Real Madryt - Atletico Madryt - FINAŁ LM 2015/2016

Tym razem wszystko o Europejskich Pucharach: Liga Mistrzów, UEFA, wyniki oraz inne pucharowe ciekawostki.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Trofeum zdobędzie

Atletico
4
25%
Real
12
75%

Liczba głosów: 16

blackmore
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 163

Postautor: blackmore » ndz 29.05.2016 13:01

fieldy pisze:Source of the postbo brali średnią z kilku poprzednich lat z Europy,

Wiem, pisałem o finałach, ale to ma sens w kwestii sporządzania rankingów, która liga ile osiągnęła w perspektywie danych lat, ale w kwestii pojedynczych drużyn to się trochę mija z celem. Po odejściu Beníteza Valencia nie notowała jakichś super wyników, np. odpadając w fazie grupowej 04/05, a rok później już w LM nie grała, ale z racji, iż była w finałach LM na przełomie wieków, to ma pierwszy koszyk w 2006 roku? Kosztem mistrza Francji Lyonu, którym zachwycała się cała Europa w latach 2003-2006?

Rozumiem, że to eliminuje pewne mające tylko raz na dekadę incydenty, tj. zwróciłeś na regularność Arsenalu i wiadomo, że 1/4, czy półfinały Kanonierów nie są dziełem przypadku, jak osiągnięcie Schalke 04, a miażdżąca wszystkich Barcelona to inny triumfator niż Chelsea 2012, ale nie rozpatrywałbym pozycji drużyny aż tak rozlegle, jak perspektywa lat. Skoro jedna drużyna musi zagrać dobrze w kilku edycjach, aby udowodnić, że jest mocna, to dlaczego ten silniejszy ma przywilej kilku sezonów, aby dać znać o swoim kryzysie/upadku?

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1766

Postautor: fieldy » ndz 29.05.2016 13:10

Ja nie mówię, że to było idealne rozwiązanie, tylko ze tak to liczyli. Bo za piękne oczy Wengera Arsenal nie lądował w 1 koszyku ;P Nigdy nie będzie idealnego rozwiązania, bo nawet teraz jak mistrzowie trafiają do 1 koszyka, to możemy miec sytuację, gdzie np. wyprzedane Leicester trafi do grupy z jakimiś bolkami i 2 słabe ekipy awansują, a w innej grupie będa 3 silne ekipy. Bayern, BVB i np. Atletico (czy choćby Arsenal) i awnasują dalej tylko 2 i potem w fazie pucharowej znów będzie lanie mniejszych, przez tych większych.
Nigdy się nie dogodzi wszystkim.
blackmore pisze:Source of the post Skoro jedna drużyna musi zagrać dobrze w kilku edycjach, aby udowodnić, że jest mocna, to dlaczego ten silniejszy ma przywilej kilku sezonów, aby dać znać o swoim kryzysie/upadku?

jak markowa ekipa znajdzie się w 1 koszyku, kosztem obecnie lepszej, ale bez marki i trafią na siebie w grupie, to nic nie stoi na przeszkodzie, by ci obecnie lepsi wygrali :)

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1096

Postautor: ozob » ndz 29.05.2016 13:17

Po fazie grupowej powinno byc tylko jedno losowanie par, a nastepstwem tegoz drabinka. Nie byloby wowczas tych "szczesliwych" losowan co runde, a LM wrocilaby do tego czym byla w latach 90-tych.

Ten dawny sposob byl najlepszy, a dla przykladu taki Real w lutym nie trafilby na Rome, a byc moze na Bayern i okazaloby sie jaka ta druzyna jest mocna. A tak mamy nowego mistrza LM, ktory mial najlatwiejsza droge do finalu w historii rozgrywek.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
emski
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 197

Postautor: emski » ndz 29.05.2016 13:44

Nie chciałem wczoraj w czasie finału wchodzić na forum, żeby nie rozpraszać uwagi od meczu i patrząc po ilości postów to była rozsądna decyzja.
Co do samego meczu - choć przez pierwsze 30 minut Real bardzo mądrze utrzymywał się przy piłce zdobywając kolejne metry boiska jak i stwarzał zagrożenie ze stałych fragmentów gry (czego ukoronowaniem nieprawidłowa bramka Ramosa) tak później wyglądało to po prostu źle. Wiem, że oddanie piłki Atletico po strzelonej bramce było świadomym posunięciem ekipy Zidana, ale mimo wszystko uważam, że Real zostawiał zbyt wiele miejsca między formacją obrony i pomocy, z czego korzystało Atleti i kilka razy zagroziło bramce Keylora, który w końcu musiał skapitulować. Można powiedzieć, że szczęśliwie oprócz bramki Carrasco oraz karnego Griezmanna Atletico nie spowodowało, że Navas musiał pokazywać swój kunszt, więc w pewnym sensie taktyka Zizou zdała swój egzamin.
Zmiany - tutaj oczywiście kluczowe było wpuszczenie Carrasco, czym zapunktował Cholo. Belg świetnie radził sobie na skrzydle, z łatwością mijał Danilo no i przede wszystkim strzelił bramkę, która dała drugie życie jego ekipie. Świetny ruch. Z kolei jak ocenić zmiany w przeciwnej ekipie? Wejście Danilo było wymuszone kontuzją Carvajala, ale widać, że już w przerwie coś się święciło. Gdy tylko Dani upadł na murawę to Danilo stał przy linii rozebrany z dresu i czekał na zmianę. Brazylijczyk, do czego zdążył już przyzwyczaić w Madrycie, był mierny w obronie, ale nie można mu zarzucić braku zaangażowania, czym dotychczas mnie osobiście najbardziej denerwował. Do tego zaliczył kluczową interwencję, gdy wybił wychodzącemu sam na sam Griezmannowi piłkę spod nóg. Isco jak zwykle zaliczył kilka głupich strat, ale oprócz nich zagrał według mnie solidne spotkanie. Udźwignął presję finału i radził sobie w środku pola fajnie wspomagając Lukę i Casemiro. Na koniec Vazquez - gdy zobaczyłem go gotowego do wejścia to modliłem się o jedno (choć wiedziałem, że to nierealne) - niech na tablicy pojawi się numer 7. Jak można się było spodziewać tak się nie stało, co według mnie było błędem Zidana, bo Ronaldo (po raz drugi wystąpił w finale z problemami, po raz drugi było to aż nadto widoczne), był najsłabszy z duetu (#pdk) BBC.
Pomijając karne i tak fatalną, że aż śmieszną postawę Oblaka, według mnie ten wielce gloryfikowany tutaj Simeone sam, o ile nie przegrał, to na pewno nie pomógł swojej ekipie w odniesieniu zwycięstwa w dogrywce. Real w zasadzie grał w 9 - Ronaldo, jak już wcześniej wspominałem, miał jakiś problem, za to Bale ledwo chodził nie mówiąc już nic o bieganiu. I to ten Real sprawiał, że pod bramką Atletico kotłowało się co kilka minut, a plan Atleti na te 30 minut był taki, żeby dotrwać do karnych, a tam może się uda. Przecież oni nie stworzyli żadnego zagrożenia w całej dogrywce. Jeśli o ekipie Simeone jak i o nim samym się mówi, że mają jaja to w dogrywce im ich po prostu zabrakło.

W Realu indywidualnie dla mnie najlepszym zawodnikiem był Casemiro (choć radzę zerknąć na bramkę Carrasco i zobaczyć z jakim "zaangażowaniem" ruszył do Gabiego), zaraz obok niego Modrić i Bale - ten stwarzał więcej zagrożenia niż Benzema i Ronaldo razem wzięci (co ciekawe, jak oglądałem skrót finału sprzed 2 lat to Bale wyglądał identycznie - był bardzo groźny dla obrony Atletico, ale brakowało precyzji, tam w postawieniu kropki nad i pomógł mu geniusz Di Marii). Na drugim biegunie Pepe (cyrkowiec) i Ronaldo - choć tutaj za jego największy problem uważam przerost ambicji. Z pewnością czuł, że z jego zdrowiem nie jest dobrze, więc mógł poprosić o zmianę, ale chciał zostać bohaterem (wystarczy popatrzeć na jego strzały, choćby nawet na wolnego z dogrywki) i dlatego został na boisku.

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 958

Postautor: rekinho » ndz 29.05.2016 13:55

pepe wczoraj skradł całe widowisko, niesamowity piłkarz

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 781

Postautor: Kluchman » ndz 29.05.2016 13:56

BTW wydaje mi się, że Simeone celowo tak długo zachowywał zmiany. On chciał zdjąć Oblaka przed karnymi, ale został zmuszony do wykorzystania zmian przez zdrowie Filipe Luisa i Koke.

Slim91
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 179

Postautor: Slim91 » ndz 29.05.2016 16:33

Jest w tym sens co piszesz, ale ja bym zrezygnował z usług bramkarza który nie umie się rzucać przy karnych. Po co komu taki :?: Warto też dodać, że jeden z nich szedł ledwie kilka minut(może 3) przed końcem więc śmiało mógł zostawić ich w 10(w sumie to nie wiem czy tak wolno w przepisach) i na końcu wpuścić Moye. Widząc skład Atletico. Zastanawiałem się kto tam mógł odmienić los tego meczu i takiej osoby nie znalazłem. Najjaśniejszą postacią był YFC, a później słabo. Nikt nie miał wczoraj tego czegoś co mogło odmienić losy spotkania. Torres prócz zrobienia karnego partaczył co mógł. Mam nadzieję, że plotki o Lacazette okażą się prawdziwe. Jednak widziałbym też kogoś do pomocy. Wczorajsza pomoc: Fernandez, Koke, Saul i Gabi owszem jest ambitna i są to bezapelacyjne walczaki jednak oni nie mają czegoś takie w sobie jak Modrić czy Iniesta. Takiego skrytego geniuszu. Sam wczoraj porównując Koke z Modriciem. Myślę sobie, że Hiszpan to naprawdę fajny gracz jednak nie ma porównania jego z Modriciem. Tak czy owak szkoda takiego zakończenia. Podobno Simeone rozważa rezygnację. Oby nie było to prawdą i został oraz odpowiednio wzmocnił pomoc oraz atak. Niewiele im trzeba. Tym bardziej, że do zluzowania jest jeszcze kilku graczy w zespole jak Vietto itd. Widziałbym osobiście Krychowiaka, kogoś ciekawego do pomocy oraz napastnika. Myślę, że śmiało można dołożyć do dealu za Krychowiaka O.Torresa.

Ciekawostka. Liczba serii karnych w meczu z PSV to bodajże, a Juanfran nie podchodził wtedy do karnego.

Perez powinien podziękować do Atletico za odpalenie Barcelony bo jestem niemal pewien, że gdyby Atletico ich nie odprawiło z kwitkiem to Barcelona wznosiłaby wczoraj kolejny puchar.

Awatar użytkownika
grzegorzfcb
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 104

Postautor: grzegorzfcb » ndz 29.05.2016 16:50

Slim91 pisze:Source of the post Zastanawiałem się kto tam mógł odmienić los tego meczu i takiej osoby nie znalazłem. Najjaśniejszą postacią był YFC, a później słabo. Nikt nie miał wczoraj tego czegoś co mogło odmienić losy spotkania

No właśnie, jeden Carrasco, który jest skrzydłowy dobrym, w porywach bardzo, ale rzadko
Atletico brakuje piłkarzy robiących w ofensywie różnicę, Griezmann do finisher, taki Cristiano dla biedniejszych, Correra i Vietto to ni ten poziom na razie(ten drugi się spalił) a druga linia to przede wszystkim środkowi pomocnicy z dobrym odbiorem, wybiegani z rzadko potrafiący coś strzelić czy podać z gry
Gaitan to ruch dobrym kierunku, Carrasco w poprzednim(tzn tym sezonie) też, Atletico staje się z wolną mniej jednowymiarowe, mają momenty, że dobrze grają atakiem pozycyjnym. Nie wszystko się udaje, Jackson i Vietto to są wpadki i to trzeba skorygować,Cholo ma doła, ale to przesada gdyby zrezygnował, i tak robi coś ekstra, więc nie powinien szukać suchej gałęzji :wink:
Messi jada przy stole oddzielonym od reszty świata - Jorge Valdano

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów - Vysogota z Corvo

Awatar użytkownika
coco
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 232

Postautor: coco » ndz 29.05.2016 17:13

Slim91 pisze:Source of the post Podobno Simeone rozważa rezygnację.

Coraz więcej można poczytać o tym jak jest załamany przegraniem 2 finału, mówi że ciężko posklejać drużynę po czymś takim. Jednak głównie to jest jego porażka, bo dla Atletico awans do finału to spory sukces, ja mu się nie dziwię, może być mu ciężko teraz znaleźć motywację do pracy w Madrycie. Nie żeby coś, ale możemy się wymienić trenerami na jakieś 2-3 sezony :wink: Na moje Simeone jednak mimo wszystko zostanie, ale gdyby odszedł to ja nie widzę lepszego kandydata jak Emery,
"Kogo tracimy ? Dyrygenta, lidera, kogoś, kto za klub oddałbym wszystko. Wszyscy będziemy mówić jak bardzo będzie go nam brakować " Marco Materazzi o odejściu Jose

Obrazek Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1529

Postautor: Diamen23 » ndz 29.05.2016 17:19

Pytanie brzmi, gdzie miałby odejść Simeone? Chelsea?
Obrazek

Awatar użytkownika
coco
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 232

Postautor: coco » ndz 29.05.2016 17:22

przecież Chelsea ma Conte, Simeone ma 3 wyjścia, zostanie i spróbuje jeszcze raz z Atletico, zrobi chwilę przerwy, albo obejmie Inter. Bo te jego wizyty w Mediolanie, kolacje z Zanettim to nie jest przypadek. Jedno jest pewne, Simeone kiedyś poprowadzi Inter.
"Kogo tracimy ? Dyrygenta, lidera, kogoś, kto za klub oddałbym wszystko. Wszyscy będziemy mówić jak bardzo będzie go nam brakować " Marco Materazzi o odejściu Jose

Obrazek Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
guru
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 289

Postautor: guru » ndz 29.05.2016 17:49

Na pewno zechce kiedyś poprowadzić Inter. Ja natomiast zapraszam do Arsenalu :)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Obrazek

MGiggs
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 18

Postautor: MGiggs » ndz 29.05.2016 23:47

Gratulacje dla Realu, bylem za AM ale trudno mi sie nie cieszyć kiedy Ronaldo strzelił karnego.

Atletico z Realem w LM nie potrafi grać.Z Bayernem z Barceloną tak ale nie z Realem. Finał z Lizbony, 1/8 rok temu czy ten finał. Real niesamowicie rozbijał wczoraj Atletico przy stałych fragmentach, masa zagrozenia po roznych ze strony krolewskich. Gol ze spalonego i to się bedzie chyba pamietało,cza powtórek w piłce- nie ma innej opcji.

Simeone nie dokonczył dziela ale facet dla mnie jest kosmista- zrobic taka ekipe która tyle wygrała z takich piłkarzy? Przywrocic do zycia Torresa?Niebywale.

Co do losowania par- litosci, juz kiedys tak było i bylo wielkie narzekanie jak chocby w 2011 kiedy manchester miał dostac kogos z pary inter\schalke a z drugiej strony szykowały sie mecze Barcy z Realem.Ile było smiechu ze Barca zagra w pofinale z kims z pary Benfica/Chelsea w 2012 a Real dostał Bayern? i Co to zmieni kiedy ktos z pary Roma-Real dostanie kogos z pary Gent/Wolsburg? Nic to nie da poza kretynskiemi dyskusjami. Zresztą jak ktoś narzeka na droge Realu...to z kim real mialby grac? kto bronil Valenci awansował z grupy kosztem Belgow,kto bronił MU awansu kosztem Niemców?
If I had to choose between dribbling past 5 players and scoring from 40 yards at Anfield or shagging Miss World,it’d be a hard choice. Thankfully, I’ve done both.

Awatar użytkownika
grzegorzfcb
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 104

Postautor: grzegorzfcb » pn 30.05.2016 7:55

MGiggs pisze:Gol ze spalonego i to się bedzie chyba pamietało,cza powtórek w piłce- nie ma innej opcji.

To się też powinno zapamiętać
https://www.youtube.com/watch?v=Bbn4RT9BYIM
https://www.youtube.com/watch?v=cxEvLqSScnk
Messi jada przy stole oddzielonym od reszty świata - Jorge Valdano

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów - Vysogota z Corvo

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 781

Postautor: Kluchman » pn 30.05.2016 8:34

Pepe niestety jest równie żałosny co Alba. Jak już pisałem, powinien dostać ultimatum - albo natychmiast zaprzestaje tego typu kompromitujących zachowań albo niech szuka nowego klubu.

Wróć do „Puchary Europejskie”