3 już było jak Pep przychodził.

Pep domowych rekordów w bundeslidze trochę pobił, chyba ilość punktów czy meczów bez straty gola czy jakoś tak lecz jego okres to nie porażka ale też nie zwycięstwo.
Obrazek

Awatar użytkownika
FRYDERYK SZOPEN
Kapitan
Kapitan

Postautor: FRYDERYK SZOPEN » śr 04.05.2016 11:16

na tym zdjeciu boromira widac cakira i on cala akcje ma na dlonie, i zgaduje ze doskonale wie ze ten kontakt jest przed polem karnym. tyle ze mowie, ten kontakt nie powoduje upadku torresa. natomiast to co sie dzieje pozniej jest decydujace.

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Boromir » śr 04.05.2016 11:22

FRYDERYK SZOPEN pisze:Source of the post Boromir to co wkleiles to jest tylko pierwszy kontakt ale po tym kontakcie torres wcale nie przewrocil sie. biegl dalej, i dopiero nastepna kontrakcja obroncy czyli podniesienie nog wywrocila hiszpana. a ta nastepna kontrakcja byla na linii pola karnego.

Przyznam szczerze, że rozbijania jednego faulu na dwie półsekundowe fazy to się jeszcze nie spotkałem. Dla mnie to Torres rozpaczliwie próbował jeszcze dolecieć (Ty twierdzisz, że dobiec) do magicznej białej linii, co by sędzia karnego dał. Jak wiemy, udało mu się to. Sam faul miał miejsce tak jak na obrazku pokazano.

Moim zdaniem oczywiście.
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1105

Postautor: ozob » śr 04.05.2016 11:22

Pep przychodzil do Bayernu z latka trenerskiego boga, ktory mial zrobic z monachijczykow druzyne jeszcze lepsza niz za Juppa, ale pobyt w Niemczech uwidocznil, ze jest to bardzo dobry trener,a nie wybitny.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 219

Postautor: Kamil232 » śr 04.05.2016 11:34

Śmieszą mnie posty ludzi, którzy uważają, że okres Pepa w Bayernie to porażka. W Niemczech zdobył wszystko, wprowadził na stałe Bayern do ścisłego top 3 Europy.

O really on wprowadził?

Bayern przed Guardiolą.
2010 - finał LM
2012 - finał LM
2013 - triumf w LM.

Dziękuje.
Obrazek

Wróć do „Puchary Europejskie”